Tekst na monitoru postane mutan...

poruka: 7
|
čitano: 3.207
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Tekst na monitoru postane mutan...

Imam čudan problem, većinu onih koji dođu riješim sam a zanima me jel se netko sreo s nečim ovakvim. Daklem, tekst, video i slike u firefoxu i chromu povremeno postaju mutne, nekad to traje dio sekunda, nekad pola minute, a nekad i više (kod videa). Kod videa to izgleda kao da 720p video prikazuje kao 240p. Da bi vam bilo lakše, slika je u prilogu. Također, to je problem koji imam par godina, pokušavao sam par stvari - mijenjanje grafe, pričvršćivanje svih spojeva, čišćenje, mijenjanje monitora itd. itd. pa pomalo mi ponestaje opcija - nekako me svrbi da bi moglo biti napajanje no nisam sure - čekam savjet pametnijih i iskusnijih :)

 

Također, na slici se ne vidi dobro budući da je cropana, no donji tekst ispod gmail logina je mutan, nečitljiv. Efekt nestane dok pređem mišem preko njega ili kada selektiram tekst.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 0:50 (Oscaraon).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tekst na monitoru postane mutan...

Imam isti problem. Vecinom se dogada kad radim vise stvari odjenom i alt tabam. Kad predem misem kao i ti problem prode, i ne javlja se vise.

 

I mene zanima razlog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tekst na monitoru postane mutan...

Imao isti problem. Pojavljivao mi se kada sam koristio Firefox, iznerviran problemom čak sam napravio i reinstalaciju Winsa, ali problem se ponovno pojavio. Sada koristim Chrome i nemam više taj problem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tekst na monitoru postane mutan...

Drago mi je da nisam jedini :)

 

Čini mi se da ću ponovo pokušati s Chromom - premda mi se čini da je i on imao problema. Također, koristim Firefox..

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Tekst na monitoru postane mutan...

U FF opcijama isključi hardversku akceleraciju.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica.
12 godina
neaktivan
offline
Tekst na monitoru postane mutan...

Isključio sam hardversku akceleraciju u firefoxu i nemam više problema s tekstom no imam s youtube videima - uvijek sam mislio da su to povezani slučajevi ali čini se da nisu. Daklem, i dalje mi video zna postati zrnat kao da ga gledam u minimalnoj rezoluciji...

 

Any solutions?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tekst na monitoru postane mutan...

Ima još nešto osim gašenja hardverske akcleracije u Firefoxu, meni je to isto bilo... Googlajte... Ode se u conifg od Firefoxa i par opcija se promjeni i onda bude ok.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice