Kupovina iMaca do 8300 kn

poruka: 49
|
čitano: 9.086
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn
Kupujem iMac do nekih 8000-8300 max
Treba mi za dizajn, Adobe Master Collection CS6 paket. (Fotoshop, Illustrator, AfterEffects, Prepiere...)
Imate li neki prijedlog? Bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav :)
Sale43
 
0 9 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Za te novce:

 

   Iskusniji forumaši slože bijesnu Intel konfiguraciju

+ Instaliraš Mac OS X Mountain Lion na PC

_________________________________________

=  PROFIT

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
Moj PC  
8 4 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn
Hvala, ima li netko još možda neki prijedlog? :)
Sale43
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn

 Kao što je drugi forumaš rekao već, netko ti složi Intel konfu koja će se slagat s najnovijim Mac OS-om kojeg kupiš za malo novaca ( s obzirom koliko ćeš platiti CS6 ) i imaš moćniju konfiguraciju nego neki iMac.

13 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn

I HD4670 sve us.ere... Ja bih isto išao na slaganje konfiguracije, isplativije, ali kako hoćeš...

14 godina
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Da mi je vidjeti tu bjesnu konfiguraciju sa KVALITETNIM 27" monitorom(IPS panel, 2560x1440, LED) za 8500kn. Možda bi bila nešto sitno bolja, ali ništa osjetno, a Mac OS X nikada ne bi radio 100% savršeno.

 

@OP taj na njuškalu se čini OK

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 13:23 (power_user).
Moj PC  
1 17 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
Sale43 kaže...
Kupujem iMac do nekih 8000-8300 max
Treba mi za dizajn, Adobe Master Collection CS6 paket. (Fotoshop, Illustrator, AfterEffects, Prepiere...)
Imate li neki prijedlog? Bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav :)

Za pola toga iznosa kupiš kvalitetno stolno računalo, a drugu polovicu sačuvaj lektora, da ne plaćaš skupo greške nakon ovjere Namigiva

12 godina
neaktivan
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Zašto baš iMac?
Po meni  je to glupost.

Bolje da ti kolega sastave nešto.
za te novce možeš dobit bolju konfiguraiju od tog iMaca

A na njušci ih i nema nešto.

Neznam se potpisat..xDD
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 13:46 (IMVK).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
power_user kaže...

Da mi je vidjeti tu bjesnu konfiguraciju sa KVALITETNIM 27" monitorom(IPS panel, 2560x1440, LED) za 8500kn. Možda bi bila nešto sitno bolja, ali ništa osjetno, a Mac OS X nikada ne bi radio 100% savršeno.

 

@OP taj na njuškalu se čini OK

 Npr:

 

Monitor: Dell 27" 2560x1440

 

Procesor: Intel i3

 

Matična: Asus B75

 

RAM: 2x 8GB Kingmax

 

Napajanje: OCZ 500w

 

Grafička: nVidia GTX650

 

HDD: WD 1TB

 

Ovo sam nabrzinu smućko i dođe mu do budžeta, netko tko se bolje razumije u slaganje može to puno bolje ujednačit i ubacit kučište, tipkovnicu i miša i to je to.

 

Meni se čini puno jače od Core Dua na 3 GHz.

 

EDIT: Ok, vidim dolje koji bi bio problem da ti forumaši slažu konfiguraciju...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 14:31 (ba2033).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
power_user kaže...

Da mi je vidjeti tu bjesnu konfiguraciju sa KVALITETNIM 27" monitorom(IPS panel, 2560x1440, LED) za 8500kn. Možda bi bila nešto sitno bolja, ali ništa osjetno, a Mac OS X nikada ne bi radio 100% savršeno.

 

@OP taj na njuškalu se čini OK

Seems like fanboy!

13 godina
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Evo nešto nabrzinu, bez tipkovnice i miša. Nisam baš najbolji u slaganju konfe al mislim da nije loša {#}

 

SLIKA

 

Maurer
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Ovakvo nešto je sasvim pristojno, još samo izabereš monitor i na konju si.

Slika iz teme Sklapanje PC Konfoguracija 5-7k kn Slika iz teme Sklapanje PC Konfoguracija 5-7k kn
Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
David87 kaže...

Evo nešto nabrzinu, bez tipkovnice i miša. Nisam baš najbolji u slaganju konfe al mislim da nije loša {#}

 

SLIKA

 

To nije 27" 2560x1440, takav monitor košta puno više, a za dizajn monitor sigurno jako puno znači

Cromaki kaže...

Ovakvo nešto je sasvim pristojno, još samo izabereš monitor i na konju si.

Opet, monitor u tom rangu ne košta 2000 kn

 

 

Ova od ba2033 nije loša, ali onda je problem ako mu treba OS X(radit će, ali ne bih se usudio koristiti ga kao glavni OS za posao). Onda nemojte zaboraviti da mora imati i orginalni OS ako ima firmu(s iMacom dolazi OS X, a Windowsi koštaju još 800kn), pa sva periferija koja dolazi s iMacom...

 

Da sebi doma kupujem za igranje ne bih uzeo iMac nego bih složio PC s prosječnim monitorom, ali za profi upotrebu u tom poslu se isplati.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 14:53 (power_user).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn

Stari ti nisi svjestan kolika se životinja može sastavit za te pare, u usporedbi s ovim na oglasu. Složi si i7 ivybridge beštiju sa ssd-om i 16 giga ram-a , digni njihov OS i miran si.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 14:57 (Cromaki).
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Mislim da bi mu dell u2412m bio najbolji izbor. 2000kn, 24 inča odlične ips matrice i to u 16:10 omjeru :D

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
athlon64 kaže...

Mislim da bi mu dell u2412m bio najbolji izbor. 2000kn, 24 inča odlične ips matrice i to u 16:10 omjeru :D

Eto još bolje, šta će mu nekakav skupi od '27 kada mui je ovo sasvim dovoljno...

Mi u školi radimo u Photoshopu, Flashu na iMac '21.5 pa sve ide super.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
13 godina
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Nisam baš neki u slaganju, ali mislim da je ovo sasvim ok... Neka netko ispravi ono što je loše u ovoj konfiguraciji... Malo preko budžeta, ali opet mislim da se isplati...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 15:04 (david7).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
ljudi, kaj se uopce trudite???
svatko otvorenog uma (nepristranog) moze zakljucit kaj mu se bilje isplati, pogotovo za budzet koji je naveo... po njegovom je moj komp klasa blagajne posto nema jabuke na sebi -.-
kaj ce mu i7, 16gb rama i ssd kad je ovaj imac puno bolji, tj pc sa i7 mu nece biti ni do koljena... a jos k tome ima i 27" monitor sa supernevjerojatnim panelom bez kojeg se ne moze raditi u tim programima
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
power_user kaže...
David87 kaže...

Evo nešto nabrzinu, bez tipkovnice i miša. Nisam baš najbolji u slaganju konfe al mislim da nije loša {#}

 

SLIKA

 

To nije 27" 2560x1440, takav monitor košta puno više, a za dizajn monitor sigurno jako puno znači

Cromaki kaže...

Ovakvo nešto je sasvim pristojno, još samo izabereš monitor i na konju si.

Opet, monitor u tom rangu ne košta 2000 kn

 

 

Ova od ba2033 nije loša, ali onda je problem ako mu treba OS X(radit će, ali ne bih se usudio koristiti ga kao glavni OS za posao). Onda nemojte zaboraviti da mora imati i orginalni OS ako ima firmu(s iMacom dolazi OS X, a Windowsi koštaju još 800kn), pa sva periferija koja dolazi s iMacom...

 

Da sebi doma kupujem za igranje ne bih uzeo iMac nego bih složio PC s prosječnim monitorom, ali za profi upotrebu u tom poslu se isplati.

 

Nemam ni ja ništa protiv iMac-a za profi uporabu, dapače, ali u ovaj budžet, IMHO,  šteta je kupiti to starije.

 

EDIT: Evo malo detaljnije, cijene sa nabava.net. Moguće da mi je nešto promaklo.

 

438.00  WD Blue 1TB - HDD

796.00  Palit GTX650 - VGA

349.00  OCZ 500W - napajanje

402.99  Asrock B75M - MBO

518.00 2x Kingston 8GB 1600MHz - RAM

275.00 Coolermaster Elite 333 - kučište

882.00 Intel i3 3220 - procesor

105.00 Samsung SH-118AB - optika

4316.00 Dell U2713HM 27" 2560*1440 - monitor

 

Ukupno 8221.99 kn. (8081.99 kn bez OS-a)

 

Mac OS je uvijek bio oko 140 kuna, + još treba tipkovnicu i miš, pa je moguće probiti budžet za stotinjak kuna. Može se dosta uštedit na monitoru, ali nije potrebno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 16:42 (ba2033).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
d666sermek kaže...
ljudi, kaj se uopce trudite???
svatko otvorenog uma (nepristranog) moze zakljucit kaj mu se bilje isplati, pogotovo za budzet koji je naveo... po njegovom je moj komp klasa blagajne posto nema jabuke na sebi -.-
kaj ce mu i7, 16gb rama i ssd kad je ovaj imac puno bolji, tj pc sa i7 mu nece biti ni do koljena... a jos k tome ima i 27" monitor sa supernevjerojatnim panelom bez kojeg se ne moze raditi u tim programima

Ovo bi isto kažnjavao crvenim.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
power_user kaže...
David87 kaže...

Evo nešto nabrzinu, bez tipkovnice i miša. Nisam baš najbolji u slaganju konfe al mislim da nije loša {#}

 

SLIKA

 

To nije 27" 2560x1440, takav monitor košta puno više, a za dizajn monitor sigurno jako puno znači

Kakve to ima veze?! On je samo pitao za oglas iz njuškala, a tamo je monitor od 27"

A monitor takvih specifikacijama košta 2500kn više. E sad kolko će to njemu puno olakšat posao, neznam, al mislim da je monitor od 24" sasvim dovoljan za nekakvu obradu slika/videa/... ili što će već radit

Maurer
14 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
David87 kaže...
power_user kaže...
David87 kaže...

Evo nešto nabrzinu, bez tipkovnice i miša. Nisam baš najbolji u slaganju konfe al mislim da nije loša {#}

 

SLIKA

 

To nije 27" 2560x1440, takav monitor košta puno više, a za dizajn monitor sigurno jako puno znači

Kakve to ima veze?! On je samo pitao za oglas iz njuškala, a tamo je monitor od 27"

A monitor takvih specifikacijama košta 2500kn više. E sad kolko će to njemu puno olakšat posao, neznam, al mislim da je monitor od 24" sasvim dovoljan za nekakvu obradu slika/videa/... ili što će već radit

Nisam rekao da mu je neophodan, nego sam samo htio reći da iMac nije ni izbliza tako precijenjen kako svi govore. To je samo bio odgovor na ove komentare kako za 8300kn može složiti neku zvjer, a zaboravljaju na monitor, periferiju, OS(a u slučaju da ga koristi u firmi ga mora imati, i to ne OS X jer se instalacijom na ne-Apple kompove krši EULA pa je nebitno je li kupljen)...

 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
power_user kaže...
To je samo bio odgovor na ove komentare kako za 8300kn može složiti neku zvjer, a zaboravljaju na monitor, periferiju, OS(a u slučaju da ga koristi u firmi ga mora imati, i to ne OS X jer se instalacijom na ne-Apple kompove krši EULA pa je nebitno je li kupljen)...

 

Da ,Mac za firmu se traži na forumu?! {#} Za 8k kuna?! GTFO

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 17:15 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
kizo2703 kaže...
power_user kaže...
To je samo bio odgovor na ove komentare kako za 8300kn može složiti neku zvjer, a zaboravljaju na monitor, periferiju, OS(a u slučaju da ga koristi u firmi ga mora imati, i to ne OS X jer se instalacijom na ne-Apple kompove krši EULA pa je nebitno je li kupljen)...

 

Da ,Mac za firmu se traži na forumu?! {#} Za 8k kuna?! GTFO

Pa svaka pametna firma bi trebala traziti ovdje savjete jer se zna da su ovdje vrsni strucnjaci u svim poljima IT svijeta. {#}

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
11 godina
neaktivan
offline
Kupovina iMaca do 8300 kn

Ekipa,

veoma sam vam zahvalan na odgovorima, komentarima, prijedlozima i sugestijama. Dugo se razmišljam šta ću da kupim i mogu vam reći da ste mi pomogli da se odlucim. Jasno je meni da mogu sloziti PC za manje love ali na poslu imam PC i5, 4GB, etc. i svaki dan nešto zašteka ili neće da radi kako treba. Da ne pominjem probleme kada ukljucim render 3D modela ili Affterovog projekta. Radio sam na mnogo slabijim Mac-ovima i nikad mi nisu neki problem pravili...

 

Trenutno radim na 2 monitora po '22 i taman su mi, nadam se ce '27 zamijeniti njih ;)

Nakon svega mislim da iMac nije precijenjen i ipak sam se odlučio za iMac, da li ovaj sa njuškala ili neki drugi, vidjecemo, ali iMac prije nego PC. 

 

Hvala još jednom svima.

Sale43
 
4 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
Sale43 kaže...

Ekipa,

veoma sam vam zahvalan na odgovorima, komentarima, prijedlozima i sugestijama. Dugo se razmišljam šta ću da kupim i mogu vam reći da ste mi pomogli da se odlucim. Jasno je meni da mogu sloziti PC za manje love ali na poslu imam PC i5, 4GB, etc. i svaki dan nešto zašteka ili neće da radi kako treba. Da ne pominjem probleme kada ukljucim render 3D modela ili Affterovog projekta. Radio sam na mnogo slabijim Mac-ovima i nikad mi nisu neki problem pravili...

 

Trenutno radim na 2 monitora po '22 i taman su mi, nadam se ce '27 zamijeniti njih ;)

Nakon svega mislim da iMac nije precijenjen i ipak sam se odlučio za iMac, da li ovaj sa njuškala ili neki drugi, vidjecemo, ali iMac prije nego PC. 

 

Hvala još jednom svima.

Vaše pare, vaša odluka. Ali vlastitu nesposobnost ne treba stavljati na leđa PC-a. Jer sam siguran da je dobro sastavljen stroj sa kvalitetnim napajanjem i dobrim hlađenjem 10 puta pouzdaniji od onog škovaca sa komponentama laptopa. Što se tiče software-a vec smo rekli da nije neki problem instalirat OS X na PC. Opet, izrenderirao sam sate i sate videa u premieru/afteru , nikad ni jednog problema + moj stroj koji sad s dellom u2412m vrijedi možda 3/4 cijene tog polovnog imac-a. Pomest pod njime šta se tiče brzine renderiranja. A kad me pukne volja mogu napravit nadogradnju koju god želim. Nešto me izda? Skoknit do linksa po novu komponentu, kacavidu u ruke i u roku od par sati sve opet radi. Zanima me što bi napravili s imac-om u slucaju neispravne komponente? Ako uzmemo u obzir da živite u Hrvatskoj.

Tako da još jednom kažem, nitko vam nece nametat šta da radite sa svojim parama ali širit stereotip o stabilnosti ili još gore POUZDANOSTI imac-a? Ne ovdje! Vaš je problem što se neznate održavati windowse i PC.Also 4Gb ram-a je malo tijesno za renderiranje.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 0:19 (athlon64).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
Sale43 kaže...

...

Za pripremu, dizajn je ok, sasvim si bez brige. Ukoliko rendaš, onda ovisi što rendaš, ako živiš od toga, onda pucaj na MacPro ili samo na kutiju za rendanje. Precizno, što radiš? Billboard plakate, TV priloge, naslovnicu Men's healtha?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina iMaca do 8300 kn
athlon64 kaže...

Vaše pare, vaša odluka. Ali vlastitu nesposobnost ne treba stavljati na leđa PC-a. Jer sam siguran da je dobro sastavljen stroj sa kvalitetnim napajanjem i dobrim hlađenjem 10 puta pouzdaniji od onog škovaca sa komponentama laptopa. Što se tiče software-a vec smo rekli da nije neki problem instalirat OS X na PC. Opet, izrenderirao sam sate i sate videa u premieru/afteru , nikad ni jednog problema + moj stroj koji sad s dellom u2412m vrijedi možda 3/4 cijene tog polovnog imac-a. Pomest pod njime šta se tiče brzine renderiranja. A kad me pukne volja mogu napravit nadogradnju koju god želim. Nešto me izda? Skoknit do linksa po novu komponentu, kacavidu u ruke i u roku od par sati sve opet radi. Zanima me što bi napravili s imac-om u slucaju neispravne komponente? Ako uzmemo u obzir da živite u Hrvatskoj.

Tako da još jednom kažem, nitko vam nece nametat šta da radite sa svojim parama ali širit stereotip o stabilnosti ili još gore POUZDANOSTI imac-a? Ne ovdje! Vaš je problem što se neznate održavati windowse i PC.Also 4Gb ram-a je malo tijesno za renderiranje.

Cool Kakvi sad stereotipi? Tradicija korištenja Apple računala u grafici, videu... je ono što je trenutan stereotip. Šalu na stranu, jesi li ikad radio produkciju, postprodukciju za video koji traje manje od 10 sekundi, a košta ko ovih desetak, petnajstak Macova koji se gore spominju, za klijenta s kojim si ugovorno vezan, plaćao penale, strepio pred rokovima? Onda kupuješ Mac. Ostalo je sve kompromis. Ili čovjeku od 35+, koji je odrastao uz Apple platformu, objašnjavo kako da zamijeni RAM modul? Ukoliko već imaš Mac, pretpostavlja se da imaš za troškove održavanja, odnosno da ti je isti alat i da od njega živiš.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice