Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

poruka: 52
|
čitano: 13.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Zanima me sta cete ovdje odgovorit?Vase misljenje?Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari

biti ce svadje.

R
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
small beauty kaže...

Zanima me sta cete ovdje odgovorit?Vase misljenje?Smijeh

Sa kojim starijima? Preciziraj malo.

15 godina
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Vidim da bi mogla bit zanimljiva tema...

They took our jobs!
16 godina
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Nisam vise u pubertetu (nazalost), ali i dalje upadam u sukobe sa starijima.

Pod starijima mislim starije od 40 godina.

Po nekoj statistici sto su ljudi stariji to je veca vjerojatnost da ce doci do neke vrste mog sukoba sa njima.

Zasto je to tako ne znam uzrok, ali ocito imam neku sposobnost da ljudima starijim od 40 godina uspijem dignuti zivac do maximuma u jako kratkom roku.

I danas sam ima sukob malih razmjera sa slucajnom prolaznicom (babetinom), za malo je nisam posla u tri pi*ke materine i jos je ona mene zaustavila i zapocela razgovor.

Tako mi je bilo u pubertetu, a ocito mi je tako i danas.

15 godina
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
small beauty kaže...

Zanima me sta cete ovdje odgovorit?Vase misljenje?Smijeh

Dalo bi se ovdje o raznim stvarima razglabati ali najbolje bi bilo kada bi nam dao neke smjernice...

They took our jobs!
16 godina
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Ja stalno i oduvjek upadam u sukobe i uvjek budem, to se zove temperamentNamigiva

 

A u pubertetu djeca tvrde da to nisu i zato upadaju u sukobe...

"Imam 13, sad sam muž", ma jesi svaka ti dalaCool

To ti je to...

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Nikad nisam imao problema sa starijim osobama.

Kao prvo,nikad nisam izravno izazivao nekoga.Takoder,niti kad sam u drustvu ne pravim se mangom i ne izazivam.

A sto se tice mladih osoba(pubertetlija) sto vrse teror nad roditeljima-to su vecinom sami roditelji krivi.

Eto sta se desi kad razmazis dijete. Ocekuje da mu brises guzicu ,a kad mu odjednom kazes NE,postane hiperaktivan i ne prihvaca to na nikoji nacin.

 

Ne bih ulazio previse u ovo.Nek' netko stariji kaze par rijeci da li se je ikada nasao u situaciji da bude izazivan od nekog pubertetlije?

 

14 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Pa kako mislite  normalno sam dao temu ZAŠTO mladi u pubertetu stalno se svadaju sa starijim osobama??Znaci  mladi su od 12 do 15 godina,a stariji od 29 do 35 godina Primjer....Razumijete sad?

15 godina
protjeran
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

mogo bi cesto ulazit u sukobe ali ih izbjegavam ,najvise u vezi tehnike ,kad nesto krivo kupe i doslovno bace novac a mogli bi puno bolje proc rađe sam tiho ,a da kazem da je to lose onda bi se uvrjedili i ono "kaj ti mali balavac znas"

prodajem pozivnice za partis
16 godina
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
small beauty kaže...

Pa kako mislite  normalno sam dao temu ZAŠTO mladi u pubertetu stalno se svadaju sa starijim osobama??Znaci  mladi su od 12 do 15 godina,a stariji od 29 do 35 godina Primjer....Razumijete sad?

Mislim da ti hoćeš inf. o maloljetnicima (djeci) od nekih 12-13 pa do 16-17 godina, to je vrijeme kad su zbog hormona (neke količine znanja koja im daje poticaj za neke rasprave i mišljenja da jesu nekaj kaj nisu (odrasli)) malo "luđi" od ostatka društva. Puno put nisu u pravu, to naravno ne priznaju i zato dolazi do sukoba.

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Mislim da je odgovor ful ful jednostavan: manjak postovanja, s obje strane.

 

Mladji su brzopleti i nemaju takta i lako se izivciraju. Misle da su popili svu pamet svijeta pa donose prazne zakljucke i njima argumentiraju.

Stariji generalno imaju vise zivotnog iskustva, ali 0 mudrosti i lako se izivciraju. Misle da su popili svu pamet svijeta pa misle da su njihovi zakljucci jedina istina na svijetu i pa njima argumentiraju.

 

Rezultat:

dvije osobe pricaju, ni jedna osoba ne slusa = dva monologa sa zidom.

Svi mi svakodnevno putujemo kroz vrijeme i to brzinom od jedne sekunde u sekundi. -hrx
15 godina
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Složio bih se sa razmišljanjem VirtUosa. Sve je to stvar odgoja. Danas se djeci jednostavno previše dozvoljava a roditelji se premalo njima bave i prepuštaju to prosvjeti i eventualno vjeronauku. No, ako kućni odgoj zakaže, ne može pomoći tom djetetu niti škola, niti dragi bog. Naravno da ima različitih ljudi (100 ljudi, 100 ćudi kako se veli) pa su neki po prirodi temperamentniji i često ulaze u verbalne sukobe, dok su drugi opet povlače u sebe i ne ispoljavaju svoje emocije. Mislim da se sa kvalitenim odgojem može dosta toga postići, bez obizra o kakvom se djetetu radilo.

 

Nisam star (dapače u najboljim godinama sam Namigiva) tako da ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva kako su se u prošlosti mlađi odnosili prema starijima, ali vjerovat ću starijima (čisto usporedbe radi) koji vele da prije nije bilo govora da mlađi ide nešto prigovarati starijiemu, npr. na relaciji otac - sin. Odmah bi sin pobrao batine i završio u nekoj kazni. Doduše bilo je i nešto obrazovanijih ljudi sa liberalniji načelima no oni su bili u manjini. Bilo kako bilo sa takvim odnosom se nikako ne slažem i držim da je to bilo mučenje. Stariji jednostavno nisu doživljavali mlađe potomke a kamoli da su bili ravnopravni.

 

Danas kako nam se društvo razvija, ljudi bi očekivali da se stvari mijenjaju na bolje, no eto odgoj se ne uzima za ozbiljno kao niti prije (općenito je narod nedovoljno osvješten po mnogim pitanjima) pa danas ne samo da su mladi dosegli ravnopravnost sa starijima, već su se u toj mjeri razbahatili da starije uopće ne poštuju a time se proporcionalno povećava i rizik sukoba. Znači roditelji su si u neku ruku sami krivi, ne odgajaju svoje dijete, prepuste ga utjecaju "ulice" a onda se to kasnije vrati jer te vlastito dijete dovoljno ne poštuje.

 

Tu je prisutan i generacijski jaz - djeca nemaju zajedničkih tema sa svojim roditeljima, ono što djeca vole i čemu su skloni, roditelji ne podnose i ne žele čuti za to - što je naravno plodno tlo za bezbrojne sukobe. Uvijek sam se čudio kako moje roditelje nikad nije zanimalo koje ja igre igram, kakve ja časopise čitam, koje filmove gledam, kakvu ja to glazbu slušam - i d avam pravo kažem kada bi netko njih pitao a oni stali na tren i razmislili malo - uvidjeli bi da s njima u kući živi stranac jer oni zapravo nemaju pojma o meni. A to opet proizlazi iz jedne nezdrave komunikacije. Ili jednostavno još jednom - roditelji se premalo danas bave svojom djecom.

 

Ipak mene su moji dobro odgojili, usudio bih se reći da su mi usadili pravilne stavove barem što se tiče kulture ponašanja. Uglavnom ne ulazim u sukobe sa starijima, posebice na ljude koji su mi stranci, mada na moje doma nekad znam dreknuti, onako po potrebi (da im dam do znanja da imam svoje JA). Sry na podužem postu!

They took our jobs!
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Bit ce samo gore. Ovakve stvari se nisu desavale prije 30ak godina.Barem sam tako cuo od jednog veterana.Hehe.

 

Ma djecu treba bicevat dok su mala. Treba im usaditi razmisljanje da za imati nesto treba raditi. U danasnje vrijeme vecina nas to sve olako shvaca. Past ce pare s neba -Hoce,al' u dolini panjeva.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Djeca su toliko slatka kad su mala da bi ih najradije pojeo. Ali kad odrastu bude ti žao što ih nisi pojeoNevinašce

14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
small beauty kaže...

Zanima me sta cete ovdje odgovorit?Vase misljenje?Smijeh

a mene zanoma zasto neki ljudi u pubertetu otvaraju glupe tame

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
SUPER :) kaže...
small beauty kaže...

Zanima me sta cete ovdje odgovorit?Vase misljenje?Smijeh

a mene zanoma zasto neki ljudi u pubertetu otvaraju glupe tame

 

 

 

a mene "zanoma" zasto neki ljudi nemogu nista ne napisat,kad vide ovakvu glupu "tamu".

 

Mislim da do sukoba doalzi zato sto stariji imaju premalo postovanja prema mladjima,i nisu svjesni za sto su sposobni i sta sve znaju.

Danas sam odgovarao nekoj zeni na politicku anketu,makar imam 15 godina,i starci su se dobrano izcudili,kakvi su moji odgovori.

 

Inace imam par frendova,koji stvarno izgledaju kao da su s marsa pali,ali doslovno,ali se s njima da posteno porazgovarat,i jako dobro znaju argumentirati svoje tvrdnje kad raspravljaju o necem,za razliku od vecine ljudi na forumima,i znaju dobro spustit glupoj profi koja nezna u kakvu se raspravu upusta i sa kime.

 

 

LP

www.vodopija.net
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
nick kaže...
SUPER :) kaže...

 

 

 

 

 

Mislim da do sukoba doalzi zato sto stariji imaju premalo postovanja prema mladjima,i nisu svjesni za sto su sposobni i sta sve znaju.

Danas sam odgovarao nekoj zeni na politicku anketu,makar imam 15 godina,i starci su se dobrano izcudili,kakvi su moji odgovori.

 

 

LP

A ja mislim da do sukoba dolazi zato što mlađi imaju premalo poštovanja prema starijima,i nisu svjesni za što su sposobni i šta sve znaju.Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

lud mlad :)

iuiuiu
15 godina
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

tema je bila u hibernaciji 4mj. i sada si je probudio.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 1:47 (Hyperion).
16 godina
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Osoba od 15 godina se po kriterijumu mentalnih sposobnosti (ne govorim o zrelosti i iskustvu, već sposobnosti učenja i zaključivanja na osnovu datih podataka) približava svom zenitu, dok ga je osoba od 45 godina prošla. Sledi da između njih po tom pitanju i ne postoji značajna razlika. Mlađa osoba postaje toga intuitivno svesna, dok njegov roditelj (ili druga osoba) od 45 i dalje smatra da se radi o najobičnijem detetu. Adolescenta takav stav starijih frustrira, on pokušava da dokaže sposobnost donošenja sopstvenih odluka ili se naprosto buni protiv načina na koji se prema njemu ophode i dolazi do sukoba.

16 godina
online
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

"Kad sam imao 14, otac mi je bio tolika neznalica da sam jedva podnosio tog starca u svojoj blizini. Kad sam napunio 21, ostao sam zapanjen koliko starac može naučiti u sedam godina. (Mark Twain)"

 

Samo procitajte, iz ove recenice se puno toga moze izvuci.

Mladi, dok su jos u pubertetu ne shvataju da jos nemaju pojma o zivotu. Tek kad dodete u 24-25 vidite da nemate blage veze o zivotu niti o vecini stvari, tek tada spoznate da ne znate nista. I to je glavni problem mladih, kad im probate reci nesto i prikazat im stvarno stanje oni ne zele cuti to, jer svjet zamisljaju onakvim kakav njima odgovara i samo oni znaju kako rijesiti odredene probleme.

Znam sta govorim, jer imam 2 mlada brata s kojim prolazim to i vidim tocno kako se mijenjaju.

 

A o starijima da ne govorim, ne mora biti netko u pubertetu da se opsvada sa starijima, kako mladi misle da sve znaju tako i stariji misle da mladi apsolutno nista ne znaju a da je u njih sva pamet svijeta, ta nisam se jednom posvadao sa starijima. Najvise se mozete uvjeriti kad sa starijima pricate koje auto kupiti, samo njemci, ostalo nikako ne dolazi u obzir, jos kad kazete da cete kupiti forda ili peugeota, onda oni polude.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
goodye kaže...

Mladi, dok su jos u pubertetu ne shvataju da jos nemaju pojma o zivotu. Tek kad dodete u 24-25 vidite da nemate blage veze o zivotu niti o vecini stvari, tek tada spoznate da ne znate nista. I to je glavni problem mladih, kad im probate reci nesto i prikazat im stvarno stanje oni ne zele cuti to, jer svjet zamisljaju onakvim kakav njima odgovara i samo oni znaju kako rijesiti odredene probleme.

Sva sreca da je to iskljucivo problem mladih.... ja bi to radije nazvao problemom covjeka.

Refuse is our inspiration, terrorism our trade, sabotage and piracy, chaos our mental state / In the age of super-boredom, hype and mediocrity, celebrate relentlessness - menace to society
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Samo kad bi mlađi znali kolilo se njihovi stariji brinu da malima(mlađima) bude bolje nikad ni rijeći nebi rekli protiv njih ,vjerujte mi naši roditelji zatupljuju sebe samo radi nas; pa makar roditelji bili pijanice, drogeraši ,kriminalci,siromasi ,imučnici ,bogatuni svojoj djeci će željeti sve najbolj na naćin na koji misle da je najbolji jer drukćije ni neznaju.Imao sam križ kakav nebi želio ama baš nikome na svijetu,ali oprostio sam svojim roditeljima jer sam shvatio da su mi željeli samo dobro,  i kadkad mi suze samo tako poteku .Ne branim ni mlađe ni starije ali osuđujem brzopletost i nepromišljenost i kadkat se pitam ko smo mi?

14 godina
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Ma ja mislim da se stariji prave malo prepametni. Pogoto oni koji imaju 60+ godina. Misle sad smo mi stari pa sve znamo. Ma znaš k****. Aj mi reci kak krivotvorit ispričnicu da niko ne skonta ili kako "objasnit" kondukteru u tramvaju da ti 3 tjedna nisi stigao nadoplatit mjesečnu. Možda znaš kak je bilo onda kad si ti bio mlad, ali sad su stvari puno drugačije.  Još mi je najbolje kad mi neko počne: Kad sam ja bio u tvojim godinama... Pa kad si ti bio u mojim godinama to je bilo drugo stoljće

Prodajem Logitech G500 nov,neotvoren za 400kn
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 21:26 (cuspajz).
15 godina
protjeran
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

ma dajte momci kakvi pubertetlije pokosimo ovo pa prejdemo na pivu :)

I Jadantisi
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

Proces osamostaljenja i sazrevanja, naravno ima iznimaka koji taj period prođu bez ulaženja u konflikte.

14 godina
protjeran
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

ja imam 14 godina (28 veljače ću 14) i stalno se svađam sa mojom babom od 65 god čak sam je par puta plesnuo jer mi ide na živce samo nešto pametuje,drži predavanja o učenju o školi a ona nije ni dana škole završila jbem joj sve po spisku dok tu mama upada i probava razvaditi ali cc ne ide

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa stari
SpyGi kaže...

ja imam 14 godina (28 veljače ću 14) i stalno se svađam sa mojom babom od 65 god čak sam je par puta plesnuo jer mi ide na živce samo nešto pametuje,drži predavanja o učenju o školi a ona nije ni dana škole završila jbem joj sve po spisku dok tu mama upada i probava razvaditi ali cc ne ide

Čekaj malo, ti si plesnija ženu od 65 godina, i još to pišeš javno na forum, znaš što, da mi nije stalo do staža na forumu sada bi ti tako...

Jado jadni.

"The harder the battle the sweet of jah victory."
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 22:27 (thuglife).
14 godina
protjeran
offline
Zašto mladi u pubertetu ulaze u sukob sa starijima

ma ne jako malčice samo al da je tebi ova baba ko u mene pa vjeruujem da bi je i ti plesnuo ja razumijem da je ona senilna i stara ali samo priča i ništa joj ne valja samo bi da bude po njenom za sve ima primjedbu a kad mama nije tu neda mi ni kinte za sendvič za škole,imam jako dobre ocjene i čim sjednem 10min na PC odma počne pričati o nekom životu sirotinji bla bla bla....stvarno je neizdržljiva

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice