Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.199
|
čitano: 6.473.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

u pravu si petre... Sta znanstvenici znaju, petar ih sve popisa svojim znanjem

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja koristim.. ne osjetim nista, tj ne znam ni sta ocekujes osjetiti? jedino sto kad uzimam vidim razliku je  cink i magnezij, sve ostalo 0 bodova... bacanje para

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Danas napokon carb loaded trening. Night and day razlika u odnosu na low carb…

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 12:07 (Cordas).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

drago mi je da osjetis razliku

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

 

ono sto jesam osjetio za smirenost jest l-theanin 400-600mg dnevno, bas smanjuje nervozu

 

 

Stvarno ima efekta?

Bas bi mogao probat,treba li ga piti u kombinaciji s kofeinom ili ne?

Origin_Steam: hrka11
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

radi dabome, naravno ne mogu ti garantirati 100% da ce i tebi (u ovoj temi jedino sto 100% garantirati je da je ekser mali dyel kepec), ali trebao bi raditi. probaj 200mg pa povecaj na 400 600 ako slucajno ne budes osjetio

 

nije nuzan kofein, ali ako ujutro rokas kavu onda l-theanin uz tu kavu

 

 

btw za ovakve stvari i ostalo sta gym ekipa uzima zinc magnezij d3 itd nemojte otici do prve obliznje apoteke i kupiti sto vam gurnu pod nos (naravno ako ti sestra radi u toj apoteci onda ipak odes u tu apoteku podrzati sestru  ) jer ce vas oderati po dzepu visokom cijenom za mjesec-dva koristenja, nego malo google ebay aliexpress researcha, npr za theanin je ovo best buy:

https://www.ebay.com/itm/183435618822?itmmeta=01J016HJREQFTBSEZGGY2NW3FD&hash=item2ab59d6a06:g:YRgAAOSwU~Fbp7bL

+

miligramska 0.01g vaga

https://www.aliexpress.com/item/1005005580143895.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.1658uioJuioJOd&algo_pvid=3f0c8e67-7015-4397-aab8-b2a64376a04e&algo_exp_id=3f0c8e67-7015-4397-aab8-b2a64376a04e-1&pdp_npi=4%40dis%21HRK%21150.30%2176.78%21%21%21155.64%2179.51%21%402101fb1317180274693094156ee737%2112000033629426042%21sea%21HR%212108985102%21&curPageLogUid=JvzEhd9idC0g&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A

 

454000mg l-theanina za 30eur, po apotekama obicno bude 120 kapsula po 200mg za 20-30eur. ako si lijen vagati gornji prah onda te kapsule jbg

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 16:00 (Petar hw).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo kako sam obećao, nula pumpe, svakodnevni izgled nakon dobre dve god nekad i po 1x trening tjedno, i malo više nogometa u zadnje vrijeme.

 

103kg/185cm

 

ja sam obzirom na količinu truda i volje zadovoljan.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 21:24 (fila2208).
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

mezomorf građe, ti da se ozbiljno prihvatis rada bio bi bolji i od mene i belikusa

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

mezomorf građe, ti da se ozbiljno prihvatis rada bio bi bolji i od mene i belikusa

hvala ti na lijepim riječima, bez obzira bile iskrene ili ne, moje vrfijeme je prošlo, sad sam sretan kad mi klinac kaže striček imate veliki biceps ili na nogometu kad mi ne mogu uzeti loptu kad to poželim...iskreno volio bi u nekoj drugoj dimenziniji imati belikusov režim i slobog vremena, a tvoje znanje i volju, ali eto, to je multiverse :)

 

nije mi problem staviti everyday sliku, jer to je jedina prava istina, pump traje 2h i onda je idealno za vidjet najbolju verziju sebe, ali ovo je realno, bez pumpe, napinjanja i filtera.

 

uvijek sam se pitao koje sam točno građe, znam da je ektomorf onaj visoki koji teško skupi mišić, ali endo i mezo sam teže razlikovao iskreno.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ektomorfi - ekipa koja je provela cijeli zivot mrsava, ono omjer 175-180cm i 70kg, nevelik apetit i tegobe sa unosom hrane ("hard gaineri"), uska ramena (ja, belikus)

 

mezomorfi - sire klavikule, jaki na bencevima, lakse drze vise mesa - ti npr da se uposlis par mjeseci zdefkas imao bi 90kg 10bf (za sto je meni trebalo 15god bildanja i zakemijati i hrpa snage i truda)

 

endomorfi - bucmasti cijeli zivot, najcesce i roditelji takvi (prenijeli nacin hranjenja i na dijete), vole i mogu pojesti, stide se svog body imagea i oklijevaju otici na plazu, preferiraju zimu

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 23:54 (Petar hw).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ekto, endo, mes body type podjela je bila aktualna prije 15-20 godina, danas to zagovaraju samo šarlatani tipa Vshred.

Evo odličan video na tu temu od dr. Mikea:


Gdje se uklapa skinny/fat tip? Znači ekipa s mršavim ručicama i škembom?

Tipovi tijela ovise o tome koliko imaš mišića, koliko sala i kakva ti je struktura kostiju. Genetika određuje strukturu kostiju i predispoziciju za brzinu stjecanja mišića, a ekto/endo/meso podjela je bullshit.
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

moze se uvijek komplicirati i praviti znanost ali nema potrebe

 

 

 

quote

Gdje se uklapa skinny/fat tip? Znači ekipa s mršavim ručicama i škembom?

quote

skinny fat je ektomorf koji se udebljao

 

 

quote

Tipovi tijela ovise o tome koliko imaš mišića, koliko sala i kakva ti je struktura kostiju. Genetika određuje strukturu kostiju i predispoziciju za brzinu stjecanja mišića, a ekto/endo/meso podjela je bullshit

quote

jel to upravo demantiras sebe u istoj tvrdnji? jer tipovi tijela koje zagovaras u prvoj recenici se upravo dijele na ekto/meso/endo i ono sto je zdravorazumski jasno i podrazumijeva se pod tim podjelama, a zatim u zadnjem dijelu kazes podjela na ekto/meso/endo je bullshit?

 

genetika jeste struktura kostiju i rast cijelog skeleta (one price da utezi smanjuju ili da kosarka izduzuje su totalni bullshit), a sto se <brzine stjecanja misica> tice - sva tri tipa mogu izgraditi znacajnu kolicinu misicne mase tj. doslovno postati bodybuilderi samo se radi o razlicito teskoj pocetnoj tocki

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

mezomorf građe, ti da se ozbiljno prihvatis rada bio bi bolji i od mene i belikusa

 i sad je bolji od  vas

 

btw te gradje su mitovi :D 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2024 0:53 (exer1234).
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

a ti spadas pod ekto 70kg ili endo 110kg? ili skinnyfat 90kg?

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ekto/endo/meso podjela pretpostavlja da si rođen s određenim tipom tijela, tj. da te genetika predodredila. Ja kažem da genetika utječe samo na strukture kostiju i brzine stjecanja mišića, a ne na cijeli tip tijela. Količina mišića i sala ovisi o prehrani i vježbanju, ne o genetici. Znači da svatko može biti lean i mišićav (nekome će trebati kraće, nekome duže), ali to nema veze s njegovim “urođenim” tipom tijela.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

radi dabome, naravno ne mogu ti garantirati 100% da ce i tebi (u ovoj temi jedino sto 100% garantirati je da je ekser mali dyel kepec), ali trebao bi raditi. probaj 200mg pa povecaj na 400 600 ako slucajno ne budes osjetio

 

nije nuzan kofein, ali ako ujutro rokas kavu onda l-theanin uz tu kavu

 

 

btw za ovakve stvari i ostalo sta gym ekipa uzima zinc magnezij d3 itd nemojte otici do prve obliznje apoteke i kupiti sto vam gurnu pod nos (naravno ako ti sestra radi u toj apoteci onda ipak odes u tu apoteku podrzati sestru  ) jer ce vas oderati po dzepu visokom cijenom za mjesec-dva koristenja, nego malo google ebay aliexpress researcha, npr za theanin je ovo best buy:

https://www.ebay.com/itm/183435618822?itmmeta=01J016HJREQFTBSEZGGY2NW3FD&hash=item2ab59d6a06:g:YRgAAOSwU~Fbp7bL

+

miligramska 0.01g vaga

https://www.aliexpress.com/item/1005005580143895.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.1658uioJuioJOd&algo_pvid=3f0c8e67-7015-4397-aab8-b2a64376a04e&algo_exp_id=3f0c8e67-7015-4397-aab8-b2a64376a04e-1&pdp_npi=4%40dis%21HRK%21150.30%2176.78%21%21%21155.64%2179.51%21%402101fb1317180274693094156ee737%2112000033629426042%21sea%21HR%212108985102%21&curPageLogUid=JvzEhd9idC0g&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A

 

454000mg l-theanina za 30eur, po apotekama obicno bude 120 kapsula po 200mg za 20-30eur. ako si lijen vagati gornji prah onda te kapsule jbg

Narucio sam ovaj pa cemo vidit,50gr trebalo bi biti 250 doza po 200mg za 8 funti,puno jeftinije nego kod nas vamo...a ko ce vagu docekat iz kine,stavljat cu kako pise ovde pola mjerice pa bas da vidimo...kavu popijem jutri onu s aparat na poslu tj,dvi popijem pa cu taman uz tu kavu i ovo.Bas me zanima oce bit ikakve razlike.

Origin_Steam: hrka11
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ekipa se fura na znanost iz 1974. 😄
2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Danas pull day, ali malo se triceps slikao 🤠
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav,

 

planiram počet vježbat doma, zanima me jeli možda neko narucivao ovakav kavez te jel ova stranica sigurna što se tiče kupnje ? 

 

https://www.electronic-star.hr/Fitness-i-sport/Vjezbanje/Sprave-za-vjezbanje/Tremendour-celicni-stalak-Power-Rack-za-vjezbanje-kod-kuce-oxid.html

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Dominik_045 kaže...

Pozdrav,

 

planiram počet vježbat doma, zanima me jeli možda neko narucivao ovakav kavez te jel ova stranica sigurna što se tiče kupnje ? 

 

https://www.electronic-star.hr/Fitness-i-sport/Vjezbanje/Sprave-za-vjezbanje/Tremendour-celicni-stalak-Power-Rack-za-vjezbanje-kod-kuce-oxid.html

 Ovaj sam kupil 2022 i cisto sam zadovoljan. Nije taj za koji pitas ali to je sve same shit.

Znaci koliko para toliko muzike. Rack je ok, nist vise, nist manje. Jedino kaj mene muci je kad radim pullups ne mogu se dici previsoko inace udarim s glavom u plafon.

Kaj se webstranice tice, izgleda legit. Ima certifikat i tako to :)

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

tvoj je bolji jer ima vise opcija

3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kresaux kaže...
Ekto/endo/meso podjela pretpostavlja da si rođen s određenim tipom tijela, tj. da te genetika predodredila. Ja kažem da genetika utječe samo na strukture kostiju i brzine stjecanja mišića, a ne na cijeli tip tijela. Količina mišića i sala ovisi o prehrani i vježbanju, ne o genetici. Znači da svatko može biti lean i mišićav (nekome će trebati kraće, nekome duže), ali to nema veze s njegovim “urođenim” tipom tijela.

 sto ti znaci "cijeli tip tijela"? i da urođene su neke karakteristike, ekto nikad nece imati siroke klavikule kao mezo, i endo ce uvijek imati mesnate listove cak i ako ih ne vjezba

2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ajmo o necem malo netipicnom, a to je trening za zene. Cura mi zeli krenut ozbiljnije u jim, pa sad zeli da joj slozim neki split i tako to. Imam neku ideju, ali evo da se konzultiram malo i s vama. Razmisljao sam da bi joj upper lower bio idealan.
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Najbolji split je onaj koji će joj biti zabavan i interesantan do te mjere da će htjeti ići redovito u gym.

Upper/lower je OK, ali koji joj je cilj? Rekreacija? Snaga? Masa?
3 godine
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

da, upper lower za zene, nemogu i neznaju totalni pocetnici a kamoli zene pocetnice posteno zgaziti misic 1x tjedno, prvih par tjedana polako i fokus na ucenje pokreta...

2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Izgradnja misica, znaci masa. Trebala bi dobit do 5kg kvalitetnih. Kao i sve cure donji dio ukljucujuci trbuh najveci cilj haha
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Upper/lower je OK, samo neka su intenzitet, oporavak (san) i prehrana također uračunati u krajnji rezultat i to je to.
2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

da, upper lower za zene, nemogu i neznaju totalni pocetnici a kamoli zene pocetnice posteno zgaziti misic 1x tjedno, prvih par tjedana polako i fokus na ucenje pokreta...

 A i da nije pocetnica ne znam bas koliko bi joj preprucio da donji dio gadja samo 1x tjedno. Curama je lower body ko nama upper 😂 Posto vise misica gornji dio tijela ima to zahtjeva i vecu podjelu odnosno vise dana u jimu. 4 dana bi isla tako da sam razmisljao upper lower, pa da frekvencija bude 2x tj za sve ili cak dva lower body treninga i jedan dan za prsa ramena, drugi za ledja ruke. Znaci 1x tjedno upper body. Sto se pokreta tice zna ih cak, nije onak totalna pocetnica, ali se nije nikad ni uhvatila ozbiljnije ovog sporta.

2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Upper/lower je OK, samo neka su intenzitet, oporavak (san) i prehrana također uračunati u krajnji rezultat i to je to.

 Eh sad mene zanima izbor vjezbi za lower body. Za gornji znam okvirno, 2 pressa 2 pulla i tipa lateral raises, pushdown i curl. Za noge ja recimo radim hack squat, rdl, leg press, leg curl, leg extension i stojece i sjedece listove. Ne znam kaj bi njoj maknuo ili dodao jos tu za straznju lozu i dupe, mozda maknut leg press i stavit hip thurst jos i radit jednu vj za listove, a na kraju adductor masina.

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Čučanj, RDL u raznim verzijama, hip thrust, ad/abdukcija, možda ekstenzija za kvadricepse i to je više-manje to. I listove, iako nisam sreo puno žena koje ih vole raditi.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice