Problem sa NVIDIA GeForce grafičkom

poruka: 4
|
čitano: 1.165
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa NVIDIA GeForce grafičkom

Pozdrav, imam sitan problem koji ćete mi, nadam se, pomoći otkloniti.

 

Naime, mislim da imam problem sa grafičkom karticom ili njenim driverima. Stavio sam nedavno opet windowse 7 i sve savršeno na laptopu radi osim kad su igre u pitanju. Svaka (pa i one starije, manje zahtjevne igre) imaju izvjesne grafičke poteškoće koje se na priloženoj slici mogu vidjeti.

 

Ukratko laptop mi ima iduću konfiguraciju:

Acer Aspire 7739G

Intel Core i3-370M 2.4 GHz

NVIDIA GeForce GT 520M 1 GB

6 GB DDR3

750 HDD

 

Probavao sam preko NVIDIA stranice skinuti i instalirati nove drivere no kad to učinim jednostavno mi neće windowsi pokrenuti, a ako imam samo instalirane drivere koje sam uz laptop dobio onda nema šanse da ijednu igru noviju od fife 05 pokrenem kako treba što ovaj laptop ipak treba i mora moći.

 

trebao bih neki dobar savjet ili ideju što učiniti da ovaj "kvar" otklonim.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2016 1:33 (nsakanov).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce grafičkom
nsakanov kaže...

Pozdrav, imam sitan problem koji ćete mi, nadam se, pomoći otkloniti.

 

Naime, mislim da imam problem sa grafičkom karticom ili njenim driverima. Stavio sam nedavno opet windowse 7 i sve savršeno na laptopu radi osim kad su igre u pitanju. Svaka (pa i one starije, manje zahtjevne igre) imaju izvjesne grafičke poteškoće koje se na priloženoj slici mogu vidjeti.

 

Ukratko laptop mi ima iduću konfiguraciju:

Acer Aspire 7739G

Intel Core i3-370M 2.4 GHz

NVIDIA GeForce GT 520M 1 GB

6 GB DDR3

750 HDD

 

Probavao sam preko NVIDIA stranice skinuti i instalirati nove drivere no kad to učinim jednostavno mi neće windowsi pokrenuti, a ako imam samo instalirane drivere koje sam uz laptop dobio onda nema šanse da ijednu igru noviju od fife 05 pokrenem kako treba što ovaj laptop ipak treba i mora moći.

 

trebao bih neki dobar savjet ili ideju što učiniti da ovaj "kvar" otklonim.

 

Hvala.

Pokušaj pokrenuti s integriranom Intel HD grafikom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce grafičkom

Neka druga alternativa?

15 godina
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce grafičkom
nsakanov kaže...

..i sve savršeno na laptopu radi osim kad su igre u pitanju. Svaka (pa i one starije, manje zahtjevne igre) imaju izvjesne grafičke poteškoće koje se na priloženoj slici mogu vidjeti.

 

...

Probavao sam preko NVIDIA stranice skinuti i instalirati nove drivere no kad to učinim jednostavno mi neće windowsi pokrenuti, a ako imam samo instalirane drivere koje sam uz laptop dobio onda nema šanse da ijednu igru noviju od fife 05 pokrenem kako treba što ovaj laptop ipak treba i mora moći.

..

- igre kao fifa i gta su najbugovitije/najprljavijia grafika.. potrebni patchevi i određena verzija drivera (nakon nekog vremena sve zamre izađe novi nastavak..).

- ovisno o postavci/generaciji računala-laptopa imaš (ili nemaš) opciju u BIOSu swichable.. odnosno ovisiš o postavkama i driveru (intel+nvidia). Kad instaliraš pravi driver/postavke mora raditi (ili je kvar). Naravno ove igre nisu mjerilo (ako je ostalo ok tražiš patch ili mijenjaš podešavanje... + 520m nije za gaming). Sami windowsi će povući noviji driver (ako proizvođač održava, driver treba biti certificiran.. naravno kako vrijeme prolazi sve manje i moraš 'ručno' tražiti i instalirati driver. Za stariji HW noviji driver može biti problematičan, probaš neki driver-ver od recimo 2010-2012.. i moguće da će s jednom igrom biti OK s drugom loše i tek neki 'treći' ono što ti treba). Možeš provjeriti i ostale sitnice kao kontakti-temperature.. laptop nije robustan i takvi problemi se mogu očekivati. Laptop nije desktop, moraš imati realna očekivanja, postavke, driver.. i same igre. Puno toga mora biti 100% da bi radilo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice