Kako sakriti mapu na desktopu da ju neko ne vidi

poruka: 4
|
čitano: 8.548
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako sakriti mapu od neželjenih pogleda-Tutorial

Dakle želio sam napraviti jedan mali tutorial u vezi skrivanja mape na desktopu ili bilo gdje drugdje za koju čete znati samo vi.

 

1. Kreirajte novu mapu na desktopu ili mjestu na kojem želite da se ta mapa nalazi.

 

2. Na mapu kliknite desnim klikom nakon toga odaberite Propertiese-Customize-Change icon , nakon toga odaberete ikonicu koja je na slici br. 1

 

  Slika br. 1

 

3. Kad ste korak broj dva izvršili pritisnite ok i ponovo ok. Nakon toga pritisnite dva put na tipkovnicu kao da ju želite preimenovati ono što piše unutra (nova mapa ili new folder) obrišete tako da bude prazno,nakon toga držite alt i u numeričnoj tipkovnicu utipkajte 255 ili 0160 (držeči alt tipkajte 255 ili 0160),nakon toga pustite alt i pritisnite enter.

 

Ovako to izgleda na kraju Slika br. 2

 

I evo kreirali ste nevidljivu mapu za koju znate samo vi.... 

P.S molim vas bez komentara tipa pa mogao sam sakriti mapu pa onda ju poslije otkriti itd itd,napravio sam tutorial čisto iz razloga jer ja to nisam znao i znam da dosta ljudi nezna za tu stvar a dobro dođe.

 

 

Edit: Napravio sam tutorial na you tubu također,pa pogledajte :) 

 

Zagorje u srcu
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 18:21 (crni pauk).
12 godina
protjeran
offline
Kako sakriti mapu na desktopu da ju neko ne vidi

moze i ALT+0160 {#}

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
14 godina
offline
Re: Kako sakriti mapu na desktopu da ju neko ne vi

Hvala evo i to ču dodati u tutorial, nisam znao da ima i na 0160 {#}

Zagorje u srcu
14 godina
offline
Re: Kako sakriti mapu na desktopu da ju neko ne vi

Dodan tutorial na you tubu :

Zagorje u srcu
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice