Ekstremno browsanje

poruka: 6
|
čitano: 2.294
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ekstremno browsanje

Ovako... Imam običaj prilikom surfanja imati u prosjeku oko 200-300 otvorenih tabova (rekord i preko 600) u jednom trenutku, u 5-6 prozora (zauzeće memorije browsera penje se na par gigabajta). Ne pitajte zašto. Jednostavnije mi je otvoriti linkove koji me zanimaju (open in new/background tab) i nakon toga na miru ih pročitati/pregledati.

 

E sada, tražim browser ili browser plugin koji radi odlično s toliko otvorenih tabova i prozora, u smislu da:

  • Se ne ruši i prilikom rušenja da ne izgubi informacije o zadnjem sessionu (otvorenim tabovima i prozorima). Dakle, stabilnost. Tu se Firefox baš nije iskazao, zna se dogoditi da se browser sruši (iz nekog razloga) i da prilikom sljedećeg pokretanja ponudi Recovery crashed session, međutim neki se tabovi iz srušene browsing sesije izgube, pa čak i čitavi windowi s otvorenim tabovima. Chrome je tu nešto bolji, puno je stabilniji od FF-a, nikad mi nije izgubio nijedan tab iz srušene sesije, međutim zna se dogoditi da (doduše rijetko) izgubi kompletnu prijašnju sesiju nakon crasha.

 

Možete zamisliti kakav je to osjećaj kada izgubite 500 tabova koji su se sakupljali tu tjednima :) Dakle, želim neko rješenje koje će čuvati moje otvorene tabove (pa bilo njih 2000) zauvijek, odnosno dok ih ja ne zatvorim.

 

Razmišljao sam tu o mogućnosti sinkronizacije otvorenih tabova koju neki browseri nude. Kako se to ponaša u praksi?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ekstremno browsanje

Prvo što mi pada na pamet je da bi mogao probati koristiti više preglednika istovremeno.

Također možeš one prozore sa više kartica koje trenutno ne koristiš spremati u mape u favorite!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ekstremno browsanje

Dogodilo se i meni par puta da mi se mozzila crasha i izgubim koji važan tab.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/session-manager/

S ovim još nisam izgubio podatke, koristim oko 100injak tabova i sve ih uspješno vrati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ekstremno browsanje

@dans preporucujem ti Operu.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/internet-explorer-10-chrome-23-windows-8,3349-10.html pogledaj pod "Reliability", pokazao se kao dosta stabilniji od gore navedenih.

 

14 godina
offline
Ekstremno browsanje

Podesio sam si Firefox Sync. Uglavnom, radi se o sync funkciji uključenoj u standardni Firefox browser, i radi na način da synca tabove, bookmarke, history, i još desetak stvari na Mozilline servere. Vidjet ćemo hoće li pomoći. Sličnu stvar planiram napraviti s Chromeom. Bojim se da ako FF gubi tabove kod crashanja, da bi mogao isto tako gubiti tabove kod syncanja, pogotovo ako se sruši prilikom istog.

 

Još sam si instalirao ekstenzije Tab Mix Plus i Session Manager, za svaki slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 2:41 (Dans).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ekstremno browsanje

Ništa od Firefox Synca:

 

and the last 25 opened tabs across multiple computers

 

Syncaju se samo recent tabovi, i to najviše 25 njih :)

 

Way to go Mozilla :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice