Kako pristupiti nadzornoj kameri?

poruka: 18
|
čitano: 41.153
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Evo ovako, direktor mi je u firmi postavio video nadzor i on nas promatra tako što se preko interneta spoji na tu kameru! Sad mene zanim kojim bih mogao programom pristupiti toj kameri? On koristi Linksys Surveillance Utility, ali mi je to nemoguće sa pronaći i skinuti. Dali postoji alternativa!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

obicno ti samo treba neki browser, ip adresa kamere i user name i password i to je to....

hmmm...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Eeee, slušaj dirktore...

 

On sigurno je dirktno (kablom) uštekan na server, pa vas gleda, ili je u VPNu pa se spoji na server odakle hoće. Dakle, trebaju ti VPN kodovi. Nakon toga, ukucaš IP:port od tog servera u VPNu i to je to.

Nemoguće je čovjeka naučiti onome što misli da već zna.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Nema kablova, bili smo u kafu na piću i on je sa laptopa, nisam ga htio zapitkivat kako i šta, ali imam IP i port. Samo me zanima koji software!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

imaš li pristup kompjutoru koji je povezan s kamerom?!

Nemoguće je čovjeka naučiti onome što misli da već zna.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Nemam! Dali zec leži u VNC-u?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?
xilC kaže...

Nemam! Dali zec leži u VNC-u?

 Yap,yap,yap! I ja taj koristim za VPN! Ako možeš se nakačiti na VNC, tad bi mogao!
Nemoguće je čovjeka naučiti onome što misli da već zna.
15 godina
neaktivan
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Znači nemam šanse, jer ne znam kako pristupiti tom VNC klijentu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

E tu ćemo reći stop. Nećeš drukčije,a ako bi se mogao zateći na tom kompu,pa da instaliraš neki drugi VPN i ti da imaš isti... Ali ništa od tog...

 

Vidi,vidi, 4 sata. A petak. Napokon vikend. Čujemo se, sretno!!!

Nemoguće je čovjeka naučiti onome što misli da već zna.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?

mali howto za konfiguraciju ip kamere, čisto da dobiješ osjećaj o čemu se radi..

 

http://www.networkcamerareviews.com/articles/portforwarding.html

 

Ako je sve podešeno kako treba, mislim da nemaš prevelike šanse okačit se na tu kameru..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?

To mi je najmanji problem, imam pristup PC-u na koji je spojen ruter te kamere. Imaš kakav prijedlog VPN-a a da nije VNC...

16 godina
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?

A da li imaš user name i password za pristup IP kameri? Ne vjerujem da je stvar isprogramirana da kroz browser upišeš ip adresu i port i da će ti se pojaviti slika.. Štoviše, većina njih radi na server/klijent arhitekturi, zato ti direktor ima klijentsku aplikaciju preko koje se spaja na server preko kojeg ide kamera..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2009 16:16 (ferovca1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Probao sam IP+Port u browseru i u pravu si, ne ide. Ali, jedino što sam primjetio na tom pc-u je da u softveru pod setup opcijama imaju podaci poput IP porta, pa sam pomislio da ako bih i ja imao taj softver i unio te postavke u njega da bih dobio sliku s te kamere, ali ne mogu skinut taj program.

user i pass nemam za VNC.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Ako je kamera mrežna onda ima svoju adresu. Skini skener za IP adrese i skeniraj da vidiš koje su aktivne. Onda aktivne (ako ih nema puno) upisuj u Internet explorer npr http://192.168.1.200. Tako možeš naći kameru. Uglavnom sve IP kamere imaju login preko IE. Jedino nemožeš znat user i pass. Problem ti je još jedino ako koristi neki drugi port (ne 80) onda ćeš teško pogodit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 8:35 (hg-automatika).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?
hg-automatika kaže...

Ako je kamera mrežna onda ima svoju adresu. Skini skener za IP adrese i skeniraj da vidiš koje su aktivne. Onda aktivne (ako ih nema puno) upisuj u Internet explorer npr http://192.168.1.200. Tako možeš naći kameru. Uglavnom sve IP kamere imaju login preko IE. Jedino nemožeš znat user i pass. Problem ti je još jedino ako koristi neki drugi port (ne 80) onda ćeš teško pogodit.

 Upravo tako. Ako i otkriješ port i sve uspiješ, svejedno ti treba pass i user name. Na poslu imam takav sustav i viđao samo kako to izvode.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?
damirovski kaže...
hg-automatika kaže...

Ako je kamera mrežna onda ima svoju adresu. Skini skener za IP adrese i skeniraj da vidiš koje su aktivne. Onda aktivne (ako ih nema puno) upisuj u Internet explorer npr http://192.168.1.200. Tako možeš naći kameru. Uglavnom sve IP kamere imaju login preko IE. Jedino nemožeš znat user i pass. Problem ti je još jedino ako koristi neki drugi port (ne 80) onda ćeš teško pogodit.

 Upravo tako. Ako i otkriješ port i sve uspiješ, svejedno ti treba pass i user name. Na poslu imam takav sustav i viđao samo kako to izvode.
 a zasto mislite da on moze bil osta instalirati, a kamoli port skenere??? koji admin bi to dozvolio???
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Ja baš i ne razumijem šta želiš reći. Da bi mogao pristupit nadzornom sustavu ovog tipa, njemu treba biti dodjeljena IP adresa i mora se kreirat acc koji može gledati određene ili sve kamere, ali osim admina sustavu nitko ne može pristupiti.

14 godina
neaktivan
offline
Kako pristupiti nadzornoj kameri?

Evo ti link moje IP kamere koja preko DYNDNS-a radi preko IE. Instaliraj activex i možeš gledat kameru.

Isto tako ti radi sistem lokalno samo preko IP adrese a ne linka.

Meni je port 1024 što je vidljivo iz linka.

Skener "angry ip" se ne instalira tako da i ako je admin zabranio instalaciju možeš izskenirati mrežu. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice