Komp se smrzava restarta sam od sebe

poruka: 112
|
čitano: 19.848
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Komp se smrzava i resetarta sam od sebe

Pozz(i sretan Uskrs svima koji ga slave),imam jedan problem kod PC-a.Uvijek mi se zamrzava,prije se to rijetko desavalo najcesce kad sam igrao neke igrice(FM12),ili gledao neki film,ali sad je vec to postalo uobicajeno.Često mi bude dok sam na faceu,youtubeu ili tako nekim jednostavnim stranicama da mi se zamrzne na minutui pise (ne reagira),pa pricekam i to se opet odmrzne ali je vec postalo iritanto.Na kompu imam 1 igrcu(COD2),prije sam imao Far cry,FM...Također komp mi se gasi kada npr. gledam neki video na netu,gledam i zamrzne se sve te se restira i pojavi mi se neka plava slika i tamo pisu sve podaci neki.Kada na kompu nista ne radim,onaj programcic koji pokazuje iskoristenost pokazuje sljedece:

 

Iskoristenost procesora 20% (ako upalim Xfire tj. cod dize se preko 60)

Iskoristenost RAM-a 34%       (ako upalim Xfire tj. COD ide preko 50)

 

Komp mi je star cca 2 godine.Koristim Windows 7,a evo njegova jacina:

 

Procesor: AMD Athlon(tm) II x2 250 Procesor 3.00 GHz

RAM: 4,00 GB(3,00 GB iskoristivo)

Vrsta sustava: 32-bitni operacijski sustav

HDD:500 GB

 

 

 

HELPP PLSS!! {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 23:23 (Peroman).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

Ili ti je napajanju otisao vjek ili ti se procesor ili graficka pregrijava.. pogledaj sa Aida64 kakve su temperature.

 

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe

cek da ja skuzim kako taj program funkcionira xD

12 godina
neaktivan
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

Evo:

Procesor: Prosječna temperatura    32°C

Matična ploča: Prosječna temp. 33°C

Grafička kartica: Prosječna temperatura 46°C

 

btw, evo graficka koju koristim:

ATI Radeon HD 5600 Series


 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

Onda ti najvjerojatnie napajanje otkazuje :(

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Encyanix kaže...

Onda ti najvjerojatnie napajanje otkazuje :(

Neki prijedlog da to sprijecim? {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 0:23 (Peroman).
12 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Peroman kaže...
Encyanix kaže...

Onda ti najvjerojatnie napajanje otkazuje :(

Neki prijedlog da to sprijecim? {#}

Kupiš novo.)

AUDIOFIL
13 godina
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

Ima tu još dosta stvari koje mogu biti krivci za zamrzavanje.

Pogledaj folder C:\Windows\Minidump\

Ako ima skini program BlueScreenView, i s njim pogledaj što ti se ruši.

Možeš i prije svega pregledati disk s hdd tune, i pogledaj koje napajanje imaš

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe

kupi novo napajanje i stavi x64 windows...on manje troši al gle opet ove nove matične ploče kad staviš na njih 32 bitni windows one često neradi kak spade jer ju neiskorištavaš kak spada...zato je 64 bitan windows tu! prodaj ga promjenit ipak imaš 4 gb rama i prodaj stavit na zadnju stranicu neki cooler koji će ispuhivat van...a temperature su ti ok

d4rkd3atH
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
bradonja_85 kaže...

Ima tu još dosta stvari koje mogu biti krivci za zamrzavanje.

Pogledaj folder C:\Windows\Minidump\

Ako ima skini program BlueScreenView, i s njim pogledaj što ti se ruši.

Možeš i prije svega pregledati disk s hdd tune, i pogledaj koje napajanje imaš

Inace se slabo kuzim u kompjutore,tako da nezz sta sam vidio zapravo s ovim BlueScreenView-om pa evo ti slika:

Pise da ima 26 Crashes

Skinuo sam HDD tune,otiso sam na oaj Error Scan i sve je dobro, 500 GB

A kako vidit koje napajanje imam??

 

{#}

 

 

 

 

Neznam kako povecat :S Neznam kako povecat :S
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 13:07 (Peroman).
13 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe

Na slici se ne vidi ništa. Kopiraj sve fileove iz foldera C:\windows\minidump, spakiraj ih s winrar-om ili 7zip-om i uplodaj ih na neki file sharing servis.

Za napajanje otvori bočnu stranicu na PC-u i pročitaj što piše na njemu i napiši ode.

I pogledaj health status u hd tune

12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
bradonja_85 kaže...

Na slici se ne vidi ništa. Kopiraj sve fileove iz foldera C:\windows\minidump, spakiraj ih s winrar-om ili 7zip-om i uplodaj ih na neki file sharing servis.

Za napajanje otvori bočnu stranicu na PC-u i pročitaj što piše na njemu i napiši ode.

I pogledaj health status u hd tune

daj mail tamo cu ti sve poslat

12 godina
protjeran
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

Možeš mu poslati Privatnu poruku(PP)...Klikni na kuvertu ispod njegovog avatara :)

Fuck it :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Electricman :) kaže...

Možeš mu poslati Privatnu poruku(PP)...Klikni na kuvertu ispod njegovog avatara :)

ma jesam al nista ne odgovara pa sam mu i tu reko

13 godina
offline
Re: Komp se smrzava i resetarta sam od sebe

Uzrok rušenja je hal.dll i ntoskrnl.exe. Pretražio sam temu BSOD - što, zašto i kako i našao sam nekog s itim problemom.

Evo ti što je ihush napisao:

 

ihush kaže...
 hal i ntoskrnl .. gadno. Sistem je u raspadu, samo je poželjno otkriti uzrok. Počni s čistim OSom (vidi teme za win-ISO), eliminiraj sav hardware koji nije neophodan. Uzrok može biti neispravna ploča (chipset), pa sve nadalje, software također može to zbrljaviti, zato počni s čistim OSom (originalnim, bez dodataka).

 

- prije instalacije OSa:  odvrti i memtest86+ (ima na svakom liveCDu linuxa, hirens i sl.) 15tak minuta je dovoljno, možeš napraviti i chkdsk /r, ako je nešto OCano, vrati na normal, ako je instaliran DemonTools ..

Evo LINK na poruku pa možeš pročitati što su mu forumaši sve savjetovali.

 

Tu su ti upute kako odvrtiti memtest LINK.

Za frišku instalaciju windowsa imaš ovaj tut.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava i resetarta sam od sebe

Iskreno da ti kazem razumio sam te/ih mozda 20% {#} 

Vidim ja da ima tu puno posla pa cu dat to nekom "proficu" da mi to napravi jel ja cu to sve shebat

Jel bi mozda mogao bit problem u nekom instaliranom programu ili necem slicnom: imam dosta gluposti instalirano tipa: Skype,Xfire,Punkbaster,Picasa,Photoscape(nije moje xD),MSN... i par stvari mi je ukljuceno u komp: kamera,slusalice,zvucnicni(veliki od linije),mikrofon,onaj mali stick sto hvata signal(za internet) 

 

Jel to znaci da mi je onda napajanje dobro? {#}

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 15:45 (Peroman).
13 godina
offline
Re: Komp se smrzava i resetarta sam od sebe
Peroman kaže...

Iskreno da ti kazem razumio sam te mozda 20% {#} 

Vidim ja da ima tu puno posla pa cu dat to nekom "proficu" da mi to napravi jel ja cu to sve shebat

Jel bi mozda mogao bit problem u nekom instaliranom programu ili necem slicnom: imam dosta gluposti instalirano tipa: Skype,Xfire,Punkbaster,Picasa,Photoscape(nije moje xD),MSN... i par stvari mi je ukljuceno u komp: kamera,slusalice,zvucnicni(veliki od linije),mikrofon,onaj mali stick sto hvata signal(za internet) 

 

Jel to znaci da mi je onda napajanje dobro? {#}

Najbolje bi ti bilo nekom odnit PC na popravak ako sam ne znaš.

Kao što piše u poruci od ihush-a ništa ne možeš isključit kao krivca za probleme. Može biti da je hardware-ski problem, a može biti i software-ski, tako da napajanje nije isključeno, zapravo još ništa nije isključeno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava i resetarta sam od sebe

E da skoro pa sam ti zaboravio rec(a mislim da ce bit vazno): taj tzv. Plavi prozor smrti mi se do sad dogodio 2-3 puta i to uvijek iz istih razloga:

-kada sam otvorio jednu internetsku stranicu(Požuji na tribine)

I onda mi se boje "razliju" (pogledaj sliku)  te mi se pojavi error(akcijski centar) i kaze nesto da dislpej nije mogao omoguciti ili tako nesto,inace mi se to nije dogadalo, samo ako otvorim bas tu odredenu stranicu. Slika

Također to zamrzavanje sto sam reko,najjace mi je bilo kad igram igrice(FM12 al sam ga izbriso pa ga vise ni nema) ili gledam film i onda ga bas resetirat moram.a ova "manja" mi se dogadaju svaki dan i to cekam 3-4 sec al opet je iritanto.

Jedan od problema mi je kad igram neku igricu (NFS Most Wanted) grafika mi je tako slaba ta doslovno pixele vidim a kad izadem automatski mi je sve prikazano u Safe modu dok ne izadem skroz iz igrice.Sto mi se nije dogadalo kod nekih drugih "jacih" igrica tipa Far Cry2 ili COD4

 

Al' svejedno HVALA!

 

 

I drugi forumasi koji misle da znaju u cemu je problem slobodno nek se jave!

:) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 15:59 (Peroman).
14 godina
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

Ma napajanje te hebe.. 100%

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Encyanix kaže...

Ma napajanje te hebe.. 100%

jel znas mozda kako mogu provjerit koje napajanje imam al bez otvaranja kucista?..(nekim programom ili nes slicno?)

14 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Peroman kaže...
Encyanix kaže...

Ma napajanje te hebe.. 100%

jel znas mozda kako mogu provjerit koje napajanje imam al bez otvaranja kucista?..(nekim programom ili nes slicno?)

Nikako drukcije.. jedino da pogledas u racunima.. ili kako se to vec zove.. xd

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Encyanix kaže...
Peroman kaže...
Encyanix kaže...

Ma napajanje te hebe.. 100%

jel znas mozda kako mogu provjerit koje napajanje imam al bez otvaranja kucista?..(nekim programom ili nes slicno?)

Nikako drukcije.. jedino da pogledas u racunima.. ili kako se to vec zove.. xd

ma imam tu i jamstvo(traje jos 15 dana sto znaci da komp nema ni godinu dana a ja napiso 2 xD) i onaj papir na kojem pise sve o maticnoj,imam drivere al nigdje ne pise nista o napajanju xD

E btw kad sam kupio komp frajer mi je tamo instalior Windows 7 al mi nije dao nikakav cd,tako da ga ni nemogu opet insalirat..Sta da radim?(pirat jesam al ne bas tolki :P)

16 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Encyanix kaže...

Ma napajanje te hebe.. 100%

A ti si jako siguran u to jel, pa pogledaj koji komp ima procesor koji ne troši puno grafa isto tako mali potrošač.Cijeli taj komp troši malo struje, i da napajanje nije ispravno komp ne bi nit radil a u tom slučaju ne bi bili ovakvi simptomi sigurno u ovom slučaju napajanje uopče nije problem več nekaj u Windowsima sigurno.{#}

 

Plavi ekran i smrzavanje Windowsa nije do napajanja sigurno, pogotovo na njegovom kompu koji troši malo struje u praksi problem je softwerski ili do drivera na Windowsima ko obično.{#}

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

AJ necemo se sad svadat,dosli smo tu meni pomoc xD

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
rambox kaže...
Encyanix kaže...

Ma napajanje te hebe.. 100%

A ti si jako siguran u to jel, pa pogledaj koji komp ima procesor koji ne troši puno grafa isto tako mali potrošač.Cijeli taj komp troši malo struje, i da napajanje nije ispravno komp ne bi nit radil a u tom slučaju ne bi bili ovakvi simptomi sigurno u ovom slučaju napajanje uopče nije problem več nekaj u Windowsima sigurno.{#}

 

Plavi ekran i smrzavanje Windowsa nije do napajanja sigurno, pogotovo na njegovom kompu koji troši malo struje u praksi problem je softwerski ili do drivera na Windowsima ko obično.{#}

 

 

1. Znaci ti razljevanje pixela stavljas u softwerski problem ?... 2. Za tebe Napajanje ili radi ili neradi, za tebe nema onog izmedju??.. gluposti 

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
12 godina
neaktivan
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

aj nemojte sad ko je sta reko nego probajmo skuzit od kud problem dolazi,bradonja je do sad pomogo,aj dalje sad

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Encyanix kaže...
rambox kaže...
Encyanix kaže...
1. Znaci ti razljevanje pixela stavljas u softwerski problem ?... 2. Za tebe Napajanje ili radi ili neradi, za tebe nema onog izmedju??.. gluposti 

Kako si ti zaključio da je napajanje?

 

Peroman kaže...

aj nemojte sad ko je sta reko nego probajmo skuzit od kud problem dolazi,bradonja je do sad pomogo,aj dalje sad

 

Več sam ti napisao što da radiš. Jesi odvrtio memtest, link koji sam ti dao za to detaljno ti opisiva što trebaš radit, skini verziju za usb stick.

 

Da isključiš software-ske problema možeš i skinit neku distru linuxa i pokrenti je s usb-a pa radit malo na njoj.Ako se bude i na linuxu rušio onda je definitivno hardware-ski problem

 

16 godina
offline
Komp se smrzava restarta sam od sebe

Problem je disk ili Bad Sectors, prvo je radio Error Scan sa HD Tune no samo Quick postupak a tak se to ne radi pa nije našel ništa. Ali normalno duže i sporije skeniranje u HD Tune pokazuje, dost Bad Sectors i to je to a Event Viewer u Windowsima je sav crven od Disc Error pa je sve jasno ko dan.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
bradonja_85 kaže...
Encyanix kaže...
rambox kaže...
Encyanix kaže...
1. Znaci ti razljevanje pixela stavljas u softwerski problem ?... 2. Za tebe Napajanje ili radi ili neradi, za tebe nema onog izmedju??.. gluposti 

Kako si ti zaključio da je napajanje?

 

Peroman kaže...

aj nemojte sad ko je sta reko nego probajmo skuzit od kud problem dolazi,bradonja je do sad pomogo,aj dalje sad

 

Več sam ti napisao što da radiš. Jesi odvrtio memtest, link koji sam ti dao za to detaljno ti opisiva što trebaš radit, skini verziju za usb stick.

 

Da isključiš software-ske problema možeš i skinit neku distru linuxa i pokrenti je s usb-a pa radit malo na njoj.Ako se bude i na linuxu rušio onda je definitivno hardware-ski problem

 

pomogao mi je jedan frajer tu sa foruma.Izgleda da nesto nevalja sa HDD...analiziro sam ga sa HDD tune pro i izgleda da ima nesto ostecenih "plocica"

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 22:51 (Peroman).
13 godina
offline
Re: Komp se smrzava restarta sam od sebe
Peroman kaže...

pomogao mi je jedan frajer tu sa foruma.Izgleda da nesto nevalja sa HDD...analiziro sam ga sa HDD tune pro i izgleda da ima nesto ostecenih "plocica"

To sam ti prvo rekao da napraviš.

Srića da nisi sluša ove ''majstore'' i iša po novo napajanje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice