Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzdano!?

poruka: 11
|
čitano: 2.846
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzdano!?

Zanima me je li gigabyte update utility iz windowsa efikasan i pouzdan nacin za staviti novi bios, inace trebam novi bios jer mislim staviti novi procesor a ovaj bios koji je gore ga ne podrzava (maticna gigabyte m61-ps3) znam da treba iskljuciti antivirus i bilo koji sigurnosni program a i sve ostale koji ne trebaju a mogu se iskljuciti, kakva su vasa iskustva  s ovim nacinom update biosa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzda

Nije. Ako vec moras stavljat update, stavi ga iz biosa. Lakse ce doc do pogreske u windowsima nego u biosu (sad da ne ulazim dublje u problem zasto...).


***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
offline
RE: Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzda

Ok! znaci da updatam bios iz samog biosa,  postupak je opisan u uputama od maticne tak da znam kak to ide samo posto nemam flopy morat cu bios staviti na usb flash memory pa bi to trebalo ici tako bez problema!Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzda
možeš i ako imaš particiju koja je fat32 formatirana.
Staviš bios na tu particiju i igra Qflash bez frke
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzdano!?

ja sam vec nekoliko puta updateao bios iz viste s @bios i nisam nikad imao nikakvih problema, vrlo je jednostavno


4000+ x2 3.0ghz, gigabyte M55 sli S4, 2gb kingmax 865mhz, powercolor 3870 pcs
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzdano!?

Ja sam isto flashao iz Win. Bilo sve ok.


Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzda
Die991 kaže...

ja sam vec nekoliko puta updateao bios iz viste s @bios i nisam nikad imao nikakvih problema, vrlo je jednostavno


Sve  radi  ko'  urica  (Vista x64) 
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzdano!?

vidim da vas dosta radi update biosa iz windowsa. kao prvo bili bi najbolje ne dirat bios ako dobro radi. drugo; ako radite update iz biosa manja je vjerojatnost da ce nesto prekinut update, tj. samo nestanak struje (a svi znamo sta se dogodi ako prilikom tog postupka nestanje struje! Belji se). trce; ako se radi iz windowsa postoji vjerojatnost rusenja sistema, bsod, nestanak struje ili promjene prioriteta procesa programa koji vrsi update, sve dobor funkcionira dok se ne prekida taj proces, ali ako se prekine (ili stvi na cekanje) bios postaje neispravan, tj. kod se komp ugasi maticna je mrtva. to sad vise nije toliko problem posto sve vise maticnih ploca ima dual bios (ili slicno).

 

potrudio sam se ovo sto jednostavnije objasniti...

 

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2008 17:40 (r420r).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzdano!?

Ja sam 2 puta update-ao BIOS iz XP-a i nijedamput problema (sa @bios)


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzdano!?

Poslušaj r420r-a, samo jednom je dovoljno da ostaneš bez ploče, a ako naletiš na

"zločestog" servisera i bez garancije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte update biosa iz windowsa je li pouzda
r420r kaže...

tj. samo nestanak struje (a svi znamo sta se dogodi ako prilikom tog postupka nestanje struje! Belji se). trce; ako se radi iz windowsa postoji vjerojatnost rusenja sistema, bsod, nestanak struje ili promjene prioriteta procesa programa koji vrsi update, sve dobor funkcionira dok se ne prekida taj proces, ali ako se prekine (ili stvi na cekanje) bios postaje neispravan, tj. kod se komp ugasi maticna je mrtva. to sad vise nije toliko problem posto sve vise maticnih ploca ima dual bios (ili slicno).

 

potrudio sam se ovo sto jednostavnije objasniti...

 

  Imam UPS i DualBios,  a  update  radim  iz  Safe  moda Cool
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice