AMD FX8 konfiguracija zaključana tema

poruka: 14
|
čitano: 3.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD FX8 8320 stabilna konfiguracija za razvoj

Pozdrav,

 

zamolio bih malu pomoć oko sklapanja konfiguracije. Dosta dugo se nisam bavio sklapanjem PC-a, a zadnju mašinu sam kupio 2009.

Zapravo nisam imao potrebe, jer mi firma kupuje laptop za rad, a ova konfa doma mi je bila dovoljna za surfanje, nešto malo quakelive-a i filmove.

 

E sad, obzirom da je moja kanta službeno prestara i preslaba da bih danas išta ozbiljno na njoj radio (novi browseri ubiju ovaj jedini core na sempronu 140) planiram sastaviti novi stroj.

 

 

Odmah da izbjegnemo rasprave u smjeru Intela i sl. Nisam neki veliki game fanatik, quake, resident evil, starcraft su igre koje igram na PC-u.

Naručen je procesor FX8 - 8320 i matična ploča Asus saberooth 990 FX 2.0. tu nema promjene. Cilj je što više CORE-ova i što ugodniji rad.

 

PC  će služiti za razvoj aplikacija, nešto malo multimedije (vegas za RC klipove), nešto malo napucavanja u pauzi između programiranja, tu i tamo stream videa na Plazmu.

Ono što mi je namjera sastaviti, je stroj koji bi bio stabilan, da se ne zblokira kad otvorim 20 različitih prozora i sl. i dovoljno jak za slijedećih par godina.

 

Obzirom da su proc i mbo oko 2600++ kn.

Planiram uložiti još recimo toliko u ostalo. Obzirom da imam službeni lap, nije mi toliko frka da PC mora biti sutra up/n/running, već mogu konfiguraciju slagati i malo duže, pa ako i probijem budget nije toliki problem.

 

Također, nije mi namjera natjecati se u OC-u, namjeravam sve koristiti na defaultnim vrijednostima. CPU native, RAM native itd.. Ako mi jednog dana bude trebao jači proc, vrlo je vjerojatno da ću ovog izvaditi i upiknuti neki 9xxx.

Dakle sada dolazimo do onog dijela gdje mi treba pomoć...

 

Nisam pratio previše tehnologiju zadnjih par godina, no treba mi preporuka za RAM. obzirom da koliko vidim ploča podržava 1866Mhz DDR3 (pretpostavljam da to nije OC) koji RAM preporučujete?

U konačnici namjeravam doći do 32Gb rama, no za početak mi je dovoljno 8Gb, pa mogu svaki mjesec upiknuti novi keks u MBO. 

 

Da li je hladnjak koji dolazi sa CPU-om dovoljan ili mi treba neko vodeno hlađenje i sl. ako da.. koje? Pri tome ne mislim na neko overklokersko već nešto što će biti stabilno i tiho.

 

Napajanje mi je totalni upitnik, jer više stvarno ne znam koliko što troši, a opet nisam siguran da mi je interesantno gurati neko od kilowat. Prijedlog dobrodošao.

 

Kućište koje sam gledao je Sharkoon T9 black, bez posebnih svjetlećih efekata, ne djeluje mi preskupo, a dovoljno komotno za ovu ploču, obzirom na tri ventilatora, valjda bi trebalo biti dovoljno za ohladiti mašinu.

 

Grafičke sam preskočio kompletno, SLI i slične stvari nisam pratio, morati ću proučiti te tehnologije vezane za grafičke i uparivanja, no za sada mi je bitno da ima VGA port, DVI, HDMI, ako ne vrišti i da može izvrtiti ove igre koje sam naveo bit će dovoljno. Pretpostavljam da naknadno na ovu ploču mogu upiknuti po potrebi i neku veću zvijer. (tj. s vremenom namjeravam staviti dodatni monitor, pa će kasnije biti prilike i za žešću karticu)

 

Idealno bi bilo kada bi bila dovoljna neka sa pasivnim kulerom, a da se po potrebi upali neka žešća kartica. Mislim 90% vremena gledam u eclipse i browser, stvarno mi nije plan slušati grafulju kako vrišti :) a posebno ne dok gledam neki film.

 

Od storage-a, za sada mi je u planu primarno staviti SSD za OS i razvojne alate cca 120Gb, pa ako ima neka preporuka bio bih zahvalan. Imam neke stare sata2 diskove po 320Gb i mislim da će za prvu ruku poslužiti.

 

I koliko znam, to bi bilo to za sada. Ako ima koja dobra duša da pomogne malo demistificirati što kupiti super. Pri tome ne bih sad da uzimam nešto što mi zapravo ne treba, tipa RAM koji se može klokati na xxxx MHz, kad ne namjeravam klokati.

 

Isto tako, ako BUS na matičnoj ne može progutati taj SSD, onda mi on zapravo ne treba, već neki slabiji. Noekako mi se čini da sam uzeo malo overkill ploču, ali cilj mi je stabilna konfiguracija koja ne bi trebala riknuti u pola posla ili za pola godine.

 

hvala unaprijed.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX8 konfiguracija

Promasio si sve..Trebao si ici na i7 4770 i h97.

Ako mozes prekini narudzbu jer ako ences clockat nema potrebe za tim fxom.

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD FX8 8320 stabilna konfiguracija za razvoj

Stock hladnjak je ok, ali preporuka da uzmes neki aftermarket jer ces s ovim izgubit sluh. glasan je ko sam vrag.

SSD uzmi od poznatijih marki tipa samsung, intel. Ram nemas kaj fulat. 1600mhz ddr3 posto ne namjeravas clockat, uzmi kaj god, ali barem gledaj da ima dulje garanciju. napajanje, evo ja trenutno imam cx430W u kompu. moje xfx450W je kod frenda na posudbi. i jedno i drugo drzi sve u loadu. posto neznam kakvu ces grafu imat, uzmi slobodno nesto oko 500W renomirane tvrtke. 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
13 godina
offline
AMD FX8 konfiguracija
Hyper 212 EVO cooler i oc-aj procesor jer se taj amd lako i visoko oc-a i dobro ce ti doci koji mhz vise. Za graficku karticu, a da je pasivna, jedino mi gtx 750 pada napamet, al ne znam dal je ima kod nas. Isto mislim da je bolje da si isao na i7, ako je posao na prvom mjestu
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD FX8 konfiguracija
zuper kaže...
Hyper 212 EVO cooler i oc-aj procesor jer se taj amd lako i visoko oc-a i dobro ce ti doci koji mhz vise. Za graficku karticu, a da je pasivna, jedino mi gtx 750 pada napamet, al ne znam dal je ima kod nas. Isto mislim da je bolje da si isao na i7, ako je posao na prvom mjestu

 

Thnx za kuler. Ma mislim da mi je osobno i7 overkill i po cijeni i po specifikaciji.

 

Da sada mogu uz SSD i imati još jedan core odlockan na ovom Sempronu 140 i dalje bih mogao raditi ono što radim istina ne tako smooth ali bi išlo. Tako da bi taj FX morao zadovoljiti moje potrebe, a 16MB cachea/8 coreova bi trebalo biti ok.

Cilj je da mogu vrtiti bazu u backgroundu, dignut cijeli eclipse i projekte u ram/ssd. Javu i browser, xmlspy, toad, fireworks, build server i još ostane puno gasa za stisnut. To sve sam mogao i na sempronu raditi, ali otkako su došli novi browseri multi core sve više dolazi do izražaja.

 

Nadogradnja stroja iz 2009 je preskupa i neisplativa, jer mi ploča to ne podnosi. Logičan izbor mi se čini ovo sa čime sam krenuo.

 

A za igre definitivno nemam toliko vremena, em igram manje više to što sam naveo. Za ostalo je plejka kad se skupi ekipa.

 

Dakle, cilj je gro rama i coreova na što stabilnijem stroju za neku razumnu lovu. Kad usporedim cca 5200 kn, tu konfiguraciju i neki laptop u tom rangu, mislim da je ovo daleko jači setup. Da se razumijemo, moji alati za rad su uglavnom tekstualni, to što malo kompajler potrči i nije neko opterećenje. Nešto malo validatora hoće usporiti stroj, ali zato tu treba biti multi core proc. Ako se sve vrti na SSD-u i imam dosta RAM-a da se ne gubi vrijeme na piskaranje hrpe sitnih fajlova po FS-u siguran sam da bi ovo moralo raditi ko zmaj slijedećih 5-6 god.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: AMD FX8 konfiguracija

onda ti samo mogu preporucit fx-a. ja ga imam vec par mj i jos ga nisam uspio zaklat s aktivnim procesima. jednostavno se neda. u pozadini se vrte i igre i komp ne štuca. jednostavno strava. pogotovo uz ssd i gro rama. prema tome mislim da je fx pun pogodak za tebe!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember?
15 godina
offline
Re: AMD FX8 konfiguracija
Lord_Marko kaže...

onda ti samo mogu preporucit fx-a. ja ga imam vec par mj i jos ga nisam uspio zaklat s aktivnim procesima. jednostavno se neda. u pozadini se vrte i igre i komp ne štuca. jednostavno strava. pogotovo uz ssd i gro rama. prema tome mislim da je fx pun pogodak za tebe!

 fx 8320/50 navodno uništava puno skuplje intelova i7 u extreme multitaskingu tako da nije niti cudo da ga nisi uspio zaklat..

 

 

evo primjer : 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 1:04 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
AMD FX8 konfiguracija

Yebaji ga netko mora braniti intela jer ovo je sprdancija s rijecju "unistava",

pa evo onda unistavanje u bf3 na 80+fps-a/ultra-high(tamo koliko vidim bf ide cca 30fps-a:),  sc2 na 250fps-a, vozikam se malo u novom gridu:), 4 zippa u obradi, 3 pustena videa dalje mi se nije ni dalo...ako netko ima kakve zelje i pozdrave da jos ubacim nek samo veli tipa prime95 itd..i sve to na bjednih 3,5ghz!

LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 2:10 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD FX8 konfiguracija

Vjerujem da je Intel i7 vrhunski proc. Gamerska industrija je također fantastična i mlati ogromnu lovu. Mislim da je web totalno zagušen i zatrovan po pitanju AMD vs Intel, jer se uglavnom sve svodi na brojanje FPS-ova, clockanje i sl.

 

No kao što je upar postova opisano. Ovaj stroj služi za programiranje u javi i to ne za isprobavanje već za ozbiljan posao.

 

Do sada sam imao 3 intela, 2 centrina, jednog AMD-a, i svi su se višestruko sami otplatili poslom odrađenim na njima.

Meni računalo služi za proizvodnju keša, osiguranje zaposlenja, a zabava u vidu gaminga mi je sporedna. Od ganjanja performansi i konfiguracija sam odustao nakon pentiuma 4.

 

Da ova tema ne ode u krivom smjeru, nije pitanje što je bolje, već što je od ostalih komponenti preporučeno za ovu konfiguraciju, a da ne bude overhead. Dakle best buy za stabilnu konfiguraciju.

 

Intel nije opcija niti predmet ove teme.

 

CPU/MBO sam naručio, tražim još dobro napajanje, ram, ssd i grafičku, kuler i kučište. Tu je par članova predložilo nešto od navedenih komponenti pa to za sada ulazi u izbor.

 

Dakle ne vidim razloga da neko napajanje kojim ganjate intele, ako je dobro i kvalitetno ne posluži i za pogon AMD-a... 

 

 

12 godina
protjeran
offline
AMD FX8 konfiguracija

dobro velis da buljis u taj PC kakti posao itd, pa mene zanima u koji monitor buljis, mislim da ti je to mozda i najvaznija stvar? lako za ostatak...;)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX8 konfiguracija

Zašto takva ploča ako ne planiraš overclockat? Mislim da bi ti i asus m5a97 ili čak giga 970 dsp3 bile dovoljne. Još neki cooler kao lc-cc 120 (ili čak slabiji lc-cc 95) i taman.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD FX8 konfiguracija

Vidim da ovo već prelazi u pravo trolanje. Inače u monitor gledam, a ne buljim i to dok radim bez onog "kak ti", a trenutno mi je najvažnije kompletiranje konfiguracije iz naslova, u suprotnom bi se ova tema zvala koji monitor odabrati.

 

Zahvaljujem na odgovorima, bili su korisni.

 

 

9 godina
offline
Re: AMD FX8 konfiguracija
kenan.M kaže...

Zašto takva ploča ako ne planiraš overclockat? Mislim da bi ti i asus m5a97 ili čak giga 970 dsp3 bile dovoljne. Još neki cooler kao lc-cc 120 (ili čak slabiji lc-cc 95) i taman.

Imam averziju od Gigabyte ploča. Moguće da su danas vrhunske, a i htio sam malo bolju ploču. Najprije sam krenuo sa ASUS M5A78L-M/USB3, ali sam odustao zbog USB3 portova, memorije i nisam bio siguran za procesor i ostale komponente u budućnosti.

Na kraju sam završio na ovoj ploči, jer mislim da je stabilna. Malo je overkill, ali opet, ako će biti potrebe za overclockom mogu ga napraviti, a i htio sam da mogu ubaciti po potrebi jači procesor naknadno, za slabije ploče nisam bio siguran koliko su dobre.

 

Inače za overclock uvijek ima vremena, no to nije nešto što mi je primarno cilj. Prvenstveno želim stabilnu mašinu, slažem komp za sebe, a ne za prezentaciju.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 3:22 (WORA).
13 godina
offline
Re: AMD FX8 8320 stabilna konfiguracija za razvoj
WORA kaže...

zamolio bih malu pomoć oko sklapanja konfiguracije.

Dosta bilo trollanja, postoje već Sticky teme za slaganje PC konfiguracija ovisno o budžetu s kojim raspolažeš, pitaj tamo.

 

http://www.bug.hr/forum/board/slaganje-pc-konfiguracija/75.aspx?sort=act

 

Npr. Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

 

Life is about passions. Thank you for sharing mine.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice