Dinamo 2009/10 zaključana tema

poruka: 157
|
čitano: 37.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Dinamo 2009/10

U trenutku formiranja ove teme već je prošlo pet kola HNL-a, Dinamu ide odlično ove godine!

 

Danas bi trebali potvrditi i plasman u Europskoj ligi (izvrsno za klub, njegove navijače, ali i za hrvatski nogomet).

 

Nadam se da će biti dobrih povoda za postove u ovoj temi! Osmijeh

 

P.s.

Prepucavanja i podbadanja nisu dozvoljena - ako niste navijač Dinama ili nemate neki konstruktivan post, ignorirajte ovu temu!

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 19:02 (Miro).
15 godina
neaktivan
offline
Dinamo 2009/10

Nadam se samo da nece opet pocet prepiranje u temiCool.

Daj boze da vise netko iz HNL-a napravi nesto u Europi. Navijam za Hajduk ali mislim da se Dinamu i ove godine smjese obje titule. Nije Dinamo toliko jak koliko su ostali u banani (mislim na HNL). Volio bi da sto dulje opstanu na europskoj sceni da nam bar malo dignu ugled.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
16 godina
offline
Dinamo 2009/10

Vjerujem da će Modri večeras potvrditi ulazak u Europsku ligu, a ne bi bilo zgoreg da uhvate i koji bod za dogodine. U Europskoj ligi ne treba imati prevelika očekivanja. Realno, ovako je puno teže dočekati proljeće u Europi nego prije ali me veseli veći broj Euro utakmica na Maksimiru.

 

Na kraju krajeva, lopta je okrugla i tko zna kakve sve rezultate možemo postići.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
offline
Dinamo 2009/10

Ove godine se bas mogu tuci po glavi kako nisu usli u ligu prvaka kad vidim koji su klubovi prosli.... Mada europska liga je po mjeri dinama i ako dobro odigraju ove godine i ne prodaju slijedece godine glavne igrace mogli bi dogodine bez beda u LP... Valjda se danas nece obrukati jer hearts je pre los...,

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
offline
RE: Dinamo 2009/10

Kao rođeni Zagrepčanin i navijač Dinama mogu reći da, nažalost, sve dokle u HNLu ne će biti barem 4-5 kluba na razini Dinama i ostatak lige stepenicu dvije ispod (imenovao bih klubove, ali bojim se flamea) možemo se samo zavaravati Europom.

 

Hrvatski klubovi su samo odskočne daske za Europe talentima, ništa više i ništa manje, i trenutno, to tako mora biti, jer bi inače propadali u HNLu, a ovako barem imam reprezentaciju svijetske klase.

 

Nemojte me krivo shvatiti, kada je Dinamo igrao protiv Modrićevog Tottenhama, bio sam uz Dinamo, kada je igrao protiv Srninog Šahtara, bio sam uz Dinamo, i uvijek će mi srce biti ponajprije uz Dinamo, ali i svaki hrvatski klub koji igra u Europi, međutim... Jedno je srce, drugo je realnost.

Every hole is a goal!
16 godina
moderator
offline
Dinamo 2009/10

Sastava najavljen za večerašnji susret s Heartsima:

 

Butina,

Lovren, Bišćan, Barbarić, Carlos,

Sammir, Vrdoljak, Badelj, Morales,

Mandžukić, Papadopoulos

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Dinamo 2009/10

nemojte opet počet s euforijom oko dinama, to što je dobio hearts 4-0 nije nikakva sad velika pobjeda( pustite blažička koji opet prodaje priče o europskom dinamu, dere se na dinamove golove heartsu koda manchesteru zabijaju lol...), svaka iole normalna momčad koja ima europske ambicije morala bi zabiti heartsu barem 4-5 komada. pravi ispit bio je protiv red bulla (koji je po snazi negdje oko dinama), a dinamo ga je pao. prave stvari dolaze sad u grupi europske lige, gdje će se vidjeti prava snaga ovakvog dinama.

 

šta gledaš u ovaj potpis, rađe zuri u sunce ili tako nešto
15 godina
protjeran
offline
Dinamo 2009/10

Badelj je dragulj hrvatskog nogometa koji ce nazalost,kad napuni 23-24 godine otici za neki astronomski iznos iz dinama i u hrvatsku se nece vise nikad vratiti..upravo to ne volim! zamislite dinamo da nije prodao eduarda,modrica? je da nebi imali milione u budzetima ali,dinamo ima i onako astronomski duđet bez obzira na transfere...pa da se tu popuni..modric,badelj,morales,slepicka (2 m eura),eduardo...tako bi 1 HNL  dobivala na popularnosti...A da ne pricam za Hajduka koji uništava mlade igrace...Mnogo su punili stupce novina otisli u europu s 18 godina i kasnije propali...citaj (strinic) al on je sada ok..otisao je u LE MAN S 18 i zavrsio u dragovoljcu...al teško ce ko od takvih naci put pa dokazati talenat opet...i sharbini ce nakon ove sezone u europu...a gdje je tek kalinic? Pa ljudi zašto real i ostali ne prodaju dragulje svoje igre? Pa upravo da steknu neki respekt zbog njih..a Uu hrvatskom nogometu ima novaca,a zeli se jos vise...stovise,jedna obicna ljudska pohlepa...

16 godina
offline
Dinamo 2009/10

Vidim da u ovo malo vremena dok me nije bilo, forum se je futbaliziral na veliko Cool

 

Postam u ovoj temi jer jesam navijač Dinama, kao imena i sjećanja u zadnje vrijeme, no u srcu mi je unatoč tome čiji je već godinama...

A de je tema o Varteksu :) ?

 

Baš gledam tekmu i već su skoro primili gol u 2.min ali i skoro dali gol odma poslije - mogla bi opet bili golijada...

 

EDIT: I štos je ugođaj koji Europa prerijetko viđa, a Dinamo(BBB) im daje, da se tijekom dvije tekme čuju samo jedni navijačiNamigiva

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 20:49 (Armor).
15 godina
protjeran
offline
Dinamo 2009/10

Neke probleme mi izgleda nikada necemo rijesiti. Nakon ove utakmice opet proviruje uzorak slabog mentaliteta nasih momcadi. Nije cak ni problem u mentalitetu zemlje kako ljudi vole reci, Dinamo ima stranih igraca i svejedno su pokazali da su daleko od standarda potrebnog za natjecanje u euroligama. Volio bi da sam skroz profulao, ali ne ocekujem nista u eu ligi. Hearts je losija momcad koja je nadigrala Dinamo cistom zeljom i da su imali srece, i to jako malo srece, zavili bi modre u crno danas. Jako frustrira nedostatak zelje za igrom kod nasih momcadi, postoji razlog zasto klubovi poput Barce, ManU i ostalih daju astronomske cifre za svoje igrace - ti ljudi jedu travu na terenu bez obzira protiv koga igraju. Mislim da nogomet moras stvarno voliti da bi ga igrao sa ''velikim deckima'', vec duze vrijeme toga u nasim klubovima - nema.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamo 2009/10
PsychoticBaklava kaže...

Neke probleme mi izgleda nikada necemo rijesiti. Nakon ove utakmice opet proviruje uzorak slabog mentaliteta nasih momcadi. Nije cak ni problem u mentalitetu zemlje kako ljudi vole reci, Dinamo ima stranih igraca i svejedno su pokazali da su daleko od standarda potrebnog za natjecanje u euroligama. Volio bi da sam skroz profulao, ali ne ocekujem nista u eu ligi. Hearts je losija momcad koja je nadigrala Dinamo cistom zeljom i da su imali srece, i to jako malo srece, zavili bi modre u crno danas. Jako frustrira nedostatak zelje za igrom kod nasih momcadi, postoji razlog zasto klubovi poput Barce, ManU i ostalih daju astronomske cifre za svoje igrace - ti ljudi jedu travu na terenu bez obzira protiv koga igraju. Mislim da nogomet moras stvarno voliti da bi ga igrao sa ''velikim deckima'', vec duze vrijeme toga u nasim klubovima - nema.

ovo danas je smjeh bio...

kak ih nije sramota...i za te lijenčine grad iz proračuna daje 50 milijuna kuna...Izlanuo se

kad pogledate hnl, ne moze biti drugačije...pa jedan drugoligas karlovac je na drgom mijestu..hello...Viče

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Dinamo 2009/10

Danas protiv Heatrs-a je bilo tesko za gledati.

Toliko zbrke i izgubljenih lopti nisam ocekivao nakon 4-0 u maksimiru.Izlanuo se

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
14 godina
neaktivan
offline
Dinamo 2009/10

Ma trebalo bi najuriti pola Dinamove postave.Pa di će Dinamo u Europu sa takvom igrom,najobičnija sramota.Pogotovo onaj konj Sammir koji se samo šeće po terenu,nije napravio dva točna pasa i samo gubi lopte,svaka mu dala ako je 500m pretrčao danas.A i ispi*dio me onaj stari ovan Butina,pa kakav to trener stavlja mamlaza sa refleksima mrtve mačke na gol?!Dinamo je pokazao da ništa ne može kada se igra na njih agresivno i ona pobjeda od 4-0 ništa ne znači jer su ovu utakmicu trebali rutinski odigrati i pobjediti.Da ne pričam o onoj buda*i Carlosu koji mora da je najgori igrač u cijeloj južnoj Americi,di su samo njega iskopali???Mamić je trebao samo svratit na Copacabanu i našao bi igrača za 15 klasa boljeg od Carlosa.I trebalo poslat Jurčića u pi*ku svoje matere kakav je to trener,stalno nešto se*e i viče pokraj terena umjesto da napravi jeb*nu izmjenu,a poslije će i on i Mamić hvalit Dinamovu igru.

 

Ja se ispričavam zbog ovakvog jezika ali sam isfrustriran do bola zbog takve igre kluba grada u kojem sam rođen i živim.Ja još ne mogu vjerovat da se škotski drugoligaš čiji trener za izmjene stavlja juniore od 16,17 ili 18 godina poigravao sa Dinamovom postavom vrijednom milijune!!Da naš vezni red gubi lopte koje je trebao sakrivat i da zadnja linija gleda lopte koje su upućene prema vratnicama!!Pohvale Lovrenu i Badelju koji su jedini pošteno odigrali.

 

Svaka čast Sammiru na odličnoj asistenciji,smao šteta što je bila upućena protivničkom igraču.

 

Još jednom se ispričavam,ali morao sam si dati oduška.

oko za oko,pasta za zube
15 godina
online
Dinamo 2009/10

Treba uprava kluba umjesto na igrače uložit nešto na psihijatre.Jer ovakve oscilacije su moguće samo u Dinamu(Dinamo show). 

Izgledali su ko da ih je netko nokautirao i poslao na teren  

 

U proteklih nekoliko godina Dinamo u europi odigra jednu poštenu tekmu , a ostalo je za zaborav. 

Al još se stignu popravit 

16 godina
moderator
offline
Dinamo 2009/10

Mah... Mršti se Srećom, idemo dalje, a to je dovoljno dobra utjeha! Osmijeh

 

Evo skupina iz kojih se danas kreiraju grupe. Dinamo se uspio probiti u treću skupinu (redoslijed je prema koeficijentu):

 

prva skupina

Werder Bremen
Villarreal
Roma
PSV Eindhoven
Šahtar
Sporting Lisabon
HSV
Benfica
Valencia
Panathinaikos
Ajax
Steaua Bukurešt

 

druga skupina

Fenerbahče
Basel
Lille
Celtic
Everton
Club Brugge
Heerenveen
Galatasaray
Anderlecht
Austria Beč
FC Kobenhavn
Lazio

 

treća skupina

Hertha
Sparta Prag
Dinamo Bukurešt
AEK Atena
Slavia Prag
Levski Sofija
Athletic Bilbao
Partizan Beograd
Hapoel Tel Aviv
FC Twente
Dinamo Zagreb
Fulham

 

četvrta skupina

CSKA Sofija
Toulouse
CFR Cluj
Genoa
Rapid Beč
Timisoara
BATE Borisov
Nacional Funchal
Salzburg
Sturm Graz
Ventspils
Sheriff Tiraspol

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 0:33 (Miro).
15 godina
offline
Dinamo 2009/10

Ajax, Basel, Dinamo, Ventspils/. To bi bila dobra grupa za Dinamo i moglo bi se proci....

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
offline
Dinamo 2009/10

valencia, Lazio, Dinamo, Toulouse, nikako. Vidje cemo sutra. mada bili smo u lakim skupinama i prosle i pretprosle godine pa nista nije se desilo... Btw sta je bilo sa mandukicem veceras? Dva puta sam cuo njegovo ime u prijenosu... ocito nije bas bilo zelje. Glasine o transfreru udarile u glavuViče

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
moderator
offline
RE: Dinamo 2009/10
Dermentor kaže...
Btw sta je bilo sa mandukicem veceras? Dva puta sam cuo njegovo ime u prijenosu... ocito nije bas bilo zelje. Glasine o transfreru udarile u glavuViče

 Nakon ovako loše igre barem se možemo nadati da ga nitko neće (kupiti), pa neka ostane u Dinamu! Belji se

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 1:07 (Miro).
15 godina
offline
RE: Dinamo 2009/10
Miro kaže...
Dermentor kaže...
Btw sta je bilo sa mandukicem veceras? Dva puta sam cuo njegovo ime u prijenosu... ocito nije bas bilo zelje. Glasine o transfreru udarile u glavuViče

 Nakon ovako loše igre barem se možemo nadati da ga nitko neće (kupiti), pa neka ostane u Dinamu! Belji se

I agree! LMAO Belji se

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
neaktivan
offline
Dinamo 2009/10

Athletic Bilbao, Partizan Beograd, Dinamo Zagreb, Fulham i bit ce paklenoNamigiva




...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
protjeran
offline
Dinamo 2009/10

Sto se Mandze tice, za njega bi bilo dobro da ode u neki jaci klub gdje ce ga, nadam se, kompletno ''preodgojiti'' - u nogometnom smilsu ofc heh. Dinamo jednostavno ima povijest transfera u krivo vrijeme. Taman kad se stvori nogometno zrela ekipa sa nekoliko ekstra pojedinaca, kad sve izgleda kako treba, oni rasprodaju momcad bas kada bi trebalo jos godinu dana zadrzati sve na okupu i napraviti rezultat. Mandza je dobar igrac(osobno ga ne volim, ali bit cu objektivan), svi kontaju kako bi mogao biti jos bolji, ali istini za volju Dinamo u kojem je Mandzukic car miljama je daleko od postave sa modricem, corlukom, dudu-a da ne spominjem. Sammir je jednostavno rupa po meni, krece se kao Prosinecki pred kraj igracke karijere, s tim da je Prosinecki i takav za njega kralj.

 

Trenutno ima najvise 5 igraca koji valjaju, i oni ce ubrzo otici, zamijenjeni necim polovnim najvjerovatnije. Ono sto je najsmjesnije je cinjenica da Dinamo u stvari ima odlicnih igraca, mladih iz vlastitog pogona koje Jurcic nema muda stavit u igru, ili mu maminjo ne da kako bi opravdao vec  kupljene obskurne igrace iz juzne amerike i ostalih nogometnih ''inkubatora''. Budimo iskreni, nogomet nije kvantna teorija, u situaciji u kakvoj je dinamo treba posloziti momcad otpocetka, staviti mlade igrace iz vlastitog pogona, prodati rage i riskirati jer je situacija kada se nema puno za izgubiti, a potencijalna dobit je velika. Samo za takva i slicna razmisljanja je potreban trener i ostatak vodstva koji su formalno obrazovani(bilo kako obrazovani bi bio dobar pocetak) i  po mogucnosti nisu u rodu, kumstvu i slicno.

16 godina
moderator
offline
RE: Dinamo 2009/10
PsychoticBaklava kaže...

Sto se Mandze tice, za njega bi bilo dobro da ode u neki jaci klub gdje ce ga, nadam se, kompletno ''preodgojiti'' - u nogometnom smilsu ofc heh.

...

Dinamo jednostavno ima povijest transfera u krivo vrijeme. Taman kad se stvori nogometno zrela ekipa sa nekoliko ekstra pojedinaca, kad sve izgleda kako treba, oni rasprodaju momcad bas kada bi trebalo jos godinu dana zadrzati sve na okupu i napraviti rezultat.

...

Trenutno ima najvise 5 igraca koji valjaju, i oni ce ubrzo otici, zamijenjeni necim polovnim najvjerovatnije.

...

Budimo iskreni, nogomet nije kvantna teorija, u situaciji u kakvoj je dinamo treba posloziti momcad otpocetka, staviti mlade igrace iz vlastitog pogona, prodati rage i riskirati jer je situacija kada se nema puno za izgubiti, a potencijalna dobit je velika.

Pun si kontradiktornisti! Ti bi da se Mandžu prodao (jer je bolje za njega), pa si onda protiv transfera (u krivo vrijeme? koje je vrijeme "pravo"?)...

 

Inzistiranje na samo mladim igračima? To je (dokazano prije nekoliko godina!) put u propast!

 

Govoriš o prodaji "satrih raga"? Pa svi stariji igrači tek su dovedeni baš zbog svog iskustva i kao pomoć u stasavanju mladih...

 

Jako je lako ovako parolaški pisati i problem je što većina ljubitelja nogometa rezonira kao i ti.

 

Dinamo će uvijek morati prodavati svoje najbolje igrače! To je sudbina malih klubova i oni koji na tome uspiju dobro zarađivati mogu biti presretni. Kompleksan je to problem koji je lako razrješavati za šankom ili uvaljen u fotelju, no u stvarnosti krvava je muka "biti pametan" u tom poslu. Zato ga i tako malo ljudi zna dobro odraditi.

 

 

15 godina
protjeran
offline
Dinamo 2009/10

Priznajem, napisao sam brzopleto neke stvari, ali stojim iza onog sto sam rekao iako to i nisam najs(p)retnije postavio (pisanje postova u sitne sate usijane glave, tako mi i treba heh).

Govorio sam za Mandzukica iskljucivo vezano za njegov napredak kao igraca jer se bojim da bi mogao stagnirati u sadasnjoj momcadi. Nacelno jesam protiv transfera u krivo vrijeme, i svakako sam svjestan da je Dinamo osudjen na prodaju svojih najboljih. Sto se tice tajminga samih transfera, svejedno imam osjecaj da bi se tu stvari mogle puno kvalitetnije odraditi.

Jasno mi je kako stvari funkcioniraju sto se tice iskusnijih igraca unutar ekipe, imam i nekih desetak godina osobnog iskustva bavljenja timskim sportom iako sam otisao nekim drugim putem (govorim samo da ne ispadne da bacam floskule s iskustvom iz fotelje). Ipak mi se cini da izbor tih iskusnih nije najsretniji u zadnje vrijeme. Znam da se stvari mogu postaviti razlicito iz sukladnih perspektiva, ali kad pogledam kakve je igrace i momcadi Dinamo imao u posljednjih nekoliko godina, te kakve je rezultate ostvarivao izvan HNL-a, ne mogu si pomoci da ne osjecam zaljenje za propustenim. Jasno mi je da su stvari kompleksnije i nadam da moje grebanje po povrsini (makar i krivo usmjereno) potakne neka konstruktivnija razmisljanja. Shvacam kako je moj post iznad mogao ostaviti dojam ''instant rjesenja nakon pete pive'', ali to je tek dio mog rezoniranja i nikako ne bi volio da je to nacin na koji svi sagledavaju stvari. Profesionalni klub je tvrtka, te podlijeze i nekim drugim pravilima igre osim onih na terenu. Nisam jedan od onih koji bi sve instant mijenjali kada stvari podju krivo, jednostavno mi se cini da bi bio dobar trenutak za jaci angazman nekih mladjih igraca.

 

Toliko od mene ''iz fotelje'', valja ici jer se ''rucak nece sam skuhat' '' Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
Dinamo 2009/10

Skupina u kojoj će Dinamo igrati UEFA Europa League izgleda ovako:

 

AFC Ajax

R.S.C.Anderlecht

NK Dinamo Zagreb

FC Timisoara

 

Ponovna posjeta Amsterdamu! :D Velike su šanse za prolazak dalje no bile su velike i prošle dvije godine pa nismo prolazili grupu.

 

Ajmo Dinamo, nema predaje!!!

You only got one finger left And its pointing at the door
16 godina
moderator
offline
Dinamo 2009/10

Izvukli smo jako dobru grupu! I atraktivna imena, ali i klubovi s kojima se Dinamo može nositi. Ako se ne nešto ne možemo žaliti, onda je to na sreću u ždrijebu! Cool

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 13:52 (Miro).
16 godina
offline
Dinamo 2009/10

Skupina je odlična.

Definitivno ostavlja šansu za prolaz dalje.

 

Nadam se samo da se onako jadna i bijedna igra od jučer neće ponoviti.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
protjeran
offline
Dinamo 2009/10

Moglo bi biti dobro sto smo od jacih klubova izvukli bas Ajax, samo da ne skajlaju ''lakse'' utakmice Belji se

14 godina
neaktivan
offline
Dinamo 2009/10

a koliko ih prolazi dalje po skupini? ne vjerujem bas da ce proci nakon sinocnje igre, ali sve je moguce...andrelecht i ajax mi se cine prejaki za dinamo, bar po mome misljenju

i ko je ovo timisoara?

 

EDIT: evo sto wikipedia kaze o njima.... http://en.wikipedia.org/wiki/FC_Timi%C5%9Foara

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 14:17 (stipica_zd).
16 godina
moderator
offline
RE: Dinamo 2009/10
stipica_zd kaže...

a koliko ih prolazi dalje po skupini? ne vjerujem bas da ce proci nakon sinocnje igre, ali sve je moguce...andrelecht i ajax mi se cine prejaki za dinamo, bar po mome misljenju

i ko je ovo timisoara?

 

EDIT: evo sto wikipedia kaze o njima.... http://en.wikipedia.org/wiki/FC_Timi%C5%9Foara

Igra se sa svima doma i u gostima. Prva dva idu dalje.

 

A u vezi Rumunja, evo njihovih rezultat iz kvalifikacija:

 

 

2010 CL -4 FC Timisoara Rom -  VfB Stuttgart Ger 0-2 / 0-0  

2010 CL Q3 Shakhtar Donetsk Ukr - FC Timisoara Rom 2-2 / 0-0  

2009 UC R1 FC Timisoara Rom - Partizan Belgrade Srb 1-2 / 0-1

 

Izbacili su Shakhtar iz kvalifikacija za Ligu prvaka, pa to sve govori...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 14:21 (Miro).
15 godina
protjeran
offline
RE: Dinamo 2009/10

Moguće da ti je poznatija pod ''domaćim'' imenom : Temišvar :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 14:21 (PsychoticBaklava).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice