Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.540
|
čitano: 6.328.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako pitaš najisplativiji onda ignoriraj ove komentare po 150-200kn / kg

 

Shopbuilder, myprotein imaju akcije gdje dobiješ 1kg Wheza za <100kn

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
encoding kaže...

Ako pitaš najisplativiji onda ignoriraj ove komentare po 150-200kn / kg

 

Shopbuilder, myprotein imaju akcije gdje dobiješ 1kg Wheza za <100kn

 Uzeo sam iz proteke protein za 300kn i zadovoljan sam sa okusom i toljivošću proteina (iskreno ne znam od kakvih je sirovina rađen protein , valjda su kvalitetne sirovine korištene haha ) , iskreno probao sam myprotein i nisam zadovoljan snjime , nije mi ukusan i malo se pijeni kada ga promučkam , pio sam još i usn protein i on mi je nekako bio najbolji , dvoumim se da ubuduće uzimam protein iz proteke ili usn protein .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Tesla protein u Proteci, evo koristim ga već par dana, ne napuše me, nije (pre)sladak, dobro se topi, nema pjene. 

 

300kn za 2.27kg + majica. Stiglo sutradan u Split. 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
5 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

 Probao, vaniliju i cokoladu, meni su dobri. Ako si u ZG, imas za kupiti testere u proteini.si ducanu

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Probao, meni nikako ne paše, navikao sam na weider, multipower i optimum nutrition..

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja iam doma 5kg kantu toga. Dobio preko gyma za dobre pare ..Nije najbolji al da se pit 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav ekipa, da li ima tko iskustva s ovakvim gripperima? Htio bi početi vježbati stisak, a ovo mi se čini ok za početak, s obzirom da se može podešavati težina. Ili ima nešto bolje? Slušam prijedloge. 

https://polleosport.hr/podesivi-rucni-grip-s-brojacem

 

LP 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

previše love

imaš u lidla zna bit po 44kn dva dobiješ, imaod 10 do 40kg, top su

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
ParaNO1d kaže...
Ivan123678900 kaže...

Ja imam 14 godina...visok sam 186-187 i imam 73 kilograma....imam misice na rukama jako izražene...na nogama također...ali trbusne bas nemam...tj, cvrsti su ali prekriveni su salom.....sta da radim osim trbusnjaka da to popravim???...hvala..:))

Trčanje topi masne stanice. Uz trbušnjake i trčanje ćeš imat zavidne trbušne mišeće. Samo forsiraj što više ili kako jedan lik kod mene u teretani kaže: "Samo pumpaj" Smijeh

 pogresno

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Paun kaže...

U šta vi stavljate pahuljice da bi postale ukusnije nego obično?

I šta mislite o 5/3/1 programu msm da je dobar ali bih ipak voleo da čujem vaše savete?

 dobar provjeren program, ali ako nisi pocetnik.. kao pocetnik puno brze mozes napredovati na SS, 5x5 ili program od Blahe

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

bolji za sto?

 

531 je bolji za bildanje jer se radi doslovno samo o zagrijavanju i prvom heavy max-out setu a ostatak treninga kako hoces, starting strength 3x5 i 5x5 pa prelazak na drugi misic je teska banana, suboptimalni pristup razvijanju misicne mase

18 mjeseci
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Bok, je li netko probao ovo? sastojci izgledaju super https://zdravahrana.hr/kategorija/veganski-proteini/

 

Imam problema s intolerancijom na whey proteine i tražim promjenu.

 

Lp M

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

koji aspekt wheya ne toleriras, probavni ili moralni? ako je ovo drugo jer su krave zatvorene i poslije rade snicle od njih - ok razumijem

 

ako je ovaj prvi - prijeđi na cisti izolat, ovo je najpovoljniji koliko znam i sam ga koristim: https://hr.the-nutrition.com/proizvod/1944

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

bolji za sto?

 

531 je bolji za bildanje jer se radi doslovno samo o zagrijavanju i prvom heavy max-out setu a ostatak treninga kako hoces, starting strength 3x5 i 5x5 pa prelazak na drugi misic je teska banana, suboptimalni pristup razvijanju misicne mase

 wot? na 531 je volumen veoma mali, treba dodati jos par vjezbi, da bi bio optimalan za bildanje

 

ali najveci problem ovisi u kojoj si fazi, ako si pocetnik, puno ces brze napredovati na ss ili 5x5 itd, zbog toga sto na 531 progresija ide puno sporije

 

pojasni mi ovo "prelazak na drugi misic"?

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ne ide progresija nista sporije niti je problem, 531 jedini ima max out set gdje ides do otkaza svaki tjedan (osim deload tjedna jel) - dakle ako mozes gurnuti gurnut ces vise i napredovati, ostatak treninga po zelji i preferencijama

ostalo starting strength jason blaha i sl kazu odradi 3x5 i onda prelazak na drugi pokret

kad ce ekipa vise shvatiti da 3x5 i 5x5 nije dovoljno za bildanje, tih 15 20 efektivnih repsa sto ces uraditi aint gonna do much za hipertrofiju, pump izmorenost i otkaz misica gotovo svi zanemaruju stovise ismijavaju sa svojim copy paste powerlifting programima i clancima, nakon par god zavrse podizuci respektabilne kilaze a kad ih pitas sto su ti ruke tanke i zasto ovaj koji dize manje od tebe izgleda bolje? -GENETIKA, on ovo i ono, bla bla. nije genetika brajkane nego kako treniras, ako ides na powerlifting natjecanje onda treniraj 3x5, ako ti je cilj nabildavanje - bildaj

 

ovo je jason blaha:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQF7_FQy5zSy2xQ8PAuNzUeQevdEOSFxPwZNsXsgOOvkLrMKX9xIhirmggYzWhlrgpAvpE&usqp=CAU

 

https://pbs.twimg.com/media/EgGM9aDWAAELGP_.png

why tf bi preporucio nacin na koji taj covjek trenira nekom tko zeli izgledati dobro

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2022 8:59 (Petar hw).
23 mjeseca
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

što dodati u zobene/griz osim wheya da taj obrok bude bogat proteinima?

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Posni sir, kremasti (onaj Pilos iz Lidla ili Konzumov Active). Zobenima baš da neku kremastu teksturu, meni odlično bude.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

zbregov 50g naravno: https://www.google.com/search?q=zbregov+50g&client=ms-android-wheatek&prmd=ivmn&sxsrf=ALiCzsZzyrhaAC0R544FpOXmlh1pAs-_Sw:1665959648437&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiKnLio5-X6AhW6AxAIHR2yBFwQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=360&bih=720&dpr=3

 

 

 

a sir uz zobene, koliko tog sira mozes pojesti, 200g i slabasnih 25g p? koliko dugo zvaces?

mozda na defki tako, za nekog tko hoce nabaciti masu i muci se sa sitosti i kolicinom hrane, sir i zobene su los izbor jer te drze dugo sitim i gutas pola dana ako ne blendas. i izbjegavaj zobene ako prdis od njih

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ne ide progresija nista sporije niti je problem, 531 jedini ima max out set gdje ides do otkaza svaki tjedan (osim deload tjedna jel) - dakle ako mozes gurnuti gurnut ces vise i napredovati, ostatak treninga po zelji i preferencijama

ostalo starting strength jason blaha i sl kazu odradi 3x5 i onda prelazak na drugi pokret

kad ce ekipa vise shvatiti da 3x5 i 5x5 nije dovoljno za bildanje, tih 15 20 efektivnih repsa sto ces uraditi aint gonna do much za hipertrofiju, pump izmorenost i otkaz misica gotovo svi zanemaruju stovise ismijavaju sa svojim copy paste powerlifting programima i clancima, nakon par god zavrse podizuci respektabilne kilaze a kad ih pitas sto su ti ruke tanke i zasto ovaj koji dize manje od tebe izgleda bolje? -GENETIKA, on ovo i ono, bla bla. nije genetika brajkane nego kako treniras, ako ides na powerlifting natjecanje onda treniraj 3x5, ako ti je cilj nabildavanje - bildaj

 

ovo je jason blaha:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQF7_FQy5zSy2xQ8PAuNzUeQevdEOSFxPwZNsXsgOOvkLrMKX9xIhirmggYzWhlrgpAvpE&usqp=CAU

 

https://pbs.twimg.com/media/EgGM9aDWAAELGP_.png

why tf bi preporucio nacin na koji taj covjek trenira nekom tko zeli izgledati dobro

 

 Progresija u kilazi je sporija, kontas? kilaze se sporije dizu...  taj maxout ne znaci nista, jer radis samo AMRAP, ali ne dizes kilazu, tek na kraju ciklusa i deloada.. dok 5x5 ili SS rade progresiju kroz svaki trening ili tjedan... 

 

znaci 531 je za neke sredne ili naprednije vjezbace koji su vec iskoristili prvi program, i vise nema brzog napretka

 

da, jason zna biti komedija, ali njegov icecream program odlicno radi,  i provjeren je, volio ga ti ili ne

 

a cekaj, spominjes mi tu da ima malo volumena, sta onda kazes na 531, ali pricamo za onaj default 531, taj ima jos manje volumena od ovog, i AMRAP uopce nema u originalu 531, kasnije se napravilo jos brdo varijacija i verzija, ali to vise nije original. 

 

5x5 po misnicnoj skupini 2 ili 3x tjedno cini cuda.. radi se 3x tjedno full body sto je za pocetnika optimalno

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 5:01 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
japaja55 kaže...

što dodati u zobene/griz osim wheya da taj obrok bude bogat proteinima?

 malo izdrobi metana

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

zbregov 50g naravno: https://www.google.com/search?q=zbregov+50g&client=ms-android-wheatek&prmd=ivmn&sxsrf=ALiCzsZzyrhaAC0R544FpOXmlh1pAs-_Sw:1665959648437&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiKnLio5-X6AhW6AxAIHR2yBFwQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=360&bih=720&dpr=3

 

 

 

a sir uz zobene, koliko tog sira mozes pojesti, 200g i slabasnih 25g p? koliko dugo zvaces?

mozda na defki tako, za nekog tko hoce nabaciti masu i muci se sa sitosti i kolicinom hrane, sir i zobene su los izbor jer te drze dugo sitim i gutas pola dana ako ne blendas. i izbjegavaj zobene ako prdis od njih

 samo blendanje, zobene, whey, banana i 0.1 0.3 mlijeko

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

starting strength eventualno samo za totalne pocetnike prvih mjesec-dva da se naviknu na pokrete... ono ekipicu prvi put u teretani dodu i bencaju 40-50kg cuce isto toliko itd, kroz koji mjesec ce se ionako zabiti u benc 80-90kg neke repse i tu ostati forever ako se ozbiljno ne prihvate treninga prehrane te bitnije - perioda mase i definicije

 

jos jednom, 3x5 5x5 i sl NIJE DOVOLJNO za potaknuti maximalan rast, i full body sheme nisu optimalne za nekog tko se hoce nabildati, ali necu vise diskutirait sa tobom jer sam i sam bio takav, full body upper loweri 150-200g p iz sira i veseli se... znam kako je... jebeni kazetofon

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Da, donekle je suprotno raditi snagu i hipertrofiju, sam sam to osjetio na svojoj koži.

No po meni najbolji izgled se dobiva kombinacijom treninga snage i max rep izolacija tj bar sam tada ja najbolje izgledao.

Ali najbolji izgled meni i nekom drugom ne mora biti ista stvar.

 

Ja sam volio 4 osnovna power pokreta inkomponirati u 4 dana. Pa trening ima i powerlift notu, ali i potreban volumen.

 

Know your limits.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

i o hipertrofiji kad se pise - nitko ne osporava napredak u snazi koji je nuzan za rast... nego bato nemoj da 5x5 bude sve sto ces napraviti za tu misicnu skupinu taj dan... (sto su starting strength i ostali programi sto ovaj pise, zato kazem da nevaljaju)

 

nakon 5x5 benca odradi jos par serija bucica incline flya i par serija cable crossovera, dovrsi izmori i napumpaj prsa... a obzirom ce se tada raditi o 10-15 serija - nema mjesta za druge velike misicne skupine

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 9:46 (Petar hw).
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

i o hipertrofiji kad se pise - nitko ne osporava napredak u snazi koji je nuzan za rast... nego bato nemoj da 5x5 bude sve sto ces napraviti za tu misicnu skupinu taj dan... (sto su starting strength i ostali programi sto ovaj pise, zato kazem da nevaljaju)

 

nakon 5x5 benca odradi jos par serija bucica incline flya i par serija cable crossovera, dovrsi izmori i napumpaj prsa... a obzirom ce se tada raditi o 10-15 serija - nema mjesta za druge velike misicne skupine

 Ja radim 4x10 bencha, 4x10 bučica, 4x10 cable crossovera, 4x10 na leptiru, kako napredujem kroz tjedne tako podižem kilaže ponavljanja ostaju ista. Ovo 5 3 1 se odnosi na powerlifting hrpetinu ljudi u teretani to niti ne zanima niti rade bench press, niti military crossover niti deadlift, jednostavno cisti body building koji je dobar za definiciju da za masu sumnjam... Nikad nisam nisam probao taj program, to bi trebao otići na bench dići 5 puta pa 3 puta pa 1 i svaki tjedan povećavati kilažu? Isto je i sa deadliftom, militarycrossoverom i squatom? Dok ostale vježbe za triceps,biceps radim normalno 4 serije 10 do 12 puta? Meni se trening sastoji recimo ponedjeljkom triceps i prsa budem sat i 30 u teretani i sa prsima odradim 4 do 5 različitih vježbi u 4 serije 10 ponavljanja, to je minimalno 160 ponavljanja i sto tako i za triceps i ostalo, onda mi ta mišićna skupina odmara 2 dana pa opet... Samo onda u čet nisam na ravnom benchu nego na kosom i tako trudim se kombinirati ali uvijek radim 4 serije po 10 ponavljanja kolika god kilaža bila, dali ću više povećati mišić ako dignem na benchu 10x 80kg ili ako napravim 3 puta 90kg? 

 

 

175cm sam imam 74.7kg, ovo ljeto bio sam na 71kg, tenis svaki dan skoro po 2h, neredoviti obroci, stigla prinova itd... Nisam bio u gymu 4 mjeseca, sad sam opet počeo mada brzo sam ja nazad. Probat ću ove zime po prvi put doći na 80kg nikad u životu nisam prešao 77, jedem 5x u danu, zdravo ali preko 3300 kalorija... Mada to sam radio i prošlu zimu i sa 76.7kg nebi se pomakao dalje :D 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 10:15 (BeLLicus).
11 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

starting strength eventualno samo za totalne pocetnike prvih mjesec-dva da se naviknu na pokrete... ono ekipicu prvi put u teretani dodu i bencaju 40-50kg cuce isto toliko itd, kroz koji mjesec ce se ionako zabiti u benc 80-90kg neke repse i tu ostati forever ako se ozbiljno ne prihvate treninga prehrane te bitnije - perioda mase i definicije

 

jos jednom, 3x5 5x5 i sl NIJE DOVOLJNO za potaknuti maximalan rast, i full body sheme nisu optimalne za nekog tko se hoce nabildati, ali necu vise diskutirait sa tobom jer sam i sam bio takav, full body upper loweri 150-200g p iz sira i veseli se... znam kako je... jebeni kazetofon

 Ego lifter na vidiku??

 

Sad sam već peti mjesec u teretani, i dalje benčam 50 kg, jer ne vidim potrebu gurati "max" i drhtati na petom dizanju, kamoli trećem setu.

Jadno i smiješno gledat takve neproporcionalne likove u teretani. Nemaj jadnijeg nego kad nakon trećeg repa se počnu frkati u violinski ključ, deformiraju sebe i formu dizanja.

 

I dalje benčam 50 kg, jedino što sam digao kilažu je dumbbell bench, sa 15 kg na 25 kg (25 kg po ruci).

Sve što radim je klasični 3 x 8-12 koje god vježbe.

 

Npr. dan za prsa izgleda ovako:

1. Dumbbell bench press 3 x 8-12 - 25kg

2. Dumbbell  inclince bench press 3 x 8-12 - 20 kg

3. Bench press 3 x 8-12 - 50 kg

4. Incline bench press 3 x 8-12 - 40 kg

5. Cable crossover 3 x 8-12 - 14.75 kg

6. Chest fly 8-12, 3-5 setova - 25 kg

7. Coffin press 8 -12, 3-5 setova - 20 kg

8. Pull up, trudim se 3 seta, 6+ repeticija svaki

9. Chest dips

 

Svaki trening koji god dio tijela radim radim do potpune iznemoglosti mišića.

Rezultati su odlični usprkos lošoj prehrani i alkoholu. Dapače, čak imam više napretka nego većina ego liftera, oni su od kak sam ih počeo viđati stalno na istoj točci. Izgledaju jednako, dižu isto.

Ja MOGU dizati više, ne zamaram se time jer to nije ispravni trening, a izgledam 2x bolje nego prije 5 mjeseci kad sam počeo.

 

Ispravna forma, guranje do zadnjeg repa, istrošiti i zadnji gram ugljikohidrata iz tijela taj dan, pobrinuti se da se barem 150g bjelančevina unese putem piva i krmenadle i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 11:51 (Jarvan).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jarvan kaže...

Npr. dan za prsa izgleda ovako:

1. Dumbbell bench press 3 x 8-12 - 25kg

2. Dumbbell  inclince bench press 3 x 8-12 - 20 kg

3. Bench press 3 x 8-12 - 50 kg

4. Incline bench press 3 x 8-12 - 40 kg

5. Cable crossover 3 x 8-12 - 14.75 kg

6. Chest fly 8-12, 3-5 setova - 25 kg

7. Coffin press 8 -12, 3-5 setova - 20 kg

8. Pull up, trudim se 3 seta, 6+ repeticija svaki

9. Chest dips

 

Svaki trening koji god dio tijela radim radim do potpune iznemoglosti mišića.

Rezultati su odlični usprkos lošoj prehrani i alkoholu. Dapače, čak imam više napretka nego većina ego liftera, oni su od kak sam ih počeo viđati stalno na istoj točci. Izgledaju jednako, dižu isto.

Ja MOGU dizati više, ne zamaram se time jer to nije ispravni trening, a izgledam 2x bolje nego prije 5 mjeseci kad sam počeo.

 

Ispravna forma, guranje do zadnjeg repa, istrošiti i zadnji gram ugljikohidrata iz tijela taj dan, pobrinuti se da se barem 150g bjelančevina unese putem piva i krmenadle i to je to.

 Ovaj program ne da je loš, nego je katastrofalan. Količina volumena koja bi i ekipu na kemiji sahranila. Mogu se kladiti da to nisu serije do pravog otkaza.

Prvo, imaš bench bučicama i šipkom u istom treningu, nepotrebno.
Drugo, isto tako za kosi bench, nepotrebno.

Treće, dvije vrste razvlačenja, nepotrebno.

Četvrto, bodyweight vježbe na kraju, nepotrebno.

 

Ako se netko već odluči za mali volumen, onda te serije trebaju maksimalno biti iskorištene, do otkaza, a nekada i preko otkaza uz pomoć spottera. Ja treniram po uzoru na DY i JP, za prsa imam 5 serija, do pravog otkaza, a čini mi se da ću i to smanjiti. Ako se radi kvalitetno, onda je nepotrebno, niti se može raditi puno serija.

 

S druge strane, ako se netko odlučii na visoki volumen, onda će intenzitet (koliko se blizu otkaza radi) biti manji. Ali i u tom slučaju je ovo daleko pretjerano, pogotovo za početnika. 

Početnici bi trebali stremiti ka 10 serija, a napredniji vježbači ka 20 serija tjedno za mišićnu skupinu. Što se ide bliže toj gornjoj granici, to je potreba za podjelom tih serija u više treninga veća jer će te serije biti kvalitetnije. Nije isto odraditi 20 serija za prsa u jednom treningu ili 10 u jednom pa 10 u drugom. 

 

Za početnika, ali i za sve zapravo, je bitno kako napraviti što više stimulusa sa što manje rada. Pravi početnik će rasti samo ako gleda u utege, par serija tjedno je dosta, a ovih 25+ serija u jednom treningu stvara više štete nego koristi.

11 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

S time nisam počeo, prva 2 mjeseca su bili kružni treninzi.

I da, idem do otkaza u svakom setu.

 

I ovo su prsa, mogu podnijeti puno štete i oporavljaju se jako brzo, tako da otkako sam uveo dumbbell i bench press u istom danu odlično je.

Incline je must have, radim cijela prsa, a ne samo dio njih.

 

"Treće i četvrto nepotrebno" ... WTF, ali kaj da ti velim, tvoje mišljenje.

 

Za drugo sam ti već rekao, Incline je OBAVEZAN, i decline također, doduše njega radim svaki drugi trening za prsa.

 

EDIT:

Volumen koji bi nekog sahranio...s koje si ti planete?

Trostruki volumen na starom poslu sam prebacao na ruke, ja i još 3 kolege. 2 anoreksična 2 pretila, izgledali ko karikature.

Volumen ima prostora za povećanje, a ne da je "prevelik".

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 12:31 (Jarvan).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice