Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.199
|
čitano: 6.473.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

 ti da se shusnesh nakon defke sad na jesen krenes sa minimalnom efektivnom kolicinom vanjskog testosterona 250-300mg (1x ubod tjedno, youtube how to inject trt) i malo metana samo prije treninga (oral), uz to odradis reverse diet postepeno podizes hranu od 3500kcal na pocetku pa do 5-6k kcal na kraju 3-4mjeseca - skocio bi 15-20kg i postao jedan od istaknutijih hrv bildera, siguran sam

 

slj god u ovo vrijeme bi imao ovakvih 90-95kg

 

ako si rijesio potomstvo i imas bilderskih aspiracija, kontaktiraj me pa procakulamo kako da to izvedes

 

jer vidim imas u zivotu sve poslozeno, volja slobodno vrijeme spavanje financije sve je tu

 

negativnih nuspojava nebi imao (osim gasenja jaja, zato spominjem potomstvo), toksicnost na tijelo od malo testa i metana na pripremljeno tijelo je minimalna

 

 

Ja kad sam počeo sa teretanom, tamo nakon 3mj treninga meni je radnik prišao riječima "a što imaš genetiku ja bolju u životu nisam vidio, a nagledo sam se svega" i još je par puta onako komentirao "ti da se ubodeš ti nisi svjestan kakav bi ti bio" ja sam uvijek na to govorio koji smisao tek sam par mjeseci u treningu, i tako te njegove riječi su mi se urezale u pamćenje. Otišao je na drugi posao nedugo nakon toga.

 

Što se mene tiče imam dvoje male djece da, drugo dijete mi se sad rodilo prije 2 mjeseca. U bodybuldingu sam se totalno pronašao i uživam u tome. Na jesen će biti 2 godine kako treniram, razmišljam i ja na isti način o kemiji, zanima me kakav bi bio nakon ciklusa kad izgledam jako dobro prirodno. Tjedna proizvodnja testa u najboljem slučaju nam je 40mg/tjedno, ne mogu zamisliti kad to digneš vanjskim unosom na 250mg. 

 

Ja naravno dosta čitam o tome, realno nitko od influencera i svih ovih poznatih nebi bio tamo bez da nije uzeo nešto. Tako danas to funkcionira. E da te pitam nešto, vidim spominješ shusnesh što asocira na sustanon jedan od oblika testa zašto baš on, koliko vidim najpopularniji u bb je Enanthate jer ima najduži half life, i kao this means that it provides a steadier flow of testosterone into the body compared to other testosterones. 

 

I da zašto metan koji je dosta poznat po toksičnosti pogotovo za jetru i da dosta navlači vode... Zašto ne recimo nandrolon decanonat aka deca durabolin sa testom kad si na bulku? Thx na odgovorima, dobro je imati nekoga tko zna ovakve stvari iz prve ruke.

Mene to sve malo nervira jer oko toga je cijela strka,zbrka, uzmeš test pa dali trebaš nešto za estrogen da ne dobiješ ginekomastiju, pa što kad završiš ciklus od 8-12 tjedana, ići na one tablete za PCT ili raditi cruise sa malom dozom tipa 120mg, pa opet na ciklus, pa kad ideš na cut opet se uzimaju totalno drugi derivati, primobolan,anavar... Nije to zajebancija, zdrav sam, ni ne prehladim se preko zime, uredno jedem,spavam,treniram,radim, obitelj je tu sve je ok. Ali opet debelo razmišljam o tome i šta bi bilo kad bi bilo. Svakako ću odluku donjeti ovo ljeto. Sad uživanje u ljetu,suncu,treninzima...

 

I hvala na lijepim riječima 

 

 

 

gdje si nasao 40mg? da ne trazim sada ali davno sam procitao 70mg i to mi je ostalo urezano + odgovara svuda preporucenim testosteron replacement therapy dozama od 100-125mg (70% supstance je iskoristivo u tijelu pa taman ispada oko 70mg)

 

 

 The amount of testosterone a man produces in a week can vary depending on a few different factors, including age, overall health, and lifestyle habits. On average, though, a healthy adult male produces about 4-7 milligrams of testosterone per day. That's about 28-49 milligrams per week.

 

Tako su mi rekli i u gymu, zato sam napisao oko 40mg tjedno... Onda sam to išao provjeriti i svagdje piše oko 7mg dnevno ili ti ga max 49mg tjedno...

 

Jel imaš iskustva sa SP Labaratories proizvođačem? Ako se odlučim da uzmem nešto imam opciju od tog proizvođača ili Hilma Biocare... 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

sp laboratories valja, hilma nezz

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Evo neki direktan primjer, ista poza skoro 8kg manje danas na ovoj desnoj slici naspram ove u zelenoj slikano prije gotovo 2 mjeseca. Jel vidite kakvu razliku? 

 

 

 ti da se shusnesh nakon defke sad na jesen krenes sa minimalnom efektivnom kolicinom vanjskog testosterona 250-300mg (1x ubod tjedno, youtube how to inject trt) i malo metana samo prije treninga (oral), uz to odradis reverse diet postepeno podizes hranu od 3500kcal na pocetku pa do 5-6k kcal na kraju 3-4mjeseca - skocio bi 15-20kg i postao jedan od istaknutijih hrv bildera, siguran sam

 

slj god u ovo vrijeme bi imao ovakvih 90-95kg

 

ako si rijesio potomstvo i imas bilderskih aspiracija, kontaktiraj me pa procakulamo kako da to izvedes

 

jer vidim imas u zivotu sve poslozeno, volja slobodno vrijeme spavanje financije sve je tu

 

negativnih nuspojava nebi imao (osim gasenja jaja, zato spominjem potomstvo), toksicnost na tijelo od malo testa i metana na pripremljeno tijelo je minimalna

 

 

Ja kad sam počeo sa teretanom, tamo nakon 3mj treninga meni je radnik prišao riječima "a što imaš genetiku ja bolju u životu nisam vidio, a nagledo sam se svega" i još je par puta onako komentirao "ti da se ubodeš ti nisi svjestan kakav bi ti bio" ja sam uvijek na to govorio koji smisao tek sam par mjeseci u treningu, i tako te njegove riječi su mi se urezale u pamćenje. Otišao je na drugi posao nedugo nakon toga.

 

Što se mene tiče imam dvoje male djece da, drugo dijete mi se sad rodilo prije 2 mjeseca. U bodybuldingu sam se totalno pronašao i uživam u tome. Na jesen će biti 2 godine kako treniram, razmišljam i ja na isti način o kemiji, zanima me kakav bi bio nakon ciklusa kad izgledam jako dobro prirodno. Tjedna proizvodnja testa u najboljem slučaju nam je 40mg/tjedno, ne mogu zamisliti kad to digneš vanjskim unosom na 250mg. 

 

Ja naravno dosta čitam o tome, realno nitko od influencera i svih ovih poznatih nebi bio tamo bez da nije uzeo nešto. Tako danas to funkcionira. E da te pitam nešto, vidim spominješ shusnesh što asocira na sustanon jedan od oblika testa zašto baš on, koliko vidim najpopularniji u bb je Enanthate jer ima najduži half life, i kao this means that it provides a steadier flow of testosterone into the body compared to other testosterones. 

 

I da zašto metan koji je dosta poznat po toksičnosti pogotovo za jetru i da dosta navlači vode... Zašto ne recimo nandrolon decanonat aka deca durabolin sa testom kad si na bulku? Thx na odgovorima, dobro je imati nekoga tko zna ovakve stvari iz prve ruke.

Mene to sve malo nervira jer oko toga je cijela strka,zbrka, uzmeš test pa dali trebaš nešto za estrogen da ne dobiješ ginekomastiju, pa što kad završiš ciklus od 8-12 tjedana, ići na one tablete za PCT ili raditi cruise sa malom dozom tipa 120mg, pa opet na ciklus, pa kad ideš na cut opet se uzimaju totalno drugi derivati, primobolan,anavar... Nije to zajebancija, zdrav sam, ni ne prehladim se preko zime, uredno jedem,spavam,treniram,radim, obitelj je tu sve je ok. Ali opet debelo razmišljam o tome i šta bi bilo kad bi bilo. Svakako ću odluku donjeti ovo ljeto. Sad uživanje u ljetu,suncu,treninzima...

 

I hvala na lijepim riječima 

 

 

 

gdje si nasao 40mg? da ne trazim sada ali davno sam procitao 70mg i to mi je ostalo urezano + odgovara svuda preporucenim testosteron replacement therapy dozama od 100-125mg (70% supstance je iskoristivo u tijelu pa taman ispada oko 70mg)

 

 

 The amount of testosterone a man produces in a week can vary depending on a few different factors, including age, overall health, and lifestyle habits. On average, though, a healthy adult male produces about 4-7 milligrams of testosterone per day. That's about 28-49 milligrams per week.

 

Tako su mi rekli i u gymu, zato sam napisao oko 40mg tjedno... Onda sam to išao provjeriti i svagdje piše oko 7mg dnevno ili ti ga max 49mg tjedno...

 

Jel imaš iskustva sa SP Labaratories proizvođačem? Ako se odlučim da uzmem nešto imam opciju od tog proizvođača ili Hilma Biocare... 

 Po tome koliko sam izracunao sa Cycle Plannerom ispada da je nekih 125mg tjedno "best buy" ako neces pretjerivati (Enanthate). Kreces se u rasponu 19.6 do 7mg dnevno. Znaci ides prek nekog bioloskog maximuma od 7 koji ti je onda minimum do 19.6 kaj mi se ne cini previse te je recimo minimalna vjerojatnost za nuspojave. Ili? Koja je tvoja preporuka? 125 tjedno, 250, 500, 1g? Ili dva put tjedno za bolju ravnotezu?

Pitam jer sam bil na ljecnickom i meni se testo vrti oko 5,25 i ne mislim da mi nesto fali, osim kaj me nekad depra pere, ali mislim si da je to vise radi manjka sunca kad su ruzni dani. Shemiram da bi se sam pikal, neka vrsta TRT tretmana u vlastitom aranzmanu ali ako bi se pikal onda bi isel prek maximuma, 125mg tjedno ili bi prepolovil 125 na x2 tjedno. Ne znam nisam pametan.

Inace sam 45 godina mlad, ove godine budem navrsio 46. Imam zenu, dvoje djece i trece ne trebam niti vjerojatno ne mozemo vise. Probal sam svakakva sranja u zivotu i testo bi bil kamilica u odnosu kaj sam sve konzumiral kao klinac. 185cm sam i imam 87,5 kila, vjezbam recimo pet puta tjedno, jedem bolje nego neki sportasi, ne pusim, social drinker koji jednom mjesecno popije par piva i to ako. Ne konzumiram alkohol, ali ako se nesto slavi onda se ne delam grbav i sjedim u kutu sa casom vode.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2024 9:39 (NEW_MAN).
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 

 The amount of testosterone a man produces in a week can vary depending on a few different factors, including age, overall health, and lifestyle habits. On average, though, a healthy adult male produces about 4-7 milligrams of testosterone per day. That's about 28-49 milligrams per week.

 

Tako su mi rekli i u gymu, zato sam napisao oko 40mg tjedno... Onda sam to išao provjeriti i svagdje piše oko 7mg dnevno ili ti ga max 49mg tjedno...

 

Jel imaš iskustva sa SP Labaratories proizvođačem? Ako se odlučim da uzmem nešto imam opciju od tog proizvođača ili Hilma Biocare... 

 ne razmisljas valjda stvarno o steroidima ? ako sam dobro polovio, imas dvoje djece, zenu, super izgledas, ne kuzim sto ce ti to ??

 

ja sam bio u takvoj dvojbi prije 20 godina nakon 3 godine treniranja i danas sam zahvalan sam sebi sto sam odustao od toga. sa tim da sam se htio i natjecati.

 

svi koji su tada uzimali danas izgledaju ko govna, ti se vise nikad ne mozes vratiti na staro, "probao sam, sad cu prestat i super". toga nema, s kim god razgovaram veli da je najveci problem psihicki, kad prestanes losije izgledas, slabiji si, dolazi do depre itd. a i test se vise nikad ne vrati na ono sto si imao prije.

 

da ne pricam o stresu koji stvaras na organe, bez ikakve dvojbe skracujes si zivot za x godina samo da bi ne znam kako izgledao.. jos kuzim ako se netko natjece pa ima nešto od toga..iako u HR i to teško.

 

kad dođu pedesete i ako osjetis da ti treba uzmi TRT i bok. mene isto kopka kako bi izgledao na AAS, ali isto imam djete, pa ako nista drugo zbog njega zelim sto duže živjeti, a ne riskirati zbog gluposti..

 

eto moja dva centa..

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
"Ako osjetiš da treba" ma da, rokaj hormone čim skužiš da ti je teže ujutro ustati iz kreveta ili ako vidiš da ti treba jača kava, sigurno je do testa.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Igor666 kaže...
BeLLicus kaže...

 

 The amount of testosterone a man produces in a week can vary depending on a few different factors, including age, overall health, and lifestyle habits. On average, though, a healthy adult male produces about 4-7 milligrams of testosterone per day. That's about 28-49 milligrams per week.

 

Tako su mi rekli i u gymu, zato sam napisao oko 40mg tjedno... Onda sam to išao provjeriti i svagdje piše oko 7mg dnevno ili ti ga max 49mg tjedno...

 

Jel imaš iskustva sa SP Labaratories proizvođačem? Ako se odlučim da uzmem nešto imam opciju od tog proizvođača ili Hilma Biocare... 

 ne razmisljas valjda stvarno o steroidima ? ako sam dobro polovio, imas dvoje djece, zenu, super izgledas, ne kuzim sto ce ti to ??

 

ja sam bio u takvoj dvojbi prije 20 godina nakon 3 godine treniranja i danas sam zahvalan sam sebi sto sam odustao od toga. sa tim da sam se htio i natjecati.

 

svi koji su tada uzimali danas izgledaju ko govna, ti se vise nikad ne mozes vratiti na staro, "probao sam, sad cu prestat i super". toga nema, s kim god razgovaram veli da je najveci problem psihicki, kad prestanes losije izgledas, slabiji si, dolazi do depre itd. a i test se vise nikad ne vrati na ono sto si imao prije.

 

da ne pricam o stresu koji stvaras na organe, bez ikakve dvojbe skracujes si zivot za x godina samo da bi ne znam kako izgledao.. jos kuzim ako se netko natjece pa ima nešto od toga..iako u HR i to teško.

 

kad dođu pedesete i ako osjetis da ti treba uzmi TRT i bok. mene isto kopka kako bi izgledao na AAS, ali isto imam djete, pa ako nista drugo zbog njega zelim sto duže živjeti, a ne riskirati zbog gluposti..

 

eto moja dva centa..

 Ma apsolutno si u pravu u vezi svega, ja to više gledam i ono što bi bilo kad bi bilo ali daleko sam ja od toga da baš uzmem nešto. Imam skoro 33 god, nisam budala i nepromišljeni klinac pa da ću eto tako iz hira uzet test. Sranje je kad uđeš u bodybulding pa kreneš sa svime time, pa zdrava prehrana pa vidiš samo brojke na tanjuru a ne hranu, a ono što bi ljudima trebao biti hobi i jedan način održavanja zdravijeg života, pretvara se u masovno bildanje i težnju za većim. I onda slušaš podcaste recimo MilošŠarčev naj uspješniji bilder sa ovih prostora kaže 33 god sam na testosteronu krvna slika mi je perfektna, neka dođe neko mojih godina on ima 55 pa da vidimo tko je zdraviji ja ili on, testosteron je super od 250mg ti neće ništa biti zdravstveno a toliko toga je bolje u životu sa više testa, mišići,zdravije kosti, sexualni život, pun volje elana od ranog jutra, ništa ti nije teško. Pričamo o minimalnoj dozi od 1ml/250mg tjedno ne pričam sada o krkanju sa trenovima,klenovima, i tim bolesnim dozama koje bilderi koriste i što je najluđe žive i u 60tim. Jbt neki dan slušam u podcastu kod Marka Barića, ove naše bildere sa ovog područja pa to je na 1.5 gram 2g testa tjedno + sve ostalo msm oni se natječu ali to je dbol,winstrol,anavar,anadrol,tren,masteron,primobolan,clenbuterol,deca... 

Ja se uvijek pitam dali 250mg tjedno moze napraviti neku stetu organizmu premda je to ono stvarno malo, ljudi žive na trtu sa 140 150 i tu nema nikakve opasnosti za ništa. Test nam se već prirodno nalazi u tijelu, ti samo povećaš dozu preko igle, kažem naša tjedna produkcija je max 49mg što je ono dosta malo naspram tih 250mg, ali opet svi su jednog dana krenuli sa 250 pa ošli na 500 pa na 750 i ono što si ti rekao nikad zadovoljan zelis biti veci i veci i tu nastaju problemi. Smatram da od 1ml tjedno ništa ti ne moze biti sa zdravljem, test od nuspojava ima što se aromatizra u estrogen pa moze doci do pristica, gyno, ali gyno nikako ne moze biti na tim dozama, i što podiže loš kolesterol a smanjuje onaj dobar. Što automatski se povezuje sa srčanim udarima, ali ukoliko jedeš izrazito čisto bez sranja i što prije svega moraš ako si na testu nemaš brige ni za to. U većoj je opasnosti slavonac koji će tokom zimskog perioda skurit 200 kobasica, premda je masno meso puno zasićenih masnih kiselina ili ti ga toga lošeg kolesterola, i to je to. Naravno ako uzmes moras biti spreman da je to do kraja zivota mozda jer ako nastavis sa tim duzi period jaja ce atrofirati zauvijek ili barem se nikad nece vratit na staro kao sto si rekao, i onda moras koristit iglu do kraja zivota, takodjer vjerovatno ako stanes sa tim mozes se pozdraviti i sa teretanom jer vise nikad neces biti kakav si bio dok si na testu jel. Mene iznenaduje da je petar samo u ovoj temi na testu, ja kad gledam pa to su svi zivi na tome nitko to ne krije, u Hr u vecim gradovima, dam se kladit da u zg je pola teretane na testu ako ne i vise, to jednostavno ide jedno sa drugim, a drugim zemljama nije vrijedno ni spomena. To je postala normala. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2024 11:21 (BeLLicus).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...


Ja se uvijek pitam dali 250mg tjedno moze napraviti neku stetu organizmu premda je to ono stvarno malo, ljudi žive na trtu sa 140 150 i tu nema nikakve opasnosti za ništa. Test nam se već prirodno nalazi u tijelu, ti samo povećaš dozu preko igle, kažem naša tjedna produkcija je max 49mg što je ono dosta malo naspram tih 250mg, ali opet svi su jednog dana krenuli sa 250 pa ošli na 500 pa na 750 i ono što si ti rekao nikad zadovoljan zelis biti veci i veci i tu nastaju problemi. Smatram da od 1ml tjedno ništa ti ne moze biti sa zdravljem, test od nuspojava ima što se aromatizra u estrogen pa moze doci do pristica, gyno, ali gyno nikako ne moze biti na tim dozama, i što podiže loš kolesterol a smanjuje onaj dobar. Što automatski se povezuje sa srčanim udarima, ali ukoliko jedeš izrazito čisto bez sranja i što prije svega moraš ako si na testu nemaš brige ni za to. U većoj je opasnosti slavonac koji će tokom zimskog perioda skurit 200 kobasica, premda je masno meso puno zasićenih masnih kiselina ili ti ga toga lošeg kolesterola, i to je to. Naravno ako uzmes moras biti spreman da je to do kraja zivota mozda jer ako nastavis sa tim duzi period jaja ce atrofirati zauvijek ili barem se nikad nece vratit na staro kao sto si rekao, i onda moras koristit iglu do kraja zivota, takodjer vjerovatno ako stanes sa tim mozes se pozdraviti i sa teretanom jer vise nikad neces biti kakav si bio dok si na testu jel. Mene iznenaduje da je petar samo u ovoj temi na testu, ja kad gledam pa to su svi zivi na tome nitko to ne krije, u Hr u vecim gradovima, dam se kladit da u zg je pola teretane na testu ako ne i vise, to jednostavno ide jedno sa drugim, a drugim zemljama nije vrijedno ni spomena. To je postala normala. 

U pravu si što se tiče toga da se normaliziralo. Uglavnom je to TRT normalizirao i negativne strane su minimalne, ali opet mislim da je bolje ako možeš prirodno održavati test na gornjoj granici što je duže moguće. Istina je kad se uvučeš u podcaste i fitness svijet, čini ti se kao da su svi na testu, a samo ti natural. Ameri su sad čak krenuli i u biznis krugovima koristiti trt zbog eto raznih benefita pa će kao kongnitivno i energetski biti bolji u svojim pothvatima. Nešto što i mene malo malo kopka. 

 

Ali ima i primjera s druge strane. Layne Norton lifetime natty, test uvijek upper range (800-900-1000), nacionalni prvak u powerliftingu, ima hc treninge i oporavlja se dobro od njih, a ima 42 godine i izgleda top btw. Tako da očito ako je test u gornjim granicama sasvim je nepotrebno i onda što si i sam rekao zauvijek si ugasiš proizvodnju pa si na igli lifetime. Pa svako putovanje ovo ono komplikacija... Teško je biti pametan. Ali je super što se malo i to prokomentiralo u temi. 

 

E da, i onaj Pete Rubish, bio je nakemijan 120% i nakon 10 godina kemijanja odlučio biti natural i vratio je test levels na pristojne razine i živi sasvim ok. Tako da nije sve crno 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2024 11:42 (Cordas).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Je li netko imao problema sa zglobom ruke?

Radim u uredu vec 10+ godina znam da moze biti i od toga najvejrovatnije,ali zadnjih par treninga radio sam ruke s vecim intezitetom,a manjim volumenom pa je mozda i od toga.

Sad mi je trenutno kad radim hammer mogu dizat bez problema,ako okrenem dlan prema gore i radim curl ne mogu nista,bas boli,a evo na poslu dok radim s misom takodjel nelagoda i to bas smeta vrlo.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Ma apsolutno si u pravu u vezi svega, ja to više gledam i ono što bi bilo kad bi bilo ali daleko sam ja od toga da baš uzmem nešto. Imam skoro 33 god, nisam budala i nepromišljeni klinac pa da ću eto tako iz hira uzet test. Sranje je kad uđeš u bodybulding pa kreneš sa svime time, pa zdrava prehrana pa vidiš samo brojke na tanjuru a ne hranu, a ono što bi ljudima trebao biti hobi i jedan način održavanja zdravijeg života, pretvara se u masovno bildanje i težnju za većim. I onda slušaš podcaste recimo MilošŠarčev naj uspješniji bilder sa ovih prostora kaže 33 god sam na testosteronu krvna slika mi je perfektna, neka dođe neko mojih godina on ima 55 pa da vidimo tko je zdraviji ja ili on, testosteron je super od 250mg ti neće ništa biti zdravstveno a toliko toga je bolje u životu sa više testa, mišići,zdravije kosti, sexualni život, pun volje elana od ranog jutra, ništa ti nije teško. Pričamo o minimalnoj dozi od 1ml/250mg tjedno ne pričam sada o krkanju sa trenovima,klenovima, i tim bolesnim dozama koje bilderi koriste i što je najluđe žive i u 60tim. Jbt neki dan slušam u podcastu kod Marka Barića, ove naše bildere sa ovog područja pa to je na 1.5 gram 2g testa tjedno + sve ostalo msm oni se natječu ali to je dbol,winstrol,anavar,anadrol,tren,masteron,primobolan,clenbuterol,deca... 

Ja se uvijek pitam dali 250mg tjedno moze napraviti neku stetu organizmu premda je to ono stvarno malo, ljudi žive na trtu sa 140 150 i tu nema nikakve opasnosti za ništa. Test nam se već prirodno nalazi u tijelu, ti samo povećaš dozu preko igle, kažem naša tjedna produkcija je max 49mg što je ono dosta malo naspram tih 250mg, ali opet svi su jednog dana krenuli sa 250 pa ošli na 500 pa na 750 i ono što si ti rekao nikad zadovoljan zelis biti veci i veci i tu nastaju problemi. Smatram da od 1ml tjedno ništa ti ne moze biti sa zdravljem, test od nuspojava ima što se aromatizra u estrogen pa moze doci do pristica, gyno, ali gyno nikako ne moze biti na tim dozama, i što podiže loš kolesterol a smanjuje onaj dobar. Što automatski se povezuje sa srčanim udarima, ali ukoliko jedeš izrazito čisto bez sranja i što prije svega moraš ako si na testu nemaš brige ni za to. U većoj je opasnosti slavonac koji će tokom zimskog perioda skurit 200 kobasica, premda je masno meso puno zasićenih masnih kiselina ili ti ga toga lošeg kolesterola, i to je to. Naravno ako uzmes moras biti spreman da je to do kraja zivota mozda jer ako nastavis sa tim duzi period jaja ce atrofirati zauvijek ili barem se nikad nece vratit na staro kao sto si rekao, i onda moras koristit iglu do kraja zivota, takodjer vjerovatno ako stanes sa tim mozes se pozdraviti i sa teretanom jer vise nikad neces biti kakav si bio dok si na testu jel. Mene iznenaduje da je petar samo u ovoj temi na testu, ja kad gledam pa to su svi zivi na tome nitko to ne krije, u Hr u vecim gradovima, dam se kladit da u zg je pola teretane na testu ako ne i vise, to jednostavno ide jedno sa drugim, a drugim zemljama nije vrijedno ni spomena. To je postala normala. 

 to što je Šarčevu krvna slika savrsena nista ne znaci, srce je recimo misic i od AAS ce se i ono povecati, vise opteretiti, žile, mozak, ovo-ono, sve se vise opterecuje i ako nemas neku superiornu buletproof genetiku nastradat ces kad tad, pa u zadnjih par godina je umrlo toliko bodybildera da to nije normalno.

 

prije godinu dana mi je jedan poznanik, zvijer lik po snazi, govorio kako je na 500mg, kao pa to je nula, ništa, Cbum uzima tolko i tolko..vidim ga prije 2-3mj., šokirao sam se, sise vise preko majice, trbusina objesena..znaci ka ta stro fa. estrogen puca iz aviona se vidi

 

zive u 60-tima kazes, pa sto je 60 godina..cilj mora biti svakome da zivi barem 100 godina i sve uciniti za to, a ako ti sudbina odredi drugacije jbga, ti si barem napravio svoje..a sa steroidima u fazi u kojoj ti ne trebaju to sigurno neces.

 

ja se slazem da u nekoj fazi zivota treba poceti sa TRT-om, ali isto tako treba onda raditi redovne preglede, razine testosterona, i odrediti ispravnu dozu.

 

A kod nas nazalost dobiti TRT je i vise od naucne fantastike koliko sam citao. A ovako uzimati od nekog "dilera" tko zna što i koje kvalitete, kako to ljudi obicno rade, pa dođe do neke racije di uhvate neke ljude, pa se onda snalazi i trazi novog "dilera".

 

Ako nije direkt iz ljekarne ja se nebi nikad usudio riskirati..da mogu i da mi doktor prepise uzimao bi 125mg i ne vise od toga kad pređem 45-tu npr.i to je to. Mislim da i Greg Doucette veli da tolko uzima pa super izgleda..

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

čekam petra da kađe koju, on je ipak tu glavni alkemičar s iskustvom

zanimljiva rasprava 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Igor666 kaže...

Ako nije direkt iz ljekarne ja se nebi nikad usudio riskirati..da mogu i da mi doktor prepise uzimao bi 125mg i ne vise od toga kad pređem 45-tu npr.i to je to. Mislim da i Greg Doucette veli da tolko uzima pa super izgleda..

 Da, on cesto spominje da toliko uzima. Al triba uzet u obzir i njegovu genetiku, prehranu, trenutni stil zivota i 30+ godina treninga.

 

I to sta kazes, ne znam sta bi triba napravit i koliko bi ti testosteron triba bit nizak (prakticki nepostojec) da ti doktor propise terapiju.

 

Necu nikome solit pamet, svak ima svoj zivot i svoju glavu, al koliko je potribno uzimat steroide nekome kome natjecanja, influensanja i ne znam ni ja sta, nisu primarni izvor zarade? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2024 20:51 (Tututuru).
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Može biti karpalni tunel, protrnu li ti srednji prst, prstenjak i mali prst?

Ako ne, ono što meni zna pomoći kmje bandažiranje zgloba, ali tako da ga istegnem, tj. povećam prostor među šakom i podlakticom i onda tako stabiliziram, bude ok nakon dan-dva.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja se ne bih ubo da sam jos mogao izvlaciti gejnova natural, ali nakon 10god kontinuiranog treninga i 6-7-8 perioda masa/defka i izgađenih cistih 15kg i hrpa snage - napredak je stao, zadnje natural godine odradio masu +10kg i na defki zdefkao svih 10kg i nista nove snage nije ostalo (do tada svake godine nakon perioda masa-defka je ostalo cisto kila-dvije-tri bodyweighta i otprilike +10kg nove snage na bencevima i +20kg na sq i dl)

 

znam sve sto na internetu pise oko cijelodnevne energije na testosterone replacement therapyu (TRT-u), mental clarity, well being, fokus... ne zelim demantirati druge koji moguce jesu iskusili navedene benefite no pobrinite se citati skustva od onih koji actually jesu iskusili TRT (ne od onih sta misle kako je na TRT-u) ali osobno nista od gornjih dobrobiti testosterone replacement therapya nisam osjetio (trt je 100-150mg, dakle trt je samo zamjena prirodnog testosterona vanjskim, ja sam skocio na 250-300mg, najlaksa moguca kurica, hardcore bodybuilderi idu 1000+ mg samo testosterona plus hrpa ostali steroida..). nisam postao pametniji, nisam iskakao iz kreveta pun elana ujutro, nisam postao sretniji, nisam bolje ucio, sve je bilo ISTO. jedino sto jesam osjetio i sto mogu garantirati da bi vecina osjetila jest vesel kurac kao kad ste imali 15god.

i obrnuto, kad sam se par puta skidao sa vanjskog testosterona (kad se skine sa vanjskog testosterona nakon nekoliko tjedana muskarac doslovno ima 0 testosterona u tijelu, dok tijelo ne pokrene vlastitu proizvodnju sto moze potrajati mjesecima) nisam postao tromiji, gluplji, depresivan niti spavao manje ili vise. samo nezainteresiraniji kurac i blagi pad perfomansi u gymu

 

ne preporucujem nikome zapocinjati trt na svoju ruku, ako ste nesigurni oko svojih razina testosterona lijepo otici u privatni lab izvaditi ukupni i slobodni testosteron (50-60eur obje stavke) pa znate na cemu ste, svakodnevne fluktuacije energije raspolozenja i libida su normalne i ovise najvise o spavanju, kolicini stresnih situacija, prehrani (razini secera u krvi, ako je secer visok = pospanost) i unosu kofeina, nije razborito odmah upirati prst u testosteron i razmisljati o trt-u.

 

new man na tebi je sta ces i kako ces, ali ako budes kretao na tvom mjestu bih prvo snizio bodyfat najnize moguce i zatim odradio suficit 3-4mj na 250mg + 30mg turinabola 2h prije treninga, zatim na trt 125mg 4life odrzavati. 1x tjedno ubod enantata 0.5ml 125mg, ne zelis previse mozgati vec da ti rutina postane npr nedjeljom ubod

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 18:34 (Petar hw).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

glede spomenutog mental claritya i elana, prije ce vas trt zaglupiti nego opametiti, evo sto sam bas nedavno raspravljao sa jednim poznanikom

 

(hcg je tamo neki lijek za plodnost, periodicno ocito potreban na trtu)

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 18:26 (Petar hw).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Može biti karpalni tunel, protrnu li ti srednji prst, prstenjak i mali prst?

Ako ne, ono što meni zna pomoći kmje bandažiranje zgloba, ali tako da ga istegnem, tj. povećam prostor među šakom i podlakticom i onda tako stabiliziram, bude ok nakon dan-dva.

 Mali prst,srednji,prstenjak nista na njima ne osjecam...ne smeta mi,jedino kaziprst  nekad nelagoda bude i u saci ruke,ali vecinom u zglobu samom,ova strana sto je naslonjena na radni stol dok mis koristim.

Onda vrtim zglobom,stiscem saku itd... da kao olaksa malo.

Origin_Steam: hrka11
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
E to probaj raditi vježbe za jačanje podlaktice, ili imobiliziraj zglob dok radiš, ako ne bude olakšanja kroz dan-dva, najbolje k ortopedu na detaljniji pregled.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

 

 

new man na tebi je sta ces i kako ces, ali ako budes kretao na tvom mjestu bih prvo snizio bodyfat najnize moguce i zatim odradio suficit 3-4mj na 250mg + 30mg turinabola 2h prije treninga, zatim na trt 125mg 4life odrzavati. 1x tjedno ubod enantata 0.5ml 125mg, ne zelis previse mozgati vec da ti rutina postane npr nedjeljom ubod

 Testiral se jesam, nist mi ne fali osim kaj bi se malo "glupiral". Sad se vrtim ispod 20% bodyfat, ne znam tocno jer se nisam nikak mjeril. Recimo da ako tjedan dana ne jedem smece i nisam pun vode, pod neki kutevima se naziru trbusnjaci. recimo da sam na 18%. Mislil sam se piknut i onda zrezat do 84 kg da budem oko 15% i zadrzim sto vise misica. Kad i ako krenem onda 4life. Brat mi trenira i radil je ko osobni trener tak da mi moze rijesiti sve kaj treba. Testo u Njemackoj kosta manje nego protein na mjesecnoj bazi. Shemiram si poslije ljeta ako budem lean napraviti bulk sa 0.5 250mg i onda cut da do ljeta budem 85kg ali fit as fuck.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

Osobno baš i ne volim Nipparda gledati jer mu je content skriptiran i dosadan, ali ovo je zanimljiva tematika pa idem podijeliti i s vama. Odlično se nadovezuje na raspravu ovdje od neki dan i definitivno ispričano iz drugačijeg kuta nego što je običaj u zadnje vrijeme u fitness prostoru. Preporučam pogledati.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

IQ degradation objašnjava ponašanja i pisanja pojedinih ovdje. Dugo nisam jeffa gledao, no dobar video

hvala ti

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

moj iq je oko 190, ispunjavao sam facebook iq quiz i tocno pogodio sve oblike i zivotinjice

2 mjeseca
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Više-manje klasični PPL program, nije ništa bolji samo zato što je "cbum approved", ako ti je zanimljiv, zabavan i dovoljno težak da vidiš neki napredak, samo udri po njemu.
Možda ćeš ga morati prilagoditi ovisno o slobodnom vremenu i oporavku mišića, ali je u globalu solidan program.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...

 Ne znam koliko ovdje ima istine da je to njegovo, pogotovo jer mu pogledam treninge redovito i ovo ne liči na njega uopće, ajmo ovako: 

 

Push Workout 1: Chest, Shoulders, Tris (Pec Heavy)

 

 

Ovo bi trebalo biti peck heavy a tu su samo dvije vježbe za prsa, dipseve su staviti da gađaju triceps više nego chest, imamo barbell bench press incline or flat a nisam ga vidio da radi sa šipkom prsa ne pamtim kada. I to ladno stavi flat or incline kao da nije bitno, a naravno da u treningu prsa je bitno odraditi i gornja prsa kao i srednja, znači pogodit prsa ajmo reći sa incline barbell pressom i chest fly je jebeno malo za nekog tko je na kemiji i trenira za prvaka mr olympie. I taj program je star 4 godine. Ajmo uzeti jedan njegov trening prsa pa da vidimo jel se on drži ovoga gore navedenog...

 

Znači i on i Ramon Dino uvijek rade dumbell incline press nikad barbell... Onda chest fly na mašini, stravično dobro pogađa prsa obožavam tu vježbu, ja prvo radim fly chest na mašini pa onda incline dumbell press, onda je odradio flat dumbell press, onda chest press na mašini i na kraju dipsevi. Tako da ne znam koliko ovo gore ima smisla on trenira 3x jače od toga, i nikad ne radi prsa i ramena isti dan, prsa pa ubaci malo tricepsa, ili odradi prsa i leđa isti dan, ruke radi posebno, više se fokusira na bro split, barem ove 2 god koliko ga ja pratim. 

 

Ja slično uništavam prsa jednom tjedno, chest fly machine 80kg 4 serije 8 do 10 ponavljanja, incline dumbell press 4 serije 8 do 12 ponavljanja 37.5kg po bučici, onda uzmem klupu stavim je na maks položaj da mi leđa budu full ravno i odem na kablove podesim si visinu i rastežem maksimalno 4 serije do otkaza 20kg sa svake strane. Na kraju chest press mašina ali okomit hvat 4 serije do otkaza. 

 

 

 

 

Evo kod Nipparda taj seated chest fly cable, dobio je ocjenu S, maksimalan stretch maksimalna kontrola, i cbum dosta to često radi. 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Meni je top fora šta sam vidio nipparda, na leptiru ideš jedan rep full, pa drugi onako do jedno 60% razvučeš, dokud je najteže, pa nazad full rep i tako.

 

to me rasturi, s time volim završit prsa, ako ne idem na kakvo rastezanje bučicama.

otkako sam povrijedio rame, izbacio sam bench ravni, kosi radim nekad, ali sam bučice u kosom počeo više raditi, i najbolje me gađaju, čak ne kosi ni 45° već ispod, oko 20-30° , blagi nagib, ne boli me rame, a guram svoje kilaže koje su mi dalje izazov.

50tke bučice, 4 radne serije 6-10 ponavljanja ovisno o danu i volji.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

Meni je top fora šta sam vidio nipparda, na leptiru ideš jedan rep full, pa drugi onako do jedno 60% razvučeš, dokud je najteže, pa nazad full rep i tako.

 

to me rasturi, s time volim završit prsa, ako ne idem na kakvo rastezanje bučicama.

otkako sam povrijedio rame, izbacio sam bench ravni, kosi radim nekad, ali sam bučice u kosom počeo više raditi, i najbolje me gađaju, čak ne kosi ni 45° već ispod, oko 20-30° , blagi nagib, ne boli me rame, a guram svoje kilaže koje su mi dalje izazov.

50tke bučice, 4 radne serije 6-10 ponavljanja ovisno o danu i volji.

 Odlično, mi imamo max do 40kg, probao sam njih mogu 5x max pa nema smisla da sa njima radim, tad sam imao 85kg. Sada sa 80 sam još slabiji no dobro bitno da se roka. 

 

 

 

Evo i Larry se otvorio o steroidima, anoksiozan, depresivan, povučen, ne želi se družiti sa ljudima. T3, Klen, Tren majko draga najopasnije komponente roka. Priča kako žali zbog toga, već ima para izgradio je ime, ne želi se kompetativno natjecati i ne shvaća što mu to treba u životu više. Sa testosteronom gasiš samo testise, sa T3, trenom jebavaš po drugim žlijezdama kao što su štitnjača gasiš produkciju nekih bitnih stvari u tijelu i radiš kompletan dizbalans, ljudi stvarno imaju muda i sve su spremni napraviti za mišiće i ići na najopasnije coumpande radi vlastitog ega i izgleda. Da je ovaj svijet normalan Cbum bi imao 80kg na bini natural, izgledao prekrasno ali jbg živimo u sjebanom svijetu, rekao je jedan lik sodoma i gomora je mala maca kako se danas živi. Ova djeca dodju u gym gledaju sam suleka na tik toku pa pokusavaju kao on rokati nekog lika jučer dobro da mu bučice nisu ruku odvalile, djevojke se skidaju na only fansu za 5 eura pretplate mjesečno i takoc. Strah me za budućnost kad vidim današnju omladinu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2024 14:12 (BeLLicus).
15 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Ova djeca dodju u gym gledaju sam suleka na tik toku pa pokusavaju kao on rokati nekog lika jučer dobro da mu bučice nisu ruku odvalile, djevojke se skidaju na only fansu za 5 eura pretplate mjesečno i takoc. Strah me za budućnost kad vidim današnju omladinu. 

Svijet ide u k, def da. Doslovno me strah kako će naša djeca gledati na svijet kroz koju godinu.

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...
BeLLicus kaže...
Ova djeca dodju u gym gledaju sam suleka na tik toku pa pokusavaju kao on rokati nekog lika jučer dobro da mu bučice nisu ruku odvalile, djevojke se skidaju na only fansu za 5 eura pretplate mjesečno i takoc. Strah me za budućnost kad vidim današnju omladinu. 

Svijet ide u k, def da. Doslovno me strah kako će naša djeca gledati na svijet kroz koju godinu.

 isto razmišljanje imam, imam kćer, čekam još sina.

 

kako to dić ispravno, do poštenih ljudi dok ulica i javnost radi svoje.

 

otišlo u klinac...bit će izazov, veći nego su naši roditelji imali.

Nekako se nadam da ću im uspjeti prenesti da se bave bilo kakvim sportom, čisto da održavaju zdrav duh, razvijaju timsko razmišljanje...ali ovo šta ti influenceri i tiktotkeri rade, to je strašno i imat će velike posljedice na sve nas.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Malo sam se ovih dana ponovno bacio na previse istrazivanja i odmah mi je lose 🤣 Samo ustanovis kako je sve kontradiktorno i udjes u paralizu analizu umjesto da se posteno ubijem na treningu. Valjda i ove vrucine igraju neku ulogu, ljudi smo...

Jedna od drazih kontradikcija mi je vezano uz trening ruku. Science based ekipa uvijek govori kako izolacije za ruke nosu toliko potrebne, 2 do 4 serije na kraju push i pull treninga je dovoljno, a onda u isto vrijeme kaze ako hoces velike ruke moraju ti bit fokus i moras ih unistit sa vjezbama di ih mozes opteretit dobro poput skullcrushera i barbell curlsa.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...
Malo sam se ovih dana ponovno bacio na previse istrazivanja i odmah mi je lose 🤣 Samo ustanovis kako je sve kontradiktorno i udjes u paralizu analizu umjesto da se posteno ubijem na treningu. Valjda i ove vrucine igraju neku ulogu, ljudi smo...

Jedna od drazih kontradikcija mi je vezano uz trening ruku. Science based ekipa uvijek govori kako izolacije za ruke nosu toliko potrebne, 2 do 4 serije na kraju push i pull treninga je dovoljno, a onda u isto vrijeme kaze ako hoces velike ruke moraju ti bit fokus i moras ih unistit sa vjezbama di ih mozes opteretit dobro poput skullcrushera i barbell curlsa.

 poseban dan za ruke, u tome je tajna ako oćeš imati topove.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

 

50tke bučice, 4 radne serije 6-10 ponavljanja ovisno o danu i volji.

 oj jbm te tako jakog sa neredovitim treninzima i neurednom prehranom

 

mesomorf kao sto napisah, jaki na bencevima

 

 

meni je trrbalo 10god i posoliti da pocnem baratati sa 50kama

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice