Studij MEHATRONIKE

poruka: 19
|
čitano: 27.192
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Da li netko polazi ovakav studij i dali je program težak i onako općenito, ćuo sam da nije loše.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Studij MEHATRONIKE

Za studij ne znam ali ja sam 3 godina tehnicara za mehtroniku i mogu ti reci da je smjer veoma dobar.....nije ni puno tesko ako si uporan i stvarno zelis to.....pozz

alen
15 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Ja sam student mehatronike i robotike u Zg-u.

FSB.

 

Gle,meh-rob ti je nov smjer,još se on profilira,i ima još nekih stvari koje bi se mogle popraviti,u biti trebale bi.

Ja sam druga godina,pa iz prve ruke mogu reći da u 3.semestru recimo obj.programiranje je kolegij koji bi trebao malo prerada.

A i od kolega sa viših godina čujem da ima tu i tamo koji kolegij koji nije još organizacijski na svome mjestu.

 

Meh-rob je stvarno zanimljiv smjer,ako te zanima struja,programiranje i jako je važno znati matematiku jer se smjer zasniva na matematici.

Jako je bitno imati dobru podlogu,jer kasnije je teško nadoknaditi propušteno.

 

Smjer je dosta zahtjevan,i da se rješava sve u roku,što je jako teško,treba puno truda.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Studij MEHATRONIKE
Azur89 kaže...

Ja sam student mehatronike i robotike u Zg-u.

FSB.

 

Gle,meh-rob ti je nov smjer,još se on profilira,i ima još nekih stvari koje bi se mogle popraviti,u biti trebale bi.

Ja sam druga godina,pa iz prve ruke mogu reći da u 3.semestru recimo obj.programiranje je kolegij koji bi trebao malo prerada.

A i od kolega sa viših godina čujem da ima tu i tamo koji kolegij koji nije još organizacijski na svome mjestu.

 

Meh-rob je stvarno zanimljiv smjer,ako te zanima struja,programiranje i jako je važno znati matematiku jer se smjer zasniva na matematici.

Jako je bitno imati dobru podlogu,jer kasnije je teško nadoknaditi propušteno.

 

Smjer je dosta zahtjevan,i da se rješava sve u roku,što je jako teško,treba puno truda.

 

 

Što znači da je u odnosu na druge studije težak.

 

Vidim da se nećeš hvališ pa ću te ja.

 

Kadir beneath Mo Moteh
15 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Težak?

Da,ali u smislu količine i opsežnosti gradiva.

I u smislu ako se nema dobra podloga od prije.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Studij MEHATRONIKE

U prvom semestru veliki problem MEHANIKA, pogotovo za one koji to nisu slušali u srednjoj školi, ali ako se redovno radi i rješavaju zadaci nije  to neki problem za proći godinu.

15 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

5.god studija meh-rob u zg-u na FSB-u

 

ak ces uciti i biti uporan poloziti ces.,

ucit ces puno o struji, upravljanju (mobilnim robotima i razno raznim), regulaciji, opcenito robotima (vezano uz smjer), jos uz to imas sve ostale predmete koje nosi 1,2god FSB (termodinamika, fluidi, itd.)

 

ak te zanima to bit ce ti pred dobro na smjeru, ak ne, da se poloziti

 

:))))

 

pogledaj si malo linkove pa ces viditi po predmetima dali te zanima (imas i opise predmeta):

 

http://zrno.fsb.hr/katedra/

 

http://www.sjever.fsb.hr/

15 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

i da, ak ti ljudi govore da je tesko, da te plase s mehanikom, fluidima, termom, itd predmetima, sve se to polaze, neke s malo truda, neke s malo vise, ali sve se redovno moze dati i uz to imas pre dobar drustveni zivot, pijanke s gomilom decki, itd... :)

 

studij je napravljen tako da ga svi mogu poloziti, neki s manje, neki s vise truda

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Hihi,ti si onda od malo pametnije sorte ljudi.

Ne znam,ja se trgam,na trećem semestru sam,tj,sad ga pokušavam završiti do početka 4.semestra.

 

Da,izać mogu recimo subotom,ali onda ostanem do nekih 1 h poslije ponoći.,da mogu mirne i pametne glave učiti tijekom nedjelje.

tijekom tjedna,učim,i nemam baš slobodnog vremena.

 

mislim,ne želim sad da ispadne da tako svi,ima u mojoj grupi koji to lakše rješavaju...

 

@black panther: na prvoj godini mehanike nisu problem.Lagane su,mehanika 2 lakša po meni jer je zanimljivija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 9:47 (Azur89).
16 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Mali revive, nadam se da se nitko neće ljutiti.

 

Dakle, prva godina FSB-a sam, prethodno sam završio srednju za tehničara za mehatroniku i volio bih upisati taj smjer na faksu.

Problem je što postoji mogućnost da će mi ostat nauka i/ili materijali II, a na mehatronici primaju svega 30 studenata i to više-manje bude uvjek popunjeno.

Zanima me jel postoji ikakva šansa i ikakav način da upišem sve kolegije iz 2. godine za koje imam ispunjene uvjete (ako ti kolegiji imaju uvjete) iako sam ispod crte?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Studij MEHATRONIKE
Maloki kaže...

Mali revive, nadam se da se nitko neće ljutiti.

 

Dakle, prva godina FSB-a sam, prethodno sam završio srednju za tehničara za mehatroniku i volio bih upisati taj smjer na faksu.

Problem je što postoji mogućnost da će mi ostat nauka i/ili materijali II, a na mehatronici primaju svega 30 studenata i to više-manje bude uvjek popunjeno.

Zanima me jel postoji ikakva šansa i ikakav način da upišem sve kolegije iz 2. godine za koje imam ispunjene uvjete (ako ti kolegiji imaju uvjete) iako sam ispod crte?

DA, mozes, samo sto neces biti svrstan u grupu, nego ces morat ic do profesora i rec njemu da te stavi u neku grupu, i predonst imaju oni koji su iznad crte(tipa ako na vjezbama ima jedan manje mjesta od studenati, ti i svi koji su upisani ispod crte ce izvisit)Ali bez brige, uvijek ima viska mjesta ;)


Mozes upisat sve predmete iz 3. semestra ako zelis

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2011 16:48 (Pinc).
16 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Čekaj, znači kad se obavi prijava na smjerove ako ne uspijem biti iznad crte onda ću biti prebačen na neki drugi smjer gdje ima mjesta.

Onda moram tada, (dakle prije upisa u drugu godinu, u 7. mjesecu) otići do predstojnika smjera ili?

Još uvjek su mi malo nejasne sve te stvari :)

15 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Zar niste imali tribinu?

 

Ja sam upisao mehatroniku i bio sam iznad crte pa ti nemogu 100% reci, ali ako si ispod crte onda mozes upisati mehatroniku(tj. predmete iz 3. i 4. semestra), znam par ljudi koji su bili ispod crte, i idu sa nama. Jel ti moras ic profesoru i pitat ga, to ti neznam reci, ali bolje ti je da odes, za svaki slucaj.

 

Ili jos jednostavnije ti je da jednostavno naucis nauku, mehaniku i materijale(neznam sta to je ostalo sve) i polozis i bok

 

16 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

A naravno da bi bilo najbolje položit sve u roku, ali uvjek treba bit plan B :)

Imali smo nedavno (u petak) tribinu no ništa novo u odnosu na tribinu iz prvog semestra nije rečeno.

Jedino smo vidjeli tko su predstojnici smjerova. To je valjda od neke koristi.

 

U svakom slučaju, puno hvala na pomoći!

Btw, koja si godina i kako ti ide, te jesi općenito zadovoljan smjerom?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Studij MEHATRONIKE

2. god, 4. semestar, smjer mehatronika

Smjer je ok, u 2. godine nema tolko robota i slicnih stvari. Radit cete elektrotehniku, i programiranje, u 3. semestru. A u 4. optimizaciju, i to samo da shvatite osnove, pa se na to u visim godinama primjenjuje na robote i sl.

Smjer je tezak, ali zanimiljiv.

To kad kazem tezak usporedujem sa materijalima, koji je najlaksi smjer na faksu, jer nema fliuda, terma nema usmeni i sl.


Tako da samo uci i proci ces, ja jos nisam vidio predmet koji nije moguce nauciti.

 

EDIT: napisao si da su ti ostali materijali 2 i nauka. Materijali na ispiti su tu u 90% slucajeva zadaci iz proslih ispitnih rokova samo ih Danica premjesa, tak su bar bili do sad, otides u kopiranu i skopiraj si ispite iz proslih rokova,naucis. a za usmeni Grilec-car.

A nauku neznam, ja sam to dao preko kolokvija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 16:19 (Pinc).
16 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Eh, opet malo kasnim sa odgovorom.

Ma ono, u principu sam si jako zeznuo prvu godinu, nisam od početka bio ozbiljan oko faksa, tu očito provlačenje na intelekt kao u srednjoj ne prolazi :)
Sad zadnjih mjesec i pol spašavam što se spasit može i nadam se da ću već nekako uspjet upisat dobar broj kolegija sa mehatronike.
Za jedno 10 sati riješavam materijale 1 (da, 1), idući četvrtak matematiku 2 (nisu mi dopustili ponavljanje drugog kolokvija), a 15.6. mehaniku 1 (da, 1).
Nakon toga na zadnji rok idem na mehaniku 2 i eventualno na materijale 2.

Naravno, sve je ovo pod pretpostavkom da ću sve to riješiti ovako kako sam naumio, odnosno iz prvog pokušaja.
Najveći zajeb oko svega toga je što nisam stigao prijaviti mehaniku 1 za rok 1.6. jer sam mislio da imam vremena.
U subotu išao prijaviti samo da bih vidio da su prijave bile do petka. Naravno, prijava uz pomoć prijavnice nije dolazila u obzir.

Poruka svim budućim studentima FSB-a: što prije razvit radne navike, vraški će vam trebat.

12 godina
offline
Studij MEHATRONIKE

Bok,

 

da li ide itko na mehatroniku na tvz-u , malo da mi kaze svoje dojmove ?

11 godina
neaktivan
offline
Studij MEHATRONIKE

Ja sam sad 3 razred Komercijalne škole i zanima me koji su predmeti potrebni za studij Mehatronike u Bjelovarui šta mislite jel bi mogao ja to sve pohvatati ??

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 10:19 (Time_Warps).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Studij MEHATRONIKE
kakvi su labosi na FSB-u? ja sam maturant i zanima me kakvi su labosi na školi?
Ovo je moj potpis...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice