Kako napraviti dual boot

poruka: 52
|
čitano: 14.321
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kako napraviti dual boot

Zanima me kako napraviti dual boot stravio bi xp i vistu  pa ako neko zna neka kaze. Imam 3particije i znam da treba instalirat prvo stariji pa noviji win. Znaci prvo bi instaliro xp na d: particiju a onda vistu na c: partiviciju. Jesam u pravu i kaj onda kada to napravim?


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot

ma...evo jedan savjetić, možda pomogne...probaj nešto u biosu podesiti tak da ti boota ono što ti odabereš, ili prvo instaliraj neki OS, na njega stavi partition manager, i pomoću njega sredi dual boot...

16 godina
offline
Kako napraviti dual boot

prvo instaliras xp i onda iz windowsa xp pokrenes instalaciju viste, nekaj te pita za neke postavke, to sredis i komp ti se resetira, dalje je sve skoro isto kao da instaliras xp-e.

tak je bar bilo kod mene!!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot

Pod uvjetom da imaš dvije ili više particija na disku,,i da imaš instaliran XP,,vistu instaliraš na drugu particiju, a na XP-u instaliraš  "Vista Boot pro"  program koji ti omogućuje puno stvari oko dual boot-a.npr: koji će ti OS biti Primarni,backup BCD-a,....i još toga...Probaj

 

16 godina
offline
RE: Kako napraviti dual boot

Hvala vam budem probo pa cu vidjet. znaci prvo xp pa onda iz xp instalirat vistu i trebalo bi odmah ponudit samo opciju  koje windowse da pokrenem.


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
offline
Kako napraviti dual boot

Ovdje možeš naći par uputa kako napraviti dual-boot, bilo xp prije pa vista ili obratno, http://apcmag.com/dualboot

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

Ništa nemoj posebno instalirat od programa. Niti nemoj instalirat vistu iz xp-a. Instaliraj xp na prvu particiju. Instaliraj nakon toga vistu na neku drugu, koju želiš, kao da instaliraš prvi OS. Nikakve razlike nema, ubaciš dvd sa vistom, restart i dalje znaš. Nakon toga će ti prije dizanja OS-a bit ponuđeno da digneš vistu ili "stariji OS" iliti XP. Imaš 30 sekundi da odlučiš ili on sam podigne vistu. Dakle nema potrebe za mistificiranjem nečeg tako jednostavnog. Kasnije ako želiš malo finije podesit parametre podizanja sistema instaliraj one programčiće koje neko gore spomenuo ali osobno nemam potrebe za tim.


www.suvenirshop.com
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot
Vuce kaže...

Ništa nemoj posebno instalirat od programa. Niti nemoj instalirat vistu iz xp-a. Instaliraj xp na prvu particiju. Instaliraj nakon toga vistu na neku drugu, koju želiš, kao da instaliraš prvi OS. Nikakve razlike nema, ubaciš dvd sa vistom, restart i dalje znaš. Nakon toga će ti prije dizanja OS-a bit ponuđeno da digneš vistu ili "stariji OS" iliti XP. Imaš 30 sekundi da odlučiš ili on sam podigne vistu. Dakle nema potrebe za mistificiranjem nečeg tako jednostavnog. Kasnije ako želiš malo finije podesit parametre podizanja sistema instaliraj one programčiće koje neko gore spomenuo ali osobno nemam potrebe za tim.


 E ovo ti je to. Jedino što će ti se nakon isteka tih 30 sec sama dignuti vista
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

Ja neznam zašto lažete čovjeku.Možeš instalirati koje god windowse prvo želiš,netreba prvo instalirati XP.

A što se tiće dual boota,mačji kašalj, imaš na DVD-u od BUG-a,prije par broja,program za sređivanje boot datoteke tako da nije bitno što je gdje instalirano.Programi su tako jednostavni da ćeš za par sekundi sve skužiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

a kakav je princip ukoliko bih želio uz xp instalirati linux i vidjet što i kako po prvi puta s linuxom???

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot
BrunoX kaže...

a kakav je princip ukoliko bih želio uz xp instalirati linux i vidjet što i kako po prvi puta s linuxom???

 

linux  ti  je  u  vecini  slucajeva  live  cd.
Dakle  nemoraš  instalirat.
Ali  ako  hoceš  možeš.
Onda  ti  se  instalira  linuxov  boot  manager(lilo,grub)  i  imaš  izbor  xp  ili  linux 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot
A što to lažemo? Kažemo mu da mu ne trebaju nikakvi boot menadžeri ako prvo instalira xp. Zašto komplicirati stvari. Ionako misli instalirat oba sistema... LOL , lažemo?!?
16 godina
offline
Kako napraviti dual boot

ja sam imao instalirane xp-e, stavil sam DVD od viste i resetiral komp, instaliral sam vistu na drugu particiju i kod bootanja nisam mogo birat dal hocu pokrenut xp ili vistu vec mi se vista sama pokrenula!! XP-a koda uopce nije bilo instaliranih!!


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

Ne znam, ali negdje si morao pogriješiti. Ja sam instalirao Vistu na drugu particiju i kod boota te pita želiš li vistu ili xp. Nakon isteka vremena koje ti da za biranje diže se vista. Postoji neka fora u boot.ini za promjenu, ali nisam se time zamarao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako napraviti dual boot

Moguce, to sam radil dosta na brzinu, mada sam 90% siguran da nisam nigdje zaj...!!!

 


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

Ne znam. U principu, nema se tu ni šta zaje... Jednostavno odabereš d: particiju i next

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

e man ja sam imo xp na c particiji

ubacio sam vistu ultimate i stavio je na d

kad restartam komp ili upalim pita me koji windows zelim

koristim xp za net i gluposti

vistu za igre direckt x 10 i te fore probaj uopce nije bed


Želim postat moljac to mi je san života!!!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot
tripix kaže...

e man ja sam imo xp na c particiji

ubacio sam vistu ultimate i stavio je na d

kad restartam komp ili upalim pita me koji windows zelim

koristim xp za net i gluposti

vistu za igre direckt x 10 i te fore probaj uopce nije bed


 To ti ja pričam
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot
igggy kaže...

 To ti ja pričam
 i ja

www.suvenirshop.com
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

Meni stalno javlja prilikom instalacije Viste da nemoze procitati file Sources\Install.wim

Da li netko mozda moze reci kako da to rijesim? Ili sto je ta greska u stvari?

Na netu sam po forumima naisao da ljudi imaju takve probleme (cak i koji su skidali Vistu sa sluzbenih internet stranica) ali ono sto sam tamo nasao (i uspio razumjeti) sam napravio ali nije bilo uspjeha.

Instalaciju sam skinuo sa torrenta (Vista + SP1), jer prije nabavke originala zelim isprobati kako Vista radi, ponasa se i da li vrijedi kupovine.

Skinuo sam i instalaciju bez SP1 ali je problem ostao isti.

Osnovni OS mi je XP Home Edition.


E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti dual boot

Potvrđujem, meni isto radi na taj način, druga particija i to je to, nema greške.


AMD Athlon 64 X2 5600+, RAM, 2 GB X 2, 800 MHz, KINGMAX, HDD SEAGATE Barracuda 500 GB, MBO DFI , s. AM2, Infinity CFX 3200-M2, VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon HD3870 LR, 512 MB, Midi Tower, CHIEFTEC BH-01BBB, 400 W
9 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

pozz,imam jedan problem koji mi ide na onu stvar, imam windows 10 

i želim stavit ubuntu,stavio sam easy BCD, prije mislim da je sve radilo ok

,ali kada pokrenemeasy BCD kaže da je greška jer mi je sistem u to efi modu

ja kada sam stavljao windows u refusu stavio sam 

MBR shema za BIOS ili UEFI, i sad šta da radim, negdje sam na netu vidio

da moram u BIOS-u isključit Secure boot.

Andrea
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako napraviti dual boot

Imas bios ili uefi, te koliko hdd imas u pc-u ?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti dual boot
bunkermax kaže...

Imas bios ili uefi, te koliko hdd imas u pc-u ?

 imam jedan ssd od 120gb, jedan hibrid ali za igre,ja bi napravio particiju od ssd-a

 

Andrea
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti dual boot
bunkermax kaže...

Imas bios ili uefi, te koliko hdd imas u pc-u ?

bios,valjda,sad cu vidjet

 

Andrea
9 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

UEFI

Andrea
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako napraviti dual boot
Easy bcd ti netreba.
Znaci imas dva hdd, jedan ssd i jedan hibrid.

Vidi tip biosa, i odluci kakav raspored zelis na diskovima.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti dual boot

Bo,valjda je uefi

Andrea
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kako napraviti dual boot
Moras biti siguran, it su nule i jedinice.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti dual boot
bunkermax kaže...
Easy bcd ti netreba.
Znaci imas dva hdd, jedan ssd i jedan hibrid.

Vidi tip biosa, i odluci kakav raspored zelis na diskovima.

 ne,imam jedan ssd, i jedan hibrid,kojeg necu dirat, on je za igre, ssd mogu podjelit na dvije particije

Andrea
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice