Vodeno brušenje

poruka: 12
|
čitano: 19.548
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

gledao sam malo po netu kako neke stavari završavaju sa vodenim brušenjem s papirom finoće 2000

zanimaju me par stvari - di mogu nabavit bruspapir od 1500 i 2000 za vodeno brušenje (u zg sam našao u bauhausu 1000)

i kako brusit s tim papirom

ja sam išao logikom za ovaj koji sam od 1000 nabavio - uzeo ono što brusim, i taj bruspapir, pod mlaz vode i brusi - i ispadne glatko, ali nije sjajno nego je mat - meni treba sjajni finiš

 

 

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

Kupi pastu za poliranje metal i dobit ćeš sjajni finiš.

 
2 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodeno brušenje
dantex kaže...

gledao sam malo po netu kako neke stavari završavaju sa vodenim brušenjem s papirom finoće 2000

zanimaju me par stvari - di mogu nabavit bruspapir od 1500 i 2000 za vodeno brušenje (u zg sam našao u bauhausu 1000)

i kako brusit s tim papirom

ja sam išao logikom za ovaj koji sam od 1000 nabavio - uzeo ono što brusim, i taj bruspapir, pod mlaz vode i brusi - i ispadne glatko, ali nije sjajno nego je mat - meni treba sjajni finiš

 

 

hvala!

u svin boljim trgovinama gdje se mute ili preve auto boje tamo imaš svu opreu i sve vrste papira pa brusi ili šlajfaj

I Jadantisi
16 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

kupio sam danas u merkatorual je zahtjevno to brušenje al daje doslovno sjajne rezultate

pastu nisu imali

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

Uspjeh! uspio sam dobiti sjajni finiš!

Prvo sam očistio sve sa mokrim papirom 1000, pa s mokrim 1500, onda s mokrim 2000. Al onda nisam dobio taj sjaj i sad sam eksperimentirao (nemam pastu za poliranje) i uspio sam s WD- 40 na brus papiru 2000

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

Meni bilo malo dosadno danas pa sam prelistavao stare bugove,i u broju 206 naiđem na temu 'Overclockerski toolbox' i tamo pročitam neki tekst o brušenju baze hladnjaka i samog procesora. 

Imam neki stari intelov procesor (Pentium 4  1,66 Ghz) pa odlučih to isprobat na njemu. Našao sam doma samo vodobrusni papir finoće 2000 tako da sam odlučio da probam samo s njim a ne postepeno (600,1000,1500,2000) pošto nemam drugih gradacija papira a trgovine danas ne rade. 

I bacio sam se na posao,uzeo staklo,zaljepio brusni papir na staklo,natopio ga vodom i šlajfanje. {#}

Mislio sam da neću skinuti nikal sa procesora s tim papirom ali sve se to ljepo izbrusilo. Trebalo mi je nekih cca. 45 min da ga izbrusim (uz povremeno odmaranje ruke).

Inače mislim da to nebi nikad napravio na nekom novijem procesoru ali zato na hladnjaku mislim to napravit.

Eto i par sličica sa rezultatima.

PS. bilo bi dobro da testiram dali su niže temperature s tako izbrušenim procesorom ali nemam sve komponente da bi to mogao testirat (fali mi memorija i napajanje) {#}

www.fotoprizma.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

nize su temperature moji su svi izbruseni xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno brušenje
Lacko kaže...

nize su temperature moji su svi izbruseni xD

A za koliko su ti se snizile temperature nakon šta si izbrusio??

www.fotoprizma.com
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

ne sjecam se vise xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

Sa tim "xD"-ima zvučiš jako ozbiljno. 

http://www.hercegbosna.org/ Portal BosanskoHercegovačkih Hrvata
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno brušenje

na forumu sam 2 godine i ja se sad sjecam koliko su mi pale temperature da. na lapu sam brusio proc i hladnjak jer se lap pregrijavio i gasio. vec godinu i po se nije pregrijo tako da

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodeno brušenje
lotar1919 kaže...

Sa tim "xD"-ima zvučiš jako ozbiljno. 

Nema veze, al on je jedan od uglednijih clanova foruma...

:D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice