[TUT] Toolwiz TimeFreeze

poruka: 16
|
čitano: 5.281
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Ako ste ikada instalirali neki softver, promijenili neku postavku ili nešto drugo i shvatate da to niste željeli i da želite vratiti sustav kakav je bio, onda za takve stvari služi Toolwiz TimeFreeze. Toolwiz TimeFreeze je besplatni softver koji sprečava neželjene promjene na vašem računalu i vraća sustav onakav kakav je bio. Ovaj se program ili ovakav tip softvera preporučuje posebno kada ste npr. roditelj i bojite se da će vam dijete deinstalirati neki softver, instalirati virus ili zaraziti vaše računalo,no ako imate TimeFreeze instaliran onda nemate brige.

 

1) Često zadavana pitanja o TimeFreeze (FAQ):

 

 1) Je li TimeFreeze besplatan (Free) ?

 

  Da, TimeFreeze je besplatan za sve pa čak i kompanije bez ikakvih ograničenja niti plaćanja.

 

 2) Da li je potreban restart nakon instalacije ?

 

 Da bi program uspješno radio, morate restartovati računalo nakon instalacije:

 

 

 

 3) Da li program modifikuje (mijenja) MBR ?

 

 Ne, program uopće ne mijenja MBR.

 

 4) Kako znam da je program aktivan ?

 

 Uobičajeno je u system trayu , a kad je aktivan naglasiće da je TimeFreeze ON (ako uključite opciju "Show Toolbar" ofc ).

 

 5) Kako program radi ?

 

  Program radi tako što napravi snapshot operativnog sustava, pa kad pođe po zlu onda samo ga vrati nazad kako je i bio prije promjene. Za one koji ne znaju šta je snapshot, snapshot je datoteka koja    sadrži stanje operativnog sustava (to se najčešće koristi kod VMware i VirtualBox).

 

6) Kako da poništim promjene koje su se desile na računalu ?

 

  Prema zadanom, program automatski poništava promjene koje su se desile na računalu dok je god TimeFreeze aktivan.Promjene možete poništiti ponovnim pokretanjem računala.

 

 

NAPOMENA: Prilikom instalacije ne dirajte ništa, vaše je samo da klikate next.Screenshotovi su sa virtualnog stroja (Windows XP SP3 ).No  preporučio bih vam ovako da si postavite prilikom instalacije (DISK CACHING NE DIRATI! )

 

 

 

Da bih vam pokazao koliko je program efektivan, zaraziću računalo virusima i instalirati neki software (slike).

 

Ovo je slika čiste virtualne mašine bez infekcija i sa legitimnim softverom:

 

 

 

Ništa nije u karanteni, svi procesi čisti i svi programi legitimni.

 

 

A evo stanja koje kao tehničar susrećem svako malo vremena:

 

 

 

Računalo je bilo jako zaraženo da se nije moglo pokrenuti Malwarebytes i Zemana .

 

Ako ste ikada uradili ovakvo nešto i želite da poništite ovakvo stanje, samo restartujte računalo.

 

ZAKLJUČAK: Ovaj alat definitivno preporučujem svima koji su neiskusni sa računalima i onima koji ne žele neželjene promjene na svome računalu. Ovaj tutorijal nije bog zna šta, ali potrudio sam se da što bolje objasnim. Ako imate pitanja pitajte slobodno :)

 

 

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
13 godina
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Znači uključim program, instaliram neko smeće, restartam računalo i ono se pokreće kao da to smeće nije ni instalirano? 

10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Upravo tako. Šta god radiš dok je TF uključen nakon restarta se ponistava.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

I da program dok je god aktivan (preporučuje se da se ostavi uklj. na startupu) nikakve promjene neće ostati trajne,šta god instaliravao ili prćkao po računalu. LP

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
13 godina
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Hvala na odgovoru. Odličan tutorijal, instaliram sutra program da ga malo isprobam... 

10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Imam ga na 2 računala i laptopu i nema problema :)

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
15 godina
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

To se koristi i na Tehničkom Veleučilištu u Zagrebu, nakon svakog restarta sve se vraća na staro, vrlo korisno za PC-Lab računala.

Fortune favours the brave
10 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Toolwiz TimeFreeze
Hyperion kaže...

To se koristi i na Tehničkom Veleučilištu u Zagrebu, nakon svakog restarta sve se vraća na staro, vrlo korisno za PC-Lab računala.

 Kod nas profesori misle  neki virus kad ne mogu instalirati AutoCAD i CATIA 

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
15 godina
offline
Re: [TUT] Toolwiz TimeFreeze
Hyperion kaže...

To se koristi i na Tehničkom Veleučilištu u Zagrebu, nakon svakog restarta sve se vraća na staro, vrlo korisno za PC-Lab računala.

 Zapravo na TVZ-u se koristi DeepFreeze, znam to jer sam nekidan na jednom od kompova (Konavoska 2, podrum) morao updateati Chrome (te srediti komp da radi RAM opet kak spada, otišao je jedan od utira za RAM) te sam jedva nažicao password od predstavnika stud. zbora ELO odjela da mi daju šifru za DF.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
15 godina
offline
Re: [TUT] Toolwiz TimeFreeze
midzan21 kaže...
Hyperion kaže...

To se koristi i na Tehničkom Veleučilištu u Zagrebu, nakon svakog restarta sve se vraća na staro, vrlo korisno za PC-Lab računala.

 Zapravo na TVZ-u se koristi DeepFreeze, znam to jer sam nekidan na jednom od kompova (Konavoska 2, podrum) morao updateati Chrome (te srediti komp da radi RAM opet kak spada, otišao je jedan od utira za RAM) te sam jedva nažicao password od predstavnika stud. zbora ELO odjela da mi daju šifru za DF.

Moguće da sam fulao, sutra imam vježbe na Vrbiku pa ću vidjet.

 

EDIT: Čini se da nisam, ovo nije moj SS već od kolege. Sjetio sam se da je u grupu na office 365 stavio screenshot da ima problema sa izvršavanjem vježbe (instalacija windows servera na hyper-v), a i sjećam se ikone, definitivno je timefreeze:

 

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 20:17 (Hyperion).
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Kod takvih treba privremeno iskljuciti timefreeze,zato neće. Nakon toga vratis nazad.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
15 godina
offline
Re: [TUT] Toolwiz TimeFreeze
Hyperion kaže...

Moguće da sam fulao, sutra imam vježbe na Vrbiku pa ću vidjet.

 

EDIT: Čini se da nisam, ovo nije moj SS već od kolege. Sjetio sam se da je u grupu na office 365 stavio screenshot da ima problema sa izvršavanjem vježbe (instalacija windows servera na hyper-v), a i sjećam se ikone, definitivno je timefreeze:

 

 Ah taj Vrbik... Oni moraju biti posebni :P 

 

Inače danas sam stavio ovaj TimeFreeze na pomoćni (sestrin) komp, pa neka on bude zaštićeniji od malwarea (Win XP mašina).

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Samo ga ostavi uklj. na startupu.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

Program je i odlican protiv cryptolockera,uradis restart i sve je kao i prije ;)

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
16 godina
offline
Re: [TUT] Toolwiz TimeFreeze
Ne bih se složio, TimeFreeze štiti C Patriciju a za ostale foldere s drugih particija se treba manualno dodat
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Toolwiz TimeFreeze

To nije neki problem dodati....

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice