PXE E61: Media test failure, check cable

poruka: 16
|
čitano: 9.463
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
PXE E61: Media test failure, check cable

Instalirao sam Win 10 i sve je prošlo ok osim što se laptop sad ne želi bootati osim ako nije dvd od windowsa u driveu.

Bez dvd-a javi PXE-E61: Media test failure, check cable i ponudi mi izbor od 3 bootabilna drivea - hdd, dvd ili pci lan adapter

 

pokušao sam slijedeće

1. reinstalacija windowsa 

2. onemogućavanje mrežnog uređaja u biosu

3. promjena redoslijeda bootanja 

 

ništa od toga nije pomoglo.

 

Laptop je lenovo ThinkPad T420

 

pod win 8.1 je stvar radila kako treba

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2016 10:24 (Mihajloo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable

nije ispravan boot disk.. bezbroj mogućih razloga, ubaci install medij i repair ili clean install (brisanje svega-particija..). Ako je oštećen bootsektor neće pomoći. Ako je 'neobičan' install, skini i napravi pravi s MSovih str.

 

-što kaže reinstall? neka poruka..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
PXE E61: Media test failure, check cable

pokušao sam bootrepair. nije pomoglo.

 

win su originalni.

 

prije instalacije win 10 sam izvadio disk iz laptopa, i iz jedne sam napravio dvije particije pomoću drugog računala (mac).

 

na jednu sam stavio win, druga je ostala za podatke.

kod instalacije sam vidio da su prisutne 3 particije, c:, d:, i ona system particija koja se ne vidi iz windowsa

 

instalacija je protekla brzo jedino se javlja ovaj problem kod bootanja.

 

da sve particije maknem i složim ih na novo pod windowsima?

particije, kad sam ih složio na macu su bile u mac journaled formatu, a prilikom instalacije win sam ih izbrisao i formatirao kao dvije nove NTFS particije. možda se tu nešto pokvarilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PXE E61: Media test failure, check cable

Po ovoj poruci njemu bi ustvari trebao biti problem što mu je BIOS/UEFI poštiman da automatski Boota sa PXE boot protokola, tj. traži OS instalaciju preko mreže, ali s obzirom da je on nema dojavljuje naravno error, to što su Windowsi instalirani ne znači ništa bitno je od kud traži boot.

 

Probaj naći u BIOS/UEFI  neku stavku sa imenom LAN BOOT, BOOT FROM LAN, PXE BOOT, Preinstallation Enviroment itd. i stavi na OFF ili DISABLED.

 

Probaj privremeno maknuti Ethernet kabel iz matične, i ono najbitnije dobro pogledaj da li on tebi zapravo sejva Boot redosljed na matičnoj ploči koji mu ti zadaješ. A inače skoro sve matične/Laptopi danas imaju mogućnost privemenog on the fly namještanja BOOT source-a, na većini je F11 tipka ili pogledaj u manual od matične. Kada to stisnes dobit ces MENU, i tamo biraš od kud želiš da Boota dalje.

 

Ako mu je bootsector (tj. MBR ili GPT) ili pak BCD path rasturen, autorepair od samin Windowsa (pokrenuti WinPE, DaRT ili Repair Windows sa samim USB-DVD medijem) bi trebao pomoć, ako ne onda ručno heklanje preko command linea, iako sumnjam da je toga jer bi izbacilo klasične MBR-UEFI poruke ili BCD 00000000xnešto error u slučaju problema sa BCD-om.

 

Ovo je sve pod predpostavkom kao što kaže Hush da ti je Windows instalacija prošla kako treba, da je instalacijski medij-image od Windowsa nekorumpiran i da disk nije fizički prdnuo.

 

Probaj i resetirati bios preko jumpera na matičnoj ploči, to liječi mnoge dječije bolesti ako je baterija na matičnoj ispravna a neće da sejva nikakve postavke postavljene od korisnika.

 

Uglavnom teško je ovako gatati napamet bez mašine ispred sebe, a problem bi stvarno trebao biti trivijalan (Ako je hardware ispravan)

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable
Mihajloo kaže...

pokušao sam bootrepair. nije pomoglo.

 

win su originalni.

 

prije instalacije win 10 sam izvadio disk iz laptopa, i iz jedne sam napravio dvije particije pomoću drugog računala (mac).

 

na jednu sam stavio win, druga je ostala za podatke.

kod instalacije sam vidio da su prisutne 3 particije, c:, d:, i ona system particija koja se ne vidi iz windowsa

 

instalacija je protekla brzo jedino se javlja ovaj problem kod bootanja.

 

da sve particije maknem i složim ih na novo pod windowsima?

particije, kad sam ih složio na macu su bile u mac journaled formatu, a prilikom instalacije win sam ih izbrisao i formatirao kao dvije nove NTFS particije. možda se tu nešto pokvarilo.

 A da, tko zna šta ti je Apple disk management tutnuo pod bootsector, jer on isto ima hrpu opcija i filesistema koji na Windozama uopće neigra ulogu. Pregazi Windoze, pregazi particije napravi nanovo (nešto što nema veze sa Macom, tipa Macrium Partition Wizard free boot cd-usb, imaš tu na forumu hrpu tutorijala i istih tema) sa njim obriši sve particije na disku, uključujući MBR-GPT boot sector (imaš opcije unutar samog programa)...

 

Ako ti je UEFI ploča onda stavi GPT, ako je starije računalo tj BIOS stavi MBR, stavi u BIOS-UEFI da ti je CD-DVD ili USB disk prvi boot device a drugi disk na kojeg instaliraš. Nakon pokretanja windoza klikni na particiju di želiš instalirati Windoze. Ako ti dojavi da nemoze instalirati na taj disk, nek ti hush objasni nemam sad vremena toliko :)

 

Napravi nove particije, jednu za podatke jednu za OS (particije mozes napraviti i prije same instalacije preko samog Windows medija ali ti neće ponuditi da prebriše Bootsector i stavi koji paše Microsoft OSu) nek instalira, nakon što završi uđi opet u bios-uefi i poštimaj da ti je glavni boot device taj disk od windoza, i dobro gledaj da li će sejvati boot redosljed.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable
Mihajloo kaže...

pokušao sam bootrepair. nije pomoglo.

 

win su originalni.

 

prije instalacije win 10 sam izvadio disk iz laptopa, i iz jedne sam napravio dvije particije pomoću drugog računala (mac).

 ..

 originalni ne znači baš previše... (zapravo ne postoje drugi, .. nego kako je kreiran medij, ispravan..). To je vjerojatno ok (jer..)

- to se ne radi tako (čak neovisno o OSu, jednak rezultat), tj kreiranjem particija nema mjesta za boot, disk je smao storage. Nepotreban korak koji je napravio problem.

-ubaci medij, bootaj, obriši sve, ostalo je automatika, osim ako želiš (a to je očigledno) uneseš željenu veličinu OS-win particije (boot će obaviti sam installer)... i nextaš. Repair ne pomaže (nema što fixati, jer ne postoji boot sektor).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
PXE E61: Media test failure, check cable

u biosu sam onemogućio pci ethernet adapter, i izbrisao ga s popisa bootabilnih driveova.

 

što reći... ne dela i dalje! xD

 

sad ide disk opet van i format svega preko windowsa 7

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PXE E61: Media test failure, check cable

treća sreća

 

disk sam izbrisao (pod macom opet, jer win7 uopće nije skužio da je disk spojen niti je bio vidljiv u Disk Managementu) ali ovaj put kao MBR u FAT32 na jednu particiju.

nasnimio win 10, i sa "MiniTool Partition Wizard Free" rasparcelirao disk u 2 particije. 

 

wooohooo (k'o Homer)

 

Fala svima na pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PXE E61: Media test failure, check cable

Pozz ekipa.Imam problem sa ovakvom porukom.Ugl,stari HDD je rikavao i zamjenio sam ga novim.Nakon sto sam stavio novi HDD,krenuo sam sa instalacijom win xp.Ali jednostavno kada zelim bootat sa CDa ili bootabilnog USB-a,izlazi mi ovaj error.Ako bi te mi mogli reci sta bi trebao napraviti u BIOSU.Posto HDD je prepoznat u BIOSU,takodjer i kada stick ustekam,BIOS ga prepozna.Ali jednostavno nezeli bootat.Model laptopa je ACER Aspire 5552.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable

Pokušaj sljedeće:

- pod boot opcijama isključi fast / quick boot (vidi kako piše)

- u boot device priority postavi da ti CD ili USB budu ispred HDD-a

Tada bi trebalo uspješno bootati s CD-a ili USB-a (naravno, pod pretpostavkom da su uredno kreirani kao bootabilni).

KaeR
11 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable
KaeR kaže...

Pokušaj sljedeće:

- pod boot opcijama isključi fast / quick boot (vidi kako piše)

- u boot device priority postavi da ti CD ili USB budu ispred HDD-a

Tada bi trebalo uspješno bootati s CD-a ili USB-a (naravno, pod pretpostavkom da su uredno kreirani kao bootabilni).

 Ja nemam opciju za fast/quick boot.

Pod Main imam

 

Quiet Boot

Network Boot

F12 Boot menu

D2D Recovery

SATA Mode

 

A pod BOOT priority order sam stavio ovako

 

 

1: USB HDD:KingstonDataTraveler 2.0

2:IDE0:ST500LM030-2E717D

3:IDE1:HL-DT-STDVDRAM GT32N

4:USB FDD

5:Network Boot

6:USB CD/DVD ROM

15 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable

Isključi Quiet boot, stavi USB na prvo, IDE1 (DVD) na drugo, i IDE0 (HDD) na treće mjesto.

Ako ni tada neće sam stati na USB-u ili DVD-u, probaj s F12 odabrati DVD ili USB (ovisi na čemu imaš instalaciju OS-a).

KaeR
11 godina
offline
PXE E61: Media test failure, check cable

Nope...Nece.Opet isti error.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable

Hm... ne ostaje puno opcija. Još eventualno možeš probati SATA mode promijeniti na legacy/IDE ako već nije tako (iako to ne bi smjelo utjecati na sam boot proces).

A pretpostavljam da si provjerio medij s kojeg pokušavaš bootati (pošto se radi o XP-u, provjeri je li dobro kreiran bootabilni USB ili CD)... drugih ideja više nemam.

KaeR
11 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable
Hvala na pomoci.Budem jos to probao
15 godina
offline
Re: PXE E61: Media test failure, check cable

-imaš problema s bootanjem zbog starosti-standarda-podrške za npr usb (koji je ipak novija stvar) + samo starenje=kvarenje.

-HW i SW moraju biti kompatibilni, odgovarajuće podešenji, sve mora biti ispravno, medij pravilno kreiran (novi podržavaju i uefi-gpt stari samo legacy boot). Sve to mora biti podešeno i medij kreiran sukladno mogućnosti HWa (kompatibilnost). Bezbroj razloga za problem kod boota, tebi uopće ne dolazi do tog dijela, zato počinje mrežni boot-pxe.. Order u BIOSu je sporedan, konkretnije je odabrati iz boot menija. Tad mora bootati, ako ne boota, pogrešno podešeno, kvar ili loš-nekompatibilan boot medij. Starije računalo će vjerojatnije bootati s cd-dvda.. pribavi neki kao hirens, live-linux .. i ako s njega boota znači da nisi dobro kreirao svoj medij (nije lako napraviti npr xp-usb i nije jednako za sva računala).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice