Wd-External Hdd

poruka: 16
|
čitano: 6.206
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
WD-EXTERNAL HDD pomoć

Ovako kupio ja hardisk vanjski... mislim sve radi za 5, ali kod podizanja sustava neželi se windows bootati sa unutarnjega hardiska......ako ste me shvatili pomognite....jer nije baš zdravo stalno isključivati vanjski hard iz napajanja....

 

Znači..

1.kad vanjski hard nije spojen windows se ljepo boota.

2.kad je vanjski hard spojen windows se ne želi bootati,

unatoč tome da je na biosu složeno samo bootanje sa

cd-a i unutarnjega harda

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

Ista stvar se meni događa s WD Elementsom.Zvao sam Links radi toga i rekli su iskopčajte disk.Ja samo onaj jedan kabel isčupam iz diska prije bootanja i poslije ga ukopčam.

Piracy lives forever!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

znači samo je to jedina mogučnost? ne postoji ništa drugo?

znam i ja za taj postupak al se bojim da mi se ne obrišu

podaci

 

 

P.S 

jedan kolega kaže da treba obnoviti verziju bios-a

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2010 22:26 (Fatal Error_System Error).
14 godina
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

Da,može se možda nešto postići nadogradnjom,tzv.flashanjem biosa.Nisam probao,pa ne mogu reći iz prve ruke,ali imam isti problem.

Piracy lives forever!!!
14 godina
neaktivan
offline
Wd-External Hdd

To je meni bio problem sa 160GB WD-ovim diskom. Samo, meni su se bootali, samo sporije. Rijesio sam ga tako da iskopcam disk prije paljenja racunala. Isti mi je problem radila i neka no name 4GB memorija.

 

Ne mozes ti nikako izgubiti podatke ako ti je disk iskopcan dok je racunalo iskljuceno i ukopcas ga nakon sto se dovrsi bootanje u potpunosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 0:03 (Dragon23288).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wd-External Hdd

Još jednom provjeriti sve opcije biosa a ne samo boot-order. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Wd-External Hdd
Elektron kaže...

Još jednom provjeriti sve opcije biosa a ne samo boot-order. 

 

 

tako je..

 

stavi 1. hdd; 2.cd; ostalo sve iskljuci..

 

skeniraj hdd da nema neki virusčić..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Wd-External Hdd

sve je to ucinjeno....ama bas sve....ali mi je jedna stvar cudna usb radi i kad je racunalo iskljuceno....a kako je jedan kolega rekao da je imao problema kod i usb-4GB   ja to nemam

13 godina
neaktivan
offline
Wd-External Hdd

e neznam.. ja bi formatirao disk pa provao spojit na stražnje usb konektore...

imao sam takav slučaj ali mi je otklonilo grešku nakon formata..

 

još nešto; jeli imaš neko brend računalo tipa HP;Dell .??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

Ako mene pitas vanjski ne bih cuvao ukopcan na racunal niti kad botam niti kad radim vec po potrebi. Najednostavniji nacin ti je iskopcavati USB kabel i to je to.

 

Drugo, kao first boot device stelaj HDD0(nula) ili kako se vec zove tvoj HDD u BIOS-u. Ovaj eksterni postavi kao zadnji

Probaj i ovo

 

Iskljuci USB Legacy Support u BIOS-u, ako se Windozi podignu onda imas/nemas srece. Nemas posto nece raditi USB tipkovnica i mis kada koristis/rabis neki Live CD (Hirens, Ubuntu, Acronis itd)

 

Ako F8 tipka sluzi za odabir redosljeda botanja upotrebi je i vidi da li ce tako bootati. Ako da (sa F8 ili kako je Asrock odabrao...vidi manual) onda iskljuci USB Legacy Support

 

Ja sam ovako imao problema na jedan stariji PC na kojem je bio prikljucen citac memorijskih kartica

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wd-External Hdd
buggie kaže...

e neznam.. ja bi formatirao disk pa provao spojit na stražnje usb konektore...

imao sam takav slučaj ali mi je otklonilo grešku nakon formata..

 

još nešto; jeli imaš neko brend računalo tipa HP;Dell .??

imao sam slucaj da sam imao HDD istog proizvođača isto vanjski...i nakon formata mi se događalo sasvim isto...
ovo što je iznad navedeno pokušat ću pa ako nis drugo ne preostaje idem flesirati BIOS 

 

P.S USB Legacy Support mi je  iskljucen

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2010 14:45 (Fatal Error_System Error).
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

vidjet cemo...jer ovaj moj komp i nije nesto posebno....al ne kuzim kako kod buraza na kompu starome skoro 8 godina sve sljaka

15 godina
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

Ja imam flashan bios i svejedno se to događa.  I hard mi je ukopčan preko usb-a sa stražnje strane računala. Stvarno neznam zašto se to događa. Mislim da nije do napajanja.

14 godina
neaktivan
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

Jedan moj kolega ima isto vanjsik HDD al od one Transcent firme .... svavio je neki .exe  file koji je skinuo s njihove stranice i sve radi......mozda je samo sa ovakvim HDD-ovima

15 godina
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

Evo složio sam svog. Samo sam u biosu podesio da se bota samo sa hard diska i to je to. Win se bota bez isključivanja napajanja prenosnog. {#}

Ispravak netočnog: ipak ne pali, to mi je samo kabl bio slabo uštekan pa hard nije ni bio ukopčan. Sory.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2011 22:30 (Pero).
13 godina
neaktivan
offline
RE: WD-EXTERNAL HDD pomoć

Kad stavis da boota sa hard diska to ti ukljucuje i externi, bez obzira sto je spojem na usb ili firewire ili nesto trece. bar je kod mene tako sa mojim vanjskim diskovima tako da mislim da ti to nece pomoc.

 

Probaj u run upisati cmd, pa u cmd-u upises diskpart, pa onda kad otvori novi prozor upisi list volume, i onda u koloni info pogledaj da slucajno taj disk nije oznacen sa active, system ili boot.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice