Koji Backup software koristite?

poruka: 80
|
čitano: 36.279
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?
nani_cropes kaže...
ivo_svetrice kaže...

Za disk backup naravno - Acronis True Image Home.

Za file backup - SyncBack od 2Bright Sparks.

Koja je razlika između disk i file backupa?

 

Naime ja sam danas shvatio kolko podataka imam na hdd, i neznam što bih da ih izgubim npr. u slučaju kvara hdd...

Imam i prijenosni hard od 320gb, pa mi je sinulo da bi bilo pametno napraviti neki backup pa mogu ga na njega stavit......

1. Disk backup ili "image" je backup cijelog diska ili pojedine particije.

    Njega možeš raditi recimo jedan put sedmično. (U mom slučaju jedan put dnevno).

    U zavisnosti koliko imaš podataka na disku, taj proces može trajati od 15 minuta do nekolio sati.

 

2. File backup služi da bi radio backup sadržaja pojedinih mapa ili pojedinih file-ova.

    Koristi se za mape i file-ove koji se izrazito često mjenjaju na dnevno bazi (projekti, office dokumenti, source itd.) .

    Cijeli backup (sinhronizacija) traje izrazito kratko.

 

Disk backup zna biti izrazito dugotrajan i intezivan za diskove kao i za cijeli sistem, pa ga je nepraktično koristiti za backup jedne mape čiji se sadržaj se često mjenja.

 

Situacija se mjenja ako pri disk backup-u koristiš incremental backup, ali je još uvijek nepraktičniji (za neke poslove) od file backupa.

16 godina
offline
Koji Backup software koristite?

1. backup c particije (SYSTEM)

Backup C particije sa Macrium Reflect (na folder D - Backup - System)

Tu su mi samo većinom programi i osnovne ostale stvari.

31 GB na 16 gb, trajanje cca 17minuta

Svakih nekoliko tjedana ili dana, ovisno o raspoloženju ili potrebi

 

2. sinkronizacija d particije (STORAGE i WORK) sa eksternim diskom

D particiju sinkroniziram sa eksternim diskom, za to koristim SyncToy. pokazao mi se najboljim rješenjem. ako nešto obrišem na d, program to automatski pobriše na eksternom i obratno.

 

3. Dropbox (razno)

Za backup raznih (faks, stick, sharing) bitnih fajlova koji mi trebaju uvijek biti dostupni, koristim Dropbox (sync s cloudom). (folder D -  Dropbox)

u Dropboxu mi je ujedno folder 8 gb (D -  Dropbox - Stick) instalacijskih, servisnih i portable programa sa sticka koji opet zrcalim sa SyncToy

 

4. Mail backup

Za mail backup koristim preko POP-a Mozilla Thunderbird Portable (D -  Backup - Thunderbird)

 

5. Updejtanje setuopva programa

nove verzije setup i instalacijskih programa koje redovito isntaliram/osvježavam/ koristim, njih obnavljam sa programom Ketarin. Jednom kad se unese npr Firefox u Ketarin, Winamp etc... klikom na Update automatski se downloadaju setupovi. Meni korisno.

 

Znači,

Macrium Reflect Free

SyncToy

Dropbox

 

hard u kompu ima 640 gb, eksterni 1 tb - meni dosta. Recimo da sam pokriven sa backup solucijama {#}

http://www.last.fm/user/jolly_bravo
13 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Kad sam instaliral windowsa napravil sam dvije particije, na jednoj je windows, a na drugoj su podaci.

 

Koristim Norton Ghost i prezadovoljan sam, odmah nakon instalacije windowsa, kad je sve instalirano i nariktano napravim image particije sa windowsom, on je spremljen na vanjski disk, u slučaju problema sa windowsom vratim image natrag, kod ove particije sa podacima, nju recimo jednom mjesečno prekopiran na vanjski disk, tako da uvijek imam kopiju svega i na vanjskom disku.

Valentin
13 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Sta kazete na Avg backup program. da li je koristan, Tj. da lu obavi svoj posao kako treba?

16 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
tonik kaže...

Sta kazete na Avg backup program. da li je koristan, Tj. da lu obavi svoj posao kako treba?

Koristi radije dokazane, provjerene backup program koja ekipa preporuča.

 

Kao što su npr: Macrium Reflect, Acronis TrueImage, Easeus ToDo Backup

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 0:56 (jollyb).
13 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Na kraju sam skinuo sa Western Digital stranice program za Backup, pošto u laptopu imam njihov Hard disk.

15 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Koristim Macrium Reflect i O&O Disk Image.

15 godina
neaktivan
offline
Koji Backup software koristite?

Poštovani,

 

možete li mi preporučiti program ili cloud za sljedeću namjenu, najme na laptopu je svježe instalirana win7 sa osnovnim stvarima AV, office, foxit i tako osnovno za posao ali sada bi trebao instalirati jedan program koji je dosta važan za poduzeće a i našu dragu nam državu radi se o Tachospeed preogramu kojime se učitavaju tahograf listići da ne duljim pošto taj program je plaćen ozbiljne novce tj sama licenca mene zanima koji način backupa bi sigurno i najbolje pohranio i program i licencu i svu bazu podataka( vozače, tahografe, kamione) jer ako se nešto desi laptopu da to mogu povući na drugi komp ponajviše zbog te licence ne znam kako oni znaju da je licenca iskoreštena MAC adresa računala jedina ideja? Zahvaljujem

kayser soze
10 godina
protjeran
offline
Re: Koji Backup software koristite?
boxer5 kaže...

Poštovani,

 

možete li mi preporučiti program ili cloud za sljedeću namjenu, najme na laptopu je svježe instalirana win7 sa osnovnim stvarima AV, office, foxit i tako osnovno za posao ali sada bi trebao instalirati jedan program koji je dosta važan za poduzeće a i našu dragu nam državu radi se o Tachospeed preogramu kojime se učitavaju tahograf listići da ne duljim pošto taj program je plaćen ozbiljne novce tj sama licenca mene zanima koji način backupa bi sigurno i najbolje pohranio i program i licencu i svu bazu podataka( vozače, tahografe, kamione) jer ako se nešto desi laptopu da to mogu povući na drugi komp ponajviše zbog te licence ne znam kako oni znaju da je licenca iskoreštena MAC adresa računala jedina ideja? Zahvaljujem

A čuj...jedino kopija na vanjski HD ili USB. Na CD/DVD ne dolazi u obzir jer se kod nas kupuju jeftikaneri od media koji nekad ne traju duže od pol godine. Desi se da DVD ne možeš pročitati na PC-u na kojem je snimljen prije šest mjeseci, tak da to otpada. Cloud također nije siguran jer u najgorem scenariju ode server u "zaborav"...a i sama sigurnost fajlova je ugrožena u takvom okružju.

Znači, kopiraj na hard i njega u sef...pod ključ {#}.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?

razmišljao sam kupiti acronis i onda još nadoplatit za onaj njihoc cloud server što nude samo jednostavno nisam nigdje konkretno našao da li mogu backup napraviti kompletnih windowsa i ostalih software-a i njihovih licenci??? mislim neće tu nešto previše prostora ni zauzimati laptop će se isključiv koristiti jedanput tjedno 2-3 h dok se ne skeniraju svi tahografi. ma već lagano lud od pretrage svi cloud briju slike,muzika i ostale 3.14zdarije a ništa ono što je najvažnije.

kayser soze
16 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?

- možda da se koristi macrium reflect ili acronis trueimage kao kopija cijelog c diska na eksterni disk.

- kopiranje fajlova (takografa) u jedan folder, koji se nalazi unutar Dropbox foldera na c, disku te će ti fajlovi biti sretno backupirani u cloud i ti fajlovi će jako teško biti nesrećom ili neradom servera izbrisani.

- synctoy program za kopiranje fajlova sa vašeg laptopa na eksterni disk (možda zahtijeva naprednije znanje i razumijevanje)

 

ova jedan ili svi način, mislim da bi dobri bili za backup Vašeg laptopa i podataka.

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 12:03 (jollyb).
12 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Ako želim backup staviti na DVD, koju mi je najbolje vrstu DVD-a (DVD+RW,DWD-RW ili ... )odabrati? (želio bi više puta nadopisivati podatke i/ili brisati)

Također, koliko je bolje ili lošije backup raditi na usb-u ili vanjskom hard disku u odnosu na DVD? Zanima me i kako je najbolje kriptirati foldere u backupu? (7 zipom ili nekim drugim programom)

16 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?

jel pametno arhivirat veću količinu slika sa npr winrar i onda ih stavit na neki google drive/skydrive/dropbox? 

ili je pametnije čiste slike bez arhive stavit gore?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Koji Backup software koristite?
jollyb kaže...

 

5. Updejtanje setuopva programa

nove verzije setup i instalacijskih programa koje redovito isntaliram/osvježavam/ koristim, njih obnavljam sa programom Ketarin. Jednom kad se unese npr Firefox u Ketarin, Winamp etc... klikom na Update automatski se downloadaju setupovi. Meni korisno.

 

 

  Zar nije bolji ninite? Samo označiš programe koje želiš i on ih skine i instalira.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 19:06 (osvit).
12 godina
protjeran
offline
Koji Backup software koristite?

Eto malo čitam temu i vidim da niko ne spominje windows backup i imate pravo.

 

Glupi windows mi ne može ni pošteno zapržiti System repair disc, nego sam moral skinuti s neta .iso fajl pa ga zapržiti preko imgBurna. Nakon toga sam napravil System image i to nekim čudom radi.

 

Backup files također nije napravil kak spada nego mi izbacuje grešku sa .bin datotekom. Pošto imam eksterni disk za backup, samo sam iskopiral disc D plus "documents" a windows backup više nikad.

 

 

 

EDIT; koji backup bi mi snimil fajlove koji su promjenjeni ili samo dodani da ne kopira sve iznova? 

Crkva je zlo 21. stoljeća
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:30 (daniel.hajdinjak666).
12 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Koristim Norton Ghost  , i nije me izdao u ovih nekoliko godina koliko ga koristim (brz , efikasan i jednostavan).  Prvi put inst. windows,drivere , osnovne programe (AV ,video player , Winamp , Java, Flash player, FF .... ) ,postimam sve kako mi odgovara i napravim backup i u slucaju potrebe za 10 ak minuta imam potpuno ustiman i funkcionalan windows   Kompresija je oko 50 %   (win 8.1 64bit + sve nabrojano gore upakuje u nekih 14 GB  ) . Backup cuvam i na D particiji i na eksternom disku (zlu ne trebalo ). Ne zahtjeva instalaciju , samo treba zaprziti bootabilni iso , napraviti recovery disc  i sve je gotovo za par minuta .

13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

Koji je najbolji program za redovite sheduled backup, npr jednom tjedno ili dnevno?

9 godina
protjeran
offline
Re: Koji Backup software koristite?
osvit kaže...

Koji je najbolji program za redovite sheduled backup, npr jednom tjedno ili dnevno?

Možeš probati ovaj odličan alat!:

http://www.2brightsparks.com/freeware/freeware-hub.html

13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

Koja je razlika u odnosu na ovaj Windows file history

 

http://www.7tutorials.com/introducing-windows-8-how-backup-data-file-history

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

 

...greška molim obrišite ovaj post

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 14:25 (osvit).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?
Za redovit backub je najbolji ugradeni program jer radi s oesom pa niti nesmeta toliko puno pri izvodenju vecih radnji, ali ovdje se dosta nece sloziti samnom jer ovisi koliko usporava disk pri backupu kakav bAckup pravi cijeli pa snapshotove zaprovjeru izmjene itd
Pa ja sam cuo da acronis file backup nije toliko los za winse (mislim da mu je to ime)

a sad sala: vwcinom ljudi za backup rabe susjeda jozu kad im ode sto.
TD collector
13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

Zna li netko za ovaj Windows  file history, koje su mu mane u odnosu na synback free? 

 

Pitam jer me zanima da vas netko zatraži scheduled backup njegovih podataka npr. dali bi ste koristili Windows file history ili syncback i zašto?

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 15:54 (osvit).
15 godina
offline
Koji Backup software koristite?

File History u windowsima 8.1 ima sve što prosjećnom korisniku treba i mislima da vlasnicima računala s Osmicom ne treba prljati računalo s nikakvim drugim programima ove namjene. Solidan sustav za backupiranje ima i Sedmica...(bilo fajlova i podataka ili kompletne particije). Za korisnike zastarjelog windowsa XP preporučam ovo: http://www.aomeitech.com/freeware.html. Brzo, pregledno, jednostavno, pouzdano i besplatno!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 19:28 (BlackMoon).
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji Backup software koristite?
BlackMoon kaže...

File History u windowsima 8.1 ima sve što prosjećnom korisniku treba i mislima da vlasnicima računala s Osmicom ne treba prljati računalo s nikakvim drugim programima ove namjene. Solidan sustav za backupiranje ima i Sedmica...(bilo fajlova i podataka ili kompletne particije). Za korisnike zastarjelog windowsa XP preporučam ovo: http://www.aomeitech.com/freeware.html. Brzo, pregledno, jednostavno, pouzdano i besplatno!

...i cca 60 Mb komad softvera...malo previše za takvu vrstu programa. Ne bih, sorry.

Svako dobro
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji Backup software koristite?

Backup na sedmici je najobičniji c/p koji ponekad zašteka, zakaj onda ne koristiti neki napredniji program?

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
superiorr kaže...
BlackMoon kaže...

File History u windowsima 8.1 ima sve što prosjećnom korisniku treba i mislima da vlasnicima računala s Osmicom ne treba prljati računalo s nikakvim drugim programima ove namjene. Solidan sustav za backupiranje ima i Sedmica...(bilo fajlova i podataka ili kompletne particije). Za korisnike zastarjelog windowsa XP preporučam ovo: http://www.aomeitech.com/freeware.html. Brzo, pregledno, jednostavno, pouzdano i besplatno!

...i cca 60 Mb komad softvera...malo previše za takvu vrstu programa. Ne bih, sorry.

Da, stvarno veliki problem za današnje diskove tih 60mb! {#}

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji Backup software koristite?
BlackMoon kaže...

. Ne bih, sorry.

Da, stvarno veliki problem za današnje diskove tih 60mb! {#}

Nije problem tih 60 Mb, već je problem što tako banalna stvar kao backup i sinhronizacija nemaju što zauzimat tih 60 mb. Vjerojatno izbloatirano i ne optimizirano, kao i većina programa danas. Traži dalje.

Svako dobro
13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

Evo napravio sam backup sa acronis true image, da bih napravio recovery moram imat instaliran acronis na PC ili sa boot cd-om.

 

C particija mi je 31 GB ,a acronis je komprimirao backup na 18 GB, dok kad probam ovaj Windows system image backup, on bi napravio image na 31 GB.

Dakle acronis je puno bolji i povoljnji kod komprimiranja, a vjerujem i brži.

 

 

Evo sada, točno 10 min. mu je trebalo da particiju C od 29.3 GB, backupira na 17 GB.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 12:48 (osvit).
15 godina
offline
Koji Backup software koristite?

Samo da napomenem da Acronis zauzima preko 100mb,a zvuči kao jedan od najboljih programa te vrste!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

Ako imaš bootabilni CD, ne zauzima ništa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice