Local area connection doesn't have a valid ip conf

poruka: 18
|
čitano: 23.038
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

evo ovako, instalirao sam win 7 kod frenda na laptop, HP compaq 6830s i ne moze se spojit na internet, ni bezicno ni zicno...

 

local area connection doesn't have a valid ip configuration

 

local area connection adapter is disabled

 

to su problemi koji javlja..i kad idem da ih rijesi sam, pise da nema, da kontaktiramo microsoft...

molio bih vas ako tko zna rjesenje nek kaze..hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip
Jel stavljeno da ti automatski nade ip?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip
joza7 kaže...

evo ovako, instalirao sam win 7 kod frenda na laptop, HP compaq 6830s i ne moze se spojit na internet, ni bezicno ni zicno...

 

local area connection doesn't have a valid ip configuration

 

local area connection adapter is disabled

 

to su problemi koji javlja..i kad idem da ih rijesi sam, pise da nema, da kontaktiramo microsoft...

molio bih vas ako tko zna rjesenje nek kaze..hvala

Pogledaj u BIOS da nije onemogućen LAN. A što se tiče bežičnog, provjeri da li ima kakav taster za uključenje/isključenje WLAN-a.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
14 godina
neaktivan
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip

Desni klik na "local area connection" i enable.

13 godina
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

enable je, svi driveri su instalirani, ima tipka na tipkovnici za ukljuciti wlan/mreznu, i ukljuci se, i jednostavno nema pristup, nece se spojit na net..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

Najjednostavnije je da obrišeš sve drivere za mrežnu karticu i napraviš reinstal istih sa CD-a kojeg si dobio uz laptop.

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

Da ti frend nije hakerski isključio DHCP na routeru, pa da moraš IP upisati ručno?

ex Father_Dougal
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip

hahaha :D, ne zna windowse instalirat onda ce hakirat ruter :D , a i probali smo na 3-4 rutera...tako da..

14 godina
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

Neznam ako pomaze, al neki dan sam na HP 6720s imao slični problem, tipka za paljenje Wi-Fi svjetli u plavo, a laptop ne moze naci niti jednu mrezu. Pokušavam instalirati sve drivere koje sam našao al nikako da pronađe mrežu,. I onda sam slučajno instalirao HP Wireless Assistant, i tamo ručno upalio wi-fi, jer valjda windows 7 ne prepoznaje na tom laptopu, a budući da su slični modeli, probaj i ti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip

Hvala puno, probat cu pa ti javim, jer ja sam install sve drivere, na tipkovnici sam ukljucio wierless, mrezna je ukljucena, ali jednostavno ne prepoznaje ni jednu brezu nista ne prikazuje..

15 godina
neaktivan
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center>Change Adapter Settings


E tu nadji svoju mrezu npr. Local Area Connection> Desni klik na nju> Propertires

 Sada nadji Internet Protocol Version 4> pa klikni propertires.

E sad tu klikni kako je prikazano na slici i ispunjavaj ovako:

IP Address: 192.168.1.134

Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1 <--- ovdje bi trebala ići adresa tvog routera/Gatewaya. Inače je to 192.168.1.1

Preferred DNS Server:  195.29.150.3 
Alternate DNS Server:  195.29.150.4

 

 

To su inače poslužitelji DNS-a za T-com.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip
joza7 kaže...

Hvala puno, probat cu pa ti javim, jer ja sam install sve drivere, na tipkovnici sam ukljucio wierless, mrezna je ukljucena, ali jednostavno ne prepoznaje ni jednu brezu nista ne prikazuje..

Pogledaj da li imaš još neke zadane mreže u mrežnim postavkama na laptopu. Obriši ih sve, restartaj lap i trabao bi pronaći svoju mrežu.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
13 godina
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip

napravio i opet nista, i uradio sam ovo sto je Jura rekao, i nista...on prikaze local area connection, i wireless, i ne moze se povezati, jednostavno stoji zuti usklicnik i nista...

16 godina
neaktivan
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

Da li se možeš spojiti na ruter s ovog laptopa? Ako možeš, onda pogledaj postavke rutera. Ako su OK, nazovi davatelja internet usluga da oni kod sebe provjere. Meni se jednom dogodilo da sam sat vremena 'štelao' bez uspjeha, da bi pozivom provajderu utvrdili da su korisniku isključili internet jer nije platio neki račun.

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

Meni i dalje miriši da nije od DHCPa dobio adresu jer je DHCP isključen.

ex Father_Dougal
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

znaci, probali smo na ruter kod mene, kod njega, i 2 rutera u skoli, i nista, jednostavno nista...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Local area connection doesn't have a valid ip conf

Kaj veli ping localhost?

I jesi li siguran da su svi driveri instalirani? Sve je OK u Device Manageru?

ex Father_Dougal
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2012 21:05 (Tisch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Local area connection doesn't have a valid ip

evo decki rijesio sam problem, skinuo sam hp wireless assistant i nađe mreze i spoji se :)) hvala ti Jura!

ali preko kabla se nece spojiti...prikazane su mreze, ali se ne moze, jednostavno nema konekcije...al otom potom glavno da bezicno radi..HVALA jos jednom!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice