Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 478.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Vidim da i kod nas već ima dosta Raspi ljubitelja. Evo i jedan case za Raspberry Pi. Čak je i hr proizvod, http://goo.gl/J6oYp

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Nije lose :)
Autoclimb kills more people than AIDS
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Dali možete vi vlasnici napisat koji tip napajanja, kartice i ostalih periferija koristite sa njim?

 

Ja sam tražio po našim tvrtkama napajanja, usb hubove koji su navedeni na njegovoj wiki kao dobro, te sam uspio naći samo dva uređaja te im je cijena ogromna.

 

Tako napišite koje vi koristite, te dali ima ikakvih problema, svoj bih uređaj koristio kao media payer (xbmc)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 20:54 (Aces of Anarchy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Evo zapalio me iskreno raspberry pa me zaniam znaci razlika izmedu modela B i A je samo u ethernet konektoru  i jedan usb vise.

sad taj model B di bi se mogo nabavit u HR.

jer u planu mi je stavit ga kod tv-a. puknut linux i xbmc unutra. i wirelees tipkovnicu i miš. s tim da kod tv vec imam provucen kabel za internet. ali mislio sam stavit mu wlan ljepse izgleda :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Lacko kaže...

Evo zapalio me iskreno raspberry pa me zaniam znaci razlika izmedu modela B i A je samo u ethernet konektoru  i jedan usb vise.

sad taj model B di bi se mogo nabavit u HR.

jer u planu mi je stavit ga kod tv-a. puknut linux i xbmc unutra. i wirelees tipkovnicu i miš. s tim da kod tv vec imam provucen kabel za internet. ali mislio sam stavit mu wlan ljepse izgleda :P

http://distribucija.altpro.hr/cjenik.php

:D
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Da možda ne znate koja je najjeftinija varijanta za nabavku u BiH?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

sve googlam ali nemogu nac. moze li raspy bez beda vrtit youtube ??

jer koliko znam nema podrske za puno toga jos kao html5 i flasha

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Možeš recimo preko youtube-viewera i omxplayera, a xbmc sigurno ima plugin.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Da li je netko isprobao ovo. Ja naručujem, i neznam da li ste vidjeli ali na ebayu ima zgodnih kutijica za 50-ak kn.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

znam da s emoze preko xbmc. jer ja koristim xbmc na svom kompu. ali taj raspy ide na tv kod starog. a moj stari se jedva ovako koristi browserom i jedva je naucio radit na yutubu sa playlistama. on ce se u xbmc pogubit

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Lacko kaže...

znam da s emoze preko xbmc. jer ja koristim xbmc na svom kompu. ali taj raspy ide na tv kod starog. a moj stari se jedva ovako koristi browserom i jedva je naucio radit na yutubu sa playlistama. on ce se u xbmc pogubit

Neće, sve u xbmc možeš staviti u favorite pa tako do svega bitnog ili tvojim željama dođeš u dva klika.

Jedino ja nisam uspio pokrenuti youtube nikako javlja neku grešku koju nisam uspio dešifrirati.

14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

ah ocigledno cu jos malo pricekat sa raspijem. dolazi uskoro kineski klon a i andorid mini pc zelim vidjet kako se pokazo...

da se mene pita bez beda bi kupio i stavio. jer mi ne treba nis vise. od xbmc i linuxa gore. ali nije rijec o meni hehe

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ako netko treba kučište za RPi,možete mi se javiti.

 

Dizajniram,režem laserskim CNC-om šperploču ili plexiglass te sklapam.

 

Sve je prilagodljivo,moguć dizajn po narudžbi te graviranje.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Kolika je cijena rezanja? Dali se može poslati vlastiti dizajn, ako da u kojem formatu i dali možeš rezati i lim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Aces of Anarchy kaže...

Kolika je cijena rezanja? Dali se može poslati vlastiti dizajn, ako da u kojem formatu i dali možeš rezati i lim?

 1. Nema univerzalne cijene-ovisi od dizajnu.

 

 2. Može se poslati vlastiti dizajn. Najbolje bi bilo Sketchup,Corel ili CAD file-ovi. Ako su slike za gravuru,može bilo što samo da se da vektorizirati.

 

 3. Ne,ne može se rezati lim. Može se gravirati na određene metale.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Dali možeš otprilike reći koliko bi onda izašlo rezanje raspberry pi loga na veličinu a5 papira od šperploče (ili pleksija)? Dali je cijena za te materijale ista i dali ti nabavljaš materijale ili ti se oni trebaju poslat?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Aces of Anarchy kaže...

Dali možeš otprilike reći koliko bi onda izašlo rezanje raspberry pi loga na veličinu a5 papira od šperploče (ili pleksija)? Dali je cijena za te materijale ista i dali ti nabavljaš materijale ili ti se oni trebaju poslat?

 Moram imati logo te veličine koji želiš da znam reći koliko košta.

 

Cijena materijala nije ista, šperploča je oko 5 puta jeftinija od plexija. Materijal mi nabavljamo.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Odlucio sam sam napraviti qudrocopter. I posto sam tek u fazi prikupljanja informacija i znanja koje ce mi biti potrebno za takvo nesto pao mi je na pamet Raspberry Pi kao osnova na kojoj bi se mozda mogao izgraditi qudrocopter. Sto mislite o tome?

 

Gledao sam maticne ploce (kontrolne sisteme ili kako da ih vec nazovem?) bas za DIY Drone-ve pa su stvarno preskupi.

 

http://www.shop.hoverflytech.com/HoverflyPRO-HF-PRO-00002.htm

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Makavelii kaže...

Odlucio sam sam napraviti qudrocopter. I posto sam tek u fazi prikupljanja informacija i znanja koje ce mi biti potrebno za takvo nesto pao mi je na pamet Raspberry Pi kao osnova na kojoj bi se mozda mogao izgraditi qudrocopter. Sto mislite o tome?

Uz rasperry trebas jos i dosta senzora: gyro, acc, baro, gps, itd... tako da te na kraju moze dosta kostati, ovisno koliko hoces autonomije.

Za neki primitivan quad, dosta ti je i $20.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21977__HobbyKing_Multi_Rotor_Control_Board_V3_0_Atmega328_PA_.html

 

edit:

Neznam di si iskopao onu gore firmu, ali sve im djeluje bezobrazno skupo.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2012 18:01 (SupremeCommander).
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Evo nakon dužeg vremena skupljanja prašine našlo se malo vremena da se poigram sa Rpi.

Nakon isprobavanja razno raznih operativnih sistema moj izbor su dva.

 

Orginal wheezy-raspbian zadnja verzija koja mi se pokazao dosta stabilno ako ništa ne dograđujem..

Doduše par puta mi se raspao nakon razno raznih nadogradnji i pokušaja slaganja xbmc_a.

(nakon par pokušaja slaganja xbmc_a po razno raznim uputama odustao sam od slaganja dotičnog)

 

Openelec dolazi sa xbmc_om i nema gui i pokazao mi se jako dobar kao media centar stabilan i dosta brz.

I ima jednu jako dobru prednost na tv_u mi radi sa daljinskim od televizora tako da mi ne treba ni miš ni tipkovnica 

tako da mi ostaju oba usb priključka free za vanjske diskove.

 

Spomenuo bi i Arch os uvjerljivo mi se pokazao najbrži od svih sistema jedino tko nema iskustva dosta ga je teže složiti 

da sve radi po želji. 

 

Pozdrav!

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Napokon sam i ja naručio RPi.

Uzeo sam odavde. Mnogo su jeftiniji od bilo kojeg drugog web shopa.

RPi sa kućištem košta 37 €! Još sam poručio i usb hub s kojeg se može napajati za 10 € i wifi adapter za 7 €.

Shipping ide preko Royal Maila i za BiH iznosi 6.2 €. Najvažnije da sam zaobišao DHL koji u BiH nakon što paket pređe carinu naplaćuje 12 € troškova carinskog posredovanja iako je shipping plaćen kod naručivanja kod RS-a!

Sve ukupno 61 €. Carinu mi vjerovatno neće naplatiti.

Još ću uzeti heatsink sa thepihut.com da mogu bezbrižno upaliti turbo.

 

I da li mi treba mpeg2 licenca (mislim da je jako malo sadržaja kodirano s njim)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Jeli itko uzimao Raspberry Pi preko Farnella? Ako netko je, može li mi reći koliko košta shipping i neki dodatni troškovi? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
YoursTruly kaže...

Jeli itko uzimao Raspberry Pi preko Farnella? Ako netko je, može li mi reći koliko košta shipping i neki dodatni troškovi? 

negdje dolje sam napisao mislim da je bilo 560kn sve skupa doma na ruke.

 

13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

465 kuna preko Altpro-a zastupnik Farnella

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Gledam kod ALTPRO-a i imaju nekakvih 6 RPi-jeva, pa me zanima koja je razlika? Ima basic za 185 kn, šta je to? I koji je onaj obični model B, što se prodaje svuda okolo. Služio bi mi kao media centar na tv-u...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Treba sad malo pricekati jer su model B nadogradili sa ramom i sad će biti  512MB   

 

http://distribucija.altpro.hr/cjenik.php treba samo napisati raspberry u trazilicu, ali najbolje ih je nazvati za cijenu 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pa to sam i napravio (tražilica) , pa mi izbaci 6 rezultata, a ne znam točno koje su razlike između modela basic, plus i koji dolaze sa 512mb. Zato i pitam...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...

Treba sad malo pricekati jer su model B nadogradili sa ramom i sad će biti  512MB   

 

Kažu da će svima koji su već naručili prije a još im nisu poslali,kad pošalju stići s 512 MB,

ja naručio prije ali su mi odgodili pošiljku zbog zastoja u proizvodnji,trebali bi mi poslati u 11./12. mjesecu 

 

man,i'm so happy {#}

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 23:45 (LGA775).
16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja sam se napokon poigrao sa raspbmc-om. Stvar je super. Ne znam tko je spominjao da mu je XBMC neupotrebljiv, ali ja sam stavio drugi skin i meni stvar leti. Reprodukcija ide bez trzanja. Jedino sto me zivcira sto u backgroundu filma (povise filma, u onoj crnoj traci) vidim dio konzole sa warningom, jos nisam pronasao kako to eliminirati. Ima tu jos fine tuninga, ali stvar (bez turbo moda koji daje dodatnih 52% performansi, prema navodima foundera) radi jako lijepo.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice