Treba mi neko rješenje za download/backup

poruka: 16
|
čitano: 2.464
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Treba mi neko rijesenje za download/backup

Dakle, promijenio sam mjesto svih defaultnih foldera iz win desetke sa ssd-a na koji je instalirana na prvi od 3 hdd-a. Dakle, dokuments, videos, preuzimanja, etc. Tu sam jos dodao foldere u kojem skidam torente i foldere u kojem se snimaju videi iz igrica koje igram i slicno. Ono sto bih ja htio, je da kad na bilo koji nacin ostanem pri kraju mista na tom disku, da se napravi istoimeni folder na iducem disku i nastavi se krcanje. Ima li neki soft s kojim bi se to dalo podesit, po mogucnosti mukte? Moze i neki ugradjeni alat u windowsima, nisam izbirljiv, samo da radi sto ocu...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 4:12 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup

umjesto softa, koristi mogućnosti OSa, link (kao favoriti i sl. npr što je MyDoc folder? Desktop folder?).. library? vidš, library može biti na više diskova, juzer to ne mora vidjeti uopće kao fizički. No problem je sam soft, koji ima fixni path kao c:\snimajme-folder umjesto neki 'virtualni' %mojfolder%.. to bi trebalo biti dovoljno natuknica za napraviti, s druge strane, sasvim beskorisno :))

'pravi' video soft, može imati u svojim opcijama i to, primarni i dodatne diskove za storage.. ima li to neki capture za gejmanje, sumnjam, jer nitko nije to predvidio kao potrebno. .. hint-2, pošalji mail proizvođaču softa koji koristiš i traži takvu opciju, eliminiraš svaku potrebu za kemijanjem a on dobije fičer-reklamu koje se nije sam sjetio.. najs.

 

edit: ili 'bolje' rješenje, kreiranje virtualnog diska (naravno, fičer by MS-win, ne treba 3rd party).. VHD, storage, može se povezati više diskova-foldera, mountati i sl. Ako u CPu potražiš 'prostori za pohranu'.. e da.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 21:22 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Treba mi neko rijesenje za download/backup

ovo storage space je u biti neka vrsta raid polja? To nije frka slozit u disk managementu, ali me stra sto cu ako se polje raspadne...ali hvala ti na savjetima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup

Tvoj naslov nema nikakve veze sa backupom i downloadom.... I dobro je pitanje sta ad ti se polje raspadne ali odgovor vjerovatno vec imas. Sta kad ti disk crkne? Sta si predvidio za tu situaciju? E to isto mozes koristiti i za raid....

6 godina
protjeran
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup
Torent kaže...

Tvoj naslov nema nikakve veze sa backupom i downloadom.... I dobro je pitanje sta ad ti se polje raspadne ali odgovor vjerovatno vec imas. Sta kad ti disk crkne? Sta si predvidio za tu situaciju? E to isto mozes koristiti i za raid....

 

Nadasve koristan post, biljezim se sa stovanjem...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup

Ne znam kako si ga ti shvatio ali ozbiljno sam ti napisao. Pretpostavljam da imas rijesen backup sada pa taj isti metod mozes koristiti i u raid polju. A ono sto ti pitas nema veze ni sa downloadom ni sa backupom....

6 godina
protjeran
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup
Torent kaže...

Ne znam kako si ga ti shvatio ali ozbiljno sam ti napisao. Pretpostavljam da imas rijesen backup sada pa taj isti metod mozes koristiti i u raid polju. A ono sto ti pitas nema veze ni sa downloadom ni sa backupom....

 

nemam ni raid ni backup i post je pisan u 4 ujutro...napisao sam doduse sto mi tocno treba i hvala ti na oba konstruktivna prijedloga...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup

Prvo ovo sto trazis je tesko izvesti. Ti zelis da ti jedan folder se prostire na dva fizicka diska jel tako? I ako se moze izvesti bez backupa je trazenje djavla....

Jednostavno rjesenje jeste veliki hdd.... 

I ako imas ista bitno backup backup i opet backup....

6 godina
protjeran
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup
Torent kaže...

Prvo ovo sto trazis je tesko izvesti. Ti zelis da ti jedan folder se prostire na dva fizicka diska jel tako? I ako se moze izvesti bez backupa je trazenje djavla....

Jednostavno rjesenje jeste veliki hdd.... 

I ako imas ista bitno backup backup i opet backup....

 

mislim da je ihush dao rijesenje, samo sto mi je mozak zbrljan...ako sam dobro ubro, trebalo bi u path dodati novu varijablu, tipa %mojfolder% pa je samo raspodijelit na 3 diska...da sam 20 godina mladji i da se jos sican dos komandi, ovo bi mi bila pizdarija za napravit, ali mi mozak zvaka, pa moram pitati BUG korisnike, sto znaci da sam dosegao new low u mojoj IT karijeri...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup

MA njega je "ponekad" malo teze pratiti ;) 

U osnovi ti kaze da jedan folder moze biti na vise particija ili diskova sto se tice windowsa ali programi to nece moci iskoristiti jer uglavnom koriste fiknse putanje do foldera.... 

15 godina
online
Treba mi neko rijesenje za download/backup

da :) ... library je takav viltualan folder (koji može uključiti više diskova-foldera), kao i hardlink ili drugi način jbod-raid.. storage to radi na nivou kao raid, vhd disk.. itd.

stvar koja nije za juzere, možda za servere i ako juzer ne može izgooglati bilo koju od ključnih riječi (dalje čitati MSov howto) tad je besmisleno ići korak dalje :)

backup je backup.

 

nisam provjeravao-probao, može li se virtualni folder mountati kao disk.. 90% da može, tad se eliminira ograničenje u konkretnoj app (fixni path u radu, snimanju.. jer tad mu to izgleda kao disk) npr (opet ključna riječ, za google) subst :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Treba mi neko rijesenje za download/backup

nista od toga, library je samo rijesenje da se dodje do fajlova sa vise foldera na jednom mjestu, meni treba storage na vise foldera...virtualni path nece pomoci jer programi snimaju u odredjeni folder. Meni treba neki nacin da napravim nest unutar jednog foldera i podijelim na vise...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup

Cloud storage sa stalnom sinhronizacijom ? Ako su vrlo bitni podaci, isti folder sinhroniziras na dva clouda....
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Treba mi neko rijesenje za download/backup

hard link/junctions, folder, folderi se mogu nalaziti bilo gdje i korištenjem substa koristiti kao disk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Treba mi neko rješenje za download/backup

nasao rijesenje

 

Ako sam dobro ubro, nakon instalacije ovog programcica, dovoljno je desni klik na bilo koji folder, pick as source, pa zatim na prazno misto na drugom disku drop as junction....i to je to...

 

hvala svima...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 19:43 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Treba mi neko rješenje za download/backup

.. samo oprezno (ne puno čačkati, brisati.. i SMB1.0 mogući problemi..) ovisno kako je alat ažuran (i win update..). Nisam ni pretpostavljao da postoji 'programćić'.. najs :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice