Provjera backup batch arhive

poruka: 5
|
čitano: 1.577
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Provjera backup batch arhive
pitanje

Pozdrav,

 

sljedeci uputstva iz Bug-a broj 183 napravio sam jednu batch datoteku za backup podataka na eksterni disk. Samo bi htio da to netko malo pogleda i kaze da li je u redu.

Dakle naredbe su kao sto slijedi:

XCOPY D:\Dokumenti\*.* G:\Dokumenti /E/I/H/R/Y
XCOPY D:\Filmovi\*.* G:\Filmovi /E/I/H/R/Y
XCOPY D:\Mjuza\*.* G:\Mjuza /E/I/H/R/Y
XCOPY D:\Svasta\*.* G:\Svasta /E/I/H/R/Y
XCOPY "D:\Za prziti\*.*" "G:\Za prziti" /E/I/H/R/Y

Znaci kopirao bih foldere Dokumenti, Filmovi, Mjuza, Svasta, Za prziti sa D: diska na eksterni G:.

Zanima me da li sam dobro stavio navodnike na zadnjoj naredbi, posto ime foldera ima razmak. I zanima me da li sam dobro skuzio ovaj "I" atribut. To je, koliko sam shvatio, da pretpostavi da kopiram u istoimene foldere, a ne da zelim napraviti file na G:-u. I zanima me sveukupno da li ce to sljakati dobro.

Ja sam isprobao i na prvi pogled mi se cini ok. Ali mi je problem sad bas provjeriti svaki pojedini file da li stima. Pa bi htio da i vi to pogledate te mi kazete ako vidite kakvih potencijalnih problema. Da se ne bi poceo oslanjati na tu naredbu za backup, a da ona ne valja.

Hvala i pozdrav.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Provjera backup batch arhive

Zasto ne koristis Microsoftov SyncToy za to.

Mnogo elegantno resenje,vrsi sinhronizaciju foldera ili cak celih particija kako na lokalnom disku tako i na eksternom

 

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/digitalphotography/prophoto/synctoy.mspx 


P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera backup batch arhive
autorov komentar

Ma nisam bas siguran da je to pouzdani alat za ovo sto meni treba. U uputstvima od tog sync toy-a pise da nije namijenjen backup-u cijelih diskova. A i koliko sam ja shvatio taj alat je namijenjen prebacivanju slika, a ne file-ova koji nekad znaju imati i po 4 i vise gige. Imam i neke nekomprimirane filmove od 18 giga, pa ne znam kako bi se taj alat s time snasao.

 

Hvala i pozdrav.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Provjera backup batch arhive
prihvaćeno rješenje
Ja ga koristim za sinhronizaciju dve particije jedna je na unutarnjem disku a druga je na eksternom.Moze prebacivati fajlove vece od 4 gig.,kod mene na primer prebacuje Acronisov image od cca.14Gb.
SyncToy nastelam da sinhronizira dvije particije metodom echo.
Probaj ga nista ne gubis.
Za backup celih diskova ti treba Acronis True Image Home
16 godina
neaktivan
offline
RE: Provjera backup batch arhive
autorov komentar

Ok hvala, vec sam skinuo i budem isprobao.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice