Firefox problem

poruka: 23
|
čitano: 11.114
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

Poštovanje,

Prije nekoliko dana došla je ova nova verzija firefoxa...

Automatski se instalirala prilikom ulaska u firefox i na prvi pogled se sve činilo u redu...

 

Ali, onda sam primjetio da kad završim sa radom i odmah potom odem u CCleaner i pokrenem ga, piše da prvo moram zgasit firefox.

Mislio sam si..."koji je sad vrag".

Kliknem na ikonu firefoxa i piše da ne može otić na internet jer je već "in use" ili tak nešto.

Ako pak pokušam zgasit PC, onda ide "End Now: Firefox".

 

Na kraju sam ga morao zgasit s ctrl+alt+delete.

 

Kroz ovih par dana se stalno s tim zezam.

Nekad je sve normalno, nekad se zgasi nakon pola minute, a nekad ga moram zgasit jer se vrag ne da.

 

Također, moram napomenut i da imam najnoviju verziju CCleanera.

 

Dakle, može li mi netko pomoć da to nekako sredim i da sve opet bude kao i prije?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Firefox problem
The Chaser kaže...

Poštovanje,

Prije nekoliko dana došla je ova nova verzija firefoxa...

Automatski se instalirala prilikom ulaska u firefox i na prvi pogled se sve činilo u redu...

 

Ali, onda sam primjetio da kad završim sa radom i odmah potom odem u CCleaner i pokrenem ga, piše da prvo moram zgasit firefox.

Mislio sam si..."koji je sad vrag".

Kliknem na ikonu firefoxa i piše da ne može otić na internet jer je već "in use" ili tak nešto.

Ako pak pokušam zgasit PC, onda ide "End Now: Firefox".

 

Na kraju sam ga morao zgasit s ctrl+alt+delete.

 

Kroz ovih par dana se stalno s tim zezam.

Nekad je sve normalno, nekad se zgasi nakon pola minute, a nekad ga moram zgasit jer se vrag ne da.

 

Također, moram napomenut i da imam najnoviju verziju CCleanera.

 

Dakle, može li mi netko pomoć da to nekako sredim i da sve opet bude kao i prije?

 

Hvala!

nadam se misliš na ver. 3.5.7. firefoxa...dakle,nije to ništa nenormalno...stvar je u tome što sa svakom verzijom firefox dolazi sa više "toga" u sebi,da n računam na već osobno instalirane add-ins-ove i plug-inove,te nročito sigurnoste add-inove kao npr.NO SCRIPT,AD BLOCK PLUS,BETTER PRIVACY,te automatsko čišćenje koje obavlja sam firefox,svima njima treba stanovito vrijeme da počiste ono za što su predviđeni...što se više toga smeća nakupi to čišćenje(zatvaranje) firefoxa duže traje...BI PEJŠN...Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

Da.Ja nemam puno add-onova ni ostalih stvari instalirano u Firefoxu,pa mi se tu i tamo zna dogoditi da mu treba neko vrijeme da se zgasi,a nekad guta i memoriju k'o lud.Dakle,ništa čudno.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Firefox problem
linuxjuzer kaže...

nadam se misliš na ver. 3.5.7. firefoxa...

zadnja je 3.6

 

ja sam još uvijek na 3.5.7. zasad s ovom verzijom nisam imao sličnih problema, ali sa prijašnjim verzijama je bilo, ali ne prečesto.

 

u tom slučaju samo pokreni task manager i ubij proces firefox.exe i onda počisti sa ccleanerom

Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna - registrirajte se i igrajte. samo 2 min dnevno!
15 godina
offline
Firefox problem

Evo jedan sitan problemčić: Instalirao Firefox 3.6. Po defaultu ponudio mi domaći jezik pa prihvatio hrvatski, kontam si da ću ga promijeniti na egleski nakon instalacije. Ali nigdje pronaći promjenu jezika. Pronašao sam izbor jezika ali se to odnosi na prikaz stranice, bla, bla... nije to ono što meni treba. Ili je ta opcija tako dobro skrivena da ju je prosto nemoguće naći ili sam ja mutav. O čemu se radi?

Ne diraj bubamaru dok spava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

Tools-options-content-languages

Pogledaj na mojim slikama:

EDIT:

Da vidim da si to pokusao. Skini jednostavno FF na jeziku koji zelis i instaliraj preko ovog.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2010 23:38 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

I ja sam s ovom verzijom skoro dobio problem gasenja a nije ga bilo sa starim verzijama..odmah sam pokrenuo CC i ocistio registry-e i sve ostalo i za sad se popravilo...bum vidjel do kad Smijeh

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox problem

I ja sam još na 3.5.7 - no problems - yetCool

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
15 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

...a ja sam ostao negdje u dalekoj prošlosti, na Firefox 3.0.15. i nemam nikakvih problema...Cool

...kaos...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox problem

Jednostavno ne mogu vjerovati da se ne može promijeniti jezik. Ne bi mi smetao toliko hrvatski da se mogu snaći u izbornicima, ali kad gledam te hrvatske pojmove poput zabilješki (bookmarsks) dođe mi zlo - ne znam zašt, jednostavno ne mogu to gledati.

Ne diraj bubamaru dok spava!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

evo jedan problemcic. instalirala sam firefox 3.6. samo odjednom mi je prestao funkcionirati scroll na touch padu. i nece i nece nikako, ne znam sto da radim s tim. molim bilo koga da mi pomogne, hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox problem
ina19 kaže...

evo jedan problemcic. instalirala sam firefox 3.6. samo odjednom mi je prestao funkcionirati scroll na touch padu. i nece i nece nikako, ne znam sto da radim s tim. molim bilo koga da mi pomogne, hvala

Koji Notebook imaš?

Fućkaj ga!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox problem

ibm thinkpad r52

14 godina
neaktivan
offline
Firefox pitanje

Evo da ne otvaram novu temu,malo pitanjce!

I ja sam instalirala novi Firefox,uglavnom sam zadovoljna,ali me buni jedna stvar:

Kada nesta downloadam,otvori mi se prozor,koji pokazuje postotak downloada,

koji tada nestane,sa desktopa i ne mogu pratiti postotak!

Tek kada pokrenem novi download,vidim da onaj prvi,što je nestao i dalje downloada!

 

Kako da vidim šta mozzila skida,tj. kako da mi se prozorčić skidanja ne sakriva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Firefox pitanje

Ako te zanima što ti se upravo skida stisni Ctrl + j

Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima.
14 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

Problem :

 

Instalirao sam novi system i malo osvjezio komp..isla je instalacija 3.6 RC1 i jednostavno vise nije to to..cim je pokrenem komp malo uspori, onda jedan tab radi inekako a cim otvorim 2 pocne da mis skakce ono steka..pogledao sam u resurse i vidio da mozilla uzima 500MB ram-a..zasto ? 

 

Jednostavno nemogu si prisutit da nakon 2 godine napustim mozillu al ak ovako bude morat cu...

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Firefox problem

RC verzije su glupe rade skini cijelu ako baš mora bit mozzila ali ja ti preporučam IE8,Safari ili Operu 10

14 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox problem
softwaremaniac kaže...

RC verzije su glupe rade skini cijelu ako baš mora bit mozzila ali ja ti preporučam IE8,Safari ili Operu 10

Ma ne..ovo sve tvoje otpada sto si nabrojao..rekao sam da cu ostati pri mozilli jos do daljneg..skidam staru verziju pa da vidim dal imam isti problem..a koristim i Chrome i zadovoljan sam..Mozilla mi je samo zbog add-ona koji su mi jako potrebni..

Nemam potpis osim na licnoj
15 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

Verzija ff-a je 3.5.8.Imam slijedeći problem koji se niotkud pojavio,Kad god kliknem na nekakvu poveznicu,stranicu otvara u novom prozoru a dosada je otvarao u novoj kartici,kako da bude kao i prije?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox problem

alati- opcije- kartice- otvaraj nove prozore u karticama Namigiva

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Firefox problem

Imal neko riješenje zašto mi Mozilla u jednom određenom vremenu počne uzimat abnormalno ram memorije..otprilike 500mb rama...i procesor iznad 50% se podigne

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox problem

Probaj prvo malo provjeriti da ti se nije zakačio neki nametnik na PC.

Ja kupujem samo domaće. Stranu robu kradem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2010 14:31 (Zli Brat).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Firefox problem
F1-IVO kaže...

Tools-options-content-languages

Pogledaj na mojim slikama:

EDIT:

Da vidim da si to pokusao. Skini jednostavno FF na jeziku koji zelis i instaliraj preko ovog.

Ovo što si napisao odnosi se na uporabu jezika koji će koristiti pri učitavanju stranice (ako neka stranica ima inačicu na više jezika). Ono što je Stimulans napisao je da je skinuo Firefox koji sve izbornike ima na hrvatskom jeziku, ali bi on želio imati na engleskom. U prijašnjim verzijama to se moglo ispraviti na Tools (Alati) -> Options (Opcije) -> Advanced (Napredno) -> tab General (Općenito) -> i onda biraš jezik. S novijim verzijama je slučaj da moraš skinuti verziju s jezikom koji želiš. Nadam se da će to ispraviti, glupo je.

Ja kupujem samo domaće. Stranu robu kradem.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice