Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.064.270
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koja je situacija sa mobilnom tarifom raspali i neograničeni internet. ?! Ostaje kao do sad 169 uz slanje poruka kad potrošiš 5 GB pa potom 2 ili se i tu nešto mijenja ?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koja je situacija sa mobilnom tarifom raspali i neograničeni internet. ?! Ostaje kao do sad 169 uz slanje poruka kad potrošiš 5 GB pa potom 2 ili se i tu nešto mijenja ?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A ne vjerujem da je to samo tako ispalo "eto nek bude 200” i gotovo.

Sumnjam da je itko od vas pomislio na ljude koji bi možda tu i tamo pogledali nešto na Netflixu ili Youtubeu, ali ne mogu jer im ovi Speedtest/torrent džokeji otežavaju korištenje usluge svojim suludim srkanjem bandwidtha.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Riješio. Več dogovorio prelazak u A1. 1TB prometa, brzine do 200Mbit i bez ugovorne obveze. 179kn/mj.  Bye, bye Telci.

Moj PC  
5 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Riješio. Več dogovorio prelazak u A1. 1TB prometa, brzine do 200Mbit i bez ugovorne obveze. 179kn/mj.  Bye, bye Telci.

 Si predal zahtjev za prekidom ugovora kod telaca?

 I koji si zel paket u A1?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 13:17 (Han).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bilo bi fora da su ond ciljali direktno te koji samo deru po torrentima i mjesečno natuku 700+ gb...

 

Ja npr rijetko kad torrentam (u zadnjih nekoliko mjeseci momžda imam 2 downloadanja manje od 10gb...), najveći potrošaći su mi yt i praćenje stremova - i eto, uz laptop, 3 moba i tv spojene na router, promet nam je svaki mjesec unutar zadnjih godinu dana (toliko se može vidjeti na MojTele2) prošao tih 200giga.

Drugim riječima, nemam si ni kaj misliti nego tražiti neku drugu ponudu kod nekog drugog operatora.

 

Ovo kaj se spominjalo o limitiranju brzine na 2mbps na nekoj drugoj lokaciji ne treba ni komentirati... Jedan od razloga zake imam pokućni je vikendica u kojoj godišnje provedem solidan broj dana i sad bi se trebal boriti s 2mbps....

 

Ne veseli me niti taj A1 jer me nebi iznenadilo da nakon prelaska određenog broja ljudi iz tele2 i oni ubrzo uvedu neki limit prometa po max brzini.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

Bilo bi fora da su ond ciljali direktno te koji samo deru po torrentima i mjesečno natuku 700+ gb...

 

Ja npr rijetko kad torrentam (u zadnjih nekoliko mjeseci momžda imam 2 downloadanja manje od 10gb...), najveći potrošaći su mi yt i praćenje stremova - i eto, uz laptop, 3 moba i tv spojene na router, promet nam je svaki mjesec unutar zadnjih godinu dana (toliko se može vidjeti na MojTele2) prošao tih 200giga.

Drugim riječima, nemam si ni kaj misliti nego tražiti neku drugu ponudu kod nekog drugog operatora.

 

Ovo kaj se spominjalo o limitiranju brzine na 2mbps na nekoj drugoj lokaciji ne treba ni komentirati... Jedan od razloga zake imam pokućni je vikendica u kojoj godišnje provedem solidan broj dana i sad bi se trebal boriti s 2mbps....

 

Ne veseli me niti taj A1 jer me nebi iznenadilo da nakon prelaska određenog broja ljudi iz tele2 i oni ubrzo uvedu neki limit prometa po max brzini.

 Točno to!

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Riješio. Več dogovorio prelazak u A1. 1TB prometa, brzine do 200Mbit i bez ugovorne obveze. 179kn/mj.  Bye, bye Telci.

 Sretno ti bilo sa A1 sa 200 Mbit hahah

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
goran0904 kaže...
Koja je situacija sa mobilnom tarifom raspali i neograničeni internet. ?! Ostaje kao do sad 169 uz slanje poruka kad potrošiš 5 GB pa potom 2 ili se i tu nešto mijenja ?

 Ljudi zašto ne pitate korisničku? Ne bi ti se ništa trebalo mijenjati na mobilnoj tarifi!

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Riješio. Več dogovorio prelazak u A1. 1TB prometa, brzine do 200Mbit i bez ugovorne obveze. 179kn/mj.  Bye, bye Telci.

 U kojem si dijelu Lijepe naše?

Usporedba telad-a1 kaj se tiće brzine...?

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...

 Sretno ti bilo sa A1 sa 200 Mbit hahah

 Vidi kak dobar net imam na TELE2. Naravno da ne očekujem 200Mbit na A1. I ovi telci reklamiraju do 150Mbit pa to u životu nisam vidio.

 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Riješio. Več dogovorio prelazak u A1. 1TB prometa, brzine do 200Mbit i bez ugovorne obveze. 179kn/mj.  Bye, bye Telci.

 Jesi morao kupiti uređaj uz to?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...
Goc2020 kaže...

 Sretno ti bilo sa A1 sa 200 Mbit hahah

 Vidi kak dobar net imam na TELE2. Naravno da ne očekujem 200Mbit na A1. I ovi telci reklamiraju do 150Mbit pa to u životu nisam vidio.

 

 Okej, meni ne treba tolko neta, ali bio sam na A1 i nema sanse da se vratim upravo zbog ovog što si napisao. Nece bit bolja brzina haha. 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

 Jesi morao kupiti uređaj uz to?

 DA. 399kn 4G+ router. Za usporedbu, u TELE 2 sam 850kn morao platiti 4G router 2017.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 13:40 (DuxCro).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...
Han kaže...

 Istina. I ja bum raskinul ugovor. Samo me zanima kaj sa ruterom. Jel ga se može vratit ili se mora platit...

 Ja sam ga odmah platio gotovinom jer nisam htio ugovornu obvezu. Tako da je moj. Eh sad, zanima me ako prijeđem na A1 da li mogu njihovu SIM karticu staviti u ovaj router ili baš moram kupovati novi od A1?

 Ako misliš na flatbox duo  moraš kupiti njihov router inaće nema tarife za novog korisnika a ako ne zelis njihov router onda tarifa Fleterica

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 13:48 (DDavorin).
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
DuxCro kaže...
Han kaže...

 Istina. I ja bum raskinul ugovor. Samo me zanima kaj sa ruterom. Jel ga se može vratit ili se mora platit...

 Ja sam ga odmah platio gotovinom jer nisam htio ugovornu obvezu. Tako da je moj. Eh sad, zanima me ako prijeđem na A1 da li mogu njihovu SIM karticu staviti u ovaj router ili baš moram kupovati novi od A1?

 Ako misliš na flatbox duo  moraš kupiti njihov router inaće nema tarife za novog korisnika a ako ne zelis njihov router onda tarifa Fleterica

 Hvala ti puno! Mislio sam na vraćanje rutera koji je u najmu od Tele 2. Da li ako ga otkupim mogu u njega metnut A1 SIm s obzirom da je Tele2 ruter B525 otključan?

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam sad ovaj TELE 2 pokućni. Sljedeči tjedan mi stiže taj A1 router. Pa ću baš onda napraviti speed test sa ovim TELE2 i onda odmah sa A1 routerom. Stavit ću tu screenshote rezultata. Čak i da identičnu brzinu dobijem na A1, opet mi je bolji jer nemaju tu novu glupost od 200GB limita.  Uglavnom A1 nudi DO 200Mbit download i do 37,5Mbit upload. Naravno kao i kod Tele 2 ovisi o lokaciji i opterečenosti mreže.

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Novi ( istočni ) vlasnik, nova pravila u Tele 2.......

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Imam sad ovaj TELE 2 pokućni. Sljedeči tjedan mi stiže taj A1 router. Pa ću baš onda napraviti speed test sa ovim TELE2 i onda odmah sa A1 routerom. Stavit ću tu screenshote rezultata. Čak i da identičnu brzinu dobijem na A1, opet mi je bolji jer nemaju tu novu glupost od 200GB limita.  Uglavnom A1 nudi DO 200Mbit download i do 37,5Mbit upload. Naravno kao i kod Tele 2 ovisi o lokaciji i opterečenosti mreže.

 Koji ruter ti šalju?

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
funny games kaže...

 Koji ruter ti šalju?

 Huawei je isto. Nemam pojma koji model.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...
funny games kaže...

 Koji ruter ti šalju?

 Huawei je isto. Nemam pojma koji model.

 Hmmm znaš da daju Huawei,a nemaš pojima koji model???? Ajde daj link tog Huawei routera u A1. Ja znam da se uz Flatbox duo dobiva ZTE MF 286R!   https://www.a1.hr/privatni/internet/flatbox-duo

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Hmmm znaš da daju Huawei,a nemaš pojima koji model???? Ajde daj link tog Huawei routera u A1. Ja znam da se uz Flatbox duo dobiva ZTE MF 286R!   https://www.a1.hr/privatni/internet/flatbox-duo

 Vidio sam negdje fotku huaweia. Praktički isti ko ovaj moj. Nemrem nači gdje je to sad. Pa  sam mislio da se isto huawei dobije.  Hvala.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ovo je katastrofa. trošim 500-600 gb mjesečno i sad se moram jebat s ovom situacijom, užas.

 

znači A1 sad ima 1000 Tb jel tako? i ne mogu korisiti ruter koji imam sada, huawei? Pa jel nije da ako uzmem ugovornu obavezu da dobijem ruter besplatno, a ako ne uzmem onda se plaća ruter?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 15:51 (Cansee).
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

ovo je katastrofa. trošim 500-600 gb mjesečno i sad se moram jebat s ovom situacijom, užas.

 

znači A1 sad ima 1000 Tb jel tako? i ne mogu korisiti ruter koji imam sada, huawei? Pa jel nije da ako uzmem ugovornu obavezu da dobijem ruter besplatno, a ako ne uzmem onda se plaća ruter?

 Hej, ja i dalje ne kuzim zašto svi misle da Tele2 ima 200 GB ,a A1 1TB. Pa oboje imaju 1 TB i dalje...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
netočno goc.. 200gb ima Tele2
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koji su to telci, strasno. Trosim 500-600gb mjesecno bez ikakvog downloada torenata ni igara. Pa netflix mi sam ubije pola tog prometa! Vrlo vjerojatno i ja pucam na raskid ugovora, jer je ovo sto su napravili totalni bezobrazluk, smeca smrdljiva...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...

 Hej, ja i dalje ne kuzim zašto svi misle da Tele2 ima 200 GB ,a A1 1TB. Pa oboje imaju 1 TB i dalje...

 Zato jer s 2mbps u 2020. ne možeš ništa pratiti na internetu.

Ajde da je još neki normalan limit od 15-20mbps s kojim bi se YT u 1080p mogao gledati bez problema (a opet bi "pokrili" ove masovne torrentere)...ali ovih 2 je teža smijurija.

Mogu imati 118TB po 2mbps, kaj mi to znači kad nemam na kaj potrošiti.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...
Cansee kaže...

ovo je katastrofa. trošim 500-600 gb mjesečno i sad se moram jebat s ovom situacijom, užas.

 

znači A1 sad ima 1000 Tb jel tako? i ne mogu korisiti ruter koji imam sada, huawei? Pa jel nije da ako uzmem ugovornu obavezu da dobijem ruter besplatno, a ako ne uzmem onda se plaća ruter?

 Hej, ja i dalje ne kuzim zašto svi misle da Tele2 ima 200 GB ,a A1 1TB. Pa oboje imaju 1 TB i dalje...

 Mislim da kužiš ali ipak.....na taj način ti mogu dati i 5 TB ali po 0,5 Mbps.....prihvaćaš li takvu ponudu?

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima u ovoj temi neki network stručnjak ili netko tko se barem malo kuži u to da mi objasni zašto jednostavno nisu blokirali public trackere umjesto ovog poteza s kojim će izgubit hrpu korisnika i novca?

 

Samo se nadam da sad A1 neće napravit isto sranje zbog priljeva novih kupaca.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dturko kaže...

Jel ima u ovoj temi neki network stručnjak ili netko tko se barem malo kuži u to da mi objasni zašto jednostavno nisu blokirali public trackere umjesto ovog poteza s kojim će izgubit hrpu korisnika i novca?

 

Samo se nadam da sad A1 neće napravit isto sranje zbog priljeva novih kupaca.

 a1 i tcom imaju puno bolju mrežu nego tele2. oni nemaju toliko problema sa prometom. a tele2 je očito lupio u zid s prometom i sad mora drastične mjere uvodit.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice