Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.233.967
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Najveći problem RB-a je da im fali jedan vozač.

Mercedes i kad nema najbrži bolid, može strategijom kombinirati.

 

Ferrari izgleda jako dobar, dns mclaren loš...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

RB sjebao sa strategijom. Prvo imali sporiji pit stop od hamiltona, onaj drugi. A onda išli na rizik s jednom izmjenom. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...

Najveći problem RB-a je da im fali jedan vozač.

Mercedes i kad nema najbrži bolid, može strategijom kombinirati.

 

Ferrari izgleda jako dobar, dns mclaren loš...

 

Upravo to da je Perez bio iza ili ispred Bottas nebi LH samo tako se prošetal. 

 

Nisu mi jasni kad je LH ušao u pit, iz RB-a su znali da su gume u banani mogli su i oni uci krug poslije imali su 24 sec prednosti..

Stvarno mi nije jasan RB, bili su bogovi stratgije nekad a sad ispadaju bedasti.

 

Dobar ferrari ali nije nije to dovoljno dobro, jedva biti treća momcad bez ikakve šanse za postolje to je žalosno.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 16:49 (dad0r).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma trebao je ići u box odmah krug nakon . Stvarno mi nisu jasni da se idu kockat tako, znali su da ako dođe do toga što je došlo. Max neće imati nikakve šanse za oporavak jer je prekasno i ima prestare gume.

 

Da je išao i da je izašao malo iza Lewisa držao bi pritisak na njega. A da je izašao ispred opet bi mogao održavati prednost kao što je pola utrke jer Barcelona sa svojim dugim zavojima teška za pretjecanje.

 

Ovako su pustili da dva Merca rade šta žele. Sigurno je Max frustriran kad tako radi strategija izgubi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 17:06 (Jack Sparrow).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže...

 

Dobar ferrari ali nije nije to dovoljno dobro, jedva biti treća momcad bez ikakve šanse za postolje to je žalosno.

 još uvijek nisu treća momčad :)

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
loky4i4 kaže...
dad0r kaže...

 

Dobar ferrari ali nije nije to dovoljno dobro, jedva biti treća momcad bez ikakve šanse za postolje to je žalosno.

 još uvijek nisu treća momčad :)

 

Na jednoj stazi su barem bili treća momčad i to je nekaj 

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jack Sparrow kaže...

Ma trebao je ići u box odmah krug nakon . Stvarno mi nisu jasni da se idu kockat tako, znali su da ako dođe do toga što je došlo. Max neće imati nikakve šanse za oporavak jer je prekasno i ima prestare gume.

 

Da je išao i da je izašao malo iza Lewisa držao bi pritisak na njega. A da je izašao ispred opet bi mogao održavati prednost kao što je pola utrke jer Barcelona sa svojim dugim zavojima teška za pretjecanje.

 

Ovako su pustili da dva Merca rade šta žele. Sigurno je Max frustriran kad tako radi strategija izgubi.

 I to bi bilo riskantno. Da je pao iza Hamiltona, pa makar i sekundu, bilo bi ga teško preteći.

Uz to, Bottas bi u tome scenariju vjerovatno ostao do kraja na stazi bez drugog odlaska po gume, i mecedes bi nekako sredio da barem jedan od njih dvojice završi ispred Maxa.

I u tom scenariju, još bi gotvo sigurno izgubio bod za najbrži krug, jer ako prođe bilo kojeg mercedesa, taj će otići po nove gume zadnja 3 kruga i uzeti taj bod.

Zato je shebano RB-u, nije sigurno da Max prešao Hamiltona na novim gumama, pogtovo jer se činilo da je Mecedes brži na medium gumama, a i na ovoj stazi je jako teško preticati (vidjeli smo da Botas s istim gumama nije mogao riješiti ferrari pola utrke, a tek koliko je perezu trebalo da riješi Rikkia, koji se još muči s bolidom).

 

Kad je opet dva na jedan, u odnosu Mercedesa i RB-a. Imam neki osječaj da je RB brži možda tu desetinku dvije, ali koliko god mi pljuvali po Bottasu, on je uvijek tu negdje. Ne dovoljno dobar da ugrozi Hamiltona, a opet tu blizu da RB uvijek mora gledati njega kod strategija.

Dok kod RB-a, doslovno tko god vozi s Maxom, obično je pitstop iza njih troje, i onda praktički ne igra nikakvu ulogu za njihove strategije.

 

Što je najgore za RB, ovo je vjerovatno jedina sezona u kojoj se merc "nudi", samo što je mercedes mašinerija, i nije dovoljno pobjedit samo Luisa na startu, treba i sve ostalo odradit da bi se pobjedilo kao tim.

 

***

 

Ostatak grida je show, Mclaren i Ferrari su tu negdje, Alpha/Alpine/aston isto, Wiliams/alfa, i onda jadni haas na kraju.

Kao što sam rekao po početku sezone, bez obzira što se dogodi na vrhu, ovo bi mogla biti jako zanimljiva sezona iza njih.

 

***

PS Jesam li ja jedini kojeg Tsunoda živcira? Dečko je tek došao u F1, bahat se ponaša prema svima. Vrijeđa vlastiti tim tjekom kvalifikacija, konstatno psuje na radio (nije da me to vrijeđa, ali takav balavac da se tako ponaša mi je nevjerovatno), i onda šečer na kraju je da njegov bolid nije isti kao kod njegovog timskog kolege  Ni jedan vozač mi nije postao tako brzo odbojan kao taj dečko. I to u sezoni gdje imamo Mazepina (!!!)...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...
Imam neki osječaj da je RB brži možda tu desetinku dvije, ali koliko god mi pljuvali po Bottasu, on je uvijek tu negdje.

 

Mislim da je na ovoj stazi mercedes ipak sve u svemu bio nešto brži (2-3 desetinke). Možda ne brži gledajući u idealnim uvjetima, ali štedljiviji sa gumama, što na kraju rezultira boljim vremenima, pogotovo pred kraj stintova. Jer Maxu su u oba prva stinta gume počele popuštati prije nego Hamiltonu, dok je s druge strane na svježim gumama Max napravio najbrži krug za sekundu bolji od Bottasovog-a (a obojica na fresh soft).

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Da, ali da je kojim slučajem došao ispred Hamiltona, opet. Mogao bi mu remetiti gume s svojim dirty air-om kao prije toga. Na ovoj stazi ga ima, zato je Hamilton obično stizao Maxa pred kraj kruga, a kroz one zavoje izgubio vrijeme jer mu u tim zavojima remetio aerodinamiku a samim time i gume Hamiltonu. Barem sam takav dojam dobio.

 

Mislim da je zato išao Lewis ramije po gume. Da se makne od njega, dobio čisti zrak ispred i stigne nadoknaditi što mu treba. A plus je u svemu tome bilo što je imao Bottasa jedinog između njih.

 

Falio je tu Perez ili neki drugi vozač da malo zaustavi Lewis i poremeti mu taktiku. Jer ovako nije nešto previše imao za razmišljati. 

EDIT: sve to možemo nagađati, ali i dalje Mercedes je jednostavno dobar i teško reći da bi išta od ovoga pomoglo

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 22:32 (Jack Sparrow).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Max nije imao više medium guma i sa tim završava sva moguća priča o pogrešnoj taktici.

Da je ušao ranije mogli su mu staviti ili soft koji ne bi izdržao do kraja ili hard koji bi bio prespor.

Jedina greška se desila prije same utrke, a to je da mu nisu ostavili još jedan set mediuma sa kojim bi onda možda imali nekakve šanse.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Utrku VN Španije 2021 sam pratio iz bolničkog kreveta (da i ja sam pao sa motora, ali bez posljedica) i par riječi:

O komentatorima. Ne mogu da vjerujem koji su smor HR komentatori (nisam mogao da mijenjam tad). Pa da ne znaš o čemu je riječ ne bi znao da komentarišu F1, prije bi pomislio da komentarišu dosadni dio neke nogometne utakmice gdje se sva radnja odvija na sredidini terena.
A onda sam sinoć pogledao istu utrku sa SRB komentatorima.. pa koja je to milina. ALi ajde to je ne bitno?

Molim vas nemojte mi o strategijama.. komentatori srpski su to 100 puta rekli i svima je to jasno.
Pobjedu Hamiltonu moćemo zahvaliti baš otkazivanju Hondinog motora kod onog mladog japanca... jer je vidljivo da bi Mercedes pojeo gume. 

I ovo je jedina zanimljiva stvar koju sam vidio:

 

"Nema priitiska, nema pritiska" dere se tehničar u pit boxu udarajući rukama u gumu.

Inače dramatične momente Španije možete vidjeti ovdje: 5 shock moments from the Spanish Grand Prix | Formula 1®
Gdje je ne zaboravimo Slupana dva Mercedesa na startu utrke:

 
 
 

Znači volio bih da su se sudarili (onaj trenutak kada Botas propušta Hamiltona) Mercedesi prošle nedelje nego da mi je netko poklonio novu S Klassu. A vidjeti facu onog Toto Wolffa kada Max prestiže na početku utrke Hamiltona je neopisivi trenutak sreće.

Zapravo ovo je utrka gdje je bolje da su više prikazivali što se dešava unutar Boxova nego na stazi.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nitko ne komentira novu livreju na McLarenu 

 

Izgleda puno bolje nego sam očekivao u najavi, šteta što je samo za jednu utrku.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...

Nitko ne komentira novu livreju na McLarenu 

 

Izgleda puno bolje nego sam očekivao u najavi, šteta što je samo za jednu utrku.

 Istina. Trebaju zadržati ovakve boje. Ono prije izgledalo ko Papaya haha

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Perfektni prolaz kroz kut haha

 

https://streamable.com/4sbgio

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

BTW, jeste vidjeli novi tehnički video na f1 youtube kanalu?

 

Priča se o tome kako RB prebacuje balans bolida tjekom utrke, tako što su stavili piće za vozača u nos.

Kako utrka odmiče, nos postaje lakši 

 

Vjerovatno dosadna utrka će biti, ali dobre kvalifikacije.

I ako ima tko da se voli kladit, tražite gdje nude da će Mazapin završit u zidu 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Koliko bi velika trebala biti boca da to zaista bude osjetna promjena?

 

Meni je krilo daleko zanimljivije, volio bih vidjeti konkretne simulacije da vidimo koliko utječe na Vmax.

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
TibzzX kaže...

Koliko bi velika trebala biti boca da to zaista bude osjetna promjena?

 

Meni je krilo daleko zanimljivije, volio bih vidjeti konkretne simulacije da vidimo koliko utječe na Vmax.

2-3 litre vode (a sigurno popiju puno više) je već ogromna promjena pri tolikim brzinama. 

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ovisi od vozaca do vozaca, Lando uopce ne pije tijekom utrke... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Kimi pije prije, za i poslje utrke. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

Kimi pije prije, za i poslje utrke. 

 

Istina

 

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Alfa Romeo u Q3.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Teski flop Alpine. Gio daje max od sebe da ostane u alfi i za sljedecu sezonu. Danas je Ferrariu pomogla tezina zadnjice da prorade zadnje gume.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ehhh sada F1 konačno ima smisla. Još da su Hamiltonu poništili prvu kontraverznu pobjedu, i sve uništili zbog DAS sistema danas ne bi pričao gluposti:

"Ovo je postao sport za tatine sinove".

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dečko, imaš ozbiljnih problema.

Komentari ti uopće nisu konstruktivni za raspravu, stalno se nešto žališ, a pomalo si već i naporan.
13 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja ću samo komentirati da Mazespin nije raznio bolid skoro cijeli vikend. Ostaje još danas vidjet hoće li mu uspjeti do kraja.

https://psnprofiles.com/MaliGremlin69
10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ferrari je sramota za svoje ime

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...

Ferrari je sramota za svoje ime

 Ti očito ne pratiš F1. Daj nam kaži po čemu je sramota?

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Dečko, imaš ozbiljnih problema.

* * *

Nemaa nikakvih problema osim što moram od toaleta a nemam kada jer geldam F1 vez da izgubim sekundu gledanja.

I nisam ti ja "dečko", nazivaj svoje mezimce tako. Stariji sam od tebe za "cenera".

formula1live kaže...
* * *

 Ti očito ne pratiš F1. Daj nam kaži po čemu je sramota?

Jok, samo ti pratiš F1. Mi ostali ne znamo što su to ni točkovi, valjda čekamo da se izmisle poslije vatre.


Nema LecLaira i odmah je u 40% manje zanimljivija urka... Ali idemo Live.. kao i ti i tvoj nick što ti sugerišu.

  

Uređivano 1: Hamilton ne može ni u DRS zonu da uđe za Gaslijem. [Uređivano 3: ne može ni na 3 sec da mu se približi]

Uređivano 2: Samo nek ostane ovako. Niti pijem Red Bull (pijem Hell, 10 puta bolji) niti vozim Mercedes.. ali za prvenstvo fantazija:

 

Uređivano 3: Želim utrku do kraja bez ijednoj jedinog incidenta.

formula1live jesi li živ?

Uređivano 4:

Kako sam se sjetio da volim Monaco:

 

Uređivano 5: ["U šoku Hamilton", kaže komentator]

 


Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 15:49 (Envy).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sir Moan-a-lot.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

"World champion mentality" 

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice