Nadogradnja prastarog računala

poruka: 11
|
čitano: 3.082
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja prastarog računala

Ovak ... imam računalo staro nekih 6 ili 7 godina i mislim da je krajnje vrijeme za nadogradnju ^^ (pogotovo zbog činjenice da je chipset na staroj matičnoj riknuo tak da je matična neupotrebljiva... a novu matičnu za isti tip starog procesora se ne isplati kupovati ... a i nema više soketa tog za kupit -.- :D)
Ne znam ni sam što da radim ... pogotovo što više nisam u điru i nemam pojma kakvo je stanje s novim komponentama. :P

evo mog trenutnog stanja =) :

Procesor : AMD Athlon 64 3000+
Matična (sad riknuta): Asus K8N4-E Deluxe
Grafička:  Geforce 6600 (dobio sam ju skupa s matičnom http://www.xpcgear.com/asusn6600td.html )
RAM: 1.25 gb (2x 500 mb + 250 mb)
napajanje: codegen 300W

HDD: Seagate 500gb ( http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?vgnextoid=c89ef141e7f43110VgnVCM100000f5ee0a0aRCRD )
+  wd 80 gb ( http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=1228 )

DVD: Philips http://www0.uk.shopping.com/xPO-Philips-1640B-16x-Dual-Layer-Internal-IDE-DVD-Black-Drive


Mislim da bih trebao promjenit procesor matičnu i grafičku, ....napajanje?.... ili još nešto? što se ovdje može iskoristiti? aj pomozite neku fora konfiguraciju do 2000 kn koja bi bila korištena za igranje :P i rad naravno (1500 bi bilo super al brijem da neće ići tako jeftino) enihow puno hvala svima na pomoći ^^

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 18:07 (djaparatic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja prastarog računala

Ajde napravi veeliki korak u svojem životu i kupi novi kompjuter.Ja nisam baš neki "sastavljač" pa ti nisam složio kofiguraciju.

OC maniac,AC2 maniac, PC maniac!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja prastarog računala

pa zapravo i kupujem novi... zato i pitam što se tu da iskoristiti. kupio bih novi procesor matičnu i grafičku. pa eto to je zapravo novi/stari komp :P i da inače sam brucoš što znači -> NO MONEY ( iliti žicaj starce za pare :PP)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 18:12 (djaparatic).
14 godina
offline
Nadogradnja prastarog računala

Mozes iskoristiti oba hdd-a, dvd i to je to. Napajanje bi teoretski moglo, ali u praksi ce ti trebati vjerojatno vise snage nego sto to tvoje moze ponuditi.

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja prastarog računala

Protegni se još 200 kunića i uzmi ovo:

 

Asrock M3A UCC - AMD 480X CrossFire, AMD SB600, ATX, FSB 1000 (2.0 GT s), Dual Channel 4xDDR3
CPU AMD Athlon II X2 240
Memorija DDR3 1333MHz 2GB Apacer
Grafička kartica XFX PCI-E ATI Radeon HD4850 512MB DDR3 625M
Napajanje 400W Fortron 60APN, 24pin
2.221,78 kn

 

Protis

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja prastarog računala
djaparatic kaže...

pa zapravo i kupujem novi... zato i pitam što se tu da iskoristiti. kupio bih novi procesor matičnu i grafičku. pa eto to je zapravo novi/stari komp :P i da inače sam brucoš što znači -> NO MONEY ( iliti žicaj starce za pare :PP)

Aha onda moram izbacit HDD i optički pogon iz konfiguracije koju sam složio.BTW i ja sam "brucoš" pa znam kako ti je.

EDIT: evo iz adm-a (vidim da si iz zagreba):

 

EDIT2: Promijenio sam grafičku i procesor...

 

OC maniac,AC2 maniac, PC maniac!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 18:21 (lzgr).
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja prastarog računala

hvala svima ^^ budem ja sad to proštudiral malo :D ako ima još nekoga tko ima neku bolju ideju za konfiguraciju nek' se javi =)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja računala

Lijepi pozdrav!

Da ne otvaram novu temu, muči me sličan problem. Nadogradio bi svoje postojeće računalo, a za nadogradnju bi potrošio 2000 kn. Nadogradnja mi je bitna da ubrzam one osnovne radnje kompa, a s druge strane zbog igre Pro Evolution Soccer jer radi postojećih komponenti, igru pokrenem, ali igrivost i grafika su veoma loše. E pa sad, najvažnije bi mi bilo da mi PES, naravno ovaj nadolazeći, pokrene na najvišim high detaljima, ako je to moguće izvesti. Moja postojeća konfiguracije je sljedeća:

Procesor: Intel Pentium D CPU 3.20 GHz

Memorija: 2GB

Motherboard: ASUSTek Computer INC. P5WD2 - Premium

Grafička: NVIDIA GeForce 8400 GS

 

Pa sad, jel bi se dalo sto sloziti za 2000 kn, može i prijeći kojih 100-200 kn, a da se što poboljša? Hvala lijepa! Živili!

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Nadogradnja računala
jurica_m kaže...

Lijepi pozdrav!

Da ne otvaram novu temu, muči me sličan problem. Nadogradio bi svoje postojeće računalo, a za nadogradnju bi potrošio 2000 kn. Nadogradnja mi je bitna da ubrzam one osnovne radnje kompa, a s druge strane zbog igre Pro Evolution Soccer jer radi postojećih komponenti, igru pokrenem, ali igrivost i grafika su veoma loše. E pa sad, najvažnije bi mi bilo da mi PES, naravno ovaj nadolazeći, pokrene na najvišim high detaljima, ako je to moguće izvesti. Moja postojeća konfiguracije je sljedeća:

Procesor: Intel Pentium D CPU 3.20 GHz

Memorija: 2GB

Motherboard: ASUSTek Computer INC. P5WD2 - Premium

Grafička: NVIDIA GeForce 8400 GS

 

Pa sad, jel bi se dalo sto sloziti za 2000 kn, može i prijeći kojih 100-200 kn, a da se što poboljša? Hvala lijepa! Živili!

radije otvori novu temu

xDDD
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja računala
A joj! Ako misliš igrati PES 2011 morati ćeš potrošiti mrvicu više od 2000 KN. Za procesor ti predlažem Procesor Intel Core 2 Quad Q8200 , 4x2.33GHz, socket 775, 4Mb koji na ADM-u imaš po 895KN a za grafičku neznam, u NVIDIU nisam upučen, ali trebaš i nju mjenjati isto ja mislim. Sve ostalo ti je još OK
13 godina
offline
RE: Nadogradnja računala

OK za procesor. Što se tiče grafičke, ja bi radije uzeo ATI. Mene zanima moja matična, hoće li ona podržavat novi procesor i grafičku?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice