Trzuckanje dok se igram

poruka: 6
|
čitano: 1.579
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Trzuckanje dok se igram

Vec neko vrijeme muku mučim s trzuckanjem (stuttering) igara dok se igram. Pubg mi najviše to radi, ali nikako da izoliram uzrok.

Imam dobar komp, 5 diskova, 2 nvme diska (980pro i 950pro), probao bacit igru na drugi disk, ista stvar. Ono šta ja vidim je da GPU nije na 99% i kad se to desi, GPU usage padne na 70tak nekih 1ms i vrati se nazad. FPS u igri je uglavnom oko 100. Prvo mi se rušila igra pa sam skužio da faking MS Afterburner overclockira grafičku automatski van normalnih gabarita (1965Mhz) dok Asus Tweeker za Strixx 1080ti u overclocku modu stavi 1775MHz. Na srecu sam skupio skuzit zašto se ruši, ali nije pomoglo oko trzanja. CPU je bio clockan na 4.6Ghz i temp dok bi igrao bi bila 90tak °C, nije max, ali je blizu pa sam vratio CPU na 4Ghz i sad je 70tak °C. GPU temp je 80°C, ne ide preko toga a throttlanje ide na 85°C. S MSI Utilom sam promijenio LineBased mode u MSI mod za grafičku i stavio interrupt priority na high, čini mi se da je nešto pomoglo ali nije skroz riješilo problem.

U biosu je memorija u XMP modu 1, OS je Win11. Geme mode je isključen jer sam vidia da mi govno throttla GPU, spusti GPU usage na nekih 70%.

Izgleda mi kao da se stvari sporo loadaju u nvram s diska, ali ne vidim neki activity diska. Do 30tak MB/s vidim transfer dok se igram, a benchmark daje preko 2GB/s na disku. Recimo kad mi se desi to trzanje i zvuk mi isto zna zatrzat, možda je zvučna problem, nisam pametan....

Ako tko ima ideju slobodno predložite nešto.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Trzuckanje dok se igram

Za početak napiši listu svih komponenti koje imaš.

Također prvi korak (ako već nisi) stavi sve na stock, ne pali nikakav third party software za OC i slično pa vidi jel to riješilo problem jer neke igre jednostavno ne rade dobro sa overklokanim sustavom.

8 godina
offline
Re: Trzuckanje dok se igram
Unreal engine u kombinaciji s overclockanim ryzen procesorima je meni radio slican problem, malo smanjio overclock i sve od tada radi bez greske.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trzuckanje dok se igram

CPU: i7 9700k@4Ghz (inače je to boost frekvencija)

MBO: Asus Rog Hero XI Z390

RAM: Corsair 32GB DDR4

HDD: Samsung 980PRO 1TB, Samsung 950PRO 512GB ,OCZ Vertex 4 256GB, WD black 500GB

VGA: Asus Strix GTX1080ti OC

Monitor: Acer Predator XB271HUabmiprz

OS: Windows 11 PRO x64

Ostalo: Noctua NH-D15
PSU: 1200W Seasonic


Nije nešto klokan komp, sad sam uninstalira MSI Afterburner


Ovo je pubg crash screenshot https://ibb.co/jZvjR5B. Po ovome mi izgleda grafička da je problem?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 15:40 (Opti).
12 godina
offline
Trzuckanje dok se igram

Po ovome bi rekao da su artefakti sto bi znacilo da je grafa pri kraju.Koliko dugo ti se to vec dogada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trzuckanje dok se igram

Pa evo otkad sam počeo igrat pubg, ima 20tak dana. Prije toga sam na win10 igrao battlefield 2042, nije bilo nikakvih problema. Nisam davno igrao BF2042 na win11 tako da bi probao sad recimo, pa ako je stabilo onda je nešto drugo u pitanju. Kad mi pubg crasha sve bude ok u windowsima, tako da pubg automatski ne napravi screenshot nakon crasha ne bi znao da ovako izgleda problem.


Edit:
Loadao bios defaults, izgleda da više ne trza. Nemam nikakav SW za OC, ali mi nešto overclockira grafu na 1936Mhz i nakon nekog vremena PUBG crasha bez ikakve greške. Kako spriječit windows da mi ne radi ovaj exterman overclock?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 16:32 (Opti).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice