USB virusi

poruka: 14
|
čitano: 8.154
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
USB virusi

Ovak, u školi su svi kompovi zaraženi virusima.  Na informatiku moram donjet zadaću na USB-u i redovito mi se pojavi na USB-u mape "dankojebac" "evonocas" "ona ozbiljno" "found000" i file "autorun"

 

S čim da to riješim ? Šta ti virusi rade ? Tko je to napravio (čine mi se ko domaći neki) ?

 

EDIT: I sad su mi sve mape neki prečaci i stalno se otvara command prompt.

Ustajte prezreni na svijetu !
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2011 14:52 (Diplomirani pješak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: USB virusi

Isključiti Autoplay funkciju u Windozama bi bio neki prvi korak....

Imati redovno ažuriran AV.....

Staviti još nešto kao Panda USB Vaccine...

Moja anti-malware zaštita:CIS+Panda URL Filter
14 godina
protjeran
offline
Re: USB virusi
Diplomirani pješak kaže...

Ovak, u školi su svi kompovi zaraženi virusima.  Na informatiku moram donjet zadaću na USB-u i redovito mi se pojavi na USB-u mape "dankojebac" "evonocas" "ona ozbiljno" "found000" i file "autorun"

 

S čim da to riješim ? Šta ti virusi rade ? Tko je to napravio (čine mi se ko domaći neki) ?

 

EDIT: I sad su mi sve mape neki prečaci i stalno se otvara command prompt.

1. Kao prvo ako je tako kako kažeš obvezno obavijestiti svog profesora iz informatike o tome i nikao koristiti zaražene USB -ove na nijednom računalu.

2. Koristeći taj USB na svom računalu zarazio si ga nekim malware-om te treba sustav očistiti od infekcije kao i sve USB-ove koje koristiš.

3. Na ovom forumu ima jedan odličan čovjek za takve stvari a to je total i moj prijedlog ti je da sačekaš da on ugleda ovu temu ili da mu se javiš privatnom porukom i zamoliš ga za pomoć

4. Možemo mi ostali pomoći koliko znamo i umijemo s nekim alatima za čišćenje ali s neizvjesnim ishodom

12 godina
neaktivan
offline
USB virusi

Očistio sam to s avastom, ali na prijenosnom HDD-u su mi sve mape u obliku prečica i imaju 2 kb, a kad ih otvorim imaju koliko stvarno imaju. Kak sad to vratiti ?

Ustajte prezreni na svijetu !
13 godina
neaktivan
offline
USB virusi

Probaj preko Nera ili šta već koristiš za rezanje diskova da otvoriš kao da ćeš da režeš pa iz tog prozorčeta da kopiraš fajlove na neku drugu particiju a ove posle obriši.

14 godina
neaktivan
offline
Re: USB virusi

1. Imaj legalne Windowse

2. Instaliraj Microsoft Security Essentials, taj će ti antivirus (kad mu to uključiš u postavkama) automatski pregledati stick / disk koji si piknuo u školi i onemogućiti da ti se računalo odmah zarazi. Također će te obavijestiti da je određena datoteka na disku virus, spyware, malware ili štogod :)

 

To ti je najbolja opcija, ali kažem, moraš imati legalne Windowse

SilvioS, Windows Desktop Consumer MVP
12 godina
neaktivan
offline
USB virusi

S avastom sam riješio virus, ali imam problem s HDD-om.

 

 

 

 

Gledajte i čitajte:

Ustajte prezreni na svijetu !
13 godina
protjeran
offline
USB virusi

ja prije otvaranja svog usb-a(ako je bio negdje) obavezno ga formatiram.time si oslobodim prostor a i maknem te nepožljene

12 godina
neaktivan
offline
USB virusi

Ali bili su gore datoteke koje sam si morao staviti doma.

Ustajte prezreni na svijetu !
14 godina
protjeran
offline
USB virusi

@Diplomirani pješak

 

Hajde probaj ovako. Skini i instaliraj ovaj program.Na tim stranicama imaš i potrebnu dokumnetaciju ( na dva jezika ) koju skini i pročitaj . Jamčim ti da je program potpuno siguran i može pomoći za neke vrste malwarea i ukoniti njihove posljedice.

- kod instalacije i pokretanja programa neka ti externi disk ne bude spojen usb kablom na komp.

- Isključi Avasta, ako se može ( nisam ga dugo koristio pa ne znam ima li uopće tu mogućnost ) i svakako dodaj ovaj program u exclusions u Avast jer je bitno da ovaj program skenira prvi.

- Kada sve to napraviš provjeri ažuriranje još jednom za MCShield i priključi externi HD pa ga pusti da prvo skenira s defultnim postavkama ( slika 1 ) ,a zatim ponovi postupak i skeniraj s uključenom postavkom na slici 2. ( skeniranje će trajati puuuuuno duše nego u prvom slučaju )

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 12:17 (BlackFoot).
12 godina
neaktivan
offline
USB virusi

Skužil sam sad kak ću najlakše to napravit, u run napišem F://Games i onda sve od tamo skopiram. Hvala svima na pomoći. Ubuduće ću paziti što radim. Na greškama se uči...

Ustajte prezreni na svijetu !
16 godina
neaktivan
offline
Re: USB virusi
Diplomirani pješak kaže...

Skužil sam sad kak ću najlakše to napravit, u run napišem F://Games i onda sve od tamo skopiram. Hvala svima na pomoći. Ubuduće ću paziti što radim. Na greškama se uči...

I reci profesoru/ici da su kompovi zaraženi jer će se samo proširiti na ostale PC-e.

Long live Open Source and GNU/Linux!
12 godina
neaktivan
offline
Re: USB virusi
lzgr kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Skužil sam sad kak ću najlakše to napravit, u run napišem F://Games i onda sve od tamo skopiram. Hvala svima na pomoći. Ubuduće ću paziti što radim. Na greškama se uči...

I reci profesoru/ici da su kompovi zaraženi jer će se samo proširiti na ostale PC-e.

Prošireno je već, i profesorica nekad počisti, ali to nemožeš izbjeći jer učinici svašta skidaju, donose, rade i sl. 

Ustajte prezreni na svijetu !
15 godina
offline
Re: USB virusi
Diplomirani pješak kaže...

Ovak, u školi su svi kompovi zaraženi virusima.  Na informatiku moram donjet zadaću na USB-u i redovito mi se pojavi na USB-u mape "dankojebac" "evonocas" "ona ozbiljno" "found000" i file "autorun"

 

S čim da to riješim ? Šta ti virusi rade ? Tko je to napravio (čine mi se ko domaći neki) ?

 

EDIT: I sad su mi sve mape neki prečaci i stalno se otvara command prompt.

 napravi ovako kako piše u ovom postu pa ćemo to riješiti

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice