Pomoć oko matematike

poruka: 443
|
čitano: 196.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko matematike
Vladimir kaže...
Mitsuoka kaže...

arg(z4i25) = Π/2

 

|z|=1

 

rjesenja

 

z = 1

z = i

z = -1

z = -i

 

Kako je i25 = i, to se gornje može napisati kao

arg(z4i) = Pi/2

E, sad... kompleksni broj kojemu je |z|=1 i arg(z)=Pi/2 je upravo i, pa je

z4i = i

odakle, dijeljenjem s i, slijedi

z4=1

a ta jednadžba ima 4 rješenje: 1, -1, i, -i.

zaboravih napisat da sam rjesio... ali na nesto drugaciji nacin, ali dosao sam do istog rjesenja (doduse duljim putem)

Re (z4i) = 0

onda sam rješio z4i = (x + yi)4 i

i došao do toga da moze biti slucaj sa x = 0 i y = 0 i iz toga (kada se uvrsti u x2 + y2 = 1, sto je doslo od |z| = √x2 + y2) dobijem da x može bit +-1 i da y može bit +-1

stavljanjem u z = x + yi svakog x-a i y-a dobijem rješenja 1, -1, i, -i

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

HITNO! POMOĆ!

 1.Izračunaj promjer kruga opisan pravokutnom trokutu s katetama duljine 20 i 21cm.
2.Izračunaj površinu pravokutnog trokuta ako mu je katata 20cm a hipotenuza 25cm.
3.Katete pravokutnog trokuta su 12 i 9cm:a)kolika je duljina promjera kružnice poisane tom trokutu.
                                   b)izračunaj opseg pripadnog kruga i njegovu površinu.
4.Kolika je duljina težišnice povučene iz vrha pravog kuta pravokutnog trokuta ako su duljine kateta 4.5 i 6cm
5.Kateta pravokutnog trokuta manja je od hipotenuze za 8cm,duljina druge katete je 20 cm izračunaj opseg trokuta.
6.Hipotenuza pravokutnog trokuta dvostuko je dulja od jedne katete.Kolika je površina trokuta ako je duljina druge katate 12cm.
7.Omjer duljina kateta pravokutnog trokuta a:b=5:6,duljina hipotenuze je 122 cm kolike su duljine kateta?

Molim pomoć.Napišite mi postupak i nakon postupka objašnjenje.
zadnje što smo učili je Pitagorin poučak,i samo znamo da neke zadatke se može riješiti preko pitagorina poučka,samo neznam koje :P 

Lara007
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

HITNO POMOĆ reci ti meni di si zapela pa cu ti ja pomoci za dalje

www.math.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko matematike
Lara007 kaže...

HITNO! POMOĆ!

 1.Izračunaj promjer kruga opisan pravokutnom trokutu s katetama duljine 20 i 21cm.
2.Izračunaj površinu pravokutnog trokuta ako mu je katata 20cm a hipotenuza 25cm.
3.Katete pravokutnog trokuta su 12 i 9cm:a)kolika je duljina promjera kružnice poisane tom trokutu.
                                   b)izračunaj opseg pripadnog kruga i njegovu površinu.
4.Kolika je duljina težišnice povučene iz vrha pravog kuta pravokutnog trokuta ako su duljine kateta 4.5 i 6cm
5.Kateta pravokutnog trokuta manja je od hipotenuze za 8cm,duljina druge katete je 20 cm izračunaj opseg trokuta.
6.Hipotenuza pravokutnog trokuta dvostuko je dulja od jedne katete.Kolika je površina trokuta ako je duljina druge katate 12cm.
7.Omjer duljina kateta pravokutnog trokuta a:b=5:6,duljina hipotenuze je 122 cm kolike su duljine kateta?

Molim pomoć.Napišite mi postupak i nakon postupka objašnjenje.
zadnje što smo učili je Pitagorin poučak,i samo znamo da neke zadatke se može riješiti preko pitagorina poučka,samo neznam koje :P 

8. razred?

ovo nema smisla riješavati jer je jednostavno. Uzmi knigu u pronađi pitagorin poučak i sve ćeš znati riješiti. Nađi formule za površinu pravokutnog trokuta, za težišnicu itd. Tek nakon što pokušaš riješiti i kad zapneš onda nešto pitaj, jer ovaj forum nije osmišljen kako bi forumaši riješavali domace zadace. Možemo ti samo pomoći ako negdje zapneš.

 

Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome.
13 godina
offline
Pomoć oko matematike
cos32* x cos28* - cos302* x sin152*
‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾
sin34* x sin146* + sin236* x sin304*
kako se ovo rijesava, zvjezdica oznacava stupnjeve, ovo je gradivo iz adicijskih teorema
★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

Sam si rekao.. preko adicijskih formula

www.math.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko matematike
win4crazzy kaže...
cos32* x cos28* - cos302* x sin152*
‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾
sin34* x sin146* + sin236* x sin304*
kako se ovo rijesava, zvjezdica oznacava stupnjeve, ovo je gradivo iz adicijskih teorema

sin x cos y = 1/2 (sin(x + y) + sin(x ¡ y))

 

cos x cos y = 1/2 (cos(x + y) + cos(x ¡ y))

 

sin x sin y = 1/2 (cos(x ¡ y) ¡ cos(x + y))

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Pomoć oko matematike
wrathchild kaže...

Sam si rekao.. preko adicijskih formula

da al neznam tocan postupak, treba se nesto s necim mijenjat, imam rjesenje u biljeznici al nisam to gradivo najbolje shvatio

Mitsuoka kaže...
win4crazzy kaže...
cos32* x cos28* - cos302* x sin152*
‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾
sin34* x sin146* + sin236* x sin304*
kako se ovo rijesava, zvjezdica oznacava stupnjeve, ovo je gradivo iz adicijskih teorema

 

sin x cos y = 1/2 (sin(x + y) + sin(x ¡ y))

 

cos x cos y = 1/2 (cos(x + y) + cos(x ¡ y))

 

sin x sin y = 1/2 (cos(x ¡ y) ¡ cos(x + y))

 

ja mislim da ovo nije tocno, mi ovako nismo rjesavali, mi smo cos od 302 zamijenili s sinusom od 32, neznam zasto i tako smo sve skoro izmijenjali i dobili smo rjesenje cos(60*)/sin(90*)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko matematike

je tocno je... ovo su formule pretvorbe, doc ce ti tocno rjesenje, recimo onaj zadatak sto sam ja na vrhu stranice pitao se moze rijesit na 3 nacina, na jedan je ovaj forumas, ja sam na drugi, a kolega s faksa na 3. nacin.. dode na isto, takva je matematika.

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Pomoć oko matematike
Mitsuoka kaže...

je tocno je... ovo su formule pretvorbe, doc ce ti tocno rjesenje, recimo onaj zadatak sto sam ja na vrhu stranice pitao se moze rijesit na 3 nacina, na jedan je ovaj forumas, ja sam na drugi, a kolega s faksa na 3. nacin.. dode na isto, takva je matematika.

 

gdje to onda trebam uvrstit, ili je to rijesen zadatak

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
13 godina
offline
Pomoć oko matematike

sin56* x sin124* - sin34* x cos 236*/

cos28* x cos88* + cos178* x sin208*

 

novi zadatak, opet trebam pomoc jer pomocu onih gore formula mi neispada rjesenje kao sto pise u zbirci,

dali netko moze napisat cijeli postupak kako to ide pa cu probat jedan sam rijesit

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
13 godina
offline
Pomoć oko matematike

pls pomozite, treba mi ovo za zadacu u ponedjeljak

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

Ovako, imas adicijske formule, radili ste u školi prebacivanje kutova po kvadrantima, periodičnost ovih funkcija.. Malo to pročitaj i potrudi se pa kad negdi zapneš onda pitaj i usmjeriti cemo te za dalje.
Zašto bi se neko trudija umisto tebe, dok tebe nije brige? 

www.math.hr
13 godina
offline
Re: Pomoć oko matematike
wrathchild kaže...

Ovako, imas adicijske formule, radili ste u školi prebacivanje kutova po kvadrantima, periodičnost ovih funkcija.. Malo to pročitaj i potrudi se pa kad negdi zapneš onda pitaj i usmjeriti cemo te za dalje.
Zašto bi se neko trudija umisto tebe, dok tebe nije brige? 

tko je reko da me nije briga, mucio sam se 1h pukusavajuci rijesit i nisam uspio, jednostavno en dobijem isto rjesenje kao u zbirci.

adicijske formule znam, a neznam prebacivat kutove po kvadrantima, neznam koji s kojim trebam zamijeniti.

trazio sam i po internetu, al imaju samo opcenite formule, nema bas detaljnog objasnjenja, a u knjizi nista o tom ne pise, ako mi nevjerujes slikam ti stranice u knjizi

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko matematike

Može mi netko objasniti korjenovanje?

Jako mi loše ide a sutra mi je test.

Arian RIčko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko matematike
77ari kaže...

Može mi netko objasniti korjenovanje?

Jako mi loše ide a sutra mi je test.

a sto se tu ima objasnjavat... korjenovanje ti je potenciranje na razlomak... znaci √1 je u biti 11/2, a ostalo naucis pravila i to je to. Nema tu neke komplikacije. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Pomoć oko matematike

Triba pomoć ljudi!

 

 

       (       1      )2

1.)   I 3+ ---X2 I        velika otvorena zagrada-3 plus jedna polovina x na kvadrat velika zatvorena zagrada i sve to na drugu

       (      2      )

 

 

 

2.) Izračunaj:  (3x-2)3  otvorena zagrada 3x minus 2 zatvorena zagrada i sve to na treću

 

3.) Napiši u obliku umnoška:    x3-3x2-x+3=?   x na treću minus 3x na kvadrat minus x plus 3

 

4.) Napiši u obliku umnoška:  a3b3+27=?      a na treću b na treću plus 27

 

5.)Napiši u obliku umnoška:   9a2-16b2=?  devet a na drugu minus 16 b na kvadrat

 

6.) Napiši u obliku umnoška:   x2+2x-8=?    x na kvadrat plus 2 x minus 8

 

7.)Napišiu obliku umnoška:   9a2-24a+16=?    devet a na kvadrat minus dvadeset i četiri plus 16

 

Napisa san i riječima ukoliko ne bih razumjeli... HVALA!

13 godina
offline
Re: Pomoć oko matematike
Mate-matičar kaže...

Triba pomoć ljudi!

 

 

       (       1      )2

1.)   I 3+ ---X2 I        velika otvorena zagrada-3 plus jedna polovina x na kvadrat velika zatvorena zagrada i sve to na drugu

       (      2      )

 

 

 

2.) Izračunaj:  (3x-2)3  otvorena zagrada 3x minus 2 zatvorena zagrada i sve to na treću

 

3.) Napiši u obliku umnoška:    x3-3x2-x+3=?   x na treću minus 3x na kvadrat minus x plus 3

 

4.) Napiši u obliku umnoška:  a3b3+27=?      a na treću b na treću plus 27

 

5.)Napiši u obliku umnoška:   9a2-16b2=?  devet a na drugu minus 16 b na kvadrat

 

6.) Napiši u obliku umnoška:   x2+2x-8=?    x na kvadrat plus 2 x minus 8

 

7.)Napišiu obliku umnoška:   9a2-24a+16=?    devet a na kvadrat minus dvadeset i četiri plus 16

 

Napisa san i riječima ukoliko ne bih razumjeli... HVALA!

 Nick.

I LoLed :D

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

I opet ponavljan.. rješaji sam, kad zapneš pitaj

www.math.hr
15 godina
offline
Re: Pomoć oko matematike
Mate-matičar kaže...

Triba pomoć ljudi!

 

 

       (       1      )2

1.)   I 3+ ---X2 I        velika otvorena zagrada-3 plus jedna polovina x na kvadrat velika zatvorena zagrada i sve to na drugu

       (      2      )

 

 

 

2.) Izračunaj:  (3x-2)3  otvorena zagrada 3x minus 2 zatvorena zagrada i sve to na treću

 

3.) Napiši u obliku umnoška:    x3-3x2-x+3=?   x na treću minus 3x na kvadrat minus x plus 3

 

4.) Napiši u obliku umnoška:  a3b3+27=?      a na treću b na treću plus 27

 

5.)Napiši u obliku umnoška:   9a2-16b2=?  devet a na drugu minus 16 b na kvadrat

 

6.) Napiši u obliku umnoška:   x2+2x-8=?    x na kvadrat plus 2 x minus 8

 

7.)Napišiu obliku umnoška:   9a2-24a+16=?    devet a na kvadrat minus dvadeset i četiri plus 16

 

Napisa san i riječima ukoliko ne bih razumjeli... HVALA!

 

Admini di je neki Tex nešto, bilo što....

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
protjeran
offline
Pomoć oko matematike

Pa zapeo san na svemu tome,šta misliš da pitan bezveze?

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

Pitaš bezveze i nisi se uopce potrudio.

 

Ovo su najbanalniji primjeri, samo pogledaš formulu i to je to. A siguran sam da ste u školi radili slične i teže primjere.

 

Npr. sta ti nije jasno u 5. primjeru!?

www.math.hr
14 godina
protjeran
offline
Pomoć oko matematike

Ja to ni ne mogu znati jer sam zbog nečeg bio u bolnici 27 dana...Jako se trudim ali ne kužim,rijetko da mi točno ispadne,za to i tražim pomoć.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

Pogledaj formule koje se uglavnom nalaze na prvoj stranici, znači razlika kvadrata, zbroj i razlika kubova, kvadrat i kub binoma.. i sve ce ti biti jasno

 

također prepisi od nekoga iz skole sta ste radili dok te nije bilo

www.math.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 15:23 (wrathchild).
15 godina
offline
Re: Pomoć oko matematike

Isti takvi primjeri su riješeni u knjizi, samo s drugim brojevima... al nema smisla knjigu prolistat kad možeš pitat na Internetu... vrijeme koje si potrošil na ta dva posta bi bilo sasvim dovoljno za skužit i sam.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko matematike
Pa meni ne ide matematika,zato Vas pitam koji vam idu matematički zadaci
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko matematike

Evo ti wolfram-alpha i tu si računaj te gluposti:

http://www.wolframalpha.com/

pr0n lesbians Y U NO EXIST IN RL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko matematike
Da li mi je ovo točno? 1. 2. 2 1. 1. 2 (3+-----x2). =3. +2*3*-----x2+(------x2) 2. 2. 2 6. 1 =9+----x2+-----x2. Ubio san se ovo pisajuci,pišem priko moba...Konačno rješenje ću vam riječima napisati ukoliko niste razumjeli: devet plus šest polovina x na d 2. 4. rugu plus jedna četvrtina x na drugu
12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko matematike

Molim da me prepravite ukoliko mi je nešto netočno iz ove dvje slike...Hvala!

12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko matematike

Molim da me prepravite ukoliko mi je nešto netočno iz ove dvje slike...Hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice