Kako iskoristiti LCD od starog mobitela?

poruka: 6
|
čitano: 7.337
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti LCD od starog mobitela?

Posjedujem Siemens C60(moj prvi mobitelOsmijeh) koji je potpuno ispravan ali mu je baterija skroz crkla, pa sam pomislio da bi mogao iskoristit njegov ekran. Znači spojiti na PC i korisiti ga za prigazivanje nekih informacija ili ga ugraditi u tipkovnicu(nešto slično kao g15).... Vidio sam prije po netu modove za stare nokijine LCD ekrane(većinom 3310 i još neki u boji) ali ništa za siemens.

 

Nisam nikad radio ništa slično, pa me zanima da li je tako nešto uopće moguće i što bi mi bilo potrebno te kako bi to izveo. 

 

Evo još nekih informacija o ekranu, ako išta pomaže: Type: CSTN. 4096 boja 

                                                                                    Veličina: 101x80 pixela, 5 linija

 

 

 

 

 

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 18:26 (zombie_killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako iskoristiti LCD od starog mobitela?

Mogao bi to napraviti. Samo ti treba LCD kontroler sa pripadajućim konektorima. Pošto takav ne postoji-uradi sam!

Never afraid to try something new. Remember,amaters build Ark, and profesionals build Titanic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako iskoristiti LCD od starog mobitela?

LCD kontroler je u pravilu ugrađen u sam ekran. Treba viditi koji je točno kontroler u igri i kakvu komunikaciju koristi pa isprogramirati preko serijskog ili paralelnog porta, a moguće je i korištenje mikrokontrolera ako treba biti neovisno o kompu.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
protjeran
offline
Kako iskoristiti LCD od starog mobitela?

Bi li se dao LCD od SE T630 tako napravit? I ako netko zna gdje ima shema za taj lcd kontroler neka mi da link.HVALA!

Sve o meni http://cid-e38a3f0ad7dfcd8c.profile.live.com/?sa=939267678
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti LCD od starog mobitela?

moraš naći kontroler koji kontrolira lcd

 

on je najčešće na pločici od mobitela, a bez njega moraš napraviti svj kontroler, što je jaaako zeznuto jer moraš napraviti program za kontrolu svakog piksela i moraš znati koji pin čemu služi... zna biti dosta zeznuto

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti LCD od starog mobitela?

Kako izgleda taj kontroler............

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice