Matična za i5 3570k i SLl-jem

poruka: 45
|
čitano: 5.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Matična za 3570k sa podrškom za SLI

Dobra večer, kupujem i5 3570k, i ne znam koju ploču uzeti niti znam išta jer sam zadnjih 5 godina bio na ADM-u. Trio sam po negu, ali  aj jeftinija koju sam našao da podržava overclockanje procesora i SLI je 1100kn,a toliko para nemam..

Dajte mi recite neku ploču koja podržava 3570k  SLI (dvije 660 Ti) i da je ram 1600MHz..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Ispod te cifre nemaš nešto na što bi ja stavio taj porcesor.

Morat ćeš ići na polovno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-maticne-ploce/prodaja-gigabyte-ga-z68xp-ud3p8-gb-ramcooler/163337.aspx

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za 3570k sa podrškom za SLI
Tipkalo kaže...

Dobra večer, kupujem i5 3570k, i ne znam koju ploču uzeti niti znam išta jer sam zadnjih 5 godina bio na ADM-u. Trio sam po negu, ali  aj jeftinija koju sam našao da podržava overclockanje procesora i SLI je 1100kn,a toliko para nemam..

Dajte mi recite neku ploču koja podržava 3570k  SLI (dvije 660 Ti) i da je ram 1600MHz..

 

Znači i ti si jedan od onih koji se ne daju uvjeriti da SLI nije bolji izbor od jedne jače kartice - u ovom slučaju GTX 680, barem u startu (čitaj: potrošnja, buka, potencijalni problemi kompatibilnosti i td.), a osim toga ne ostavljaš mjesta za buduću nadogradnju kad SLI dobiva smisao (godina - dvije - tri).

Biraj Gigabyte, Asus, MSI ... pogledaj što drugi najviše kupuju, npr. ADM kaže da je to Gigabyte GA-Z77X-UD3H  1.194 kn

www.rigburning.comule.com
15 godina
offline
Re: Matična za 3570k sa podrškom za SLI
rofl SLi

Koliko para imas, po meni je najbolja Z77 Extreme4 od Asrocka za 1k
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za 3570k sa podrškom za SLI

Ne nisam jedan od takvih, ali vi ste jedan od onih koji skače pred zaključke.

Nemam dvije gtx 660 Ti. drugu bih ubacio u daljoj budućnosti kada bi to postalo potrebno i kada bih imao novaca za to.

 

kontaktirao sam čovjeka sa foruma kohji prodaje tu ploču.

15 godina
offline
Re: Matična za 3570k sa podrškom za SLI
Pa zasto onda nisi to napisao gore.

ako je ne kupis (drugu) u sljedecih godinu dana bit ce ti bolje prodat staru i stavit novu seriju jace klase.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za 3570k sa podrškom za SLI

Zato što to nije bitno.

 

Nisam skužio što mislite tom drugom rečenicom.

12 godina
neaktivan
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

ova matična koju prodaje član foruma, ništa od nje, na njoj se na moju veliku žalost ne mogu overclockirati Ivy bridge CPU

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Gigabyte Z77X UD3H FTW

 

nabava.net

 

Za tih 1170Kn nema bolje nove ploče.

 

EDIT

 

Sad tek vidim da nemaš toliko novaca, kolega zober je odlično preporučio. Uzmi Z77A-G45 za ≈900Kn.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2012 15:05 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Tipkalo kaže...

ova matična koju prodaje član foruma, ništa od nje, na njoj se na moju veliku žalost ne mogu overclockirati Ivy bridge CPU

Kako ne mogu? Naravno da mogu.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
12 godina
neaktivan
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Kolko postova oko preporuke jedne matične:

 

Hop izvoliš: MSI Z77A-G45 - 900 Kn nova matična, 3 godine garancije, podržava SLI (2 x PCIe 3.0 x16 slota) i oc-anje i5 3570K.

 

Problem riješen ;)

 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem

Ne mogu vam sada postati link do tog članka jer sam na mobitelu i nemam vremena tražiti link, ali nešto u vezi biosa, ne moze se multiplier povećavati ja mislim. Proguglajte. Ako otkrijete da sam u krivu, cjenio bih kad biste mi to rekli :)

upišite neš tipa "3570k" on a *ime matične ploče*

13 godina
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Tipkalo kaže...

Ne mogu vam sada postati link do tog članka jer sam na mobitelu i nemam vremena tražiti link, ali nešto u vezi biosa, ne moze se multiplier povećavati ja mislim. Proguglajte. Ako otkrijete da sam u krivu, cjenio bih kad biste mi to rekli :)

upišite neš tipa "3570k" on a *ime matične ploče*

Ako pričamo o ploči koju prodaje Pranja, da, podržava Ivyja, da, podržava OC.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem

A sad mi dajte potvrdu za tu svoju tvrdnju, dokaz.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
zober kaže...

Kolko postova oko preporuke jedne matične:

 

Hop izvoliš: MSI Z77A-G45 - 900 Kn nova matična, 3 godine garancije, podržava SLI (2 x PCIe 3.0 x16 slota) i oc-anje i5 3570K.

 

Problem riješen ;)

E pa lik, hvala!

Naišao sam na tu ploču danas već, ali kako ne piš na specifikacijama da podržava SLI, nisam se obazirao baš. Al sad sam pogledao malo bolke po netu, i vidio da podržava SLI, te da čak ima SLI logo na sebi (matična).

Ali evo, jedno pitanje, zašto ne piš da podržava SLI u njenim specifikacijama?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Caesar et Brutus kaže...

Ako pričamo o ploči koju prodaje Pranja, da, podržava Ivyja, da, podržava OC.

Da, podržava OC u smislu podizanja množitelja, ali ne nudi nikakve opcije diranja napona. Znači nikako ne možeš utjecat na napon, a da ne govorim kako je napon nestabilan. Koliko god se igrao, nikako pogoditi pravi LLC profil, ovo govorim za clockanje sandya na toj ploči. Ugl. ploča je hardverski solidna, ali regulacija napona na procesoru je teški shit. (hardverski je dobra, puno faza blabla, al u praksi katastrofa)

13 godina
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Tipkalo kaže...

E pa lik, hvala!

Naišao sam na tu ploču danas već, ali kako ne piš na specifikacijama da podržava SLI, nisam se obazirao baš. Al sad sam pogledao malo bolke po netu, i vidio da podržava SLI, te da čak ima SLI logo na sebi (matična).

Ali evo, jedno pitanje, zašto ne piš da podržava SLI u njenim specifikacijama?

Ako nisi siguran, pogledaš ploču bolje i vidiš da je SLi podrška u obliku malog ''loga'' navedena na samoj ploči. Ne mora pisati u speckama konkretno SLi da bi ploča podržavala isti. Ploče koje imaju podršku isključivo za CrossFire mogu imati i SLi podršku, zahvaljujući patchu.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
13 godina
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Penryn kaže...
Caesar et Brutus kaže...

Ako pričamo o ploči koju prodaje Pranja, da, podržava Ivyja, da, podržava OC.

Da, podržava OC u smislu podizanja množitelja, ali ne nudi nikakve opcije diranja napona. Znači nikako ne možeš utjecat na napon, a da ne govorim kako je napon nestabilan. Koliko god se igrao, nikako pogoditi pravi LLC profil, ovo govorim za clockanje sandya na toj ploči. Ugl. ploča je hardverski solidna, ali regulacija napona na procesoru je teški shit. (hardverski je dobra, puno faza blabla, al u praksi katastrofa)

Istina, i zohar je imao istu, njemu je također overvoltala. Dakle dva iskustva (tvoje i zoharovo), više nego dovoljno. Čudno mi je to malo jer od Gigabytea bi uvijek očekivao samo dobro pa i po tom pitanju (jasno mi je da svi proizvođači imaju ''bolje i lošije proizvode'' - da se tako izrazim, uglavnom kuži se poanta).

Samo sam apelirao na to kako ploča ne bi podržala proc i OC jer to ne stoji, nisam valjano razumio o čemu zapravo govori autor teme. Zahvaljujem na pravovaljanoj intervenciji{#}.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem

Ja ne želim patchati ploču, oću da ima native podršku za SLI, što ta očito ima :)

 

ugl, evo vam svima taj čanak na kojem sam vidio da se na plloči od Pranje ne može baš OCati CPU.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Ma ja želim ploču koja ima native podršku za SLI.

Evo linka koji objašnjava zaš mislim da se ne može overclockirati na Pranjinoj ploči.
http://www.legitreviews.com/article/1917/1/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Caesar et Brutus kaže...

Istina, i zohar je imao istu, njemu je također overvoltala. Dakle dva iskustva (tvoje i zoharovo), više nego dovoljno. Čudno mi je to malo jer od Gigabytea bi uvijek očekivao samo dobro pa i po tom pitanju (jasno mi je da svi proizvođači imaju ''bolje i lošije proizvode'' - da se tako izrazim, uglavnom kuži se poanta).

Samo sam apelirao na to kako ploča ne bi podržala proc i OC jer to ne stoji, nisam valjano razumio o čemu zapravo govori autor teme. Zahvaljujem na pravovaljanoj intervenciji{#}.

Da, šteta, vjerojatno će sa novijim UEFI verzijama dođi mogućnost mijenjanja napona, ali opet će to biti jako nestabilno i neprecizno. Evo Gigabyte se sad sa Z77 serijom popravio, zasad sam potpuno zadovoljan, teško joj mogu naći manu. Jedino što UEFI nije lijep i uredan kao kod ASUSa, ali eto tako je kako je. Napon je stabilan, VRMovi se skroz malo griju, USB 3.0 straga ima na bacanje, točnije nema niti jedan USB 2.0 straga, integr. zvučna je također solidna itd. Inače sam ASUS-ov fan, ali sad me Giga bome ugodno iznenadio..

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2012 20:36 (Penryn).
12 godina
odjavljen
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Sad sam naišao na ovu temu,vidim da se mene spominje. ;)

 

Na ploči se može ocati Ivy-prije se nije moglo sa zadnjim BIOS-om,ali sada je došao službeni UEFi za tu ploču koji podržava Ivy oc.

 

@Tipkalo:

Trebao si me pitati,rekao bih ti. ;)

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Moj savjet ti je da se ostaviš sli-a i klokanja i da uzmeš najobičiju matičnu u koju češ samo popikat komponente. Sam procesor je trenutno i više nego dobar bez overkloka, tako da ga nemoj mučiti, a kasije kada postane bottleneck kupi neku kvalitetnu  polovnu ploču jer će tada cijene tih ploča pasti pa ga onda digni u nebesa. Što se tiče sli-a trenutna gtx 660ti je također dovoljna da vrti battlefield i crysis (ok, za crysis nisam 100% siguran) u full hd-u na high postavkama. Nemoj zaboraviti da i grafu možeš klokati ako ti zatreba još malo snage.  ja nikada odobno nebi išao na sli, već bi rađe uzeo single gpu, tako da u narednim godinama prodaš tu gtx-icu i kupiš neku noviju kada izađe. Inače uvijek možeš, ako želiš naravno, kupiti neku bolju polovnu ploču (kako sam ti rekao) te poslje toga na nju dodati još jednu grafu. 

Mast3rix
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

imam sam doticnu plocu ali gigabyte ga z68x ud3p -b3  i sam sam mislio da overvlolta i downvolta ali to nije istina..

 

Jedini je problem taj što senzori ne ocitavaju napon dobro u windowsima nego se striktno morate ravnat po biosu.. meni sve radi savršeno dobro i bez offseta i sa offsetom..

 

btw digao sam na toj ploci stabilno i5 2500k 5.0ghz za 3dmark što to nije dovoljno??

 

za 1.25v 4.4ghz 24/7 trentuno bez ikakvih poteškoća.. stvar je u tome da se treba sa svime igrat pa tako i sa ovom plocom dok se ne skuzi u cemu je stvar..

 

Na netu ima 25 reviewa o ploci i svi su zadovoljni sa njezinim oc mogučnostima i netko je reko da je regulacija katastrofa po cemu to?? hladna ko leg bez obzira na postavljeni napon..

 

doduše njevoga ploca je drugačija

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2012 20:51 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
Ploče su identične, samo Z68XP ima HDMI izlaz i to je to. Usporedi ih pa ćeš vidjet..

Evo da se kopiram iz druge teme:

 

Evo s obzirom da mi ploča malo vdroopa, uzeo sam rezultate i zabilježio. Sve je na tvorničkim postavkama osim što je mijenjan Vcore offset i to je to. Temperature sam bilježio odoka, znači od sve 4 jezgre pa neki prosjek.

Pa evo, za ekipu koja je iskusnija sa Gigabyte pločama, jel puno dropa? LLC je isključen, sa njim ću se tek sad pozabaviti.

 

Kasnije sam se igrao i sa LLC-om, ali nikako da napon u idleu i loadu bude identičan onome koji postavim u biosu. Kako god, puno muke sa tom pločom, Z77 mi je olakšala clockanje uduplo, stavim napon, llc na turbo, i stabilan. Ima i točke za mjerenje, probao sam sa multimetrom izmjeriti, i naponi su onakvi kakve ih software registrira. Divota.

Imao ju je i zoharbizo, također je ispalio na živce, a Pranji su se rugali kad je debelo overvoltao i5-2500k za neki mali takt, a jadan nije mogao bolje zbog ploče.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2012 22:29 (Penryn).
12 godina
odjavljen
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Ova me tema podsjetila da flasham UEFi-iako mi se više sviđa BIOS,ploča sada ima normalnije napone pri oc-anju. Preporučujem svima koji nisu flashali da flashanju UEFi ako im je do toga stalo.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Ja sam radi te ploce cijeli setup prodao, toliko me iznervirala.{#}

iclock2much
 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Matična za i5 3570k i SLl-jem
zoharbizo kaže...

Ja sam radi te ploce cijeli setup prodao, toliko me iznervirala.{#}

 Vjerujem ti,a siguram sam da bi ti bilo žao da si probao UEFi. Još uvijek to nije neka ultra-oc ploča,ali barem je normalna pobogu.

 

A ona gamad iz Gigabyte-a je cijelo vrijeme skrivala dva 4 Mb čipa u kojima je čučao onaj nabrzinu sklepani BIOS.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
13 godina
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Ploca je na papiru vrhunska ali definitivno mi je pravila probleme u ono vrijeme jer sam bolje rezove imao na P67 Pro3 B3, davno sam imao taj setup, jos 2 nakon njega promjenio :)

Volio bih vidjeti kako se sada ponasa sa tim biosom ali si ju pored Z77 ploca koje je Gigabyte izdao nebih kupio nijednu drugu.

Na papiru se cine solidne a zapravo su zvijeri, ploce od 900HRK prakticki nemaju oscilacije napona, layout je super kao i sve ostalo.

Ova nova serija im je bestijalna.

iclock2much
 
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Matična za i5 3570k i SLl-jem

Ja sam svoje naučio,nikad više uzimat SLi ploču ispod 1300 kn. Na papiru je super,ali BIOS joj je bio njesra,šta su uradili s UEFijem nemam blage,ali sada barem mogu reći da ploča vrijedi te novce.

Ali pohvale Gigi-brzo se flasha.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice