Dreamweaver komponente

poruka: 11
|
čitano: 3.967
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dreamweaver komponente

Postovanje

Skinuo sam Dreamweaver komponente ali ne znam kako tu komponentu da iskoristim. Komponenta je npr.   mouse_click_counter.dir.

Zna li neko kako se koriste komponente u Dreamweaver-u?

 

Pozdrav svima

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dreamweaver komponente

 

Možda preko extension managera?

15 godina
neaktivan
offline
Dreamweaver komponente

S tim mogu instalirati .mxp komponente. Ove komponente imaju extenziju .dir. Ali mozda ja nisam na pravom putu pa pogresno pitam. Ono sto meni treba je npr. brojac posjeta na stranici a postoji kao komponenta za Dreamweaver.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dreamweaver komponente

 

Koliko mi je poznato *.dir je file od directora, nemam saznanja da ima veze s dreamweaverom.

Da bi napravio brojač trebaš podatke pisati/čitati u/iz nekog zapisa/baze, pa ti je potreban neki od skriptnih jezika tipa php, asp.

Pa onda potraži extenziju za okruženje koje ti paše, npr.

15 godina
neaktivan
offline
Dreamweaver komponente

na dreamweaveru ne možeš napravit takve stvari on je za dizajn "izgled" i ostalo a za brojać poseta imaš ih na tone samo prebaciš URL na tvoju stranicu ...nemi najdraži brojać i besplatan   http://www.free-counters.co.uk/

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromahº°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨APOCALYPTICA°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸¨°º¤ø„ º¤ø„¸Last fm:ivan_kunjasic..My space:Ivan Kunjasic
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2009 18:46 (sk8 4 life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dreamweaver komponente

Hvala "bed"

Mislim da je to sto sam trebao.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dreamweaver komponente

Intalirao sam komponente u Dreamweaver ali nigdje ih ne mogu naci.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dreamweaver komponente
sk8 4 life kaže...

na dreamweaveru ne možeš napravit takve stvari on je za dizajn "izgled" i ostalo a za brojać poseta imaš ih na tone samo prebaciš URL na tvoju stranicu ...nemi najdraži brojać i besplatan   http://www.free-counters.co.uk/

 
Naravno da možeš napraviti brojač u dreamweaveru, otkud ideja da je to samo za dizajn?
Imaš 3 osnovna prikaza; code, split i design, pa ti koristi šta hoćeš..

Nisam baš neku guru za dw, radio u nekoj starijoj verziji, ali koliko me sjećanje služi moraš odabrati prilikom kreiranja dokumenta okruženje, npr. php ili asp vbscript, pa je uz prozor data, bindings, server behaviors ima i tab components, pa bi tu trebala biti tvoja komponenta.

Čemu uopće skriptni jezik ukoliko misliš tako trivijalne probleme kao što je counter rješavati nekim gotovim servisom, sk8 4 life?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dreamweaver komponente
bed kaže...
sk8 4 life kaže...

na dreamweaveru ne možeš napravit takve stvari on je za dizajn "izgled" i ostalo a za brojać poseta imaš ih na tone samo prebaciš URL na tvoju stranicu ...nemi najdraži brojać i besplatan   http://www.free-counters.co.uk/

 
Naravno da možeš napraviti brojač u dreamweaveru, otkud ideja da je to samo za dizajn?
Imaš 3 osnovna prikaza; code, split i design, pa ti koristi šta hoćeš..

Nisam baš neku guru za dw, radio u nekoj starijoj verziji, ali koliko me sjećanje služi moraš odabrati prilikom kreiranja dokumenta okruženje, npr. php ili asp vbscript, pa je uz prozor data, bindings, server behaviors ima i tab components, pa bi tu trebala biti tvoja komponenta.

Čemu uopće skriptni jezik ukoliko misliš tako trivijalne probleme kao što je counter rješavati nekim gotovim servisom, sk8 4 life?
  pa možeš napravit brojać na notepad-u ili na dw sve isto samo je lakše da stavi gotov proizvod ...a za napravit brojać na Dw ili nećemu drugom treba znat programirat 
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromahº°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨APOCALYPTICA°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸¨°º¤ø„ º¤ø„¸Last fm:ivan_kunjasic..My space:Ivan Kunjasic
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dreamweaver komponente
sk8 4 life kaže...
  pa možeš napravit brojać na notepad-u ili na dw sve isto samo je lakše da stavi gotov proizvod ...a za napravit brojać na Dw ili nećemu drugom treba znat programirat 
 
Ti si rekao da se ne može u dw-u, meni je jasno da može u bilo čemu.
Counteri su izašli iz mode duže vrijeme, pa baš ne vidim svrhu gotovih, više kao sredstvo učenja.
Uzmeš google analytics..
A u dw-u baš i nemoraš bili ljuti programer, da bi to napravio, napraviš bazu u acessu, u dw-u konektiraš bazu, linkaš polja, i napišeš +1 za svaki posjet. 99% mišem i gotovo za 5 min. Naravno da će to početniku možda biti i 2 dana, ali kako drugačije naučiti?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dreamweaver komponente
bed kaže...
sk8 4 life kaže...
  pa možeš napravit brojać na notepad-u ili na dw sve isto samo je lakše da stavi gotov proizvod ...a za napravit brojać na Dw ili nećemu drugom treba znat programirat 
 
Ti si rekao da se ne može u dw-u, meni je jasno da može u bilo čemu.
Counteri su izašli iz mode duže vrijeme, pa baš ne vidim svrhu gotovih, više kao sredstvo učenja.
Uzmeš google analytics..
A u dw-u baš i nemoraš bili ljuti programer, da bi to napravio, napraviš bazu u acessu, u dw-u konektiraš bazu, linkaš polja, i napišeš +1 za svaki posjet. 99% mišem i gotovo za 5 min. Naravno da će to početniku možda biti i 2 dana, ali kako drugačije naučiti?
ok pogrješio sam zaboravi...nema offtopic 
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromahº°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨APOCALYPTICA°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸¨°º¤ø„ º¤ø„¸Last fm:ivan_kunjasic..My space:Ivan Kunjasic
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice