Smrzavanje Računala

poruka: 173
|
čitano: 51.351
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Ravno 9 dana mi je komp radio kako treba... Jučer sam nešto radio na kompu i otišao do grada, dok sam se vratio vidio sam da se komp restartao sa porukom "BOOTMGR IS MISSING"... Restartao sam komp i pokušao ući u BIOS no nije htio jer se na POST screenu zadržao, nije mogao očitati SATA uređaje do kraja. Očita mi DVD i WD Green, ali SSD nije htio. Onda sam ugasio komp i upalio ga opet nakon pol minute. Upalio se do Windowsa i radio nekih 2min: upalio sam Mozilllu i krenuo tražiti mogući uzrok, nisam kliknuo ni na prvi link već se Mozilla počela smrzavati polagano, nakon 5 sec više ni Start menu nije reagirao te sam bio primoran ponovno restartati komp da bi mi se opet javio isti BOTMGR problem te nemogućnost rada niti ulaska u BIOS bez da prethodno ugasim kompjuter potpuno. Iduće, pošto nije mogao očitati SSD sa određenog SATA porta, preštekao sam SSD iz SATA porta 1 u port 2, port 3 - ista stvar! Odlučio sam reinstalirati Windowse. Već dvije godine Windowse podižem sa prijenosnog harda. Znači počne instalacija Windowsa, formatiram SSD i krene instalacija Windowsa, koja se ne miče sa 0% preko 20min. Nakon toga pokušam Windowse instalirati sa DVD-a, Win 7 Ultimate 64bit - nije htio formatirati SSD te se 10 minuta događao neki proces i miš se samo vrtio, a disk nije završio s formatiranjem... Onda sam premjestio RAM-e u druge slotove, SSD u port 4, stavio sam potpuno nove SATA kablove na disk, pokušao s drugim kablom napajanja i krenuo opet - no nije htio više formatirati SSD. Onda sam ubacio Hiren's boot cd i pokrenuo Windows XP Mini, live Windowse. Dok ih je pokrenuo otišao sam na manage/diskmanagement i na popisu vidio SSD i WD Green, no dok sam stisnuo desni klik na SSD i odlučio ga formatirati, sve se počelo smrzavati.

 

To se sve počelo događati sinoć, pa nisam imao prilike otići negdje testirati SSD, ali danas ću odmah nakon posla otići kod brata i pokušati ubaciti SSD u njegov komp pa ću vidjeti jel problem u njemu, no po svemu sudeći je. Ostavio sam preko noći Memtest opet, ujutro sam vidio da je RAM u redu.

 

Ne znam jel ja imam toliki peh da mi stalno nešto ne radi, možda imam loše instalacije u kući pa da se to onda manifestira na komponentama? Imao sam 4 kompjutera u zadnjih 15 godina i nikad nisam imao problema do ovog posljednjeg...

 

Najbolje od svega, 10 postova iznad ovog se vidi da imam potpuno novi procesor i matičnu, kada očekuješ da je kalvarija završila, problemi novi počinju...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Vjerovatno ti je SSD dao svoje.

Valentin
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Ja se iskreno nadam da je "samo" to problem

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

SSD ti stvara probleme 99%. Lako to provjeriš, instaliraj windowse na HDD i probaj i odmah ćeš znati odgovor, SSD otpoji sa ploče.

 

EDIT: Vidim da si probao Hirens Boot CD i da sve radi sa njim normalno, znači da ti je SSD gotov 100%, da je nešto drugo MiniXP nebi radio sigurno.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2013 11:25 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Probao bih ja sa svojim HDD-om, ali on je jedna particija od 1.5TB i pun je skroz, ima 20GB praznog mjesta. Tako da jedino ću danas popodne svoj SSD kao što sam i rekao probati kod brata. Druga opcija, sutra će mi kolega s posla donijeti svoj jedan WD od 250GB pa ću s njim pokušati. U međuvremenu idem kontaktirati ADM... Vidim da tog SSD-a više nemaju, imaju Force 3 od 60GB. Ja sam ovaj disk platio 900kn prije dvije godine, mislim da ću tražiti neki drugi disk do 900kn ako će mi nuditi tu opciju... Hvala

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Kod buraza sam. SSD ne radi ni kod njega. Mogu mirno zakljuciti da je odapeo i ici u ADM... 

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Traži Vertex 4 ili Intel 330 makar morao nešto nadoplatiti, a kad vać nadoplaćuješ odi na neki veći SSD od 120 ili više GB.

Valentin
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Ja sam ovaj disk platio 900kn :-) tak da mogu komotno tražiti Vertex 4 128GB, već sam ga pikirao ;-)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Mislim da to nema veze sa time što si ti dao 900 kn, mislim da imaš pravo na SSD toga istoga ranga (kapacitet i slično), a da moraš nadoplatit za neki veći.

Valentin
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Smrzavanje Računala
kuleee kaže...

-cut----

 

 

Bre momak, nisi valjda takav baksus.

Podesi SSD po ovom tutorialu i ako posle toga ne radi dezavuiši likove koji su ti ga prodali., traži novi.

Volim sve moderatorice i administratorice !
13 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
Budokai kaže...

Bre momak, nisi valjda takav baksus.

Podesi SSD po ovom tutorialu i ako posle toga ne radi dezavuiši likove koji su ti ga prodali., traži novi.

Čuj, ja ne mogu ni prismrditi disku više, ni na jednom računalu, kamoli da bi ga tweakao unutar windowsa. A inače sam obično koristio ove savjete za SSD

 

Valentin17 kaže...

Mislim da to nema veze sa time što si ti dao 900 kn, mislim da imaš pravo na SSD toga istoga ranga (kapacitet i slično), a da moraš nadoplatit za neki veći.

U jamstvu jasno piše da uređaj prvo ide na popravak, ako je porvavak nemoguć zamjenjuju ga istim, u čijem nedostatku mi nude nešto u zamjenu ili povrat novaca. Pitao sam prijatelja koji je odvjetnik i rekao mi je da na to imam pravo. Malo je doradio neke dijelove da vas to ne zbuni {#}

 

1. U slučaju kada stvar (SSD) postane neispravna u vrijeme garancije, tada je prodavatelj dužan ili popraviti stvar ili umjesto nje predati ispravnu identičnu stvar, te naknaditi svu štetu koja proizlazi iz činjenice da se ne možeš služiti sa stvari zbog toga što je neispravna - a što je kod tebe par milijuna kuna obzirom na povredu prava osobnosti, fizičkog (teže drkanje) i psihičkog (tatar ima bolji komp sad) integriteta. (čl. 423 Zakona o obveznim odnosima)

2. U slučaju da kod tebe prodavatelj ne može ni popraviti ni predati novu ispravnu stvar, na tvoj slučaj se podredno primjenjuju odredbe o materijalnim nedostacima stvari , i to skrivenim nedostacima stvari (čl. 404. Zakona o obveznim odnosima) i dužan si u roku od dva mjeseca obavijestiti prodavatelja o nedostacima. Imaš pravo od prodavatelja na sljedeće: 1. popravak stvari 2. predaja druge stvari koja nema nedostatke 3. sniženje cijene 4. raskid ugovora. Dakle, ti bi treba raskinuti ugovor zbog skrivenih nedostataka stvari i tražiti povrat svih novaca zajedno sa zakonskom zateznom kamatom i nakandu štete.

 

Ne želim sada zvučati pohlepno, ali fora je da dobijem nešto u rangu cijene koju sam dao za prvi uređaj. Tako sam prije 2 tjedna u Protisu dobio Phenom II 965 i još 600kn nadoplate do pune cijene Phenoma II 1090T koju je imao prije 2 godine, ja se po tome vodim {#} Ukoliko oni meni daju F60 (koji je sada 700kn) moraju mi nadoplatiti još do one cifre koju sam ja dao dok sam kupio, znači još 200kn.

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 7:27 (kuleee).
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

HAHAHA plače mi se od bijesa! Upravo mi je prijenosni disk otkazao poslušnost, star je 2 godine i također kupljen u ADM-u, WD My Passport 500GB USB 3.0. Ne mogu ništa kopirati s njega na disk, kod sebe ni kod prijatelja, a HD Tune javlja errore. Stvarno me ide, mislim da ću sutra uplatit jeb*nu lutriju, valjda će me sreća poslužit za promjenu.. "Current pedning sector error" pod health.. KAOS {#}

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Baš imaš sreće, čudi me ovo za WD disk, onom ssdu se ne čudim, ali ovo za wd disk je rijetkost, koristim WD My Passport 250GB usb 2.0 već više od tri godine, radi bez problema hvala Bogu, a jedan WD disk od 40GB koristim 11 godina u starom PCu, radi jo i dan danas bez problema, ali šta ćeš događa se pogotovo na prijenosnim diskovima.

Valentin
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Najbolje je što ga stvarno pazim, imam futrolu Case Logicovu za njega, nikada ga ne posuđujem. Možda nisam smio na njemu imati instalacijske windowse, makar ne znam kako bi mi to predstavljalo problem, no ok... Imao sam na njemu particiju od 5 GB s koje sam bootao instalaciju Windowsa 7, a ostatak mi je bio storage. Uglavnom, nemam riječi... {#}

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Nema to veze sa time što si imao instalaciju windowsa na njemu, jednostavno se dogodi, šta ćeš.

 

Evo jedan pravi disk, dobar, otporan i pouzdan.

 

http://www.protis.hr/products/details/hdd-external-25-1-tb-transcend-storejet-usb-30-ts1tsj25m3-crni/57203

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala
ovako imam problem sa kompom ... smrzne se na yt faceu ... skoro na sve na nekih 30 sec (otp) i kasnije se odmrzne .... skuzio sam da mi ne treperi lampica od HDD-a dok se to desi ...
u cem bi bio problem ... nekad radi po cijeli dan a nekad zeza svakih 2-3 min
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Probaj testirati HDD sa nekim softwareom. Probaj sa HD Tune-om... Provjeri "health" i pokreni "error scan" (ne quick scan)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala

nema bad sectora ....  probavao sam mjenjat SATA utore al nejde ... 

evo health evo health
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 15:54 (nix2811).
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Znači skenirao si disk na error full scan, ne quick sa HD tune i sve je bilo zeleno, ajde ponovi scan i stavi sliku, healh tab pokazuje da ima nekakvih oštećenja, svakako stavi sliku error full scana da vidimo.{#}

 

EDIT: Stavi si bolje napajanje i riješi se ovoga dok nije došlo do nečega puno gorega.

 

Evo dobrog napajanja, nije preskupo.

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=9127

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 16:21 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala

uzet cu xfx core 550W za kasnije :D kad cu kupovat ostatak :D 

eto  eto
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2013 1:00 (nix2811).
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Probaj sa drugim sata data kabelom.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2013 9:13 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Smrzavanje Računala
191x7 kaže...
kuleee kaže...

Testirao sam sa OCCT, ali samo nekih 45min. Sve je bilo uredno

45 min OCCT ne znači ništa, ama baš ništa, što se tiče stabilnosti. Eventualno se može provjerit jel se cpu pregrijava.

Za stabilnost:

OCCT:CPU treba barem 12+ sati.

OCCT:Linpack ili LinX 8+ sati.

Prime95 Blend 12+ sati.

Tek onda se može reći da je vrlo vjerojatno stabilan sustav.

Pustis ga 12 sati i onda nakon par dana ce ti crknut.

Sta ti mislis,da sa tim 100%full loadom radis dobro CPU-u?

To mozes drzat neko vrijeme ali ne sigurno 12 sati.

11 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

dali je mozda problem u grafickoj zbog ovoga...
otvorio sam grafu neki dan i vidio da nema bas puno termalne paste pa mi zato mozda radi probleme ??
jer bi sad trebao promijenit pastu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Smrzavanje Računala

sad kad si skinuo hladnjak MORAŠ stavit novu pastu...

nisi ga valjda samo vratio i koristiš grafičku tako?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
XXX-Man kaže...

sad kad si skinuo hladnjak MORAŠ stavit novu pastu...

nisi ga valjda samo vratio i koristiš grafičku tako?

 vratio sam sve na mjesto ali ju ne koristim...znaci treba promijenit pastu ?

14 godina
moderator
offline
Re: Smrzavanje Računala

Kad se skida hladnjak obavezno se mora stavit nova pasta.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzavanje Računala
kazo26 kaže...
XXX-Man kaže...

sad kad si skinuo hladnjak MORAŠ stavit novu pastu...

nisi ga valjda samo vratio i koristiš grafičku tako?

 vratio sam sve na mjesto ali ju ne koristim...znaci treba promijenit pastu ?

to je isto kao da ides 2x *ebat sa istim kondomom :D 

 

Zamjenio sam SATA kabel i opt bloka .... zabloka se i kad ocu dvd otvorit .. tj dok je zablokiran nece ga otvorit 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 2:39 (nix2811).
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Da vas obavjestim, dobio sam u petak novi SSD iz ADM-a... Nije više bilo F60 starih modela, pa su mi "uvalili" Corsair GT 60GB {#}

Sve opet radi kako i treba, pitanje do kada ovaj put?

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzavanje Računala

Ma glavno da radi.

Valentin
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje Računala

Pozdrav,

Evo i ja imam jedno staro računalo koje mi je čisto dovoljno za surfanje... radi se o procesoru 3.0Ghz, 1 GB rama, win7. Kad se računalo upali ostaje još oko 350MB free. Koristim Chrome, jer sam skužio da on najmanje pojede memorije. Nakon par minuta, nekad i sati računalo samo zaledi i gotovo. Od kuda da krenem? Neki programčić možda? hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice