PHP ili ASP ?

poruka: 252
|
čitano: 51.855
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?

pa? Ja poredim php sa javom i asp.net-om. Osnovne cinjenice pisem, pa ako sam u krivu ispravite me.

16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
cristaln kaže...

pa? Ja poredim php sa javom i asp.net-om. Osnovne cinjenice pisem, pa ako sam u krivu ispravite me.

a?

 

@Fearles... ako radis custom web aplikaciju onda se (nazalost) moras prilagodit klijentu koliko god glup zahtjev bio i koliko god ti tog morona pokusao odgovoriti od te ideje. Ako moron zapne za to, moron ce to i dobiti jer moron to placa.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 0:35 (tnakir).
13 godina
protjeran
offline
PHP ili ASP ?

@(take a)DUMP-ovac {#}

 

Vidi se da pojma o životu i radu nemaš.

 

Nećeš ti daleko s ovim stavom, odnosno, vrlo brzo ćeš se uvjerit u suprotno.

Nemam potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 0:37 (Click Jack).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
cristaln kaže...

pa? Ja poredim php sa javom i asp.net-om. Osnovne cinjenice pisem, pa ako sam u krivu ispravite me.

a?

 

@Fearles... ako radis custom web aplikaciju onda se (nazalost) moras prilagodit klijentu koliko god glup zahtjev bio i koliko god ti tog morona pokusao odgovoriti od te ideje. Ako moron zapne za to, moron ce to i dobiti jer moron to placa.

 

Normalno, al onda cu potrosit minimalno vrimena za napravit to smeće...i plakat od muke jer radin nesto uzasno.

 

@ Click Jack

 

Nije to lud stav nego samo čvrst. Ili radin dobre stvari, ili ja to neću radit.   I gotovo. Ima dovoljno onih koji će napravit to umisto mene.

I taj pristup se do sada pokaza iznimno dobrim. Para se ima, klijenata isto, sve zbog toga šta znaju da TI ne želiš radit sa idiotima. I onda te cijene i kad im objasnis nesto, onda i to cijene. Samo tribaš stvorit imidž.

 

Zašto recimo Apple ne radi   loše MP3 playere, a možda bi prodali 3 puta više? Zato šta ne žele i oni to mogu rec. Ka sta i ja mogu rec da necu radit sa idiotima od klijenata. Jedino tko tu "gubi" san ja.

DUMP udruga mladih programera
13 godina
protjeran
offline
PHP ili ASP ?

Koliko radnog staža imaš?

Nemam potpis.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?

4 godine, od toga 3 u Polara a 1 u freelancanju sa jos par ljudi, iako to nije radni staž ni jedno ni drugo.

 

U polara san radija priko student servisa i to je ono uzasno misto di san vidija svega. Ti ljudi su idioti, a rade na velikin stvarima i rade ih uzasno lose. Zato mrzin idiote :)

 

A freelancanje ka freelancanje. Radiš ko luđak, al bar imaš sense of achivement :)

DUMP udruga mladih programera
13 godina
protjeran
offline
PHP ili ASP ?

Znači nemaš radni staž. Dobro.

 

Sad ću ti objasniti kako to ide u svijetu kad se zaposliš bez obzira da li si Albert Einstein programiranja.

 

Ako poslodavac ili klijent žele da im isprogramiraš roze zečeve koji će im skakati po ekranu, ti ćeš to morati napraviti. Nema pitanja, nema diskusije, ti ćeš to morati napraviti. A ako nećeš, onda ćeš freelance-ati do kraja života.

 

Tako ti to funkcionira u pravom svijetu.

Nemam potpis.
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Click Jack kaže...

Znači nemaš radni staž. Dobro.

 

Sad ću ti objasniti kako to ide u svijetu kad se zaposliš bez obzira da li si Albert Einstein programiranja.

 

Ako poslodavac ili klijent žele da im isprogramiraš roze zečeve koji će im skakati po ekranu, ti ćeš to morati napraviti. Nema pitanja, nema diskusije, ti ćeš to morati napraviti. A ako nećeš, onda ćeš freelance-ati do kraja života.

 

Tako ti to funkcionira u pravom svijetu.

 

Ne, tako to funkcionira kad si u prosjeku. Kad provedes dane i noci radeci ludnica stvari, onda mozes birat. Razmisli malo o tome.

 

Ti pricas sa nekim ko provodi dane i noci radeci ludnica stvari samo da bi bia bolji. A iman tek 19. Jel ti to prosjecno? Ili ti tvoje 19.te i 20.te godine u kojima si se opija i izlazija cine prosjecnima?

 

Zasto bi ja napravija roze zečeve ako svon poslodavcu objasnin da on ne treba te zeceve.

DUMP udruga mladih programera
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 0:58 (Fearless).
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Click Jack kaže...

 A ako nećeš, onda ćeš freelance-ati do kraja života.

 

Znaci freelancanje kao nije dobro? 

Zar i freelancer ne radi za klijenta? Za koga onda radi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 1:01 (parizer).
13 godina
protjeran
offline
PHP ili ASP ?

Ti sam sebe nazivaš nadprosječnim koji radi ludnica stvari (štogod da je to), a prije 5 mjeseci si pitao što je to .htaccess file.

 

Radio sa sa ljudima za koje si ti ne samo prosjek, nego debelo ispod prosjeka, pa su radili kako im se reklo. Naučit ćeš kako svijet funkcionira uskoro.

 

Da editiram i ponovim: Spusti se na zemlju prije nego te spuste, jer ima tu ljudi koji malo više znaju od tebe, a nemaju potrebe trkeljati o tome.

 

Drugo (opet): ne znaš tko sam ni što radim, tako da se mani osobnih stvari kao što sam radio sa 19 i 20 godina. Ali ako hoćeš znati, puno pametnije i teže stvari od programiranja u .NET-u.

 

 

Nemam potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 1:07 (Click Jack).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Click Jack kaže...

Ti sam sebe nazivaš nadprosječnim koji radi ludnica stvari (štogod da je to), a prije 5 mjeseci si pitao što je to .htaccess file.

 

Radio sa sa ljudima za koje si ti ne samo prosjek, nego debelo ispod prosjeka, pa su radili kako im se reklo. Naučit ćeš kako svijet funkcionira uskoro.

 

 

 

Da jer san mora radit neke redirekcija na Linux serveru a to nisan nikad radija?

DUMP udruga mladih programera
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...

 Ti ljudi su idioti, a rade na velikin stvarima i rade ih uzasno lose. Zato mrzin idiote :)

 

 

i feel you man. so true. svaki drugi dan umjesto kave pijem pelinkovac kad dobijem pitanje "programera" - >> e, jel ima način da nekako spremimo stanje objekta na disk, ono - ko xml, jel to podržano u .net-u?<<

15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
funat kaže...
Fearless kaže...

  Ti ljudi su idioti, a rade na velikin stvarima i rade ih uzasno lose. Zato mrzin idiote :)

 

 

i feel you man. so true. svaki drugi dan umjesto kave pijem pelinkovac kad dobijem pitanje "programera" - >> e, jel ima način da nekako spremimo stanje objekta na disk, ono - ko xml, jel to podržano u .net-u?<<

 

HAHAHAHAHAHAH Loooool, a bidan. E otprilike je tako bilo, samo ovi nisu razumili niti razliku izmedju kontrolera i modela u MVCu. To je ka stvarno loše.

 

I svi su pricalo ka Click Jack "Naucit ces zivot bla bla bla" "Onaj koji placa je uvik u pravu bla bla bla"

 

@ Click Jack Ako je On koji plaća u pravu sta on ne programira nego ti? Kakav si ti muškarac sa takvim stavom?

DUMP udruga mladih programera
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 1:11 (Fearless).
13 godina
protjeran
offline
PHP ili ASP ?

Sa pametnim stavom koji će mi donijeti novac.

 

Sa stavom tko si ti meni da govorim što radim (mada me plaćaš) nikud ne bi došao.

 

Ti kao da si sa marsa pao i ne znaš (možda i ne znaš, mlad si) kako svijet funkcionira. Tko ima novaca, taj je i u pravu (što se tiče onog što on želi). Jer uvijek se nađe netko tko će napraviti što on želi.

 

Kad ćeš imati brdo novaca i svoju kompaniju, onda ćeš govoriti i raditi što želiš.

 

 

A sad ne da mi se više objašnjavati nešto u što ćeš se s godinama i sam uvjeriti (osim ako ti roditelji nisu bogati).

 

 

 

Nemam potpis.
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Click Jack kaže...

Sa pametnim stavom koji će mi donijeti novac.

 

Sa stavom tko si ti meni da govorim što radim (mada me plaćaš) nikud ne bi došao.

 

Ti kao da si sa marsa pao i ne znaš (možda i ne znaš, mlad si) kako svijet funkcionira. Tko ima novaca, taj je i u pravu (što se tiče onog što on želi). Jer uvijek se nađe netko tko će napraviti što on želi.

 

Kad ćeš imati brdo novaca i svoju kompaniju, onda ćeš govoriti i raditi što želiš.

 

 

A sad ne da mi se više objašnjavati nešto u što ćeš se s godinama i sam uvjeriti (osim ako ti roditelji nisu bogati).

 

 

 

 

Nisu, nego odbijan radit loše stvari. Jako jednostavno. Kako ti mislis napredovat?

 

Nakon Polara san odlucija da nikad necu radit sa idiotima i za idiote, i to je bila najbolja odluka mog zivota.

Zasto? Zato sta ljudi koji su stvarno dobri na svon polju nema puno. I zasto bi ja sad svoje iskustvo i znanje trosija na razne Štefice i slične?   Jednon san i ja trošija po 10ak sati na dan za takve retaje, sad necu. I nema sanse. Ljudi koji su voljni surađivat su voljni i platit, cijene i kvalitetu i šire dobar glas o tebi. Takvi ljudi mene zanimaju, i na njih ciljan.

Ako ti  nisi u stanju njima isporucit kvalitetu koju zele, to nije moj problem nego tvoj.

 

A razlog zasto ti jos uvik tu drćeš ispod nekih seljaka vulgaris je zato šta nisi ulozija u sebe. Ulozi u sebe pa ces vidit kako neces vise trpit takve gluposti.

DUMP udruga mladih programera
16 godina
offline
PHP ili ASP ?

i ako radiš sa idiotima ništa ne naučiš. ne napreduješ.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
To je nekako logicno...
DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Moras prvo puzati da bi znao hodati...

Naravno da neces prihvacati svakakve poslove. Mislim da to nije upitno....

Kao i u svemu treba znati svoje mogucnosti i ciljeve i prema njima se nahoditi i ici prema tome zacrtanom cilju.

Ne znam kolika su tvoja znanja i pozadina, ali si malo 'preagresivan' u svojim stavovima. Smanji malo dozivljaj :)

I jos jedna za kraj: Sto vise znas, vise znas da malo znas {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
parizer kaže...

Moras prvo puzati da bi znao hodati...

Naravno da neces prihvacati svakakve poslove. Mislim da to nije upitno....

Kao i u svemu treba znati svoje mogucnosti i ciljeve i prema njima se nahoditi i ici prema tome zacrtanom cilju.

Ne znam kolika su tvoja znanja i pozadina, ali si malo 'preagresivan' u svojim stavovima. Smanji malo dozivljaj :)

I jos jedna za kraj: Sto vise znas, vise znas da malo znas  {#}

 

Najvise se slazen sa ovin zadnjin, zato san i "agresivan". Svjestan san kako malo znan u odnosu na to koliko ima informatike i onda mi dodje muka kad vidin neambiciozne ljude  {#}

DUMP udruga mladih programera
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...
Najvise se slazen sa ovin zadnjin, zato san i "agresivan". Svjestan san kako malo znan u odnosu na to koliko ima informatike i onda mi dodje muka kad vidin neambiciozne ljude {#}

:)

Sta mislis pokrit sva podrucja, programer, dizajner, sistemac, managaer, serviser, dbadmin, mrežar, security expert i slicno?

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
Fearless kaže...
Najvise se slazen sa ovin zadnjin, zato san i "agresivan". Svjestan san kako malo znan u odnosu na to koliko ima informatike i onda mi dodje muka kad vidin neambiciozne ljude  {#}

:)

Sta mislis pokrit sva podrucja, programer, dizajner, sistemac, managaer, serviser, dbadmin, mrežar, security expert i slicno?

 

Samo ona koja me zanimaju programiranje, user experience i UI. Cilj mi je za 1-2 godine postat UX Architect, to jest ona faca zbog koje posjetitelji dozivljavaju mini orgazme dok koriste neku web stranicu  {#}

Sad san toliko nestrpljiv da moran spomenit http://www.infokup.hr/ koji će bit boleeeestaaaan :)

 

Web i cjelokupni branding ce bit bolesno dobar i entuzijastican. Izgubija san hrpu vrimena na tome smecu al sad je stvarno ludnica. Samo mi je za sta van nemogu pokazat puni web :)

 

Btw dobro jutro ljudi

DUMP udruga mladih programera
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 9:26 (Fearless).
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Nadam se da ne, ali ako solo radi sve onda nikada neće biti dobar u ničemu, ako se ne sepcijaliziraš onda nečeš ništa naučiti kako treba.

 

@Fearles Ova spika o biranju klijenata i da nećeš raditi što ne želiš je čista glupost. Klijent traži nešto i to će platiti. Klijent ne dobije to, neće platiti. Klijent je uvijek u pravu, ako kaže neka stranica pjeva pjevat će, to treba shvatiti kao izazov da nešto više naučiš. Ja obožavam takve klijente, pošto oni znaju što hoče, onaj klijent što zna što hoče je najbolji klijent. Za dobro osmišljen projekt nema nikakvih prepreka. To ako odbijaš takve klijente jednostavno znači da se ne možeš organizirati. Obožavam zahtjevne klijente, pošto znam da se sve može napraviti i znam da će svoju zahtjevnost platiti, što clikc jack kaže ako treba roza  zeževi skakuču naokolo, naravno da ću reči može, koliko visoko trebaju skakati. Prije nešto godina klijent je tražio snjeg na stranici, napravio sam snjeg, sada svake zime tako i ove stavim isti JS barem na 10 stranica.

 

E da, netko je spomenuo da je portanje na Linux čista glupost, totalno neistina. Strani (pod tim mislim EU) klijeniti nam često inzistiraju/zahtjevaju Linux server, i mono je zakon stvarno može skoro sve.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

Nadam se da ne, ali ako solo radi sve onda nikada neće biti dobar u ničemu, ako se ne sepcijaliziraš onda nečeš ništa naučiti kako treba.

 

@Fearles Ova spika o biranju klijenata i da nećeš raditi što ne želiš je čista glupost. Klijent traži nešto i to će platiti. Klijent ne dobije to, neće platiti. Klijent je uvijek u pravu, ako kaže neka stranica pjeva pjevat će, to treba shvatiti kao izazov da nešto više naučiš. Ja obožavam takve klijente, pošto oni znaju što hoče, onaj klijent što zna što hoče je najbolji klijent. Za dobro osmišljen projekt nema nikakvih prepreka. To ako odbijaš takve klijente jednostavno znači da se ne možeš organizirati. Obožavam zahtjevne klijente, pošto znam da se sve može napraviti i znam da će svoju zahtjevnost platiti, što clikc jack kaže ako treba roza  zeževi skakuču naokolo, naravno da ću reči može, koliko visoko trebaju skakati. Prije nešto godina klijent je tražio snjeg na stranici, napravio sam snjeg, sada svake zime tako i ove stavim isti JS barem na 10 stranica.

 

E da, netko je spomenuo da je portanje na Linux čista glupost, totalno neistina. Strani (pod tim mislim EU) klijeniti nam često inzistiraju/zahtjevaju Linux server, i mono je zakon stvarno može skoro sve.

 

 

Nije situacija crno bila, ima razlicitih klijenata. Zahtjevni i oni koji znaju sta oce su ok, cak su super. Ali...

Štefice, Brankice, Mate i ostali seljaci koji neznaju sta oce - oni nisu ok :)

 

@snig po stranici - to je vrhunac neukusnog kica, bizin od stranica koje to imaju. Bože sacuvaj. Niti realno niti lipo niti korisno. Boze sacuvaj.

DUMP udruga mladih programera
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Gajotres kaže...

E da, netko je spomenuo da je portanje na Linux čista glupost, totalno neistina. Strani (pod tim mislim EU) klijeniti nam često inzistiraju/zahtjevaju Linux server, i mono je zakon stvarno može skoro sve.

 

Mislim da mono jos ne podrzava EF, a i tu je upitan mssql server?

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

E da, netko je spomenuo da je portanje na Linux čista glupost, totalno neistina. Strani (pod tim mislim EU) klijeniti nam često inzistiraju/zahtjevaju Linux server, i mono je zakon stvarno može skoro sve.

 

Mislim da mono jos ne podrzava EF, a i tu je upitan mssql server?

  Podrzava EF isuse boze :S

DUMP udruga mladih programera
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...
tnakir kaže...
Gajotres kaže...

E da, netko je spomenuo da je portanje na Linux čista glupost, totalno neistina. Strani (pod tim mislim EU) klijeniti nam često inzistiraju/zahtjevaju Linux server, i mono je zakon stvarno može skoro sve.

 

Mislim da mono jos ne podrzava EF, a i tu je upitan mssql server?

  Podrzava EF isuse boze :S

Ovde pise d ne podrzava.

http://www.mono-project.com/Compatibility

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Hmmm...now you got me wondering. Cekaj sekund da dignen projekt brb, zbunija si me.

DUMP udruga mladih programera
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...

Hmmm...now you got me wondering. Cekaj sekund da dignen projekt brb, zbunija si me.

Samo ti dizi...

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Evo me.

A tamo smo samo LINQ koristili, moj bed, moj preveliki bed {#}

je Mono jos nema EF, al to ka i nije bas problem, mos EF i sam napravit. Nije EF revolucija XD

DUMP udruga mladih programera
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Fearless kaže...

Evo me.

A tamo smo samo LINQ koristili, moj bed, moj preveliki bed {#}

je Mono jos nema EF, al to ka i nije bas problem, mos EF i sam napravit. Nije EF revolucija XD

Ustedi vremena.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice