Državna matura 2015

poruka: 2.293
|
čitano: 403.743
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

caoo jel neko zna oce li se vratiti podaci o mojim rezultatima na maturi na postani student.. prosla sam maturu nego nisam upala na faks i trebam cekat jesenski rok.. pa zato pitam oce li se sve vratiti i do kad trebam prijavit fakultete? fala unaprid ako ko odg ;) nebi se tila sjebat pa da na vrijeme ne prijavim sve ili ako trebam sta napraviti da ne napravim na vrijeme 

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Do 31.7. Moras prijaviti ispite,ne znan kad ce ti se rezultati vratiti

Everybody lies-House
12 godina
offline
Re: Državna matura 2015
mala1358 kaže...

caoo jel neko zna oce li se vratiti podaci o mojim rezultatima na maturi na postani student.. prosla sam maturu nego nisam upala na faks i trebam cekat jesenski rok.. pa zato pitam oce li se sve vratiti i do kad trebam prijavit fakultete? fala unaprid ako ko odg ;) nebi se tila sjebat pa da na vrijeme ne prijavim sve ili ako trebam sta napraviti da ne napravim na vrijeme 

 Rezultati su ti najvjerovatnije tamo samo klikni na ljetni rok 2015/16 i pojavit ce ti se.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
8 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

ma ne trebam prijavit ispite ako sam sve prosla tj rijesila maturu dobro.. i znaci onda ja sad ne trebam nista osim cekat kad cu moci staviti fakultete i to je to?

12 godina
offline
Državna matura 2015

Ako mislis da su ti rezultati dovoljni, onda samo prijavis fakultete. Mada sumnjam da ako sad nisi na ljetnom upala sa svojim rezultatima da ces na jesen.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
offline
Državna matura 2015

ako sad ponovimo maturu ostaje li bolji ili lošiji rezultat? I što npr. ako smo prvi put uzeli B razinu a sad uzmemo A i padnemo?

You have to be odd to be number one
12 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Top Bugovac kaže...

ako sad ponovimo maturu ostaje li bolji ili lošiji rezultat? I što npr. ako smo prvi put uzeli B razinu a sad uzmemo A i padnemo?

 Ostaju najbolji rezultati tekuce godine. Tako da ako padnes, ostaje ti B razina. Sljedece godine ako polazes i padnes, onda si pao.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
SimeKZ kaže...
Top Bugovac kaže...

ako sad ponovimo maturu ostaje li bolji ili lošiji rezultat? I što npr. ako smo prvi put uzeli B razinu a sad uzmemo A i padnemo?

 Ostaju najbolji rezultati tekuce godine. Tako da ako padnes, ostaje ti B razina. Sljedece godine ako polazes i padnes, onda si panj.

 

mojpismonosa
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Poštovanje. 

 

Imam 23 godine, zanima me postoji li mogućnost da ponovno polažem državnu maturu. Planiram ići na faks i trebaju mi bolje ocjene. Ako itko ima ikakve informacije ili iskustva, molim vas pomagajte. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
ANJžnj kaže...

Poštovanje. 

 

Imam 23 godine, zanima me postoji li mogućnost da ponovno polažem državnu maturu. Planiram ići na faks i trebaju mi bolje ocjene. Ako itko ima ikakve informacije ili iskustva, molim vas pomagajte. 

 Zovi ncvvo i pitaj koji je postupak, pripremi sve dokumente o srednjoj koju si pohadao, i pripremi novac (nesto manje od 200kn po maturi, s tim da moras pisat 3, a ovisno o faksu koji zelis jos bar jednu, obicno fiziku/kemiju/biologiju ali i druge). Na koji faks pucas?

 

EDIT:

evo tu se javi, fino im objasni situaciju i sve ce ti lijepo rec

 

INFO centar:
+385 1 4501 899

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 17:12 (Mojpismonosa).
13 godina
offline
Državna matura 2015

Ovi faxevi koji su slobodni na jesenskom roku, primaju po 2-3 studenta.. Bezveze..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Bezveze je isto koliko i rješiti to na ljetnom roku.

 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
12 godina
offline
Re: Državna matura 2015
alen4430 kaže...

Ovi faxevi koji su slobodni na jesenskom roku, primaju po 2-3 studenta.. Bezveze..

 A kolko bi trebali ? Primaju tocno onoliko koliko je mejsta ostalo. 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Paradox1 kaže...

Bezveze je isto koliko i rješiti to na ljetnom roku.

 

 

Imao sam popravni pa nisam mogao ni pristupiti..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Nije faks tome kriv 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
alen4430 kaže...
Paradox1 kaže...

Bezveze je isto koliko i rješiti to na ljetnom roku.

 

 

Imao sam popravni pa nisam mogao ni pristupiti..

 Nisu li oce godine pomaknuli maturu bas zato da bi se moglo na prvi popravni rok?

mojpismonosa
12 godina
offline
Državna matura 2015

Prvi rok se moze zavrsit/proc prije nego sta pocne matura, ali svejedno ne smijes izac na ljetni rok mature, neko glupo pravilo al ajde

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
KiCo77 kaže...

Prvi rok se moze zavrsit/proc prije nego sta pocne matura, ali svejedno ne smijes izac na ljetni rok mature, neko glupo pravilo al ajde

 Evo to stvarno ne znam cemu. Nadam se da ce to slijedece godine rijesiti...

mojpismonosa
12 godina
offline
Državna matura 2015

Vi koji idete na jesenski rok, jel vam osvjezena lista rezultata po prijavljenim fakultetima?

Meni stoji od jucer 15h.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
15 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Mojpismonosa kaže...
KiCo77 kaže...

Prvi rok se moze zavrsit/proc prije nego sta pocne matura, ali svejedno ne smijes izac na ljetni rok mature, neko glupo pravilo al ajde

 Evo to stvarno ne znam cemu. Nadam se da ce to slijedece godine rijesiti...

 kod mene u generaciji je jedno 7-8 ljudi trebalo na prvi rok, na kraju se svi zalili da oce na onaj razredni ispit il kako se zove, a profesori im to i sami preporucili, svi izasli na to, prosli bez problema(kazu puno lakse od popravnog) i svi izasli na maturu.

13 godina
offline
Re: Državna matura 2015
dombak1608 kaže...

Vi koji idete na jesenski rok, jel vam osvjezena lista rezultata po prijavljenim fakultetima?

Meni stoji od jucer 15h.

 Ništa ni meni, možda se zblesirao sustav :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
12 godina
offline
Državna matura 2015

Kvragu, sad ako ima netko sa puno bodova nema mi smisla ic mat ponovo pisat, a sustav mi ne dozvoljava da vidim.

 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015

i meni je isto tako... bas u pravo vrime je poceo stekat, pri kraju upisa haha :P

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Jel traži tko cimera u Rijeci?
Ne smrdim, ne pušim, psujem, slušam rock i znam ispeć jaja sa špekom.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Cimerica i ja trazimo trecu cimericu u Zagrebu tako da u boljim stanovima mozemo biti. Ako znate sto, javite mi se :)

https://www.youtube.com/watch?v=DY3OqM05xjo
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Jel' ima netko tu da je na javnoj upravi u ZG (redovno, ljetni rok)?

 

15 godina
offline
Državna matura 2015

jel zna neko za rijeku, dal postoji vise menzi il je samo ona jedna na kampusu?

12 godina
offline
Re: Državna matura 2015
mar123 kaže...

jel zna neko za rijeku, dal postoji vise menzi il je samo ona jedna na kampusu?

http://www.scri.uniri.hr/prehrana.html

http://www.uniri.hr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=38&Itemid=100

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

itko rijeka politehnika?

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
8 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015


Upisan sam sada u ljetnom roku na 1. godinu faksa u ZGB (znači brucoš u školskoj godine 2015/2016 na fakultetu tehničkog tipa) - dobio index i x-icu na upisanom fakultetu.
No, stjecajem okolnosti zbog afiniteta promijenio bih faks u jesenskom roku (drugi faks, ali isto tehničkog tipa), tako da sam opet napravio prijavu putem aplikacije postani student, te bih prema trenutačnim pokazateljima trebao zauzeti dobro mjesto i biti primljen na željeni fakultet - službeni rezultati su 21.09.15. u 16 sati.
Sada imam nekoliko pitanja u vezi toga:
1. da li je takvo što zakonski dozvoljeno (pretpostavljam da je jer se ne bi mogao prijaviti putem aplikacije postani student, no pitanje je transparentnosti baza podataka npr. već upisani i ponovno prijavljeni i dr.)?
2. ukoliko nakon konačne objave rezultata 21.09. budem definitivno primljen, dali mogu pristupiti upisu na taj fakultet već 22.09. (upisi su zvanično od 22. do 25.09.), s tim da se isti dan prije samog upisa idem ispisati s upisanog faksa u ljetnom roku, te upisati na drugi faks u jesenskom roku - mislim zbog ažuriranja svih tih podataka tipa prijava, ispis, upis?
3. da li se i tada zadržava status redovnog studenta i taj upis ide na teret Ministarstva jer se sve radi u istoj akademskoj godini i po prvi puta?
4. da li postoje kakvi skriveni dodatni troškovi osim onih ispisnih od 250 HRK i ponovo upisnih od 450 HRK (mislim na dodatne troškove tipa plaćanje pune participacije od 8400 HRK na novo upisanom fakultetu i recimo da te još ožene za toliko prilikom ispisa kroz oportunitetne troškove)? E onda bi bilo veselo. Ne mogu valjda naplatiti jedni 8400 i drugi 8400 - možda eventualno samo jedni. Razgovarao sam na referadama oba faksa, no zbog velikih gužvi djelatnici referade ne znam da li su u potpunosti shvatili točno o čemu se radi i o čemu se ja raspitujem. Uglavnom rekli su da se plaća ispis 250 KN, a upis na novom faksu 450 Kn. To je ono što su oni rekli, ali pitanje je što je u stvarnosti kad dođeš 22.09. na lice mjesta ispis - upis. Možda to onda baš i neće biti tako, s obzirom da znamo kako stvari funkcioniraju uživo. Ne mogu nigdje naći slična pitanja o tome ili što u stvari kaže Zakon. No nadajmo se da su shvatili o čemu se radi i da je njihova informacija točna. Vidjet ćemo.
5. da li je moguće da ukoliko to nije po slovu zakona zbog toga ostanem igrom slučaja neupisan (npr. ovdje se ispišem, a na upisnom mjestu kažu sorry nemože). U takvo što čisto sumnjam.
6. Ukoliko u najgorem slučaju dođe da bi morao participirati 8400 Kn, da li se tada ima pravo na studentski pokaz, iksicu ...

Budući da je krajni rok za konačne prijave i odjave 21.09 u 16 sati na postani student, mislim da ču otići direktno kontaktirati ncvvo (telefonski ih je nemoguće dobiti) kako ne bih napravio probleme i troškove, te bespotrebno zauzeo nekome mjesto u slučaju da se ne mogu ispisati i ponovno upisati na dr. faks.

Ukoliko tko ima sličnih iskustava u vezi gore navedenog ili zna ili eventualno koga točno kontaktirati, neka hitno javi s obzirom da je preostao faktički još samo 1 radni dan do kada se mora donijeti odluka i pravovremeno reagirati.

Izvinite na podužem tekstu, no to je zbog nedoumice.

Unaprijed zahvaljujem i pozdrav.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice