Konstatni napad virusa

poruka: 50
|
čitano: 9.554
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

Za antivirusni program koristim norton symantec(sav je updatean i orginal je verzija)i kaze mi svaki dan po nekoliko puta da je blokirao virus NMAP XMAS scan

Inace koristim Utorrent i otvaram jedan port za vecu brzinu preko svog D-Link routera

Windows firewall mi je off

Mozete li mi reci kako da se rijesim virusa i da li je moj komp u opasnosti?

Usput ako pomaze blokirao sam alg.exe

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 13:59 (mRvac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

jel imas norton antivirus ili internet security??

 

ako imas samo antivirus onda moras ukljuciti windows firewall.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konstatni napad virusa

Jel imas ti kakav firewall dobar na kompu ili ti to samo koristis Norton antivirus bez firewalla a danas se bez dobrog firewall ne smije bit nikak pa po je poznata stvar, normalno windows firewall se ne racun ko firewall jer on uopce ne valja nista!?Cool

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:03 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konstatni napad virusa
mRvac kaže...

Usput ako pomaze blokirao sam alg.exe.

 Ako je smješten u C:\Windows\System32 onda je legitiman proces,ako nije tu onda je maliciozan program.
 Ako je legitiman (Application Layer Gateway) nemoj ga blokirati.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konstatni napad virusa
sus kaže...
mRvac kaže...

Usput ako pomaze blokirao sam alg.exe.

 Ako je smješten u C:\Windows\System32 onda je legitiman proces,ako nije tu onda je maliciozan program.
 Ako je legitiman (Application Layer Gateway) nemoj ga blokirati.
 Nemora bit! Vecina virusa se tu i smjesti! Ja sam imao neki rar.exe u system32 i MBAM ga je rjesio!
16 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

Pa desni klik-properties-details-pa vidiš što je i čiji je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

koristim samo norton antivirus bez firewalla i peer guardian 2

a alg je bio u system 32 ali sam ga svejedno blokirao

Molim vas za savjet za firewall i za taj virus

Kolko ja znam taj virus je ustvari to da mi neki hacker scana komp i moj OS

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:17 (mRvac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

Stavi Comodo ili Outpost i miran si.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

moze link za komodo tako da ne skinem sa virusom i kako ga postelat ako treba

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konstatni napad virusa
mRvac kaže...

koristim samo norton antivirus bez firewalla i peer guardian 2

a alg je bio u system 32 ali sam ga svejedno blokirao

Molim vas za savjet za firewall i za taj virus

Kolko ja znam taj virus je ustvari to da mi neki hacker scana komp i moj OS

 Ja ti preporucam da instaliras dobar firewall kao recimo PC tools Firewall samo u toku instalacije maknes kvacicu sa Threatfire jer ti to ne treba i poslije izaberes Expert User i to je to inace jako dobar i lagan firewall s kojim nije tesko radit. No prije nego ga mislis instalirat deinstaliraj Peer Guardian i neces imat problema onda uopce a taj ALG.EXE odblokiraj nazad to nije virus to nemoj blokirat upravo je to kod tebe problem jer te neko skenira jer nemas posteni firewall pa ga onda im instaliraj i poslije podesi ovako kako vidis tj stavi kvacicu ako nije tu ko na slici i neces imat problema  onda. Comodo nije za tebe ak nisi prije nikad radio s firewallom on je dosta zahtjevan a ovaj Pc Tolols je lagan za koristenje i jako dobar to je poznata stvar!Cool

http://www.pctools.com/firewall/

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:28 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

moram li bas deinstalirat peer guardian 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konstatni napad virusa
mRvac kaže...

moram li bas deinstalirat peer guardian 2?

 Moras da taj firewall ce preuzet posao na sebe kaj se tice filtriranja prometa i ostalog a kad te firewall bude nekaj pitao samo klikaj Alow i nema problema ako imas cist komp od gamadi i virusa. Jel imas na kompu Malwarebites ako nemas poslije kasnije kad instaliras firewall onda skini i Malwarebites pa napravi s njim Quick Scan pa obrisi kaj on nađe samo ga prije Updejtaj skini Free verziju lijevo plavi gumb!?Cool

http://www.malwarebytes.org/

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:46 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konstatni napad virusa
rambox kaže...
mRvac kaže...

moram li bas deinstalirat peer guardian 2?

 Moras da taj firewall ce preuzet posao na sebe kaj se tice filtriranja prometa i ostalog a kad te firewall bude nekaj pitao samo klikaj Alow i nema problema ako imas cist komp od gamadi i virusa jel imas na kompu Malwarebites!?Cool
 Nemoj bas sve Allow! To je opasno... I Rambox, molim te koristi tocku i zarez Belji se
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

vec sam stisnuo allow za nekakav catalyst control center monitoring!

sam dobro ucinio?

i sta je to malwarebiters

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:46 (mRvac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konstatni napad virusa
mRvac kaže...

vec sam stisnuo allow za nekakav catalyst control center monitoring!

sam dobro ucinio?

i sta je to malwarebiters

 Malwarebytes je jedan od najboljih programa za uklanjanje virusa i usto je besplatan! Skini ga ovdje.
16 godina
offline
RE: Konstatni napad virusa
Fowix kaže...
rambox kaže...
mRvac kaže...

moram li bas deinstalirat peer guardian 2?

 Moras da taj firewall ce preuzet posao na sebe kaj se tice filtriranja prometa i ostalog a kad te firewall bude nekaj pitao samo klikaj Alow i nema problema ako imas cist komp od gamadi i virusa jel imas na kompu Malwarebites!?Cool
 Nemoj bas sve Allow! To je opasno... I Rambox, molim te koristi tocku i zarez Belji se
 Nije opasno jer ako zabrani nekaj krivo onda ce bit problema a poslije se lako nekom programu ili bilo cemu blokira izlazak na internet, to ce vidjet pod Activity u tom firewallu to uopce nije problem tako se sve vidi koji programi idu na internet i tak to samo ti klikaj Allow i nece bit problema !Cool
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 14:51 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

k tome da jos dodam za utorrent mi je bacio oko 50 izbora za razlicite ip-ove i svasta drugo te nekakav DNS i sve sam to allow

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konstatni napad virusa
mRvac kaže...

k tome da jos dodam za utorrent mi je bacio oko 50 izbora za razlicite ip-ove i svasta drugo te nekakav DNS i sve sam to allow

 Na onom malom uopzorenju od firewalla ima  kvacicu obicno na Remember My Answer ili Aplly To All Conections pa ako nekad nema samo stavis da zapamti kvacicu na to pa te nece pitat vise onda!Cool
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

Izbrisao sam taj firewall jer kao prvo za pokretanje svake aplikacije me je pitao sve i svasta,u torrent je isao jako sporo te ne vidim kako me je on zastitio od vec navedenog virusa

Ja mislim da ako mi norton blokira konstatno taj virus da sam siguran

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konstatni napad virusa
mRvac kaže...

Izbrisao sam taj firewall jer kao prvo za pokretanje svake aplikacije me je pitao sve i svasta,u torrent je isao jako sporo te ne vidim kako me je on zastitio od vec navedenog virusa

Ja mislim da ako mi norton blokira konstatno taj virus da sam siguran

 

 Pa zasto si izbriso taj firewall to ce te on pitat samo na pocetku a poslije vise ne tako to je uvijek i je, na pocetku ima dosta upozorenja a kasnije ih vise skoro pa nema tj vrlo malo taj Norton te nece zastitit on skenirannja i nekog hakera uopce ak to mislis krivo mislis samo si polovicno zasticen nista od dobre zastite ak nemas dobar firewall!Cool
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 15:07 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

Poslušaj rambox-a dobro ti čovjek govori, na početku te svaki firewall malo gnjavi, ali kad si uzmeš malo vremena da ga konfiguriraš poslije si poprilično siguran, evo ti link i za Comodo http://personalfirewall.comodo.com/download_firewall.html - imaš u njemu i antivirus ali preporučam samo firewall, za konfiguraciju stavi Firewall security level na Safe mode, a Defense+ na training mode pa te neće puno gnjaviti kod instalacije programa, a sigurne aplikacije (utorrent, firefox) moraš podesiti u Firewall - Define a new trusted application i to ti je to, amen. Evo i rezultata testiranja firewalla: http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

There’s a part of me in the chaos that’s quiet, and there’s a part of you that wants me to riot
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

Pa dobro ali za sto da stavljam allowed a za sto ne?(uglavnom mislim na utorrent)

I da li mi firewall i malwarebiter dolaze u konflikt s nortonom te mi usporavaju windows i igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konstatni napad virusa
The_Goc kaže...

Poslušaj rambox-a dobro ti čovjek govori, na početku te svaki firewall malo gnjavi, ali kad si uzmeš malo vremena da ga konfiguriraš poslije si poprilično siguran, evo ti link i za Comodo http://personalfirewall.comodo.com/download_firewall.html - imaš u njemu i antivirus ali preporučam samo firewall, za konfiguraciju stavi Firewall security level na Safe mode, a Defense+ na training mode pa te neće puno gnjaviti kod instalacije programa, a sigurne aplikacije (utorrent, firefox) moraš podesiti u Firewall - Define a new trusted application i to ti je to, amen. Evo i rezultata testiranja firewalla: http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

 Mislim da za njega nije firewall osim onog na windowsima i tog nek ukljuci nazad ako ga je isukljucio tak ce bit najbolje, Comodo je jos kompliciraniji od ovog kaj sam mu ja preporucil on se s tim nece moc snac uopce samo ce upast u jos vece probleme i onda ce ga opet deinstalirat. Treba se malo potrudit i naucit nekaj ali ak se to nekom neda to je druga prica svi bi htjeli zastitu koj suti i radi te ne upozorava vas na nista ko da je nema i uz to da je vrlo efikasna no to je nemoguce u praksi i onda normalno nastaju problemi s virusima i ostalim napasnicima kaj se tu moze danas je firewall jos bitniji od jednog antivirusa i to je ziva istina!Cool
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

ali svakih 20 minuta me norton obavjestava o blokadi tog virusa pa kako da se ga rijesim?

jer taj firewall blokira sve i svasta a ja neznam sta treba blokirat a sta ne usto da si ne uporim utorrent

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konstatni napad virusa

Ukljuci nazad windows firewall i to je to jesi skeniro s Malwarebites ako nisi napravi s njim Full Scan on ti nista nece usporavat windowse samo moras prije svakog skeniranja s njim napravit Update tak svaki put!Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

napravio sam scan i kazalo je da nije bilo nista potrebno za izbrisat a windows firewall ukljucio pa cemo vidjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konstatni napad virusa

To kaj tebe muci nije nikakav virus to ti je skeniranje portova na kompu evo slike pa procitaj ili pogledaj svejedno to blokira dobar firewall uvijek!Cool

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Konstatni napad virusa
rambox kaže...

To kaj tebe muci nije nikakav virus to ti je skeniranje portova na kompu evo slike pa procitaj ili pogledaj svejedno to blokira dobar firewall uvijek!Cool

 

hvala,pa valjda sam siguran
no ako još netko ima nekakav prijedlog samo naprijed
15 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

D-link router ti ima svoj firewall i u njemu imaš opciju da ti blokira XMAS scanove...probaj, ništa te ne košta, čak ni instalacije. Osmijeh

Moj D-Link router Moj D-Link router
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konstatni napad virusa

ovako dosao sam na jednu stranicu i kad sam ju otvorio odma mi se zatvorila i windows me obavijestio da sam pokupio viruse i pokrenuo nekakav firewall automatski scan,nako scana stisnuo sam remove all threats ali on mi je ponudio opciju savanja filea od 204kb sa interneta(ono WTF?!?!?!)

zatvorio sam taj prozor i taj automatski scan te pokrenou prvo NOD32 scan i poslije super anti spyware scan

nod32 nije nista otkrio a super anti spyware je samo nasao 43 tracking tracking cookie

molim vas za vasu pomoc jer sumnjam da su virusi(mislim da ih je bilo 4)nestali sa mog racunala

takoder nisam otvarao novu temu za taj proble  tako DA VAS MOLIM ZA PAZNJU jer sam prijasnji RIJESIO

STA me gledas kad mi NEDAS
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice