Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.846.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

a novi 775 proc ima bome u svakoj trgovini...

 

slazem se sa Q procom, ali mora se tu i grafička promjeniti

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

a novi 775 proc ima bome u svakoj trgovini...

 

slazem se sa Q procom, ali mora se tu i grafička promjeniti

Naravno, pogotovo ako je DDR3 model.

Twitter: @191x7
10 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ima jedan na njuskalu za 450kn garancija godinu dana.

Grafičku jos ne planiram mijenjati jer je skoro nova

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dipro kaže...

ima jedan na njuskalu za 450kn garancija godinu dana.

Grafičku jos ne planiram mijenjati jer je skoro nova

neka graficke solidna je ona, neces se naigrati u ludoj rezoluciji ni detaljima ali opet je kulturna. Pogasis neke stvari koje nisu bas potrebne i rokaj.

Ali realno ako bi i grafiku uzeo onda bi to bila dosta jaca konfa ali trebalo bi uloziti bukvalno jos 100% vrijednosti te grafe mozda cak i napajanje novo tako da...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

trebam savjet za nadogradnju kako bih mogao igrat npr Witcher 3 i ostale next gen igre na max posatvkama ... sto bi trebalo zamjenit (ofc trenutno nemam graficku)?

 

dakle neki best buy upgrade, da svaka kuna vrijedi {#}

 

Reza je Full HD, PC je pod "moj PC"

 

tnx unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2014 2:41 (juice21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
juice21 kaže...

trebam savjet za nadogradnju kako bih mogao igrat npr Witcher 3 i ostale next gen igre na max posatvkama ... sto bi trebalo zamjenit (ofc trenutno nemam graficku)?

 

dakle neki best buy upgrade, da svaka kuna vrijedi {#}

 

Reza je Full HD, PC je pod "moj PC"

 

tnx unaprijed

S kolko love raspolažeš?

 

Ne gine ti neki i5/i7 ivy bridge, jer po onome što se da čitat ovih dana u vezi witchera 3, on neće biti baš nezahtjevan(za druge igrice ti je dovoljan i5 2500k)...

 

Što se tiče grafičke, usudio si se reć da će ti trebat r9 280x, možd čak i više(barem što se tiče witcher-a 3, ostale igre će bit zadovoljne s grafičkom tipa r9 270[bez x]). 

Ovak od oka sam napisao, ostatak ćeš vidit s ekipom, i da(zavisi šta ćeš uzet u konačnici), trebat će ti jače napajanje. {#} 

Like most others, I was a seeker, a mover, a malcontent, and at times a stupid hell-raiser
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
juice21 kaže...

trebam savjet za nadogradnju kako bih mogao igrat npr Witcher 3 i ostale next gen igre na max posatvkama ... sto bi trebalo zamjenit (ofc trenutno nemam graficku)?

 

dakle neki best buy upgrade, da svaka kuna vrijedi {#}

 

Reza je Full HD, PC je pod "moj PC"

 

tnx unaprijed

1. procesor, najeftiniji i5 1155 što nađeš

2. grafička, ako nemas love onda minimalno R9 270x/gtx760

3. ako imaš više love, onda R9 280x/r9 290/gtx770 + bolje napajanje

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
10 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ako nadogradim na taj core 2 quad 6600 bih li onda mogao pokrenuti ac4,bf4 bez laga na 1440x900???

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dipro kaže...

ako nadogradim na taj core 2 quad 6600 bih li onda mogao pokrenuti ac4,bf4 bez laga na 1440x900???

Da ako bi clockao procesor na 3+ GHz.

Twitter: @191x7
10 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

a koliko bi fps imao otprilike bez oc i sa oc ????

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...
juice21 kaže...

trebam savjet za nadogradnju kako bih mogao igrat npr Witcher 3 i ostale next gen igre na max posatvkama ... sto bi trebalo zamjenit (ofc trenutno nemam graficku)?

 

dakle neki best buy upgrade, da svaka kuna vrijedi {#}

 

Reza je Full HD, PC je pod "moj PC"

 

tnx unaprijed

1. procesor, najeftiniji i5 1155 što nađeš

2. grafička, ako nemas love onda minimalno R9 270x/gtx760

3. ako imaš više love, onda R9 280x/r9 290/gtx770 + bolje napajanje

dal bi mozda bilo pametno uzet i5 3570K i za cca godinu i pol do dvije kupit novu matičnu iz njuškala i neki cooler i klokat ga do ibera jer ova H77M ne podrzava overclock. grafu bi uzeo R9 270 gaming (MSI)

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dipro kaže...

a koliko bi fps imao otprilike bez oc i sa oc ????

to su sad finese, jer ces morati detalje da smanjis!
Ja igram sve igre na max podesavanjima 1440*900 na r7 260x a ona je dosta jaca, tako da realno sto mozes ocekivati od te kartice je neki medium, ne vise! 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
juice21 kaže...
FakeDeath kaže...

dal bi mozda bilo pametno uzet i5 3570K i za cca godinu i pol do dvije kupit novu matičnu iz njuškala i neki cooler i klokat ga do ibera jer ova H77M ne podrzava overclock. grafu bi uzeo R9 270 gaming (MSI)

 Bilo bi ti pametnije kupit i7 3770K pa ga clockat kada bude trebalo i kada budeš imao ploču. Bolje ti je sada ako ideš na next gen uzeti CPU sa 8 threadova.

10 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ok znaci ako i ostavim procesor na defeault taktu biti ce bolje od c2d e7300 stock i moci cu sve na medium????

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dipro kaže...

Ok znaci ako i ostavim procesor na defeault taktu biti ce bolje od c2d e7300 stock i moci cu sve na medium????

Da, s 4 jezgre je bolje. No svakako trebaš overclockati, stavio Quada ili ne.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
itomic009 kaže...
juice21 kaže...
FakeDeath kaže...

dal bi mozda bilo pametno uzet i5 3570K i za cca godinu i pol do dvije kupit novu matičnu iz njuškala i neki cooler i klokat ga do ibera jer ova H77M ne podrzava overclock. grafu bi uzeo R9 270 gaming (MSI)

 Bilo bi ti pametnije kupit i7 3770K pa ga clockat kada bude trebalo i kada budeš imao ploču. Bolje ti je sada ako ideš na next gen uzeti CPU sa 8 threadova.

i7 je malo preskup

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
juice21 kaže...
itomic009 kaže...
juice21 kaže...
FakeDeath kaže...

dal bi mozda bilo pametno uzet i5 3570K i za cca godinu i pol do dvije kupit novu matičnu iz njuškala i neki cooler i klokat ga do ibera jer ova H77M ne podrzava overclock. grafu bi uzeo R9 270 gaming (MSI)

 Bilo bi ti pametnije kupit i7 3770K pa ga clockat kada bude trebalo i kada budeš imao ploču. Bolje ti je sada ako ideš na next gen uzeti CPU sa 8 threadova.

i7 je malo preskup

Da upadnem u pricu kao padobranac,

 

covjece ako ces gejming staviti na prvo mjesto kompa, sto razmisljas o intelu??
Dafuq?
Predji na AMD i razliku novca stavi u dzep. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mozda zato jer vec ima 1155 aka intel ploču i nema love sada za kupovinu ploče i proca?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Da upadnem u pricu kao padobranac,

 

covjece ako ces gejming staviti na prvo mjesto kompa, sto razmisljas o intelu??
Dafuq?
Predji na AMD i razliku novca stavi u dzep. 

 

Ajde prestani fanboyati, naporan si već.

A odgovor si dobio od FakeDeatha, ima već 1155 MBO.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Mozda zato jer vec ima 1155 aka intel ploču i nema love sada za kupovinu ploče i proca?

i7 kosta kao fx 8xxx i maticna ploca, mozda zato? I uvijek cu preporuciti svima da bolje ide na tu soluciju umjesto intela za gaming

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdravljam vas sve ovdje na forumu!

Imam jedan problem. Računalo sam kupio prije cca 6god i sad mi je (vjerojatno) otkazala matična ploča (abit ip35-e). Upali se do biosa i dalje neće i piše system boot failure kolko se sjećam i stalno svjetluca crvena lampica na matičnoj. Frend je moje napajanje spojio na svoj komp i sve je normalno radilo tako da u napajanju nije problem. Da skratimo priču, kupio bih si novi procesor, matičnu i rame. Imam chieftecovo napajanje od 440W, radeon hd 3850. Na raspolaganju mi je kojih 1500kn. Htio bih za uložene novce kupiti najbolje moguće. Kad se dokopam nekim para kupit ću si i ostatak komponenti, ali mi je ovo sad hitno. PC pretežno služi  za igranje (ono što je za faks nije ništa zahtjevno). Cijenio bih svaki savjet koji mi možete dati :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
cheers kaže...

Pozdravljam vas sve ovdje na forumu!

Imam jedan problem. Računalo sam kupio prije cca 6god i sad mi je (vjerojatno) otkazala matična ploča (abit ip35-e). Upali se do biosa i dalje neće i piše system boot failure kolko se sjećam i stalno svjetluca crvena lampica na matičnoj. Frend je moje napajanje spojio na svoj komp i sve je normalno radilo tako da u napajanju nije problem. Da skratimo priču, kupio bih si novi procesor, matičnu i rame. Imam chieftecovo napajanje od 440W, radeon hd 3850. Na raspolaganju mi je kojih 1500kn. Htio bih za uložene novce kupiti najbolje moguće. Kad se dokopam nekim para kupit ću si i ostatak komponenti, ali mi je ovo sad hitno. PC pretežno služi  za igranje (ono što je za faks nije ništa zahtjevno). Cijenio bih svaki savjet koji mi možete dati :)

 

Probaj najprije novi hard spojiti (koji obavezno ima neki OS gore).

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
FakeDeath kaže...

Mozda zato jer vec ima 1155 aka intel ploču i nema love sada za kupovinu ploče i proca?

i7 kosta kao fx 8xxx i maticna ploca, mozda zato? I uvijek cu preporuciti svima da bolje ide na tu soluciju umjesto intela za gaming

ne mislim uzimat i7, vec najvjerojatnije i5 3570K i maticnu i9 cooler za otprilike godinu do dvije pa ga klokat

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

cekat godinu do dvi za cooler? lol

antevukusic
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Fortron Hexa 400W 80+ je dovoljan za GTX650Ti ?

Ili mi preporucite neko slicno napajanje koje bi moglo drzati GTX650Ti u FUTURA-IT, nema CX430 :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mxselotejp kaže...

Fortron Hexa 400W 80+ je dovoljan za GTX650Ti ?

Ili mi preporucite neko slicno napajanje koje bi moglo drzati GTX650Ti u FUTURA-IT, nema CX430 :(

 

Kupuješ napajanje ili već imaš to napajanje?

Ako kupuješ onda uzmi XFX 450W.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2014 19:23 (Deawood).
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mxselotejp kaže...

Fortron Hexa 400W 80+ je dovoljan za GTX650Ti ?

Ili mi preporucite neko slicno napajanje koje bi moglo drzati GTX650Ti u FUTURA-IT, nema CX430 :(

Više nego dovoljan, koji CPU imaš?

iclock2much
10 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

dali core 2 duo e7300 moze pokrenuti nfs rivals na 1440x900 bez laganja sa hd 6670 i 4gb rama???

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoharbizo kaže...
mxselotejp kaže...

Fortron Hexa 400W 80+ je dovoljan za GTX650Ti ?

Ili mi preporucite neko slicno napajanje koje bi moglo drzati GTX650Ti u FUTURA-IT, nema CX430 :(

Više nego dovoljan, koji CPU imaš?

 

Pa da, ali nega uzme XFX 450 za par kuna više, a znatno je bolji.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice