Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

poruka: 11
|
čitano: 5.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

Može li mi tko pomoći oko izgradnje magnetnog pištolja (coil gun-a)

, koje kondenzatore koristiti, na kojim baterijama bi trebao raditi...

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

uf.. pa tebi se je netko opako zamjerio{#}

 

zavojnice ručno napraviti (postoje software-i koji točno izračunaju kolika ti treba jezgra, fi bakrene žice i koliko navoja)

nabaviti par starih crt monitora (jer oni stvaraju voltažu od 20kV) i rastavit ih... i akumulator od skutera? sve ostalo je estetika

 

po meni dosta skup projekt... a da se počneš baviti airsoftom? 

16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

a da

aj sam ja isti počeo radit XD

ja imam 2 kondića kakve ojn ima sam što su crveni - za 50 kuna na hrelićuu ih našao inače su ti oko 100$ po komadu

to ti je jaako skupo - ovaj njegov je c ca 500-750 dolara koštao

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

svakako skup i kompliciran projekt...  a da probaš nešto skemijat da nije portabilan? tj da pucaš okolo priključen na gradsku mrežu?

( sory al neznam dal imash tehničku školu / FER - prepostavljam da ne.... mislim na razinu znanja u elektrotehnici, NHF) 

tu ti svakakve stvari mogu poći krivo, em to nisu to male sile i voltaže s kojim se sam tak možeš igrat

 

za neki DIY projekt je malo overkill - ukoliko misliš napraviti identičan pištolj, kakvog si postao u videu

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja
enloz kaže...

svakako skup i kompliciran projekt...   a da probaš nešto skemijat da nije portabilan? tj da pucaš okolo priključen na gradsku mrežu?

( sory al neznam dal imash tehničku školu / FER - prepostavljam da ne.... mislim na  razinu znanja u elektrotehnici, NHF)

tu ti svakakve stvari mogu poći krivo, em to nisu to male sile i voltaže s kojim se sam tak možeš igrat

 

za neki DIY projekt je malo overkill - ukoliko misliš napraviti identičan pištolj, kakvog si postao u videu

  Znam da ako pipnem kondenzatore mogu odma crknut...

16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

ja sam odlučio da ću za inovatore radit tu pušku u suradnji sa par profesora

javljam napredak

 

i B.T.W. nećeš odma umrjet ako kondiće takneš samo ćeš se gadno šokirat al za dučlji period od 10 sec pa na dalje bi moglo biti smrtno

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja
Ako je točno ono što ti piše u profilu (da imaš 12 godina), nemoj ovo raditi.

Ja sam u 18-oj i školujem se zadnje 4 godina za tehničara za elektroniku, pa svejedno nisam dovoljno stručan za igranje s ovakvim stvarima...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja
dantex kaže...
i B.T.W. nećeš odma umrjet ako kondiće takneš samo ćeš se gadno šokirat al za dučlji period od 10 sec pa na dalje bi moglo biti smrtno

Vrijeme pražnjenja kondenzatora se mjeri u milisekundama i snaga pada u odnosu na vrijeme s kvardatom ili čak i više. Što znači ako izdržiš prvih nekoliko milisekundi, možeš ga držati viječno. Sjedi, jedan..

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

moj dobar frend je u 3. srednje krenul radit isto i nije najveci problem bil u nabavci kondenzatora, nego u nabavci jednog tiristora koji bi trebal izdrzati stuju kad se puste kondici na zavojnicu, ak se ne varam, kostal je oko 800kn, a i nije se mogel nabaviti samo tak u hrvatskoj... a kaj se znanja tice, ne diraj to dok ne znas jako dobro osnove elektrotehnike i magnetizma i dok ne skupis iskustva s elektronikom...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

@bed

Fali "BOOM - lawyered!!" emoticon. Ispričavam se na off-topicu.

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2010 17:15 (Proz0r).
11 godina
protjeran
offline
Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

spadaju li i EMP uređaji u ovu temu????

 

ako da, zna li netko kako napraviti neki jednostavni EMP dovoljan za omest projektor ili mobitel??

 

 

ako je ovo offtopic, pokrenutču novu temu....

jurehabs
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice