Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.235.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jbt ovog Mazespina treba jednostavno izbacit iz F1...kreten se ne zna maknut i gotovo napravi sudar 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Generalno mu je ponašanje žali bože. Rookie je i dam mu mjesta za pogreške ali ovo...

 

I kaj je najtužnije lik će ostat u F1 sve dok stari baca keš, a ako se priče o kupnji Haasa od strane Mazepina seniora ostvare to će biti barem 5 godina.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kako je Juraj Šebalj rekao F1 i Rally su odavno postali sportovi za bogataše. Trebaš imati ili bogatog starog ili ogromne sponzore iza sebe.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
XXX-Man kaže...

Jbt ovog Mazespina treba jednostavno izbacit iz F1...kreten se ne zna maknut i gotovo napravi sudar 

Pa možda je sudar kao u današnjoj utrci nešto bio i potrebno. Stvarno dosadno.

I dosadno da se gume moraju mijenjati barem jednom i to moraju se dvije različite komponente upotrijebiti u toku utrke.

Kanada je otpala miejnjaje je pčekivano Turska (meni u lijepom sjećanju) ali žao mi i Kanade zbog onog namahivanje vode od vjetra i naravno - kraljica kočnica.

Inače ja ne znam što je ovim komentartorima na 8" tabletu vidim bijelu komponentu (Hard) na gumama a oni se totalno gube. AWS je poboljšao grafiku i sada je poprilično točna a oni se opet - gube.

Odo gledati MotoGP.

 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
TibzzX kaže...

Generalno mu je ponašanje žali bože. Rookie je i dam mu mjesta za pogreške ali ovo...

 

I kaj je najtužnije lik će ostat u F1 sve dok stari baca keš, a ako se priče o kupnji Haasa od strane Mazepina seniora ostvare to će biti barem 5 godina.

Ispričavam se zbog posta iza posta... nego... dugi su bolidi, preko 5,5 metara (jasno ti je koliko je to ako usorediš sa 5 metarskom S Klasom ili BMW Serije 7), pa onda još si u ležećem položaju i imaš ispred sebe ogromno krilo. Dešavalo se i prije i uvijek će se dešavati. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Pa možda je sudar kao u današnjoj utrci nešto bio i potrebno. Stvarno dosadno.

I dosadno da se gume moraju mijenjati barem jednom i to moraju se dvije različite komponente upotrijebiti u toku utrke.

 



Odo gledati MotoGP.

Kakav si ti panj, ne mogu vjerovati...Bilo ti je dosadno, pa si htio neki sudar??? Koliko imaš godina? 3?

 

Kaj za vrijeme MotoGP-a si molio boga da se neko sasipa s motora ili kaj?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 8:37 (Promster).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
* * * Koliko imaš godina? 3?

 

* * *

Jedno pe-šes!

Inače ne može tvoje trolanje nadmašiti moju mogućnost da Formulu 1 gledam u prirodi uživajući uz moje omiljeno pivo:

 

Ali jedno možeš i na dobrom si putu - da mi budeš vjerni pratitelj kao Stepanj, Mary Sue, Riot i slični, jer prije me nema nekoliko dana i već me prozivate a sada je izgleda dovoljno 2 dana. 

14 godina
moderator
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Pa možda je sudar kao u današnjoj utrci nešto bio i potrebno. Stvarno dosadno.



Inače ja ne znam što je ovim komentartorima na 8" tabletu vidim bijelu komponentu (Hard) na gumama a oni se totalno gube. AWS je poboljšao grafiku i sada je poprilično točna a oni se opet - gube. 

Sudar kretena koji kasni 2 kruga sa vodećim sigurno nije nešto što je potrebno bilo kakvoj utrci...

 

Vjerojatno si slušao one bedake na SK kako komentiraju...ne znaju ni koji je vozač u bolidu ak si ne pogledaju overlay na ekranu 

Zato sam ja uzeo lijepo F1 pretplatu i slušam službene komentatore koji znaju prepoznati bolid i gume bez da idu kopat po papirima 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
XXX-Man kaže...
* * *

 

Vjerojatno si slušao one bedake na SK kako komentiraju...ne znaju ni koji je vozač u bolidu ak si ne pogledaju overlay na ekranu 

Zato sam ja uzeo lijepo F1 pretplatu i slušam službene komentatore koji znaju prepoznati bolid i gume bez da idu kopat po papirima 

Ma kontao sam i ja to ali 23 utrke za 2,5 €za svaku nije mi baš mala svota, ali možda ju i ne bi ni osjetio.

Ne znam da li se može mijenjati između srpskih i hrvatskih (meni u BiH je to sve isto) komentatora, ali ovi iz HR tako razvlače da mi dođe da vrisnem "daj ajde završi tu misao ili rečenicu već jednom!" ili ponekad "daj našali se na račun nečega".. kao da su ukočeni.. boje se nečega i što ja znam.

 

Da, sve sam primjetio ali problem ješ to nekada ne gledaju ni Overlay na ekranu... ajde da ne pričamo puno... ide za 4 dana novi - "pun gas" ;-)

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

u bih bi trebao moći mijenjat izmedju hr i srb komentatora.

 

Srpski su PUNO PUNO bolji.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...
Promster kaže...
* * * Koliko imaš godina? 3?

 

* * *

Jedno pe-šes!

Inače ne može tvoje trolanje nadmašiti moju mogućnost da Formulu 1 gledam u prirodi uživajući uz moje omiljeno pivo:

 

Ali jedno možeš i na dobrom si putu - da mi budeš vjerni pratitelj kao Stepanj, Mary Sue, Riot i slični, jer prije me nema nekoliko dana i već me prozivate a sada je izgleda dovoljno 2 dana. 

Ja samo prozivam kad netko mlati gluposti, a to kaj je to kod tebe dosta često...Ne mogu tu ništa.

 

Ovako ostalo...Mislim da si malo briješ da si netko i nešto tu na forumu, ljude boli  za tebe.

14 godina
moderator
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Bilo je za 48€ na viken predsezonskog testiranja.

2€ po utrci je sasvim ok, pa i 2,5 je i dalje super.

Odlični komentatori (naravno, treba znati neki strani jezik), hrpa dodatnog sadržaja i pristup kompletnoj arhivi utrka...po meni to svakako vrijedi te novce.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Uzeo i ja F1TV pretplatu kad je bila na sniženju, i ne mogu se požaliti. Odlična aplikacija, gledljivo i na mobu i iz browsera. Jedino što mi je falilo je casting iz moba na TV, što su kao dodali prošli tjedan u updatu, ali meni nije baš radilo kako treba. Da li je još netko isprobao?

14 godina
moderator
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Koristim i preporučujem da probate sljedeće aplikacije za gledanje ako imate pretplatu:

 

Windows:

https://github.com/robvdpol/RaceControl

Android:

https://github.com/leonardoxh/race-control-tv

Ova mi radi super na Mi box s, službene još nema za android tv...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

* * *

Kakav si ti panj, ne mogu vjerovati...Bilo ti je dosadno, pa si htio neki sudar???* * *

Da, bilo mi je dosadno i želim i uvijek ću željeti neki sudar. To što ti želiš moje riječi da izvrćeš u smislu "želim da se netko zabije u zid i da pogine" nije stvar tvog izbora nego stvar bola koliko sam ti stao na žulj.

I da, utrka je bila dosadna da nije bilo onog malog letećeg komadića u zraku ne bi vidjeli niti jedno preticanje.

Sad možeš odgovarati do sutra ali ja ti neću reodgovarati. Ja mogu sebi staviti u glavu psihičku kočnicu da ti ne odgovorim a ti to ne možeš. Ako ništa drugo odgovorit će netka od tvojih frakcija.

 

XXX-Man kaže...

Bilo je za 48€ na viken predsezonskog testiranja.

2€ po utrci je sasvim ok, pa i 2,5 je i dalje super.

Odlični komentatori (naravno, treba znati neki strani jezik), hrpa dodatnog sadržaja i pristup kompletnoj arhivi utrka...po meni to svakako vrijedi te novce.

Je, kada skontam da se za 2€ ne može popiti ni kavu sa mineralnom - to zaista i nije neka skupa cijena.
Ali opoet nabere se, te ova pretplata te ona, te office 365 te svašta nešto i onda.. tu je šta je.

Još 3 dana i idemo opet pun-gas... ovo je najbitnije.

PS: Sinoć sam pustio si MotoGP (I moto 2) komentatori su u jednom trenutku bili tako smor i bukvalno su pričali kao da prenose neku nogometnu utakmicu koja se odvija u sredini terena i lopta se ne približava šesnaestercu.. Užas.. a znamo da se F1 i Moto GP de facto vozi isključivo u tom simboličnom nogometnom šesnaestercu.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Da, bilo mi je dosadno i želim i uvijek ću željeti neki sudar. To što ti želiš moje riječi da izvrćeš u smislu "želim da se netko zabije u zid i da pogine" nije stvar tvog izbora nego stvar bola koliko sam ti stao na žulj.

I da, utrka je bila dosadna da nije bilo onog malog letećeg komadića u zraku ne bi vidjeli niti jedno preticanje.

Sad možeš odgovarati do sutra ali ja ti neću reodgovarati. Ja mogu sebi staviti u glavu psihičku kočnicu da ti ne odgovorim a ti to ne možeš. Ako ništa drugo odgovorit će netka od tvojih frakcija.

E ovo ti je prvi korak u dobrom smjeru, polako shvaćaš da se svakim svojim postom dublje zakopavaš u raspravi u kojoj (kao i u 98% drugih) nemaš valjanih argumenata. Još da si prestaneš umišljati da si ti nekome nešto napravio ('stao na žulj') bih ti i čestitao na pozitivnom zaokretu u tvojim debaterskim vještinama...Ali ima još vremena, ja se nadam.

 

Dalje, zašto bi pobogu bilo dobro da ovaj konj Mazepin bilo kome uništi utrku sa svojim glupostima?

 

Samo veoma površnoj osobi/fanu trebaju sudari za 'dobru' utrku. A u Portugalu smo vidjeli: Verstappenov prolazak Hamiltona nakon restarta kojeg je Hamilton zeznuo, pa Hamiltnov prolazak Verstappena za povratak na drugo mjesto, Hamilton vs Bottas za vodstvo (iako je ovaj naš lokalni Ferarrista rekao da je Bottas pustio Hamiltona s vanjske strane, iako je točno tako Verstappen prešao Hamiltona, znači Hamilton je Verstappena pustio???) i na kraju Verstappen protiv Bottasa nakon boxeva.

 

Uz to smo imali Alonsa i Riccarda koji su se vraćali natrag prema vrhu poretka...Pametnome dosta, tebi nije bilo...Ali nema veze takve fanove F1 ni ne treba, tebi preporučam demolition derby

 

Živio.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
* * *

 

Dalje, zašto bi pobogu bilo dobro da ovaj konj Mazepin bilo kome uništi utrku sa svojim glupostima?

 

Samo veoma površnoj osobi/fanu trebaju sudari za 'dobru' utrku. A u Portugalu smo vidjeli: Verstappenov prolazak Hamiltona nakon restarta kojeg je Hamilton zeznuo, pa Hamiltnov prolazak Verstappena za povratak na drugo mjesto, Hamilton vs Bottas za vodstvo (iako je ovaj naš lokalni Ferarrista rekao da je Bottas pustio Hamiltona s vanjske strane, iako je točno tako Verstappen prešao Hamiltona, znači Hamilton je Verstappena pustio???) i na kraju Verstappen protiv Bottasa nakon boxeva.

 

* * *

 

Živio.

Pustimo sada nas dvojicu (biće što se mene tiče sve u redu u buduće).

Pratim F1 četvrt stoljeća i koliko se sjećam da se Šumaher zabio u nekoga da bio osvojio Titulu i naravno da su mu sudije očitale lekciju.
Prošla sezona (nakon što sam zijevajuči pratio predhodne) meni je lično bila dobra zato što sam pratio središnje timove i svoj naravno tim Ferrari i kada tone nadao sam se da potone kao Haas ili Williams.
Osim toga prošla sezona bila mi je posebno zanimljiva jer je kasno startala pa su faktički sa nepripremljenim gumama vozili do decembra. Ovo ako se nastavi ovako poprilično ćemo gledati dosadne utrke pogotovo ako se zna da imaju samo 3 motora na raspolaganju.
Nema odvoženje utrke na jednom setu guma, što je malo debilno od strane FIA-e koji promoviše sve moguće uštede i zelene. I ako se već moraju mijenjati gume zašto ne na jednoj boji.

I ako nema pokretnih dijelova ne znam zašto su prošle godine dozvolili DAS sistem u Mercedesu. Sklanjaj ga, oduzmi mu sve bodove i neka ove sezone se Hamilton izjednačava sa Šumaherom.

Sjetimo se ovakvih gluposti:

 

Pa se sjećam kada Mercedes nije znao kako da poboljša diskove onda su po dva kočiona diska stavljali. Nije samo da kritikujem Mercedes, i Ferrari nije bajan, 2018. novinari primjetili da se malo kao puši iz ispuha... ljudi skontali da nešto je muljano (mijašno gorivo sa uljem ili šta već) i odjednom sledeće (prošle) godine Ferrrari u totalnoj banani.
Da nema nekih restrikcija Mercedes bi danas ovako izgledao:

 

Dakle ja sam za konstruktivnu raspravu, a treba znati čitati i između redova. Ako sam rekao da se je možda bilo i dobro da se netko slupao nisam aludirao na to da netko pogine. Svi su se malo opustili go Grožanove nesreće kada je doslovce čovjek se ponovo rodio. A i svi volimo F1 zato što je tehnički najzhtjevniji sport sa najnovijim tehnologijama a i vozi se brzo i toga su svi svjesni.

Ajde živio i ti meni.

14 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

psihička_kočnica.exe  has stopped working

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Nema odvoženje utrke na jednom setu guma, što je malo debilno od strane FIA-e koji promoviše sve moguće uštede i zelene. I ako se već moraju mijenjati gume zašto ne na jednoj boji.

I ako nema pokretnih dijelova ne znam zašto su prošle godine dozvolili DAS sistem u Mercedesu. Sklanjaj ga, oduzmi mu sve bodove i neka ove sezone se Hamilton izjednačava sa Šumaherom.


Pa se sjećam kada Mercedes nije znao kako da poboljša diskove onda su po dva kočiona diska stavljali. Nije samo da kritikujem Mercedes, i Ferrari nije bajan, 2018. novinari primjetili da se malo kao puši iz ispuha... ljudi skontali da nešto je muljano (mijašno gorivo sa uljem ili šta već) i odjednom sledeće (prošle) godine Ferrrari u totalnoj banani

Nema utrke na jednom setu guma, zato jer bi bile dosadnije nego sad. F1 bi izgubila svu dozu takticiranja, pošto nema ulaska u boxeve uopće...Druga stvar je da bi utrkivanje bilo još pasivnije jer uz motor i mijenjač, još više bi se pazio taj jedan jedini set guma. Tako recimo nebi bilo klanja između Hamiltona i Verstappena u Bahreinu u završnici utrke, jer su bili na različitim strategijama.

 

DAS je odobren od strane FIA-e, jer je gledano po pravilima bio legalan. Mercedes je kontaktirao FIA-u još kad je DAS bio u razvoju, i na prvi koncept su rekli 'ne, ne može, kršite pravila'. Drugi koncept su odobrili, ali nisu mislili da ga Mercedes može izvesti. Službeno iz FIA-e je bilo: "The DAS system is physically and functionally a part of the steering system. As such, it benefits of the implicit exceptions to certain suspension regulations applicable to steering."

Znači, Mercedes nije skrivao DAS od FIA-e, kao što su nekad momčadi skrivale sekundarne tankove itd...Već su pitali, i razvili sistem sukladno pravilima.

 

Možeš mi molim te linkati ovo o Mercedesu i dva diska? Ovo mi je prvi glas o tome, a pratim F1 dosta dugo i rekao bih dosta detaljno.

 

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pa dobro jel ima onda tko kakav kod ili link za popust na taj F1 TV pro? Vidio sam da se djelilo na redditu jedno vrijeme, nekih 20% popusta

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
Envy kaže...

Nema odvoženje utrke na jednom setu guma, što je malo debilno od strane FIA-e koji promoviše sve moguće uštede i zelene. I ako se već moraju mijenjati gume zašto ne na jednoj boji.

I ako nema pokretnih dijelova ne znam zašto su prošle godine dozvolili DAS sistem u Mercedesu. Sklanjaj ga, oduzmi mu sve bodove i neka ove sezone se Hamilton izjednačava sa Šumaherom.


Pa se sjećam kada Mercedes nije znao kako da poboljša diskove onda su po dva kočiona diska stavljali. Nije samo da kritikujem Mercedes, i Ferrari nije bajan, 2018. novinari primjetili da se malo kao puši iz ispuha... ljudi skontali da nešto je muljano (mijašno gorivo sa uljem ili šta već) i odjednom sledeće (prošle) godine Ferrrari u totalnoj banani

Nema utrke na jednom setu guma, zato jer bi bile dosadnije nego sad. F1 bi izgubila svu dozu takticiranja, pošto nema ulaska u boxeve uopće...Druga stvar je da bi utrkivanje bilo još pasivnije jer uz motor i mijenjač, još više bi se pazio taj jedan jedini set guma. Tako recimo nebi bilo klanja između Hamiltona i Verstappena u Bahreinu u završnici utrke, jer su bili na različitim strategijama.

 

DAS je odobren od strane FIA-e, jer je gledano po pravilima bio legalan. Mercedes je kontaktirao FIA-u još kad je DAS bio u razvoju, i na prvi koncept su rekli 'ne, ne može, kršite pravila'. Drugi koncept su odobrili, ali nisu mislili da ga Mercedes može izvesti. Službeno iz FIA-e je bilo: "The DAS system is physically and functionally a part of the steering system. As such, it benefits of the implicit exceptions to certain suspension regulations applicable to steering."

Znači, Mercedes nije skrivao DAS od FIA-e, kao što su nekad momčadi skrivale sekundarne tankove itd...Već su pitali, i razvili sistem sukladno pravilima.

 

Možeš mi molim te linkati ovo o Mercedesu i dva diska? Ovo mi je prvi glas o tome, a pratim F1 dosta dugo i rekao bih dosta detaljno.

 

Ne mislim da se razviju neke Super Hard gume da se sa njima odvozi utrka, nego baš suprotono, u ovakvim uslovima da se to dozvoli nekome.

Što se tiče DAS-a i jeste i nije regularan. Upravo zbog toga: "As such, it benefits of the implicit exceptions to certain suspension regulations applicable to steering." Cijela jedna epizoda u Drive to Survive govori o tome. zato ga ove godine nema.

Kakav crni link o dva diska? Pa bilo je to u doba kada sam imao ProLinkov ili US Roboticov modem na 14.400 bps.

Tebi ako je posljednja utrka zanimljiva - meni nije. Meni nedostaje zvuk na 22k RPM a ne ovih bijednih 15k. Plavi dim nisam vidio već godinama, a da prošle godine nije Alonso ili tko već odvozio stari Ferrari ne bi novi ljudi ni mogli čuti kako to zvuči.

I još da ponovim meni je baš bilo cool prošle godine kada su bolidi iz onog letećeg starta poslije SC-a čekali da Botas stisne gas koji je čekao sam krej startnog ciljnog pravca pa se cijela trećina bolida slupala na kraju poretka, ali nije cool radi toga što se mene tiče nekoga nazivati panjem.

Na kraju krajeva evo neki link da se odmaknem od ove debilne rasprave:
Mercedes će omogućiti Grosjeanu oproštaj od Formule 1 kakav je želio (klix.ba)

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Ne mislim da se razviju neke Super Hard gume da se sa njima odvozi utrka, nego baš suprotono, u ovakvim uslovima da se to dozvoli nekome.

Što se tiče DAS-a i jeste i nije regularan. Upravo zbog toga: "As such, it benefits of the implicit exceptions to certain suspension regulations applicable to steering." Cijela jedna epizoda u Drive to Survive govori o tome. zato ga ove godine nema.

Kakav crni link o dva diska? Pa bilo je to u doba kada sam imao ProLinkov ili US Roboticov modem na 14.400 bps.

Ista situacija bi bila, gume bi se pazile, vozilo bi se kao po jajima i patilo bi samo utrkivanje. Dosadnije nego ovo sad.

 

DAS je bio 100% legalan, jer je unutar svih pravila. Druga stvar je da pravila nisu bila definirana do zadnje sitnice kaj se tiče toga, a nisu bila definirana jer nitko nije ni mislio da je takvo što moguće. Zato je DAS bio jebena inovacija.

 

Mercedes je ušao u F1 2010. godine, prije toga su bili samo 1954. i 1955....Mislim da si nešto pobrkao, isto kao i ovo s Alonsovim prošlogodišnjim testom u Abu Dhabiju gdje je vozio svoj Renault R25 s kojim je osvojio naslov, a ne Ferrari.

 

Možemo reći da su takve scene privlačne za klikove, naslove na indexu i za 'Drive to survive' (iako ta serija toliko izokreće pravu situaciju...), same po sebi su napete, dramatične i epske, kako god hoćeš...Ali prizivati takve stvari (sudare) je meni djetinjasto i debilno.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
Envy kaže...

Ne mislim da se razviju neke Super Hard gume da se sa njima odvozi utrka, nego baš suprotono, u ovakvim uslovima da se to dozvoli nekome.

Što se tiče DAS-a i jeste i nije regularan. Upravo zbog toga: "As such, it benefits of the implicit exceptions to certain suspension regulations applicable to steering." Cijela jedna epizoda u Drive to Survive govori o tome. zato ga ove godine nema.

Kakav crni link o dva diska? Pa bilo je to u doba kada sam imao ProLinkov ili US Roboticov modem na 14.400 bps.

Ista situacija bi bila, gume bi se pazile, vozilo bi se kao po jajima i patilo bi samo utrkivanje. Dosadnije nego ovo sad.

 

DAS je bio 100% legalan, jer je unutar svih pravila. Druga stvar je da pravila nisu bila definirana do zadnje sitnice kaj se tiče toga, a nisu bila definirana jer nitko nije ni mislio da je takvo što moguće. Zato je DAS bio jebena inovacija.

 

Mercedes je ušao u F1 2010. godine, prije toga su bili samo 1954. i 1955....Mislim da si nešto pobrkao, isto kao i ovo s Alonsovim prošlogodišnjim testom u Abu Dhabiju gdje je vozio svoj Renault R25 s kojim je osvojio naslov, a ne Ferrari.

 

Možemo reći da su takve scene privlačne za klikove, naslove na indexu i za 'Drive to survive' (iako ta serija toliko izokreće pravu situaciju...), same po sebi su napete, dramatične i epske, kako god hoćeš...Ali prizivati takve stvari (sudare) je meni djetinjasto i debilno.

Ne, ne  bi bila ista situacija niti priblićno, netko bi zasotajao 3-5 sekundi po krugu a netko laganini svirao po harfi.


DAS niti je lagelan niti je ilegalan, nitkome nije jasno, službena objava FIA-e je eto tako samo "službena". Ako nema pokretnih dijelova - nema pokretnih dijelova. I ako smo se dogovorili da volan može biti okretan po X osi a ne po Y - onda smo se dogovorili. Novinari su to prvo skužili, ne FIA, ne ti a ne niti ja. Službena izjava je idiotizam koje svatko kao ti može progooglati i C/P uraditi a vjeruje mi da nikome osim u Mercedesu nije jasno.

Ako tako pratiš F1 valjda znaš sa kojim Ferrarijem je neki vozač prošle godine napravio show na 22 RPM. Ako ne pratiš.. progooglat ću ti ja za tebe.

Drive to Survive otkrije toliko toga više gdje u utrkama čuješ samo Biiiiip... biiiiipp. itd itd.

[Uređivano:] I'm Out. Sada možeš pričati kome hoćeš ali budi uvjeren da ti neću odgovarati, [i da vidjjet šeš da naću.]
PS: Žellim ti utrke bez ijednog sudara i bez ijednog incidenta gdje ćep imati 1. Hamiltona, 2. Vestapena 3. Botasa ili nekog desetog - do kraja sezone. Vjerujem da će ti biti zanimljivo.
Meni bi bilo zanimljivije da Botas od sve nervoze slupa se u Hamiltona a ne da ga kao po PS-u propusti iako znamo da mora ako može jer su timske odredbe dozvoljene. Ovako je sve nekako - mlako, niti si vreo niti hladan, više kao mlak da te se izbljuje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 14:53 (Envy).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

Ne, ne  bi bila ista situacija niti priblićno, netko bi zasotajao 3-5 sekundi po krugu a netko laganini svirao po harfi.


DAS niti je lagelan niti je ilegalan, nitkome nije jasno, službena objava FIA-e je eto tako samo "službena". Ako nema pokretnih dijelova - nema pokretnih dijelova. I ako smo se dogovorili da volan može biti okretan po X osi a ne po Y - onda smo se dogovorili. Novinari su to prvo skužili, ne FIA, ne ti a ne niti ja. Službena izjava je idiotizam koje svatko kao ti može progooglati i C/P uraditi a vjeruje mi da nikome osim u Mercedesu nije jasno.

Ako tako pratiš F1 valjda znaš sa kojim Ferrarijem je neki vozač prošle godine napravio show na 22 RPM. Ako ne pratiš.. progooglat ću ti ja za tebe.

Drive to Survive otkrije toliko toga više gdje u utrkama čuješ samo Biiiiip... biiiiipp. itd itd.

I'm Out. Sada možeš pričati kome hoćeš ali budi uvjeren da ti neću odgovarati.
PS: Žellim ti utrke bez ijednog sudara i bez ijednog incidenta gdje ćep imati 1. Hamiltona, 2. Vestapena 3. Botasa ili nekog desetog - do kraja sezone. Vjerujem da će ti biti zanimljivo.
Meni bi bilo zanimljivije da Botas od sve nervoze slupa se u Hamiltona a ne da ga kao po PS-u propusti iako znamo da mora ako može jer su timske odredbe dozvoljene. Ovako je sve nekako - mlako, niti si vreo niti hladan, više kao mlak da te se izbljuje.

1. Netko sad zaostaje 3-5 sekundi...? I? Činjenica je da bi utrke bile dosadnije iz više razloga, zato i pravilo je kakvo je.

 

2. Službena izjava je službena, tako je, i ona je bog i batina. Kraj priče.

 

3. Drive to survive je više puta ljepio team radio iz jedne utrke na neku skroz drugu, skroz van konteksta kako bi se stvorila drama. Isto kao što su stvarali nepostojeću dramu između Norisa i Sainza.

 

4. Kažeš da mi više nećeš odgovarati, ali istovremeno nudiš da ćeš meni nešto proguglati? Ti sam sebe ne možeš pratiti kroz 3 reda teksta...

 

Eto tako još jednu raspravu napuštaš podvijena repa, bez ijednog pametnog argumenta...Valjda, prošli put te iznevjerila 'psihička kočnica', pa si dobio još jednu porciju naobrazbe. Za tvoje dobro trebao bi ti tu kočnicu maknuti, pa da malo po malo učiš...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...
 Novinari su to prvo skužili, ne FIA, ne ti a ne niti ja.

 Nešto si pobrkao i ne čitaš što ti drugi govore, a ni službene izjave mercedesa. Nisu novinari "skužili" za DAS prije FIA-e, nego je mercedes nakon što je dobio zeleno svijetlo od FIA-e krenuo u razvoj istoga.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...
Envy kaže...
 Novinari su to prvo skužili, ne FIA, ne ti a ne niti ja.

 Nešto si pobrkao i ne čitaš što ti drugi govore, a ni službene izjave mercedesa. Nisu novinari "skužili" za DAS prije FIA-e, nego je mercedes nakon što je dobio zeleno svijetlo od FIA-e krenuo u razvoj istoga.

Ok, odgovori mi gdje je taj sasvim regularni DAS sada ove sezone tj. da li ga ima ili nema? Odgovri sa "Da, ima ga. ili sa Ne, nema ga"

Uređivano: Ništa ja nisam pobrkao jer u ovom sportu kriju se neke zataškice kojeg ni sami timovi ne znaju a pogotovo mi kao obična buranija. Ferrrari je "nešto dogovorio za FIA-u" a u istoj sjede Ross Brown i Jean Todt. I apsolutno nikme ni ništa nije jasno što su to dogovrili čelnici FIA-e i Ferrari.

Uostalom kao što sam rekao nije ovo thread čiji je djed viši... slijede naredne utrke već od sutra pa ćemo da vidimo, kome će biti zabavno a kome neće.

PS: ako su postavljeni senzori za 1. 4. 5. 14. i 15. krivinu... daj poštujte to pa sukladno kaznama smanjutke vrijeme na +5 sec ili pak na -10 sec. A ne na samom početku i na kraju kada je drugi vozač Red Bull-a osvojio Najbrži krug.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 15:04 (Envy).
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Isuse, pa prošle sezone je bio regularan. Fia je onda dopunila pravila kojima se takav sustav zabranjuje. Pa i Bottas ti je izjavio na početku prošle sezone da su razvijali DAS više od godinu dana, a Mercedes da su tražili dozvolu FIA-e za DAS. Ne znam zašto vidiš u svemu neke teorije zavjere i još više da vjeruješ da bi ostale ekipe samo tako dozvolile muljanje mercedes, a ide direktno protiv njih. 

14 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Za one koje gledaju utrke na službenom F1tv streamu na pc-u u browseru:

 

Ako vam svakih par minuta stream freeza u fullscreenu (red screen of death), onda skinite "F1 Race Control" app koji se nalazi na Microsoft Store, jer preko tog app-a navodno nema ovih problema.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nema Ferrari snage da se bori za prva tri mjesta. Brzi jesu neko vrijeme i onda kao da snaga napusti bolid.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Koliko je ovo dosadno?! Uh..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice