Vaše konfiguracije izdvojena tema

poruka: 966
|
čitano: 516.574
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Vaše konfiguracije

Pozz,

imam želju zamijeniti stari Hard Disk za neki novi SSD jer mi se komp dosta usporio. Laik sam u svemu tome pa me zanima kako da to napravim. Da li su svi SSD-ovi kompatibilni sa mojom matičnom (vidi po 'Vidi moj PC')? Da je sam dobio išta sa SSD-om što se tiče brzine ako ostavim HDD spojen i da se WIN pokrecu sa njega a SSD koristim kao pohranu? Imam 2 HDDa, ovaj od 500 GB za windowse a ovaj od 1TB za pohranu. Kako presnimit Windowse na novi SSD? Nemam nigdje instalaciju od njih, dobio sam windowse sa kompom kada sam ga kupio. Office isto moram nanovo kupovat? Kupio sam ih preko Keys4Us i funkcioniraju odlično.

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Vaše konfiguracije

Evo ovaj je dobar. Windows obavezno se instalira na SSD jer takav potez podiže ukupnu fluidnost rada na računalu. Najbolje ti je sve ponovno instalirati. Dakle bez ikakvog kloniranja postojećeg diska. Kod za aktivaciju Windowsa se lako i jeftino kupi na eBayu primjerice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 7:12 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaše konfiguracije

Hvala!

Ako ponovno sve instaliram, da li ću moći zadržati stare podatke? ili da ostavim stari disk uštekan pa samo prekopiram dokumente na novi ssd? 

1 ssa u kompu je dovoljan? od recimo 1 TB

13 godina
offline
Re: Vaše konfiguracije
Stane256 kaže...

Hvala!

Ako ponovno sve instaliram, da li ću moći zadržati stare podatke? ili da ostavim stari disk uštekan pa samo prekopiram dokumente na novi ssd? 

1 ssa u kompu je dovoljan? od recimo 1 TB

 Sve prekopiras sa starog na novi bez gubitka podataka ili bilo cega.

 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 8:13 (Zizo).
12 godina
offline
Vaše konfiguracije

Premjestio na pravu temu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 11:06 (Aruce).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaše konfiguracije

Imas Asus Prime b550m-A WIFI oko 110e, RAM imas 2x8gb za 50-60e Corsair vengeance 3200mhz cl16.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice