Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.731
|
čitano: 831.927
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ugovorio bih telemach usluge putem Rune optickog kabla koji prolazi pored kuce. Da li u ovoj temi ima koji prodajni predstavnik da mi se javi putem privatne poruke. Da li ima tko iskustvo za ugovaranje telemach paketa putem RUNE-a?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Danas su me zvali iz telemacha, da ako pređem kod njih da mi pokrivaju do 135€ penala. Mislim da to nije istina... Jeli imao tko takvo iskustvo s njima ?

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

@sveupitni

 

Nisam kod njih. Znam, da si baš proaktivni u dovlačenju novih korisnika.

Meni su nudili 9 mjeseci za 1 ćunu. 

 

Kod njih nisam išao, jer sam čuo daj je usluga nestabilna, te da nemoju baš neki customer support.

Vjerujem provjerenom teleoperateru, te niža cijena nije jedino zbog čega bi nešt mijenjao, nego mi je bitna sveukupna kvaliteta.

 

 

dzg
15 godina
online
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
sveupitni kaže...

Danas su me zvali iz telemacha, da ako pređem kod njih da mi pokrivaju do 135€ penala. Mislim da to nije istina... Jeli imao tko takvo iskustvo s njima ?

 -to rade svi.. mada su već kažnjavani, zabranjeno.. i točno je, po korisniku mogu potrošiti 1000-2000kn ovisi koliko linija-usluga korisnik ima što ti daje tu cifru konverzije 7,5..

-pogotovo neobično da u nakon svježeg incidenta s osobnim podatcima idu s tim, za očekivati je 'zatišje' par dana, no telci su 'novi' pa možda misle da će proći lakše.. i često su u pravu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ne možeš natjerati Telemach na bonove iznad 150Mbpslink 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...

Ne možeš natjerati Telemach na bonove iznad 150Mbpslink 

 Bitno da ide 5G reklama,turistička telemach je isto zakucana na 150Mbps.

12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Očito su sve tarife na bonove limitirane 150/50.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ekipa jel netko uzimao nedavno mobilnu pretplatu kod Telemacha? Jel daju kakve pogodnosti/popuste ukoliko se potpiše U.O. na 24 mjeseca, a ujedno se koristi i njihvo EON Trio paket? Neki kombo da se slož? :D

Zvali su me u par navrata odkad sam uzeo EON Trio da li još želim mobilni broj, neku tarifu da mi uvaljaju, ali sam ih odbijao pošto nije bilo potrebe za istom, a sada je obratno ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Meni su samo za produljenje ugovora ponudili 6 mjeseci manju cijenu tarife (unlimited po cijeni top ili što već), ali samo za mobilnu. Tu nije bila uključena fiksna usluga mada imam i to ugovoreno. :D

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
bNeo kaže...

Meni su samo za produljenje ugovora ponudili 6 mjeseci manju cijenu tarife (unlimited po cijeni top ili što već), ali samo za mobilnu. Tu nije bila uključena fiksna usluga mada imam i to ugovoreno. :D

 Eto, uhvatio malo vremena i prošetao se do Telemach centra... 

Zatražio sam TOP paket (60GB, unlimited tel/sms) i naglasio prodavačici kako sam korisnik njihove EON Trio usluge i da li ima ikakavih pogodnosti; prvih 6 mjeseci za 1€, ostatak normalna cijena (tj. nešto sitno će se uvećati od 01.07. kako su i najavili) što je po meni ok. Da sam uzeo Unlimited tarifu tada bi bilo 9 mjeseci za 1€. Mobitel nisam uzimao jer sam računao da je to pljačka :D

 

Znači, trenutno kod njih imam optiku prvih godinu dana za 1€ i mobilni paket za 1€ narednih 6 mjeseci - od mene imaju "palac gore" 

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
the chosen one07 kaže...
bNeo kaže...

Meni su samo za produljenje ugovora ponudili 6 mjeseci manju cijenu tarife (unlimited po cijeni top ili što već), ali samo za mobilnu. Tu nije bila uključena fiksna usluga mada imam i to ugovoreno. :D

 Eto, uhvatio malo vremena i prošetao se do Telemach centra... 

Zatražio sam TOP paket (60GB, unlimited tel/sms) i naglasio prodavačici kako sam korisnik njihove EON Trio usluge i da li ima ikakavih pogodnosti; prvih 6 mjeseci za 1€, ostatak normalna cijena (tj. nešto sitno će se uvećati od 01.07. kako su i najavili) što je po meni ok. Da sam uzeo Unlimited tarifu tada bi bilo 9 mjeseci za 1€. Mobitel nisam uzimao jer sam računao da je to pljačka :D

 

Znači, trenutno kod njih imam optiku prvih godinu dana za 1€ i mobilni paket za 1€ narednih 6 mjeseci - od mene imaju "palac gore" 

 Bitno da si zadovoljan iako ako ne trošiš više od 40GB mjesečno na mobilnoj tarifi bonbon za 11,19 eura ti je bila jeftinija verzija od telemach top tarife.

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Zna ko koliko se čeka na poklon koji se trenutno daje uz Samsung uređaje? Konkretno WatchFE uz A55
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pozdrav,

 

Imam ugovornu obvezu za fiksni opticki internet. Kako sam se preselio, uputio sam u poslovnici zahtjev za preseljenje priključka jer su mi rekli da je ista usluga dostupna na novoj adresi. Sad skoro 2 tjedna kasnije mi pišu da je na adresi dostupna optika, ali u STANU već imam optiku te oni nemaju tehnicku mogucnost za aktivaciju usluge, pa mi je zahtjev otkazan. 

 

Ovo naravno nema nikakvog smisla. Niti oni znaju u kojem sam stanu, niti jel vec imam optiku. Znaci odobrili su mi zahtjev za preseljenjem prikljucka i rekli mi da je usluga dostupna na adresi, a sad mi govore da nije i da ne može biti realizirana. Meni ovo vise smrdi da je optika od drugog operatera (HT) i da ju Telemach ne moze koristit, a to nisu provjerili kad su pokrenuli preseljenje prikljucka i sad se zele izvuc od odgovornosti.

 

Ako uslugu ne zele ili ne mogu isporuciti, ugovor cu im otkazati i ne vidim zasto bi morao placati ikakve penale kada su se ugovorom vezali isporuciti uslugu za koju sada kazu da nisu u mogucnosti realizirati. Zanimaju me vasa misljenja, i jel ovo normalno poslovanje kod Telemacha?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 15:22 (Mindim).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Ako ti operater ne može preseliti uslugu na drugu lokaciju, daju raskid bez naknade.

Barem je bilo tako dok sam bio u Tele2, ne znam više kako je sada...
6 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Hvala na poruci. Prosao sam kroz uvjete poslovanja i izgleda da je i dalje tako:

 

12.11. Ako Telemach nije u mogućnosti ispuniti ugovornu obvezu u skladu s Općim uvjetima, Pretplatnik ima pravo na raskid Pretplatničkog ugovora bez podmirivanja jednokratne mjesečne naknade za ostatak razdoblja obveznog trajanja Pretplatničkog ugovora odnosno naknade u visini popusta na proizvode i usluge iz članka 7.3.3. Općih uvjeta.

4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ima li novosti što se tiče VoWiFi usluge u Telemachu? Hoće li i kada će ju uvesti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 10:38 (highdook).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
highdook kaže...

Ima li novosti što se tiče VoWiFi usluge u Telemachu? Hoće li i kada će ju uvesti?

 Ni a ni b sto se tice VoLTE ili VoWIFI... Bilo se prije mogao volte aktivirati slanjem neke poruke, tak su pisali po forumu, kao neko testno razdoblje, ali vise se to ne moze...

 

btw. Stigao HRT 4k na EON TV, pozicija/kanal br. 15 :)

6 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
robogo kaže...
Ako ti operater ne može preseliti uslugu na drugu lokaciju, daju raskid bez naknade.

Barem je bilo tako dok sam bio u Tele2, ne znam više kako je sada...

 

Update situacije. Nakon sto sam podnio zahtjev za raskid usluge i pozvao se da imam pravo na raskid bez naknade jer kazu da nemaju tehnicke mogucnosti realizirati uslugu, zovu me i kazu da je to odbijeno i da ce mi bit naplaceni penali. Proslo je skoro mjesec dana otkad sam podnio zahtjev za preseljenje, tehnicari me nikad nisu kontaktirali niti bili na adresi, a jedine informacije sam dobio kad sam ja kontaktirao korisnicku podrsku.

 

Rekao sam im da to nije po zakonu i da imam pisano obrazlozenje od Telemacha u kojem pisu:

"Provjerom je utvrđeno kako navedeni paket ne može biti realiziran jer za isti nema tehničke mogućnosti. Tehnička nemogućnost utvrđena je jer na lokaciji već postoji optika." 

"Na navedenoj adresi je dostupna optika, no zahtjev je otkazan iz razloga što u stanu već imate optiku te nemamo tehničke mogućnosti za aktivacijom navedene usluge."

 

Znači na lokaciji je dostupna optika i zato ne mogu aktivirati opticku uslugu? I oni znaju sta ja imam u stanu a tu informaciju nisu dobili, vec jedino ulicu i kat.

 

Jel zna itko o cemu se radi ili je ovo samo pokusaj da zbog svoje nesposobnosti/nemogucnosti jos nelegalno naplate penale?

3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

U stanu ima optika ali moguće da je to aktivna optika, tj. bivši stanar/vlasnik nije ukinuo uslugu nego je i dalje aktivna a bivši stanar/vlasnik odnio opremu (router koji bi trebao biti uštekan u tu optičku nit).

To provjeri.

 

Ili im moraš dokazati da je u pitanju zgrada sa više stanova i da baš tvoj stan nema uslugu optike nego do tvog stana treba dovući optičku nit na koju se spaja oprema... jer oni vide od nekog drugog stana da ima optiku i to uključenu uslugu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 18:07 (Tirkiz).
6 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Tirkiz kaže...

U stanu ima optika ali moguće da je to aktivna optika, tj. bivši stanar/vlasnik nije ukinuo uslugu nego je i dalje aktivna a bivši stanar/vlasnik odnio opremu (router koji bi trebao biti uštekan u tu optičku nit).

To provjeri.

 

Ili im moraš dokazati da je u pitanju zgrada sa više stanova i da baš tvoj stan nema uslugu optike nego do tvog stana treba dovući optičku nit na koju se spaja oprema... jer oni vide od nekog drugog stana da ima optiku i to uključenu uslugu.

 

Hvala na odgovoru. To je zgrada sa bar 20 stanova po katu, i zato ne vidim kako oni mogu tvrditi da je u stanu aktivna usluga ako im nisam dao informaciju o broju stana, vec samo kat, bez da je tehnicar izasao i utvrdio stanje na terenu. 

 

Nemam informacije da je trenutno aktivna usluga prijasnjeg stanara. Cisti lov u mutnom i "ako prode, prode" jer ocito nisu ni bili spremni iskomunicirati problem prije nego sto sam pokrenuo raskid ugovora, pa bi odjednom sad "pokusavali spajati jos jednom"

 

12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Bok ljudi, koristim unlimited tarifu već neko vrijeme i do sada je sve bilo ok ali evo sada mi došao račun za 10€ veći nego inače, odem provjeriti detalje i stoji mi "Podatkovni roaming paket Regija 3 GB" aktivan. Ja sam taj paket prvi, zadnji i jedini puta aktivirao u Prosincu kad sam išao na put i deaktivirao sam ga u Siječnju. Nakon toga su svi računi bili normalni i sada mi za Kolovoz pokazuje da je to ponovno aktivirano i naplaćeno mi je dodatnih 9.90€ (slika)

Ja ga sigurno nisam aktivirao jer nisam imao razloga, mislim da uopće nisam ni otvarao moj telemach tako da mi nikako nije jasno kako se to aktiviralo. Poslovnicu nemam u blizini pa sam im poslao sam mail da provjere, ali eto dok čekam, zanima me je li još netko bio u ovakvoj ili sličnoj situaciji? U mailu sam predložio da mi umanje iznos računa za slijedeći mjesec za tih 9.90 ali sad malo opet gledam i uz taj paket stoji "automatsko obnavljanje" pa pretpostavljam da mi se aktiviralo i za Rujan?

 

Zapravo me samo zanima kakva im je korisnička podrška i ima li šanse da se ovo riješi brzo i bezbolno bez natezanja?

 

 P.s. Račun sam već platio jer sam samo skenirao barkod i nisam uopće gledao iznos, tek kasnije sam primjetio da nešto ne štima 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2024 21:03 (darkborg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice