GNK Dinamo Zagreb izdvojena tema zaključana tema

poruka: 4.081
|
čitano: 731.531
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Bravo dečki koji su ušli pred kraj i izgleda spasili posao Jakiru opet. Realno, ni bod nismo zasluzili. Tako da je ovo još i pozitivan rezultat. Ne znam više šta bih rekao. 2 slike momčadi ove sezone. Stvarno sam se nasekirao prvo poluvrijeme. Muka mi je gledat više ovaj nogomet i da igrači nemaju motivacije. Možda bolje da odem gledat neki drugi sport. Petković je odigrao kriminalno i bio uteg momčadi čitavu utakmicu. Svaka njemu čast, ali ovo što je odigrao je ispod svakoga nivoa za Dinamo - pas igra, dueli (statistika sve govori, 21 izgubljena lopta, od 15 duela 3 osvojena). Što Jakir govori pred utakmice i na poluvremenu da dečki uopće nisu zaintereisani za nogomet, to mi je starno nejasno? Kad pogledam Theophila kako se baca na svaku loptu na kraju utakmicu, kako mu je stalo da se napravi rezultat, igra lijevo krilo  i desno krilo pred kraj utakmice. Ako netko još ima šta reći protiv toga momka, nek se poklopi po ušima. Odmarao si čitavu momčad protiv Gorice, kondicijska priprema nula. Ne znam tko su ti stručnjaci i kakve zasluge imaju za ovo, ali momčad ne može izaći u ovakom stanju na teren. Da nitko godinama ne odgovara za ovakvo kondicijsko stanje momčadi. Ako se ne varam, isti kondicijski stožer je bio i kod Bišćan.

Što se tiče Osijeka, čestitam im na odličnoj igri. Igrali su visoko protiv nas. Klasični gegenpressen tijekom čitave utakmice. Jako dobra analiza kako odgirati protiv ove postave DInama. Jakir nije imao plan B uopće.

Ne znam ni što očekivat protiv Paoka. Čini se da je svaka utakmica bacanje novčiča i ako se okrene na krivu stranu, izgorili smo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 20:01 (fighterZu).
6 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Kme, kme, kme, utakmica tisine, kme, kme, kme. Volim te Dinamo! Probleme imaju i imat ce, rezultat jako veseli. Nadam se lijepoj prici. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
suspendiran
online
GNK Dinamo Zagreb

 

15 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

2:0 odlična pobjeda. Za kup tekmu u ovoj fazi doktorski odrađeno. Nadam se samo da neće tamo padati pod pristiskom.

 

Sad se ponovno treba fokusirati na ligu. 

 

Ovako na žalost ligu ne mogu igrati. I tu trener zasad nema rješenja.

Jučer je izgledalo kao da je PAOK čekao da ga Dinamo napadne. Pošto Dinamo to nije nego je stajao u srednjem bloku  ovi više nisu imali ideje i doslovce poklanjali lopte što u noge što u aut. Taktika odlično pogođena.

 

Jedini problem je što ni Dinamo nije imao ideje kako izgraditi napad. Kao što nema ni cijele sezone. Kad je PAOK  prešao polovicu i u obrani se oduzela lopta ako nije bio moguć pas do Baturine i Petka jedino rješenje je bilo odigrati par dodavanja u zadnjoj liniji + golman i nakon toga slijedi duga lopta Bauera (najčešće) po njegovoj strani ili Teophila na Petkovića. Za ovo fazu europe i pošto je to kup dovoljno. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 11:42 (plavi08).
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Tjedan smo počeli sa odličnim rezultatom protiv Paok-a. Momci su odigrali još jednu dobru taktičku utakmicu u Europi. Čestitke svima na dobro pripremljenoj i odgiranoj utakmici, sad još to samo treba potvriditi u Grčkoj.

A danas su nas dočekale još jedne lijepe vijesti. Napokon je riješena i drama oko predsjednika. Novi predsjednik je Velimir Zajec, Zeko (Link). Čestitke.

Idemo dalje u nove pobjede, danas nas čeka Slaven Belupo. Očekujem od igrača da danas budu nabrijani, s obzirom na sve okolnosti ovaj tjedan. Da odigraju odličnu utakmicu i da završimo tjedan kako spada. Daj mi samo pobjede...

14 godina
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb
fighterZu kaže...

Tjedan smo počeli sa odličnim rezultatom protiv Paok-a. Momci su odigrali još jednu dobru taktičku utakmicu u Europi. Čestitke svima na dobro pripremljenoj i odgiranoj utakmici, sad još to samo treba potvriditi u Grčkoj.

A danas su nas dočekale još jedne lijepe vijesti. Napokon je riješena i drama oko predsjednika. Novi predsjednik je Velimir Zajec, Zeko (Link). Čestitke.

Idemo dalje u nove pobjede, danas nas čeka Slaven Belupo. Očekujem od igrača da danas budu nabrijani, s obzirom na sve okolnosti ovaj tjedan. Da odigraju odličnu utakmicu i da završimo tjedan kako spada. Daj mi samo pobjede...

 Igrač Zdravka Mamića. Pa taj Mamić neće lako iz Dinama.

6 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Srećom. Možda uvede savjetovanje na daljinu. Zoran i Jakir treniraju, Zdravko i Zajec vode klub u nove, moćne dane. Mokar san...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Koje sramoćenje na europskoj sceni. Ovako se povući i ne moći složiti 2 dodavanja na utakmici. I onda mi neko priča da je Jakir dobar trener. Ne znam kakvo čudo se mora dogoditi i kakvog trojanskoga konja moramo podvaliti Grcima da ovo okrenemo u nasu korist. Šteta što nemamo 11 zamjena na utakmici. Samo da ne bude potop do kraja utakmice. Sad treba neko na razini Oršića da izađe u drugom poluvremenu iz svlačionice inače nam se ne piše dobro. A ništa, idemo izgurat do kraja pa šta bude. Daj mi samo pobjede...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 19:52 (fighterZu).
11 godina
suspendiran
online
GNK Dinamo Zagreb

Ja sam tek sada vidio koji je rez na poluvremenu, gledao sam tekmu prvih 15-20 minuta i ugasi jer se vidjelo od početka kamo to vodi.

Nikad mi neće biti jasno zašto se sa toliko kukavičluka igraju uzvrati kada dolaziš sa prednošću iz prve utakmice. Zar ih ne tako davni poraz od Sparte Prag nije ništa naučio?

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Razočaran sam kao nikada do sada. Možda sam previše emotivan u vezi Dinama. Svi porazi u HNL-u su mi lakše pali od od ovoga. Ne znam što bih rekao. Prenesite Jakire da sam da ostavku kad već nemamo novaca da mu platimo otpreminu. Jbg, ne voli on toliko Dinamo, da bi to napravio i tu je samo jedan od njegovih problema. Kad je takav frajer šta ne skupi muda i kao Cvitanović prije par sezona ne da sam ostavku. Unaprijeđenje u igri ne postoji od njegovog dolaska. Od sada pa nadalje, kakvi god bili rezultati, on mora otići iz Dinama.

 

Tračak nade ukazao se na početku drugoga poluvremena i onda Jakir ništa ne radi da digne ritam utakmice da pritisnemo. Štoviše vadi Špikića koji je energetski čak i najbolje izgledao. Nema zamjena, 3 zamjene uvodi u 80. minuti i sa time propadaju sve šanse Dinama za neko čudo, a i hrvatski koeficijent. te 3 zamjene radiš na poluvremenu kad gubiš 3-0. Dinamo koji ne može dat gol iz smislene akcije čitave sezone. Nedostanak Perića, Moharrami-ja itekako vidljiv u obrani, nedostanak lijevoga beka da ne pričamo. Ne znam kako se zove onaj igrač Paoka u sredini. Radi ti dar mar u sredini, ne radis nikakve promjene u sredini. Što je najgore od svega, 3 gola su pala iz prekida gdje igrrač uvijek ostane sam. Daj jeb*emu, dovedite nekoga tko ce uigrat te prekide u nekom hrvatskom klubu. Igrači na kraju utakmice se smiju, neki i cerekaju, naravno boli ih uvo. Petković i Baturina idu na team building u egipat, bit će izleta na račun HNS-a, a Dinamo tko j*be. Tako se danas ponašala cijela ekipa. Sa takvin pristupom nisu ni zaslužili ni prolaz dalje, a ni trofej u domaćoj ligi.

 

Ne znam sto mi moramo napraviti da osvojimo kup ili naslov do kraja godine. Reprezentativna pauza je blizu, tražiti novoga trenera za to vrijeme ili staviti bilo koga privremeno. Padobranac na klupi nam je potreban više nego ikada, jer ovako više ne ide.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 21:53 (fighterZu).
14 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Kako god, svake sezone se neko osramoti u Europi. Ove godine svi. 

11 godina
suspendiran
online
Re: GNK Dinamo Zagreb
x18x05x kaže...

Kako god, svake sezone se neko osramoti u Europi. Ove godine svi. 

 

Pa ja se nebi složio da su se sramotili ove sezone. Na sreću nije bilo nikakvih Gzira, Tobola i Kilžižara.

Za Osijek je bilo nerealno očekivati da izbace one turke, realno puno skuplja i ozbiljnija ekipa od sastava NK Osijeka. Da Osijek nije zimu prije i to ljeto prodao sve najvažnije igrače osim Miereza (Ivušić, Kleinheisler, Škorić, Beljo, Lončar, A.L. Barišić, Leovac...) možda bi imali šanse da ih izbace.
Rijeka je imala sve pobjede do tog zadnjeg pretkola gdje su imali usranu sreću u ždrijebu i to ih je opet na jedvite jade tek nakon produžetaka izbacio jedan Lille, a glupo je i nerealno očekivati da se takav protivnik izbaci i govoriti da je to sramoćenje, taman da je Dinamo koji ima bogato europsko iskutvo igrao s njima nebi se smatralo kiksom da ispadnu.
Kad smo već kod Dinama iako je ovo euro sezona za zaborav (većim djelom) opet su prezimili, izbacili jedan Betis i preskočili jedno kolo nokaut faze i onda ispali u 1/8 finala uz to da su opet slavili u toj prvoj tekmi i time koliko-toliko pridonjeli svom i državnom koeficijentu.

Jedino za kog bi se moglo reći da je podbacio je Hajduk koji je realno mogao izbaciti upravo ovaj PAOK da je malo hrabrije te jače stisnuo i napao na poljudu u prvoj tekmi jer PAOK se nudio, u uzvratu iako rezultat sugerira da su ih razbili (0:3) PAOK nije ni tu ništa posebno odigrao a Hajduk je prelako i naivno primio ta 3 gola, a opet PAOK je ekipa koja redovno igra europu i puno su iskusniji u takvim utakmicama zbog čega su na kraju i prošli tako odigravši "onoliko koliko treba".

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 23:26 (ibme74).
8 godina
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb
ibme74 kaže...
 i državnom koeficijentu.

 ta prica sa koeficijenotm je smijesna

svak igra za sebe, narativ je poprilicno glup

11 godina
suspendiran
online
Re: GNK Dinamo Zagreb
sporttest kaže...
ibme74 kaže...
 i državnom koeficijentu.

 ta prica sa koeficijenotm je smijesna

svak igra za sebe, narativ je poprilicno glup

 

Pa gdje sam ja napisao da igraju za RH koeficijent? Ja sam samo rekao da su sa tom pobjedom donjeli dodatne bodove koeficijentu.

16 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Neka. Fino sam maknuo onaj Dinamo grb s retrovizora u autu, sram me. Prvo su dragi zagrebački aktivisti odlučili odustati od upravljanja otpadom i posvetiti se Dinamu a onda je i ulica zaključila da bi mogla voditi klub.  Kako će se svi plakati za Mamićem, za par godina eto ga, sredina tablice lagano, reprezentacija ne postoji... Zabavlja me to sve iskreno, meni ni iz džepa ni u džep.

He who is brave is free.
16 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Kada je ždriJeb četvrtine finala??? Koga prizeljkujemo???

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
16 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Ne znam kako objasniti ovu utakmicu osim da se nisu pojavili na terenu u prvom poluvremenu. Takva količina straha gdje se ne ulazi u duel, stoji se na 2 m od igrača, svaki pas je alibi na stranu ili prema nazad da bi je Nevistić na kraju ispucao. Mlako, slabo, bez muda. I prije prvog gola, Paok je mogao 2-3 zabiti, puštalo je na sve strane. A nakon 3-0 su ušli malo odlučnije u 2. poluvrijeme, zabili gol i onda opet stali... Jakir osim što je (opet) totalno podbacio mentalno pripremiti ekipu, je i taktički podbacio i forsirao polupasivnu igru, a onda u zadnjih 10 min pokušaj na horuk sa dva napadača gdje je završilo kako je završilo. 

 

Nema nikakvog pomaka u igri, na jednu dobru utakmicu dođu 3-4 loše, mentalno su nikad slabiji. Izgubio se u potpunosti borbeni gard i onaj Dilaverov "nema s nama više zajebancije" stav kakav su imali. U sljedećim utakmicama mogu zamisliti da dobiju Rijeku /Hajduka 2-0 (jer su i dalje individualno najbolji u ligi), ali i da izgube od Rudeša 2-0... mislim da je Jakirovo vrijeme odbrojano, a jedino što ga drži je visoka otpremnina i kaos u vodstvu kluba. Nadam se da će Zajec malo posložiti tu strukturu, dovesti nekog pristojnog sportskog direktora i ustabiliti klub.

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Ja sam bio uvjeren da je Zajec najbolje rješenje, ali više nisam siguran.
Njegove izjave: Jakirević treba ostati trener dok on to želi, Vlatka Peras mora biti u klubu, svi smo mi šefovi a ne samo ja, za sportskog direktora treba dobro razmisliti. Koja je poanta promjene, ako sve ostaje isto??
Dok smo bili u igri u evropi, možda nije trebalo "talasati", ali sada to više nema smisla. Odigrati portiv Rudeša i napraviti zaokret.
Jakirević je potrošio sve kredite i teško da može ovu ekipu odvesti do naslova.
Zajec je imao dovoljno vremena da kreira strategiju kako dalje. Mora se točno znati šta je čija odgovornost!
Nakon Rudeša dovesti sportskog direktora, novog trenera, prodrmati ekipu...

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Najveci su problem financije i krediti. Ovi su se osigurali i ne mrdaju. Tko zna, kakvi su ugovori u pitanju. Treba isplaćivati i sve bivše trenere. Nisu ni konkurentski klubovi nesto bolji koliko sam načuo i oni su u velikim dugovima. Očekujte prodaje igrača svih naših top klubova jer ne znam kako se drugačije misle pokriti.

 

Što se tiče Jakira, on mora otići čak i pod uvjetom da osvojimo naslov. Jer mislim da to osvajanje naslova ne bi bila njegova zasluga. Već lošije predstave konkurenata i možda da se probudi neki inat u igračima. Iza toga u potpunosti stojim. Da razbijemo Rudež i Hajduk nekim čudom i dalje smatram da ne možemo ići dalje sa njime. Betis mu je mala utjeha. Što ćemo sa utakmicama sa Balkanijem, Spartom, Viktorijom, pa sad PAOK-om. A kako igramo u ligi, pravo je čudo da smo još  u nekoj konkurenciji za naslov. Ja se mogu okladiti da on nema muda viknut ni jednog igrača u svlačionici da ne bi došlo do još većih problema i nezadovoljstva igrača što bi bio dodatan teret. Prošlo je previše mjeseci, a sa ekipom još uvijek nije kliknuo.

 

Također, veliki problem je što ne vidim uigrane akcije i mehanizme. Jedine koje se sjecam je onaj uigrani korner sto smo imali u jednoj utakmici. Sve ostalo: Duga lopta na Petka ili dupli pas sa Petkom (i to je to??). Hajduk i Osijek imaju sličan problem sa tim mehanizmima. A Rijeka i Lokomotiva su tu daleko napredovali. Pogledajte njihove mehanizme, ne ovise o jednom igraču, opasni su i preko desne i preko lijeve strane. Što mislite zašto su nam krila toliko loša? Pogledajte Ristovskog i Perkovića šta rade prema naprijed i sve će vam biti jasno. Ima li tu ugiranih akcija sa njihove strane sa krilima, ili sa veznim koji je na njihovoj strani - odgovor je nema (i to je prisutno u svakoj utakmici).

EDIT: možemo i dalje. Pokušaji neki preko centaršuta neupotrebljivi ove sezone, zašto? odgovor je jednostavan. Vezni red - Baturina, Sučić i Mišić. nijedan nema tendenciju ulaska na centaršut (nešto u stilu Marija Pašalića) + Petko koji se izvlači na ofenzivnoga veznoga. zašto onda uopće pokušavaš to? Ok - riješenje je očigledno, sa takvim veznim igračima koje imaš, jedini način je kroz kombinatoriku doci do sanse ili povratnom i šut prema golu. Ali tu ponovno imaš osjećaj kao da se ne zna tko bi trebao početi i završiti akciju. Zašto Kaneko i Hoxha ne ulaze vise u sredinu vec iskljucivo imaju jednu liniju kretanja kad idu prema naprijed? Takvim stilom igre, igrače je onda lakše čuvat. Pa čak i ako prođe, zatvorit će liniju dodavanja jer već znaš što će igrač u napadu napraviti (nije slucajno zašto je Kaneko lošiji u zadnje vrijeme).

 

Za sve to je itekako odgovoran stručni stožer (i treneri i analitičari)

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 18:33 (fighterZu).
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Mislim da je glavni problem što su kupljeni igrači koji nisu kompatibilni sa postojećim kadrom (Petković), što se posebno osjeti u hnl-u kada se protivnik brani u dvostrukom bloku.
I Hoxha i Kaneko su klasična krila koja više vole operirati uz aut liniju.
Dojma sam da bi oni više došli do izražaja u sustavu 4-4-2 ili barem sa jednom klasičnom devetkom (tipa Miereza).
Ovako se Kaneko često sudara sa Ristovskim, smetaju jedan drugom, a kada probije i hoće nabaciti, u srcu 16-a nema nikoga ili je premalo igrača.
Ovakvoj Dinamovoj igri, više pašu krila koja vole ulaziti u sredinu (Oršić, Pjaca i čak Špikić), dok bekovi operiraju uz aut liniju.
Petković voli stajati oko ruba 16-rca i ima sjajna dodavanja za ofenzivna krila (to su bili Oršić i Špikić), te veznjaci koji vole ulaziti u 16-rac (prije Ademi i Baturina)
Ademi više nije u staroj formi i ostaje samo Baturina.
Rezultat svega je premalo igrača blizu gola, premalo šansi i na kraju imamo tablicu kakvu imamo.
Taj sustav i igrače je na kraju selektirao Jakirović i na njemu je najveća odgovornost.
I da ode Jakirović (a trebao bi), pitanje je da li se tu može šta odmah promjeniti, ali to je pitanje za nekog top trenera. Samo tko je taj top trener koji može usred sezone nešto pozitivno promijeniti?

6 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Utakmica drugog i trećeg na tablici, nadam se da će titula pripast klubu sa Kvarnera. Ovo je bilo loše. Još jedna loša u nizu. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
7 tjedana
offline
GNK Dinamo Zagreb
Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
7 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Realno, bilo bi bolje da je Hajduk pobijedio, pa bi Rijeka imala šanse za naslov (Hajduk ionak ne bude osvojio više od 3 boda do kraja sezone), i Dinamo bi onda bio prisiljen mijenjati nešto.

Ovak opet još jedan pehar u tribinu i sve je "super", a zapravo nije.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb
fer-de-lance kaže...

Realno, bilo bi bolje da je Hajduk pobijedio, pa bi Rijeka imala šanse za naslov (Hajduk ionak ne bude osvojio više od 3 boda do kraja sezone), i Dinamo bi onda bio prisiljen mijenjati nešto.

Ovak opet još jedan pehar u tribinu i sve je "super", a zapravo nije.

 

 Na žalost, jako daleko smo mi od pehara.

Odigrali smo dobro samo zadnjih 20 minuta prvog poluvremena, ostalo dosta slabo.

Realno, jućer nismo zaslužili dobiti, za razliku od zadnje utakmice u 12 mjesecu u Maksimiru, koja je završila 0:0

Tokom cijelog prvenstva smo zaslužili jednu pobjedu, koja je stigla jućer.

Nevistić i Petković najbolji. Ademi najslabiji.

Nevistić je nanizao par dobrih utakmica i čini se da se vraća u formu iz doba Rijeke i da imamo opet golmana na duži rok. To je najpozitivine što se može izdvojiti.

Ajmo ponoviti ovaj rezultati i u srijedu.

10 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

O kako je lijepo biti Dinamov navijač. Ajmo Rijeka!!!!! 

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Savršeno prvo poluvrijeme. Trebali smo dati barem još 2 gola. Jedno od najboljih poluvremana ove sezone.
Srećom, nisu nam se silni promašaji osvetili u drugom poluvremenu.
Ajmo po dvostruku krunu

6 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Danas brutalna utakmica. Nebo i zemlja u odnosu na utakmicu prije. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb

Brutalno prvo poluvrijeme di im se nije dopustilo ni faula. Ostalo prosjek.

 

Igramo ko ona stvar, al trenutno nas ide rezultat.

 

Hajduk nam je zahvaljujući stranim sucima dopustio da na Poljudu imamo skoro pa domaći teren.

 

Nadam se, al ne vjerujem da Dinamo neće prostu još hrpu bodova do kraja prvenstva. 

10 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb
Your mind is like a parachute! Useless unless its open
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

"S tribina Hajdukovog stadiona jasno se vidjelo kako Bruno Petković, dok svi njegovi spas od navijača Hajduka traže sprintom, travnjak Hajdukovog stadiona napušta laganim hodom."

 

 

Samo je nastavio u istom tempu ko i cijelu utakmicu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice