Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.517
|
čitano: 6.300.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Berbo123 kaže...

Koje bi preporucili dodatne izolacisjke vjezbe uz program 5x5, npr da malo vise biceps, triceps dolaze do izražaja ? Lp

5 serija po 10+ ponavljanja 

biceps stojećki pregib šipkom + triceps zbar potisak sa čela pa pauza(1 serija gotova).

Origin_Steam: hrka11
7 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav,

 

trenutno čitam neke članke o prehrani prije i nakon treninga. Pošto mi engleski nejde toliko dobro, uvijek se izgubim u nekim stručnim riječima i u samom smislu što je autor time htio reči.

Trenutno sam na 94 kg i 183 cm visine, mišićave građe, treniram boks 2x i odlazim na funkcionalne treninge 2x na tjedan. Želja mi je nakon par mjeseci početi sa teretanom. Interesira me ako netko ima sličnu konstituciju kao i ja, da mi na PM pošalje svoj način prehrane i udijeli par savjeta kako izgraditi i definirati mišićnu masu.

Hvala.

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mikiFrajer kaže...

Pozdrav,

 

trenutno čitam neke članke o prehrani prije i nakon treninga. Pošto mi engleski nejde toliko dobro, uvijek se izgubim u nekim stručnim riječima i u samom smislu što je autor time htio reči.

Trenutno sam na 94 kg i 183 cm visine, mišićave građe, treniram boks 2x i odlazim na funkcionalne treninge 2x na tjedan. Želja mi je nakon par mjeseci početi sa teretanom. Interesira me ako netko ima sličnu konstituciju kao i ja, da mi na PM pošalje svoj način prehrane i udijeli par savjeta kako izgraditi i definirati mišićnu masu.

Hvala.

 Nema tu neke filozofije,ako imas isntagram dovoljno ti je zapratit par trenera koji znaju sta rade i mozes dosta tog naucit jer stvarno i svaka im cas sto dijele sve na svojim profilima.

 

Jednostavno ako zelis se izdefinirat ides u kalorijski def. mali ne veliki(pojacan unos proteina),ako zelis gradit misic ides u suficit,progres na treningu i to je to.

 

Samo kidaj u teretani,prepazi prehranu ako zelis definiciju i bit ce rezultat 100%.

 

Prehranu ti ne moze netko na pamet pisat jer to je individualno od osobe do osobe.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

https://www.intersport.hr/energetics-ub-10-1-0-klupa-za-utege-541537

Pozdrav, kakva je ovo klupa ako ima tko iskustva

https://www.intersport.hr/energetics-ub-10-1-0-klupa-za-utege-541537 

https://www.intersport.hr/energetics-ub-10-1-0-klupa-za-utege-541537

Imao sam AB 10, ali sam prodao jer je prekratka bila, gledam sad ovu, ali vidim da su sve 1.0 verzije, zna netko razliku? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 15:34 (marxone).
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Takvu ja imam. Baš se i ne usudim vježbati sa šipkom na kosini na njoj. Kad je položena - djeluje pomalo nesigurno, nestabilno - nije za rad s velikim težinama. Ja sam na njoj dizao do 70 kila. Dovoljno mi je dugačka ako se odgovarajuće složim, povučem prema dolje (176 cm sam visok). Naslon je dugačak 60 cm, a sve skupa (naslon + sjedište) 100 cm. Nisam shvatio o kojim verzijama pričaš - dao si tri ista linka.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ova stara ab 10 šta sam imao obicna je bila oko 75cm dugačka, zato sam je i prodao prekratka je bila. Ova 1.0 verzija je sad oko 100 cm dužina.

E sad ovu što ti imaš ub 10  isto je izašla 1.0 verzija pa ne znam jel poboljšan taj nagib itd, tj ima li kakvih promjena ? . 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 10:38 (marxone).
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozz ekipa. Kako sad nece raditi gymovi mislio sam kupiti neke utege i opremu za doma. Sto mi preporucate? Sipku i dva utega za sipku od 10 kg imam. Mislim da mi treba klupa i par bucica i mozda koja girja. Sto vi mislite da mi je ok za ovako malo treninga doma? I gdje bih to uopce mogao kupiti? Nadam se da bi mozda sad mogli biti kakvi popusti za BF.

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

A ne znam, pogledaj na bluegym, chelichana, polleo, fitness.com, gorillasports... Ali sumnjam da ces naci ista sto trazis jer vec zadnjih pola godine nitko nema nista na stanju i ono sto stigne se rasproda brzo. 

Ako nije nuzno sa oprema bude nova baci oko i na njuskalo

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
emerik kaže...

Sipku i dva utega za sipku od 10 kg imam.

Kupi si još nekoliko utega/diskova, po mogućnosti onih s rupama radi lakšeg hendlanja pa ćeš šipku onda moći iskoristiti i za deadlift, čučanj i benč. Za to ti trebaju i stalci za šipku, za dvije visine (za benč press i za čučnjeve, evcentualno overhead press).

 

emerik kaže...

Mislim da mi treba klupa i par bucica i mozda koja girja. Sto vi mislite da mi je ok za ovako malo treninga doma?

Ravna klupa - jeftinija je nego nagibna, a jeftine nagibne ne valjaju.

 

Konfigurabilne bučice - definitivno.

 

Pull-up šipka.

 

Guma za rastezanje.

 

emerik kaže...

I gdje bih to uopce mogao kupiti? Nadam se da bi mozda sad mogli biti kakvi popusti za BF.

Guglaj uteg site:hr ili nešto u tom stilu. Malo prošvrljaj po fejsu, potraži teme vezane uz bodybuilding, pa će ti fejs izbaciti reklame s akcijskim ponudama. Možda zasad da samo pratiš, da si napraviš listu želja, a da onda gledaš hoće li biti na akcijama tamo oko božića (ja sam ulovio par dobih akciju baš oko božića).

 

Ovu sliku sam već jednom postao, ako si je propustio da vidiš kako bi to otprilike moglo izgledati.

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
emerik kaže...

Sipku i dva utega za sipku od 10 kg imam.

Kupi si još nekoliko utega/diskova, po mogućnosti onih s rupama radi lakšeg hendlanja pa ćeš šipku onda moći iskoristiti i za deadlift, čučanj i benč. Za to ti trebaju i stalci za šipku, za dvije visine (za benč press i za čučnjeve, evcentualno overhead press).

 

emerik kaže...

Mislim da mi treba klupa i par bucica i mozda koja girja. Sto vi mislite da mi je ok za ovako malo treninga doma?

Ravna klupa - jeftinija je nego nagibna, a jeftine nagibne ne valjaju.

 

Konfigurabilne bučice - definitivno.

 

Pull-up šipka.

 

Guma za rastezanje.

 

emerik kaže...

I gdje bih to uopce mogao kupiti? Nadam se da bi mozda sad mogli biti kakvi popusti za BF.

Guglaj uteg site:hr ili nešto u tom stilu. Malo prošvrljaj po fejsu, potraži teme vezane uz bodybuilding, pa će ti fejs izbaciti reklame s akcijskim ponudama. Možda zasad da samo pratiš, da si napraviš listu želja, a da onda gledaš hoće li biti na akcijama tamo oko božića (ja sam ulovio par dobih akciju baš oko božića).

 

Ovu sliku sam već jednom postao, ako si je propustio da vidiš kako bi to otprilike moglo izgledati.

Puno hvala na informacijama! Ovo je jako korisno. Sipka koju imam nije ravna nego ima recimo udubljenje za ruke ako znate na sto mislim. Pa ne znam je li dobra za deadlift. Prosvrljat cu malo po stranicama i vidjeti sto se nudi. Mislio sam uzeti i neki kettlebell, koja tezina bi bila all around najbolja za pocetnika? Ja sam mislio nekih 7,8 kg a s vremenom onda uzmem jednu od 10 ili 12. 

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
emerik kaže...
Sipka koju imam nije ravna nego ima recimo udubljenje za ruke ako znate na sto mislim. Pa ne znam je li dobra za deadlift.

Aha. Nije dobra za deadliftove (ni mnoge druge vježbe). Bilo bi onda dobro da si nabaviš i normalnu, ravnu šipku (ta tvoja, EZ šipka, je uglavnom samo za vježbanje bicepsa i tricepsa). Obrati pažnju na duljinu i debljinu (promjer) šipke, odnosno dijela na koji se stavljaju diskovi.

 

emerik kaže...
Mislio sam uzeti i neki kettlebell, koja tezina bi bila all around najbolja za pocetnika? Ja sam mislio nekih 7,8 kg a s vremenom onda uzmem jednu od 10 ili 12. 

O njima će ti netko drugi morati nešto više reći, osobno ih nisam nikad koristio.

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
emerik kaže...
Sipka koju imam nije ravna nego ima recimo udubljenje za ruke ako znate na sto mislim. Pa ne znam je li dobra za deadlift.

Aha. Nije dobra za deadliftove (ni mnoge druge vježbe). Bilo bi onda dobro da si nabaviš i normalnu, ravnu šipku (ta tvoja, EZ šipka, je uglavnom samo za vježbanje bicepsa i tricepsa). Obrati pažnju na duljinu i debljinu (promjer) šipke, odnosno dijela na koji se stavljaju diskovi.

 

emerik kaže...
Mislio sam uzeti i neki kettlebell, koja tezina bi bila all around najbolja za pocetnika? Ja sam mislio nekih 7,8 kg a s vremenom onda uzmem jednu od 10 ili 12. 

O njima će ti netko drugi morati nešto više reći, osobno ih nisam nikad koristio.

Nisam s tom sipkom radio deadlift ali sam osim bicepsa i tricepsa radio vjezbu za ramena, ne preporuca se ni za to?

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
emerik kaže...
Nisam s tom sipkom radio deadlift ali sam osim bicepsa i tricepsa radio vjezbu za ramena, ne preporuca se ni za to?

Ima hrpa vježbi za ramena - koju konkretno si radio?

 

Nisam vidio da ljudi to inače rade, malo sam izguglao i vidio da se mogu naći primjeri vježbi za ramena s EZ šipkom (recimo jedan lik radi seated overhead press), no to je iznimka, a ne pravilo. Sad, koliko je to optimalno - ovisi gdje ju držiš i kako ti to utječe na zglobove ruke. Meni se to čini suboptimalno za početnika koji nema jake podlaktice, pogotovo ako su cik-cak kutevi na šipki izraženiji.

 

Ilitiga - to što se nešto može, ne znači da bi se trebalo, pogotovo ako je početnik u pitanju.

13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ekipa kako cete se snalaziti iduca 3 tjedna?
Lako je bilo u proljece naci neki parkic za trening, sada em dan zavrsava u 4, em kisa i ledeno.
Ja cu se krpati nekako sa kucnim treninzima, raditi ruke svaki dan i tako...

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

pokušao sam orobit teretanu ali nije išlo...sva sreća pa sam produzio clanarinu u ponedjeljak na neograniceno......  -.- majku i drzavi i koroni i duplim standardima 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja sam si složio program za doma, imam resistance band, jednu girju od 16 kg i štokove :)

Za noge goblet i pistol squat, za prsa sklekovi, za leđa zgibovi. Definitivno preporučam resistance band, s tim se ove osnovne vježbe mogu otežati, a omogućava i neke vježbe poput veslanja, lateralnog podizanja, overhead press, deadlift itd.

Puno je teže nego u teretani, jer treba raditi više ponavljanja i ići skoro do otkaza svaku seriju. Samo treba volje i može se
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav ljudi.Pošto eto opet sve zatvoreno, moze neka preporuka kako se za drzat u formi ili jos bolje da i napreduje? Ugl, vidim one nekakve rastezljive gume, jel valja to šta?
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
McSimon kaže...

Ekipa kako cete se snalaziti iduca 3 tjedna?
Lako je bilo u proljece naci neki parkic za trening, sada em dan zavrsava u 4, em kisa i ledeno.
Ja cu se krpati nekako sa kucnim treninzima, raditi ruke svaki dan i tako...

 Pa šta je sad drukčije, poneseš si telefon, rukavice i udariš trening u parkiću bez beda.

Da hladno je, teško je...ali tu se gradi kvaliteta i čelična volja.

 

Meni će frend dobavit bench sa 150'kg i bučice pa ću doma složit, žena odobrila, zna i sama da ako nema gyma da nisam normalan 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Dvije bucice nabavi ako ikako mozes, mozda ima nekih popusta. Mozed napravit ruke i ramena skoro ko u gymu, prsa bar odrzavat u kombinaciji sa sklekovima.

Noge uvijek isto, cucnjevi i dizanje na prste, al realno ko i radi noge.
Jedino leda da je nekakvu sipku nabaviti.

Al odgovor je bucice.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
McSimon kaže...

Ekipa kako cete se snalaziti iduca 3 tjedna?
Lako je bilo u proljece naci neki parkic za trening, sada em dan zavrsava u 4, em kisa i ledeno.
Ja cu se krpati nekako sa kucnim treninzima, raditi ruke svaki dan i tako...

 Pa šta je sad drukčije, poneseš si telefon, rukavice i udariš trening u parkiću bez beda.

Da hladno je, teško je...ali tu se gradi kvaliteta i čelična volja.

 

Meni će frend dobavit bench sa 150'kg i bučice pa ću doma složit, žena odobrila, zna i sama da ako nema gyma da nisam normalan 

 Nema izlazenja u dalmaciji kad krene bura trest.
Al sreca ima bucica.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja imam komplet guma pa se zadovoljavam time

 

ovdje je lockdown vec mj dana.. s ovim cisto odrzavam izgled i to je to... treninzi su kratki s malo volumena, i to je to

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 22:05 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

žena odobrila, zna i sama da ako nema gyma da nisam normalan 

 

Tako je nekako i kod mene, žena točno veli da nisam normalan ako se ne istrošim u gymu.

Ja si betoniram ploče, od zadnjeg lockdowna mi ostalo oko 100kg ploča, sad idem po još 100. Ne znam za kojeg boga, ali eto.

Od starih paleta napravio klupicu i iskrojio stalak za čučanj. Nije najbolje ali kad nemaš drugo, i ovo je dobro.

Najgore je što hladnoća ubija, a kad se oznojiš, onda si materijal za upalu pluća.

Know your limits.
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav forumaši. 

 

Zovem se Marko i imam 25 godina. Imam 70kg i prosječne sam tjelesne građe. Visok sam 183cm. 

 

7., 8. i 9. mjesec sam išao u teretanu i pazio na prehranu, radio sam uz to zgibove doma i po 350 čučnjeva doma.. Da se vidjela razlika prije i poslije ta 3 mjeseca, itekako.

 

No nedavno sam krenuo raditi za Wolt na biciklu i radim prosječno 8h dnevno, dakle trošim jako puno kalorija, te jednostavno sam slomljen i iscrpljen svaki dan nakon posla ići u teretanu.

 

Također sav ovaj "gain" koji sam dobio u ta 3 mjeseca je ispario (osim nogu, noge što sam radio od čučnjeva i u teretani mi se još uvijek vide) no ostatak tijela izgledam prejadno (prsa, ruke, ramena, leđa), preslabo i ne mogu se više gledati u ogledalo. Postoji li način da ja koji imam 70kg, vozim 7-8h dnevno bajk (takav mi je jednostavno posao) uspijem nekako doći sa 70kg na 80kg ili barem 77-78kg i zadržim tu tjelesnu masu? Ili je to uz bicikliranje nemoguća misija? Ovako kad nemam mišiće niti imam samouvjerenost, niti sam zadovoljan svojim izgledom i ljudi te drugačije gledaju kad si slabićak, šta je je..

 

Preko ljeta kad sam hodao u kratkoj majici i vide se bicepsi i prsa, odmah se osjećaš ljepše kad pričaš s ljudima i ljudi te drugačije gledaju.. Ovo na što sam sad spao je katastrofa, doslovno mi se povraća kad se pogledam u ogledalo, ne mogu više tako, ako može koji koristan savjet

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Marko - jedi.

Očito je da biciklom trošiš puno više kalorija nego što unosiš što dovodi do toga da tijelo samo sebe jede.

Stoga - papaj. Kad god stigneš - papaj.

Nema straha, nećeš se uprasiti.

Know your limits.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Slazem se s ovim iznad, plus one dane koje ne radis ubaci upper body trening - zgibove i sklekove. Noge ne trebas dodatno forsirati s obzirom na posao.
10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jedi,jedi itd...moja predpostavka da ti treba oko 2500-3000 kalorija da ne gubis(ovo bi trebao sam odredit)...samo jedi i ne sekiraj se,ako ne jedes dovoljno osim sto gubis salo odosu i misici,nemas energije,iscrpljen si itd...posto si na bajku 8h jedi "spore" ugljikohidrate da ti postepeno daju energiju,pojacaj unos proteina,samo nemoj s mastima pretjerivat.

 

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Marko_95 kaže...

Pozdrav forumaši. 

 

Zovem se Marko i imam 25 godina. Imam 70kg i prosječne sam tjelesne građe. Visok sam 183cm. 

 

7., 8. i 9. mjesec sam išao u teretanu i pazio na prehranu, radio sam uz to zgibove doma i po 350 čučnjeva doma.. Da se vidjela razlika prije i poslije ta 3 mjeseca, itekako.

 

No nedavno sam krenuo raditi za Wolt na biciklu i radim prosječno 8h dnevno, dakle trošim jako puno kalorija, te jednostavno sam slomljen i iscrpljen svaki dan nakon posla ići u teretanu.

 

Također sav ovaj "gain" koji sam dobio u ta 3 mjeseca je ispario (osim nogu, noge što sam radio od čučnjeva i u teretani mi se još uvijek vide) no ostatak tijela izgledam prejadno (prsa, ruke, ramena, leđa), preslabo i ne mogu se više gledati u ogledalo. Postoji li način da ja koji imam 70kg, vozim 7-8h dnevno bajk (takav mi je jednostavno posao) uspijem nekako doći sa 70kg na 80kg ili barem 77-78kg i zadržim tu tjelesnu masu? Ili je to uz bicikliranje nemoguća misija? Ovako kad nemam mišiće niti imam samouvjerenost, niti sam zadovoljan svojim izgledom i ljudi te drugačije gledaju kad si slabićak, šta je je..

 

Preko ljeta kad sam hodao u kratkoj majici i vide se bicepsi i prsa, odmah se osjećaš ljepše kad pričaš s ljudima i ljudi te drugačije gledaju.. Ovo na što sam sad spao je katastrofa, doslovno mi se povraća kad se pogledam u ogledalo, ne mogu više tako, ako može koji koristan savjet

 Zvuci slicno onom sto sam ja prosao. Nisam radio u wolta, ali bio je fizicki posao, plus biciklirao sam od i do posla.
Ajde na brzinu si izmjeri zapesce pa stavi koliko cm je opseg. Po svemu sto si nabrojao, iste smo grade, ista visina i vjerojatno duge ruke a tanki zglobovi.
Ugl sve do prije 3 godine sam bio na istoj kilazi ko i ti, a cim bi prestao redovno trenirati ruke se odma vracaju na spagete.
Najbolje sto sad mozes napraviti je unositi sto vise kalorija. Nije bas praktican savjet ostalih, lako je napisati jedi vise i treniraj gornji dio tijela. Zaboravi na trening u teretani, dok si premoren to nema smisla. Treba ti sna i kalorija.
Dakle, maslac od kikirikija, maslinovo ulje i cak smece iz pekare. Imas u lidla onih malih tjestenina sa cokoladom, jedna ima 400 kcal. Izvagaj se svakih tjedan dana da znas da ne gubis kile. Posni sir pola kila dnevno smiksan sa bananama za protein.

 

I realno, to je najbolje sto sada mozes napraviti, jer za jake treninge neces imati snage. Unosi dovoljno kalorija da ne mrsavis i dalje, stedi novce i gledaj naci drugi posao kad zavrsis sa woltom. A onda redovan trening.
Ako se uspijes natjerati, mozes doma sa bucicama raditi ruke/ramena lagano svaki dan. Al iz iskustva ti govorim da ce to tesko pomoci.

16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Upravi to, jedi što više, ako ne možeš, unosi kalorije kroz šejkove, gelove, kako god možeš. Sjećam se da sam čitao jedna tekst o tipu koji je biciklirao Tour Divide (vozi se po cijele dane, 3000+ km unsupported utrka) i kaže da je na dane odmora unosio 7000 kalorija, dok za dane bicikliranja niti ne zna, jer unosi kalorije non stop. Ne moram niti pričati da je tanak ko grančica...

 

Evo ti link na jedna tekst o pro biciklistima:

https://www.velopress.com/how-many-calories-a-pro-cyclist-needs/

 

Možda ti i nisi pro biciklist, ali ako ne voziš električni bicikl, a na bajku si 8 sati i voziš s opterećenjem, sasvim sigurno trošiš izuzetno puno kalorija, puno vise od 3,5-4 tisuće.

 

Ukratko, tijelo prvo iz krvi troši jednostavne šećere, pa rastavlja složene šećere na jednostavne i kad sve riješi što ima, pocinje uzimati energiju iz proteina. Mast dolazi tek na kraju. Da bi se očuvalo, tijelo ti je "pojelo" nekorištene mišiće... 

Dakle odmah počni trpat u sebe i ozbiljno razmisli o nabavci (kvalitetnog) električnog bicikla (da ne moraš toliko jesti). Kad se malo napuniš, kreni s treninzima samo gornjeg dijela tijela.

Gledam te!
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Trazim najjeftiniji tatami, ili imitaciju. Cisto da doma ne vjezbam i ne valjam se po plocicama. Ofertissima?

Trebam 20ak m2.

Know your limits.
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ekipa jel iko kupova robu za trening u Dechatlona? Vidim da su dosta povoljni, kakva je kvaliteta?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice