Smrzavanje Računala

poruka: 173
|
čitano: 51.348
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

Pozdrav.

Evo i ja imam problema s starim kompom (loš je al posluži još za glazbu, filmove, surfanje). Komp mi se zamrzne nekad dok gledam film ili surfam, a nekad i kad je u idle-u. Nekad par minuta nakon paljenja, nekad nakon nekoliko sati, nekad nekoliko sati u komadu normalno radi, znači bez pravila. Mislio sam da je RAM kriv pa sam napravio Memtest ali nikakav error nije našao (a mogao bi bit problem što su u kompu 4 keksa od kojih su samo dva totalno ista?). Sad tek tolko idem HD Tune-om provjerit diskove. Temperature su normalne. Jel postoji način da provjerim grafičku (jer ona mi nekad baca kao neke artefakte kao na priloženoj slici s lijeve strane onih par crta, ali prođe nakon što refresham)?

Ta konfiguracija je AMD Athlon @ 2Ghz, memorije (512MB @200MHz, 2X 256 @200Mhz, 256 @133Mhz), grafička ATI Radeon 7000, HDD-i Maxtor 30GB i 80GB, OS Windows XP.

Hvala unaprijed.

Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 13:35 (Tomislav95).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
tomo007 kaže...

Pozdrav,

Evo i ja imam jedno staro računalo koje mi je čisto dovoljno za surfanje... radi se o procesoru 3.0Ghz, 1 GB rama, win7. Kad se računalo upali ostaje još oko 350MB free. Koristim Chrome, jer sam skužio da on najmanje pojede memorije. Nakon par minuta, nekad i sati računalo samo zaledi i gotovo. Od kuda da krenem? Neki programčić možda? hvala

stavi xp ili stlno gasi pozadinske procese....

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
12 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
Tomislav95 kaže...

Pozdrav.

Evo i ja imam problema s starim kompom (loš je al posluži još za glazbu, filmove, surfanje). Komp mi se zamrzne nekad dok gledam film ili surfam, a nekad i kad je u idle-u. Nekad par minuta nakon paljenja, nekad nakon nekoliko sati, nekad nekoliko sati u komadu normalno radi, znači bez pravila. Mislio sam da je RAM kriv pa sam napravio Memtest ali nikakav error nije našao (a mogao bi bit problem što su u kompu 4 keksa od kojih su samo dva totalno ista?). Sad tek tolko idem HD Tune-om provjerit diskove. Temperature su normalne. Jel postoji način da provjerim grafičku (jer ona mi nekad baca kao neke artefakte kao na priloženoj slici s lijeve strane onih par crta, ali prođe nakon što refresham)?

Ta konfiguracija je AMD Athlon @ 2Ghz, memorije (512MB @200MHz, 2X 256 @200Mhz, 256 @133Mhz), grafička ATI Radeon 7000, HDD-i Maxtor 30GB i 80GB, OS Windows XP.

Hvala unaprijed.

HDD health i performanse su 100% ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
g3arv8 kaže...
Tomislav95 kaže...

Pozdrav.

Evo i ja imam problema s starim kompom (loš je al posluži još za glazbu, filmove, surfanje). Komp mi se zamrzne nekad dok gledam film ili surfam, a nekad i kad je u idle-u. Nekad par minuta nakon paljenja, nekad nakon nekoliko sati, nekad nekoliko sati u komadu normalno radi, znači bez pravila. Mislio sam da je RAM kriv pa sam napravio Memtest ali nikakav error nije našao (a mogao bi bit problem što su u kompu 4 keksa od kojih su samo dva totalno ista?). Sad tek tolko idem HD Tune-om provjerit diskove. Temperature su normalne. Jel postoji način da provjerim grafičku (jer ona mi nekad baca kao neke artefakte kao na priloženoj slici s lijeve strane onih par crta, ali prođe nakon što refresham)?

Ta konfiguracija je AMD Athlon @ 2Ghz, memorije (512MB @200MHz, 2X 256 @200Mhz, 256 @133Mhz), grafička ATI Radeon 7000, HDD-i Maxtor 30GB i 80GB, OS Windows XP.

Hvala unaprijed.

HDD health i performanse su 100% ?

Da.

Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
12 godina
offline
Smrzavanje Računala

hmm, kad si zadnji put rusio windowse, virusi malware, artefakti nebi trebali gusiti i stvarati prekide,  oni samo prekidaju sliku ( sto se tice graficke ) !

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
g3arv8 kaže...

hmm, kad si zadnji put rusio windowse, virusi malware, artefakti nebi trebali gusiti i stvarati prekide,   oni samo prekidaju sliku ( sto se tice graficke ) !

Prije dva dana sam reinstalirao al opet isto.

Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
14 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
tomo007 kaže...

Pozdrav,

Evo i ja imam jedno staro računalo koje mi je čisto dovoljno za surfanje... radi se o procesoru 3.0Ghz, 1 GB rama, win7. Kad se računalo upali ostaje još oko 350MB free. Koristim Chrome, jer sam skužio da on najmanje pojede memorije. Nakon par minuta, nekad i sati računalo samo zaledi i gotovo. Od kuda da krenem? Neki programčić možda? hvala

Mozda kasno pisem, al nisam bas siguran da chrome uzima najmanje memorije. Kod mene, sa jednim tabom minimalno 400MB,(sa 3 addon-a)  kad zbrojis sve procese.

Probaj s nekim manje poznatim. Chrome na 1gb ram-a je overkill po mom misljenju.

12 godina
offline
Smrzavanje Računala

Da ali kaze da nekad kad surfa,gleda flim, ili u idle-u, nekad odma , nekad nakon par sati , totalno random. Prasina ? cistio komp , mijenjo pastu na CPU ? temperature ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
g3arv8 kaže...

Da ali kaze da nekad kad surfa,gleda flim, ili u idle-u, nekad odma , nekad nakon par sati , totalno random. Prasina ? cistio komp , mijenjo pastu na CPU ? temperature ?

Ako je totalno random, moze bit do nekog novijeg drivera koji se ne slaze sa ne znam ni ja s cim. Ipak je to stara roba, pa se mozda kaci sa necim novijim..

Nek prvo vidi temperature, a onda ponovo digne windowse i instalira drivere pojedinacno..bar bih ja tako uradio

12 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

evo ovako, komp mi se smrzava... nekad jednom u danu, nekad 5 puta. samo sve stane, ništa bsod, ili ctrl+alt+del ne pomaže. samo reset. i onda se pali normalno... dobivam slomove lagano... digo sam nove winse, testiro sa furmarkom, memtest86+, hard disk također testiro, nemam pojma do čeg više može bit... najčešće mi zamrzne kad igram leauge of legends. zapravo uvijek mi onda zamrzne, nakon 15ak minuta igre.. nekad zamrzne na desktopu nekat u chromu... bilo kaki savjeti su dobrodošli. jel lagano piz*im :D

pomagajte kako tko zna....

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Smrzavanje Računala

Temperature ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
koje napajanje?
12 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

temperature sve regularne. grafa ne prelazi 70 pod punim opterećenjem, kad su ventovi 50%... napajanje je dobro. proc se ne pregrijava

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala
da li se to samo desava u toj igri ili i u drugima ....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

ma bilo šta da radim...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
nOObIlO kaže...

ma bilo šta da radim...

¸HD Tune pod Benchmark nek se skenira i sliku postaj tu. 

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

evo

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 16:41 (nOObIlO).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

Kad upalim komp i dignem Windowse u roku jedne minute nakon sto se pojavi poruka Protected:Call was canceled by the message filter.(Exception from HRESULT:0x80010002(RPE_E_CALL_CANCELED)) komp se u potpunosti blokira? Molim HITNO za pomoc!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
nOObIlO kaže...

evo ovako, komp mi se smrzava... nekad jednom u danu, nekad 5 puta. samo sve stane, ništa bsod, ili ctrl+alt+del ne pomaže. samo reset. i onda se pali normalno... dobivam slomove lagano... digo sam nove winse, testiro sa furmarkom, memtest86+, hard disk također testiro, nemam pojma do čeg više može bit... najčešće mi zamrzne kad igram leauge of legends. zapravo uvijek mi onda zamrzne, nakon 15ak minuta igre.. nekad zamrzne na desktopu nekat u chromu... bilo kaki savjeti su dobrodošli. jel lagano piz*im :D

pomagajte kako tko zna....

 

Kod mene je bio isti slučaj , bila nova matična UD5 i vratio je i dobio zamjensku sabertooth i sve OK. Znači mobo je bila uzrok !

14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

Kod mene isto. Smrzavanje, doslovno i preneseno! Kupio grafičku, matičnu i proc u eXtreme Digital-a i mislio sam da mi je štogod riknulo. A eto nakon desetaka puta(sati) pali-gasi računalo, izvadi-stavljaj memorijski modul(keks), došao sam do zaključka da, kada mi se dogodi 'freez', da mi je tada stalno bio pokrenut HWiNFO64 u tray-u. Nakon deinstalacije, sve radi OK. Znači, radi normalno u uvjetima kada se je događao 'freez'. Molim, prepoRuku za freeware monitoring program.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

pozdrav. ovako, imam problem s kompom. kad sam ga počela koristiti radio je uredu, ali nakon nekog vremena je počeo smrzavat. hdd led svijetlo je počelo svijetliti konstanto. znaci, on radi 2,3 dana oke, i onda počne smrzavat, nebitno da li ja surfam, igram ili gledam film. kad ga restartam ne žele se wind. podići ili im treba 10 min da se podignu. čak sam ga ostavila 2 dana ugašenog i nakon toga upalila. opet je radio oke par dana i opet isto. nakon toga je komp bio na testiranju i dečko koji ga je testirao je rekao da on ne vidi nigdje problem. unatoč tome, kupila sam novi hard. kad smo ga zamjenili radio je opet 3 dana normalno, i onda opet isti problem. kad se to dogodi, ( kad počne "štekat"), piše da hard radi 100%. sad je opet na testiranju komp, i navodno je sve oke s njim. s time da taj dečko sumnja da je problem u matičnoj jer sve što je testirao je radilo super. pa ako tko zna što bi to moglo biti, bila bi jako zahvalna :D

 

pozzz

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala

Nisi napisala podatke za svoj PC ... koji OS (Win?) MBO, CPU, RAM, itd.

Uđi tada kad uspori u" Task Menager" (desni klik na donju liniju) i vidi % zauzetosti CPU

jer se na slabijim konfiguracijama i uključenim automatskim "win-update" zna slično ponašati.

14 godina
offline
Smrzavanje Računala

Imam problema s kompom odnosno s smrzavanjem.

 

Konfiguracija:


AMD FX-8300

ASrock 970 Pro3 R2.0

12 GB DDR3

AMD RX 460 2GB

WD Black 500GB
Xilence 420W

MemTest86 mi nije otkrio nijedan error s memorijom, međutim kad pokrenem memtest u windowsima, krenu iskakati poruke o greškama u memoriji. Nakon nekog vremena korištenja, PC se smrzne ili dobijem BSOD s greškom irql not less or equal (iako se ovo nije dogodilo neko vrijeme, vjerojatno je update drivera pomogao). U prilogu je SS memtesta i temperatura iz HW Monitora.

 

Probao sam s drugim HDD-om, drugom memorijom, ovu memoriju sam probao u drugom PCu, drugo napajanje... I dalje isto...

 

Jedino što ostaje je matična? Ili možda procesor? Našalost drugi PC mi je Intel pa ne mogu ovo isprobati...

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice