Avira 10

poruka: 47
|
čitano: 11.606
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Avira 10

Tema u kojoj možete raspravljati o Aviri koja bi se navodno trebala pojaviti u ožujku.

Za početak evo nekoliko slika od Avire 10 Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 0:44 (Ivan M.).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10

Na žalost, Free verzija neće imati behavior blocker, tzv. ProAktiv modul, suprotno prvim najavama....Mršti se

14 godina
odjavljen
offline
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
siketa kaže...

Na žalost, Free verzija neće imati behavior blocker, tzv. ProAktiv modul, suprotno prvim najavama....Mršti se

 

Avira AntiVir ProActiv
· Avira AntiVir, version 10 is now equipped with a brand new host-based
· intrusion prevention system called Avira AntiVir ProActiv.
· AntiVir ProActiv constantly monitors the behaviour of the system in real-time
· and looks for unusual events.

 

Please note:
· Avira AntiVir ProActiv is not available for the Avira AntiVir Personal in Q1-2010.

 

...full changelog za Aviru 10.0.0.561 free za sada samo na softpediji

Ende Neu
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 7:12 ((s)izgoreo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10

Nema ProActiv modul u Free verziji....ovo je na softpedia.com ostalo od nekog copy-pastea. Mršti se

Mada postoje neke naznake da bi u budućnosti moglo biti nešto od toga...Namigiva

 

http://www.majorgeeks.com/Avira_AntiVir_Personal_-_FREE_Antivirus_d955.html

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 9:11 (siketa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
siketa kaže...

Nema ProActiv modul u Free verziji....ovo je na softpedia.com ostalo od nekog copy-pastea. Mršti se

Mada postoje neke naznake da bi u budućnosti moglo biti nešto od toga...Namigiva

 

http://www.majorgeeks.com/Avira_AntiVir_Personal_-_FREE_Antivirus_d955.html

 

...Q1-2010 označuje prvi kvartal dvije i desete, zato je i podebljan u gornjem tekstu što bi značilo da su prvotne najave točne međutim realizacija odgođena za neki datum nakon Q1-2010 Namigiva

Ende Neu
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 14:56 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
Avira 10

Avira Premium 10 traži prilikom instalacije isključivanje Windows Defendera (ako ga imate instaliranog-Vista i 7 ga imaju već predinstaliranog).

 

Ne troši puno resursa,WebGuard ne usporava surfanje,pojavio se novi servis u Task Manager-u:AntiVir shadow copy service.

 

Zasad zadovoljna.

14 godina
odjavljen
offline
Avira 10

Idem probat... javim za neko vrijeme dojmoveCool

Ja nemam potpis!?
16 godina
online
RE: Avira 10
sus kaže...

Avira Premium 10 traži prilikom instalacije isključivanje Windows Defendera (ako ga imate instaliranog-Vista i 7 ga imaju već predinstaliranog).

 

Ne troši puno resursa,WebGuard ne usporava surfanje,pojavio se novi servis u Task Manager-u:AntiVir shadow copy service.

 

Zasad zadovoljna.

Taj Windows Defender treba iskljucit obavezno, jer je korist od njega slaba ili nikakva a samo trosi resurse bezveze i jos smeta ostalim programima za zastitu.Nevinašce Pa ko ga ne zna iskljucit treba napravit ovak,  otiđite u Control Panel pa gore pod Viev By sa Category prebacite na neku drugu opciju da ga lakse nađete. Kad se otvori Defender onda pod Options maknite kvacice s ovog kaj se vidi na fotkama i na kraju Save i to je to nema ga vise.Cool

14 godina
offline
RE: Avira 10
kingmedo kaže...

Idem probat... javim za neko vrijeme dojmoveCool

Ja sam je več stavio na svoj stroj i sve je prošlo uredu!

Ima vizualnih promjena  a i kod detekcije malwarea upozorenja su drugačija!

Za sad joj dajem dobre ocjene bravo Avira free!Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
rambox kaže...

Taj Windows Defender treba iskljucit ...

... ili još jednostavnije (vidi sliku) Cool

Ende Neu
14 godina
neaktivan
offline
Avira 10

što znači to da ta avira nema proaktiv modul???

14 godina
odjavljen
offline
RE: Avira 10
hardwareee kaže...

što znači to da ta avira nema proaktiv modul???

U besplatnoj verziji ne, ali u komercijalnoj da. Ja sam skinio Avira premium trial i radi mi izvrsno! Sučelje (nedovoljno) je uljepšano i radi odlično sve za sad bez ikakvih problema.

Ja nemam potpis!?
14 godina
neaktivan
offline
Avira 10

ja ču skinut free verziju, valda neće toliko falit taj proaktiv

15 godina
neaktivan
offline
Avira 10

Ja sam danas također stavio aviru free, prošlu verziju sam prvo deinstalirao,nisam išao na nikakav update ili tako nešta, sve prošlu u najboljem redu, grafički je malo uglađena te ima nekih novih opcija. Primjetio sam da u scheduleru nema već postavljen rule za automatic update nego se mora manualno kreirati. Također mi je zanimljiva opcija upozorenja u naprednim postavkama za korištenje accounta sa administratorskim pravima te u kojima se preporuča korištenje acc-a sa limited pravima.Osmijeh

google is my frend too!!
14 godina
odjavljen
offline
RE: Avira 10
hardwareee kaže...

ja ču skinut free verziju, valda neće toliko falit taj proaktiv

  Stavi Comodo firewall s defense plus i Aviru i miran si...

Ja nemam potpis!?
14 godina
offline
Avira 10

Btw kakav je to proatkiv? Da nije to onaj aktiv lgg sa reklame Smijeh

Nego vidim da su joj fejs dosta popravili a to je pozitivnoCool

Nego kako su rijesili problem sa detektanjem virusa,dali se moze stavit opcija da ga odmah brise a ne da ja svako malo stiscem da ga makne..

I kako su rijesili problem kada skeniram i on napravi scan i restarta mi se komp i vidim u logovima da je nasao par virusa ali ih nemogu obrisat nego opet pocet scan? To me najvise iritira kod Avire i cak se dvoumim da predem dalje..Vidit cu s vremenom sta 10-ka donosi novo u ovaj svijet AV-aOsmijeh

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
15 godina
odjavljen
offline
RE: Avira 10
shark kaže...

Ja sam danas također stavio aviru free, prošlu verziju sam prvo deinstalirao,nisam išao na nikakav update ili tako nešta, sve prošlu u najboljem redu, grafički je malo uglađena te ima nekih novih opcija. Primjetio sam da u scheduleru nema već postavljen rule za automatic update nego se mora manualno kreirati. Također mi je zanimljiva opcija upozorenja u naprednim postavkama za korištenje accounta sa administratorskim pravima te u kojima se preporuča korištenje acc-a sa limited pravima.Osmijeh

Ima uključen auto update.

 

Sad ju maloprije inst i imala je uključen auto update Sad ju maloprije inst i imala je uključen auto update
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
Sum_of_all_fears kaže...
shark kaže...

Ja sam danas također stavio aviru free, prošlu verziju sam prvo deinstalirao,nisam išao na nikakav update ili tako nešta, sve prošlu u najboljem redu, grafički je malo uglađena te ima nekih novih opcija. Primjetio sam da u scheduleru nema već postavljen rule za automatic update nego se mora manualno kreirati. Također mi je zanimljiva opcija upozorenja u naprednim postavkama za korištenje accounta sa administratorskim pravima te u kojima se preporuča korištenje acc-a sa limited pravima.Osmijeh

Ima uključen auto update.

 

Ja sam gledao ovdje (slika) i tu uopće nije bilo scheduled taska za update pa sam ga manualno kreirao, a sada sam vidio da je i kod mene tamo uredno to kreirano kao u tvojoj slici.

google is my frend too!!
14 godina
neaktivan
offline
Avira 10

nadam se da u ovoj verziji neće bit problema s updateom, jer me u prošloj strašno naživcirao kad je trebalo 10 min da počne update xD

@ BF BC 2
14 godina
odjavljen
offline
RE: Avira 10
Gamer71 kaže...

nadam se da u ovoj verziji neće bit problema s updateom, jer me u prošloj strašno naživcirao kad je trebalo 10 min da počne update xD

Meni nekad i duže... To je zbog velike popularnosti free verzije...

Ja nemam potpis!?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
kingmedo kaže...
Gamer71 kaže...

nadam se da u ovoj verziji neće bit problema s updateom, jer me u prošloj strašno naživcirao kad je trebalo 10 min da počne update xD

Meni nekad i duže... To je zbog velike popularnosti free verzije...

I zbog toga što su odvojeni serveri za free i komercijalnu verziju pri čemu  serveri za free verziju imaju niži priritet, za sada mi se čini dosta dobar update bez dugotrajnog downlaoda.

 

google is my frend too!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
kingmedo kaže...

Meni nekad i duže... To je zbog velike popularnosti free verzije...

Popularan je i Avast pa nema tih problema s updateom free verzije.Smijeh

Avira želi navući ljude na komercijalne verzije...svaki njihov odgovor na ovaj stari problem je na kraju: "Imate Premium/Suite verziju...".Bogataš

16 godina
offline
Avira 10

zanimljivo, meni ne traži gašenje defendera... vidim da nisu odustali od reklama, update se ubrzao.. pitanje je hoce li i ostati... sve u svemu ok

Treba li operirati i vaše računalo?
16 godina
neaktivan
offline
Avira 10

hmmmm... još uvjek nisam uspio vidjeti "ProActiv" na djelu, od desetak virusa koje nije uspio detektirati potpisom za vrijeme testiranja niti jednom se nije javio "proactiv" niti za potpisom detektirane niti za nedetektirane "viruse"

 

ima li tko detekciju, popup ili što drugo vezano uz djelovanje "ProActiv" komponente?

Ende Neu
16 godina
offline
RE: Avira 10
(s)izgoreo kaže...

hmmmm... još uvjek nisam uspio vidjeti "ProActiv" na djelu, od desetak virusa koje nije uspio detektirati potpisom za vrijeme testiranja niti jednom se nije javio "proactiv" niti za potpisom detektirane niti za nedetektirane "viruse"

 

ima li tko detekciju, popup ili što drugo vezano uz djelovanje "ProActiv" komponente?

ako misliš na free verziju, ona nema proactiv

Treba li operirati i vaše računalo?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
igy kaže...

ako misliš na free verziju, ona nema proactiv

ne mislim na free verziju koja za sada nema proaktiv, testiram avira premium security suite

Ende Neu
14 godina
protjeran
offline
RE: Avira 10

Ovo nema veze s temom ali za vas zaljubljenike u Avirine proizvode i za one koji to nisu, nudi se promo verzija u trajanju 90 dana za Aviru Premium Security Suite, pa tko voli nek izvoli.

 

Link 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2010 14:26 (BlackFoot).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira 10
(s)izgoreo kaže...
igy kaže...

ako misliš na free verziju, ona nema proactiv

ne mislim na free verziju koja za sada nema proaktiv, testiram avira premium security suite

Mislim da će prve generacije Avirinog i Avastovog behavior blockera biti "mačići koji se bacaju u vodu".

Ovo su tek njihove prve implementacije....za sada mislim da je bolje držati se provjerenog ThreatFirea ili sličnog proizvoda s dužim stažem na tržištu.

Eto, npr. za live testiranje zaštite prvo upogonim Returnil Virtual System (može i neka druga virtualizacija), a onda s poznatih siteova bacam malware pod noge Aviri i ThreatFireu.

Što prva propusti, drugi hvata bez problema (uz malu preinaku custom pravila).Smijeh

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice