Kako obrisati datoteku

poruka: 26
|
čitano: 14.336
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

pozdrav !!

Imam na desktopu jednan torrent file, i nemogu ga obrisat, nikako Kad kliknem delete, napiše mi (Cannot delete file Cannot read from the source file or disk)

Probao sam sve živo, ne ide, stoji ko ukopan, inače file ima 0 bytova.

Kako ga maknut, majku mu ???? Plač

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

probaj ovim programom Unlocker

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Kako obrisati datoteku

instaliraj Unlocker-a i s njim obrisi..

 

EDIT: kolega me preduhitrio.. heh

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2009 11:36 (andreas11).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

Obriši iz Safe Mode-a.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

Pritisni F5.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

U ovakvoj situaciji, brisanje filea sa Unlockerom obično nije moguće, jer se ne radi o tome da file koristi drugi proces,

 

 nego se radi o tome da file ne postoji na računalu u cijelosti (zbog prijevremenog prekida downloada ili nečeg sličnog).

 

Zato se takav file može obrisati samo iz Safe Mode-a. Eventualno možeš probat preimenovati file, pa pokušat obrisati.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

Pokušaj sa HijackThis-om. Nedavno sam ga skinuo iz znatiželje (često ga spominju po stranim forumima) i vidio da ima ovu opciju:

EDIT: stavljam drugi link

Press any key to continue or any other key to quit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2009 13:04 (andy0101).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

@macak i @andy--Ma šta pričate gluposti,unlocker briše sve jedino nekad javi da ne može obrisati trenutno nego pri slijedečem pokretanju sistema...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2009 12:27 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako obrisati datoteku
big_guy kaže...

unlocker briše sve jedino nekad javi da ne može obrisati trenutno nego pri slijedečem pokretanju sistema...

Ta opcija ne radi u konkretnom slučaju, jer praktički radi isti onaj delete koji bi ti ručno napravio. A kao što sam već rekao, ne radi se o tome da tom fileu pristupa neki drugi program ili proces, nego je file nepotpun - zato mu veličina i iznosi 0 byte-ova, kako je rekao Mironis77 u uvodnom postu.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

Ja sam do sada uspio obrisati svejedan file koji sam htio a windows mi nije dao....pomoću unlockera....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

@macak: da li bi ga se moglo riješiti kopanjem po Registryju?

Press any key to continue or any other key to quit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako obrisati datoteku
big_guy kaže...

Ja sam do sada uspio obrisati svejedan file koji sam htio a windows mi nije dao....pomoću unlockera....

Da, ali uoči razliku između dva različita slučaja.

 

andy0101 kaže...

@macak: da li bi ga se moglo riješiti kopanjem po Registryju?

Možda, nije mi poznato. Ali mislim da nije ni potrebno prčkati po registryu, kad ga se jednostavno može obrisati iz Safe Mode-a.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

Ok, onda pokušaj iz Safe Modea, pa ako ne ide vidjet ćemo dalje.

Press any key to continue or any other key to quit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

Unlocker je riješio stvar, hvala vam

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

postoji i ugrađeni alat fileASSASSIN  u malwarebytesu free za takve stvari..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako obrisati datoteku

Killbox

 

Meni je već nekoliko puta pomogao kad ništa drugo nije, pa možda još nekome pomogne...

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Kako obrisati datoteku

E ljudi imam jedan problem.. neznam kako da obrišem jednu datoteku s CD-a koju sam snimio na CD ... piše da ju netko koristi il što već... a zazuzima mi na CD-u memoriju bzvz....  Datoteka je igrica.. Pro Beach Soccer..

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako obrisati datoteku
hardrock kaže...

E ljudi imam jedan problem.. neznam kako da obrišem jednu datoteku s CD-a koju sam snimio na CD ... piše da ju netko koristi il što već... a zazuzima mi na CD-u memoriju bzvz....  Datoteka je igrica.. Pro Beach Soccer..

Ako je cd RW jednostavno desni klik i delete , a ako nije mozes zaboravit .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je . Trollovi , get a f*ckin' life !!!
13 godina
offline
RE: Kako obrisati datoteku
xXxBIMBOxXx kaže...
hardrock kaže...

E ljudi imam jedan problem.. neznam kako da obrišem jednu datoteku s CD-a koju sam snimio na CD ... piše da ju netko koristi il što već... a zazuzima mi na CD-u memoriju bzvz....  Datoteka je igrica.. Pro Beach Soccer..

Ako je cd RW jednostavno desni klik i delete , a ako nije mozes zaboravit .

pa je CD-R... al svejedno ako deletam piše da ju nemogu :SS

13 godina
offline
RE: Kako obrisati datoteku

"provjerite je li disk pun ili zaštićen od pisanja ili je datoteka već u upotrebi" tako nekako piše

14 godina
offline
RE: Kako obrisati datoteku
hardrock kaže...

E ljudi imam jedan problem.. neznam kako da obrišem jednu datoteku s CD-a koju sam snimio na CD ... piše da ju netko koristi il što već... a zazuzima mi na CD-u memoriju bzvz....  Datoteka je igrica.. Pro Beach Soccer..

 

  Prepostavljam da koristiš cd-r. Njega nije moguće obrisati. Kad jednom nešto na njega spržiš to na njemu ostaje vječno.

 

Također nemožeš niti išta novo dodati ako si već spržio. Iznimka je ako koristiš nerin multisession.

Peritus inimicus
14 godina
neaktivan
offline
Kako obrisati datoteku

Ne mozes brisati CD-R nego CD-RW

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: Kako obrisati datoteku

ahaa.. a hebiga onda

16 godina
offline
Kako obrisati datoteku

Stara je tema, ali mislim da nema smisla otvarati novu za moj mali problem.

 

Uglavnom ostali su mi windowsi, program filesi na hard disku koji je spojen u kompjuteru i secondary je. Ne mogu izbrisati ove windowse i program filese u safe modu. Ne zelim formatirati taj disk samo izbrisati stvari koje mi na njemu ne trebaju. Molim vas savjet!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako obrisati datoteku
Sint1 kaže...

Uglavnom ostali su mi windowsi, program filesi na hard disku koji je spojen u kompjuteru i secondary je. Ne mogu izbrisati ove windowse i program filese u safe modu. Ne zelim formatirati taj disk samo izbrisati stvari koje mi na njemu ne trebaju. Molim vas savjet!

Na svoj korisnički račun prepiši vlasništvo nad mapama. Znači, odeš na Properties, u kartici Security klikneš na Advanced i onda kod Owner klikneš na Change, odabereš svoj trenutni korisnički račun, staviš kvačicu na Replace owner on subconstainers and objects i klikneš na gumb Apply. Nakon toga bi trebao moći brisati te mape, osim ako zbog nekog razloga trenutno pokrenuta instalacija Windowsa ne koristi neku od tih mapa. Tu je onda još i program Unlocker, a ako ništa od toga ne pomaže, krajnja opcija je iskopirati sve druge datoteke s tog diska/particije na sigurno i onda formatirati particiju, pa nakon toga vratiti željene datoteke.

15 godina
offline
Re: Kako obrisati datoteku

-možeš obrisati izvan OSa (ako si siguran da znaš što radiš..). Svejedno koji OS uvijet je samo podrška za FS kao NTFS (to eliminira DOS). npr linux/live, miniPE ili install medij koji vjerojatno imaš.

ovisno o tome koji alat koristiš u dosu imaš swicheve... i help.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice