Koji Backup software koristite?

poruka: 80
|
čitano: 36.273
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji Backup software koristite?

I Aomei backuper ima bootabilni CD...ove priče o veličini programa ne drže vodu, jer je u današnje vrijeme jako teško naći program lakši od 50mb...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji Backup software koristite?
BlackMoon kaže...

I Aomei backuper ima bootabilni CD...ove priče o veličini programa ne drže vodu, jer je u današnje vrijeme jako teško naći program lakši od 50mb...

Nije teško. Evo, ovdje ima more backup softvera i svi su mahom ispod 50mb:

http://sourceforge.net/directory/os:windows/freshness:recently-updated/?q=backup

 

Izdvojio bih pak zgodan, koristan i jednostavan:

http://sourceforge.net/projects/synchronicity/?source=recommended_dlp_t4

..a još je i badave {#}

Svako dobro
13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

Recimo da neki klijent traži da mu treba backup dokumenata, a nema eksterni disk.

Koja je najbolja opcija?

Dropbox? Međutim ima samo 2 GB free. 

 

12 godina
offline
Koji Backup software koristite?

možda onedrive, ima 30gb free po novome, a ako treba vise veci kapaciteti su par kuna mjesecno :)

13 godina
odjavljen
offline
Re: Koji Backup software koristite?
MSN kaže...

možda onedrive, ima 30gb free po novome, a ako treba vise veci kapaciteti su par kuna mjesecno :)

ovdje piše 15 GB

 

znači mora otvorit windowslive email adresu, i onda podesit backup na one drive?

12 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
osvit kaže...
MSN kaže...

možda onedrive, ima 30gb free po novome, a ako treba vise veci kapaciteti su par kuna mjesecno :)

ovdje piše 15 GB

 

znači mora otvorit windowslive email adresu, i onda podesit backup na one drive?

 

ako instalira one drive aplikaciju na mobu i ukljuci automatski upload slika dobije jos 15gb gratis :)

13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

evo baš ga isprobavam, prijavljen sam sa hotmail acountom, najmestio sma automatski spremanje word dokumenata i  photos u pc settings, međutim kad saveam dokument na desktop ili u my documents, ne sprema ga automatski na one drive?

Jeli bolji google drive ili one drive? Prednosti i mane?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 14:06 (osvit).
12 godina
offline
Koji Backup software koristite?

narihtaj da ti sprema u onedrive mapu..ma ista stvar prakticki al one drive daje vise prostora pa je onda bolji :D

13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

korstim gmail, pa ću ipak google drive 

15 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
superiorr kaže...
BlackMoon kaže...

I Aomei backuper ima bootabilni CD...ove priče o veličini programa ne drže vodu, jer je u današnje vrijeme jako teško naći program lakši od 50mb...

Nije teško. Evo, ovdje ima more backup softvera i svi su mahom ispod 50mb:

http://sourceforge.net/directory/os:windows/freshness:recently-updated/?q=backup

 

Izdvojio bih pak zgodan, koristan i jednostavan:

http://sourceforge.net/projects/synchronicity/?source=recommended_dlp_t4

..a još je i badave {#}

Program koji sam naveo, uvršten je u deset najboljih programa za izradu backup-a. Progoglaj malo pa ćeš se i sam uvjeriti. Bugovi i ostale nestabilnosti kod ovih programa mogu biti jako pogubni za korisnika i rezultirati potpunim gubljenjem podataka. Prema tome, ne vjerujem baš svakom programu ove vrste, pogotovo ako je otvorenog koda i svatko prčka po njemu. Prema tome, megabajti su mi najmanje važni...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
13 godina
odjavljen
offline
Koji Backup software koristite?

Da se vratim na pitanje: ako vas netko traži tko ima firmu ,redoviti backup , namjestite mu sa npr. syncback free da mu backupira daily, na eksterni disk, i to je najbolje rješenje?

11 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
osvit kaže...

Da se vratim na pitanje: ako vas netko traži tko ima firmu ,redoviti backup , namjestite mu sa npr. syncback free da mu backupira daily, na eksterni disk, i to je najbolje rješenje?

 

Ne, Bacula.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 10:13 (Jovanka).
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji Backup software koristite?
BlackMoon kaže...
superiorr kaže...
BlackMoon kaže...
Program koji sam naveo, uvršten je u deset najboljih programa za izradu backup-a. Progoglaj malo pa ćeš se i sam uvjeriti. Bugovi i ostale nestabilnosti kod ovih programa mogu biti jako pogubni za korisnika i rezultirati potpunim gubljenjem podataka. Prema tome, ne vjerujem baš svakom programu ove vrste, pogotovo ako je otvorenog koda i svatko prčka po njemu. Prema tome, megabajti su mi najmanje važni...

A tko ga je proglasio?? Stvarno svašta. Prema tome, ne vjerujem baš puno tim subjektivnim mišljenjima sa neta jer su to samo plačene reklame. Programi otvorenog koda su bolji jer su prvenstveno free,a i lakše ih je usavršavati.

Također mislim da je ova čitava priča o backupu totalno nebitna stvar ako se ide backapirat programe i ostali softver koji s vremenom dobija nove inačice, pa sam backup istog gubi smisao.

I,da, meni su bitni megabajti, jer su manji,optimizirani programi brži i stabilniji od tamo nekih zbloatiranih,"uvrštenih u deset najboljih = LoL", koji rade isto.

 

Svako dobro
16 godina
online
Re: Koji Backup software koristite?
osvit kaže...

Da se vratim na pitanje: ako vas netko traži tko ima firmu ,redoviti backup , namjestite mu sa npr. syncback free da mu backupira daily, na eksterni disk, i to je najbolje rješenje?

Ne.

U cijeloj ovoj temi postoji velika greška - dio ljudi ovdje priča o backupu, dio o sinkronizaciji.

Sinkronizacija nije backup.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Koji Backup software koristite?
Old Iggy kaže...
osvit kaže...

Da se vratim na pitanje: ako vas netko traži tko ima firmu ,redoviti backup , namjestite mu sa npr. syncback free da mu backupira daily, na eksterni disk, i to je najbolje rješenje?

Ne.

U cijeloj ovoj temi postoji velika greška - dio ljudi ovdje priča o backupu, dio o sinkronizaciji.

Sinkronizacija nije backup.

 Pa tko je rekao da je?

Syncback free ima opcije: backup,synchronize i mirror, pa odabereš onu koju želiš.

15 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
Old Iggy kaže...
osvit kaže...

Da se vratim na pitanje: ako vas netko traži tko ima firmu ,redoviti backup , namjestite mu sa npr. syncback free da mu backupira daily, na eksterni disk, i to je najbolje rješenje?

Ne.

U cijeloj ovoj temi postoji velika greška - dio ljudi ovdje priča o backupu, dio o sinkronizaciji.

Sinkronizacija nije backup.

.. +image systema itd. Trućkanje o (kategorija glupost?) po kriteriju ako je meni bolji sladoled od vanilije, zašto netko voli čokoladu. Korisnik ima potrebe, predepostavka i znanje za korištenje alata. Backup/image.. bitno je da obavi ono što korisnik treba/želi (ako zna što treba/želi.. ali ipak predpostavimo da znaju bar to).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 13:01 (ihush).
16 godina
online
Re: Koji Backup software koristite?
osvit kaže...
Old Iggy kaže...

Ne.

U cijeloj ovoj temi postoji velika greška - dio ljudi ovdje priča o backupu, dio o sinkronizaciji.

Sinkronizacija nije backup.

 Pa tko je rekao da je?

 

Pa naziv teme...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Backup software koristite?
Da sumariziramo
biilo koki backup na vinsima nevalja jer nemos uvidjeti tocno sve sto je spremljeno, primjerice postavke aplikacija nemozes ih izmjenjivati i ako slucajno napravis full backup s nekom infekcijom lijepo ti se pise....
TD collector
16 godina
online
Re: Koji Backup software koristite?
Killua kaže...
Da sumariziramo
biilo koki backup na vinsima nevalja jer nemos uvidjeti tocno sve sto je spremljeno, primjerice postavke aplikacija nemozes ih izmjenjivati i ako slucajno napravis full backup s nekom infekcijom lijepo ti se pise....

Ovisi kakav se backup koristi. Backupom se u pravim backup sustavima primarno čuvaju podaci, ne aplikacije. Moguće je cijeli system state, cijele mašine i slično, ali onaj tko radi mora znati što radi.

15 godina
offline
Re: Koji Backup software koristite?
Killua kaže...
Da sumariziramo
biilo koki backup na vinsima nevalja jer nemos uvidjeti tocno sve sto je spremljeno, primjerice postavke aplikacija nemozes ih izmjenjivati i ako slucajno napravis full backup s nekom infekcijom lijepo ti se pise....

 -svašta. Znaš ili ne. (btw, daj si vremena, pa tad ocjenjuj-kritiziraj ili hvali, ne napamet..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice